PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2010.12.10 | Piłkarz Resovii został radnym

Wiesław Kozubek, obrońca II-ligowej Resovii, pokazał swoje drugie oblicze – właśnie został radnym gminy Dynów.
To urodzony społecznik – mówią o 25-letnim piłkarzu znajomi. - Mama wspomina, że ojciec też chętnie pomagał ludziom – dodaje zawodnik, który przez ostatnie lata przeszedł niesamowitą metamorfozę. Z zakompleksionego, małomównego nastolatka przemienił się w pewnego siebie, hardego faceta o specyficznym poczuciu humoru. Zmieniła się też jego pozycja w drużynie – Kozubek przetrwał wszystkie resoviackie rewolucje, a dziś trudno sobie wyobrazić ekipę "pasiaków” bez niego.
Początek przygody z Resovią był średnio obiecujący, bo też sama drużyna przeżywała straszliwe problemy. Wiosną 2006 roku "pasiaki” rozpaczliwie broniły się przed spadkiem z czwartej ligi. Ówczesny trener Wiesław Gołda mocno zabiegał o swojego dawnego podopiecznego z Dynovii. Mało kto wie jednak, że za transfer piłkarza zapłacili sympatycy ze Stowarzyszenia Kibiców Resovii. Na ich czele stał Witold Walawender, aktualnie dyrektor rzeszowskiego klubu.
– Klubowa kasa świeciła pustkami, więc wzięliśmy sprawy w swoje ręce – uśmiecha się Walawender. – Sprowadziliśmy z Dynowa Wieśka Kozubka i Damira Mehmedovica.
Dla tych, którzy dobrze znają Kozubka, jego udział w wyborach samorządowych wielkim zaskoczeniem nie jest. Zawodnik od lat działa na rzecz sportu w rodzinnym Bachórzu.
Razem z kolegami kończymy właśnie remont świetlicy, w której dzieciaki będą mogły sobie pograć w piłkarzyki i w bilard. To lepsze niż komputer – zauważa obrońca "pasiaków”.
Do polityki namówił go radny z Harty Aleksander Stochmal. – Zaproponował miejsce na liście PSL, zgodziłem się, a ludzie mi zaufali. Chłopaki z Resovii żartują, że niedługo zostanę wójtem – śmieje się Wiesław.
Zapewne może dziś liczyć na ciepłe słowo od prezesa Resovii Aleksandra Bentkowskiego, niegdyś prominentnego polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Jaki plan posiada Kozubek radny?
Będę zajmował sie sportem,  bo na tym się znam - odpowiada. Cele są ambitne. Na pierwszy ogień pójdzie budowa sensownego boiska, najlepiej ze sztuczną trawą. W całej gminie Dynów nie ma ani jednego Orlika.
W walce o lepsze futbolowe jutro graczowi Resovii pomagać będą inni świeżo upieczeni radni - Łukasz Potoczny, prezes Orła Harta i Piotr Ciupak, piłkarz Pogórza Bachórz.foto: Nowiny, Wiesław Kozubek w meczu Resovia - Świt Nowy Dwór Maz.


 

Tomasz Szeliga, Nowiny | 10.12.2010

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by