RZESZÓW

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 

 

To jest nasz miasto ....


To jest nasze miasto, to jest nasz klub....- śpiewają gromko i chóralnie rzeszowscy kibice, zagrzewając do walki sportowców Resovii. Dopingują ich tak od stu lat, gorąco i spontanicznie, dając wyraz swemu przywiązaniu do klubu i miasta. Wierne grono sympatyków Resovii stało i stoi murem za swoim klubem, zarówno w tych dniach, kiedy sięgał on po sukcesy i medale, jaki i w tych, gdy widmo niepowodzeń zaglądało mu w oczy i zbierał baty od rywali ze sportowych boisk. Bo klub był ich, zbratany z nimi na dobre i na złe, był swój, rzeszowski, z nim całe pokolenia mieszkańców miasta wiązały swe losy.
Resovia wyrosła bowiem na rzeszowskim gruncie. Miastu i jego mieszkańcom była zawsze wierna, dzieliła z nimi przez 100 lat ich radości i troski. Dla rzeszowian była czymś bliskim i nierozerwalnie sprzymierzonym z miastem. Sympatia rzeszowiaków do Resovii wiązała się z faktem, że jej powstanie nie było jakąś narzuconą z góry inicjatywą (jak to było w innych rzeszowskich klubach), ale chęcią rzeszowskich gimnazjalistów do reprezentowania miasta w zawodach sportowych. Ta miłość do klubu, założonego na początku XX wieku w grodzie Rzecha przechodzi do dzisiaj z pokolenia na pokolenie.
Dla wielu kibiców Resovia pozostanie na zawsze klubem dzieciństwa i ścisłych związków z rodzinnym miastem. W niej występowali ci wszyscy, dla których Rzeszów bez względu na dalsze miejsce zamieszkania, na zawsze pozostał miastem magicznym i bliskim sercu. Miastem, w którym wiele historycznych miejsc, dzielnic, ulic, kamienic, placów związanych jest z Rzeszowską Maltą .
 
 

 resoviacy.pl

 

  

| ... do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by