księga gości
forum

2018.05.22 | Sokół pokonany po dogrywce

Sokół Sieniawa - Resovia Rzeszów 2:4 po dogr. (2:1, 2:2)
13' Kasza, 26' Stefan - 3' Hass, 62' Adamski, 105' Ogrodnik, 111' Twardowski

Sokół: Pawlus, Drożdżal (60' Kardyś), Sivyj, Kapuścński, M. Padiasek, Lis, Bursztyka (92' S. Padiasek), Kasza (71' M. Jędryas), Stefan (67' Brocki), Gnatek (58' D. Jędryas), Mołdoch (79' Wilusz)
Resovia:
Pietryka, Cach, Makowski
, Pawlak, Kmiotek, R. Adamski (66' Ogrodnik), Taranenko (53' Kaliniec), Kwiek (85' Domoń), Szafar (66' Pyrdek), Hass (60' Twardowski), D. Buczek (76' Feret)
Sędzia: Złotek (Stalowa Wola), Widzów: 250

Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali w półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa IV-ligowy zespół Sokoła Sieniawa 4:2.
Mecz był wyrównanym pojedynkiem, a o zwycięstwie "Pasiaków" zadecydowały bramki zdobyte w dogrywce.
"Biało-czerwoni" bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 3 minucie spotkania Paweł Hass otrzymał podanie za plecy obrońców i płaskim strzałem pokonał Pawła Pawlusa. Łatwo zdobyta bramka uśpiła czujność "Pasiaków" i w 13 minucie meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania. Akcję bramkową przeprowadzili dwaj byli piłkarze rzeszowskiego klubu. Adrian Mołdoch z lewej strony pola karnego wycofał piłkę przed "szesnastkę", a tam na uderzenie zdecydował się Dawid Kasza i piłka koło słupka wpadła do siatki.
Po tym trafieniu gospodarze odważniej zaatakowali bramkę III-ligowców i w 24 minucie groźnie na bramkę uderzał Łukasz Bursztyka. Szczęście jednak sprzyjało "Pasiakom", bo mocno uderzona piłka trafiła idealnie w stojącego na linii bramkowej Pietrykę. Dwie minuty później bramkarz Resovii musiał jednak wyjmować piłkę z siatki, bo fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Jakub Stefan.
Rzeszowianie starali się ratować wynik, ale ich gra nie przypominała przebojowego stylu z ostatnio rozegranych meczów ligowych.
Dopiero pojawienie się na boisku Szymona Kalińca, Michała Ogrodnika i Przemka Pyrdka dodało kolorytu grze III-ligowców. W 62 minucie Kaliniec uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Radosława Adamskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Pawlusem doprowadził do wyrównania.
W końcowych fragmentach regulaminowego czasu gry szanse na trafienia miał jeszcze Przemysław Pyrdek, ale za pierwszym razem uderzył w boczną siatkę, a kilka minut później został zablokowany przez rywala.
W dogrywce mocno zaatakowali gospodarze, a najlepszą okazję do zmiany wyniku mieli w 95 minucie meczu. Na przeszkodzie stanął im jednak Bartłomiej Makowski, który dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej. Resoviacy mieli kłopoty szczególnie z powstrzymaniem akcji Brockiego, który kilka razy zakręcił defensywą "Pasiaków".
W okresie przewagi miejscowych, resoviacy rozegrali skuteczną akcję, po której po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Michał Ogrodnik dograł mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej, a tam futbolówka trafiła na wbiegającego defensora gospodarzy i po rykoszecie wylądowała pod poprzeczką.
W drugiej części dogrywki resoviacy przeprowadzili kolejny skuteczny kontratak. Szymon Feret dograł piłkę do Karola Twardowskiego, a ten strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania na 2:4.
W dzisiejszym spotkaniu debiut barwach pierwszego zespołu zaliczył 18-letni Jakub Szafar. Ponadto po raz pierwszy na ławce rezerwowych zespołu zasiadł 17-letni bramkarz Eryk Adamski.

2018.05.21 | "Pasiaki" jadą do Sieniawy

W półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa piłkarze Resovii zmierzą się w Sieniawie z miejscowym Sokołem.
Rywale "Pasiaków" to aktualny lider IV-ligi, który od października ubiegłego roku nie przegrał na własnym stadionie.
W zespole prowadzonym przez Marcina Wołowca gra dwóch byłych piłkarzy Resovii: Dawid Kasza i Adrian Mołdoch.
Mecz rozegrany zostanie 22 bm. o godz. 17.00.

2018.05.19 | Podział punktów w meczu z liderem

Resovia Rzeszów - GKS Katowice 0:0

Resovia: Byczek, Niemczycka (72' Michalska), Czyż, Florek, Dziura, Balicka, Aleksandra Ząbek (80' Andrea Ząbek), Matuszek, Kiełtyka, Wilowska (60' Mroczka), Kaput
GKS: Ludwiczak, Matusik, Luty, Wojtas, Dec (80' Kil), Kowalska (70' Tkaczyk), Łąckiewicz-Oślizło, Nowak, Noras, Hajduk, Konieczna

Katowiczanki przyjechały do Rzeszowa z zamiarem rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej.  Potrzebowały również kompletu punktów, aby przypieczętować awans do ekstraligi. Teoretyczne szanse na odebranie GKS-owi tytułu mistrzowskiego miały jeszcze piłkarki Tarnovii, które wniosły odwołanie  do PZPN w sprawie rezultatu meczu GKS - Tarnovia.
Przyjezdne trafiły jednak na zdecydowany opór ambitnie walczących rzeszowianek, które nie tylko świetnie się broniły, ale miały swoje okazje do zdobycia bramek. Już w 15 minucie spotkania Karolina Matuszek mocno uderzyła z rzutu wolnego i bramkarka GKS-u z trudem wybiła futbolówkę. Po 20 minutach gry mocno zaatakowały przyjezdne, ale defensywa Resovii grała tego dnia bardzo solidnie.
Po przerwie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła katowiczanki zmusiły Resovię do głębokiej defensywy, ale nie potrafiły postawić kropki nad "i" i mecz zakończył się bezbramkowy remisem.
Resovia w ostatniej kolejce ligowej pauzuje i już po meczu z Katowicami zapewniła sobie 6. miejsce w lidze.

2018.05.19 | 5 goli Doriana Buczka

Grodziszczanka Grodzisko Dln. - Resovia II SMS Rzeszów 0:8 (0:4)
18' 44' 45' 49' 71' D. Buczek, 40' Persak, 55' Pawlak, 86' Kmiotek

Grodziszczanka: Markocki, P. Przeszło, A. Przeszło, Pałys (46' Duda), Konieczny,  Miazga (70' Kulpa), D. Karwacki, K. Karwacki,  M. Gałusza (56' Bartnik), Sołek (70' Wnęk), J. Gałusza (46' Czerwonka),
Resovia II:
Wróbel, S. Cynar, Pawlak (85' Noga), Skoczylas (70' Chwałka), Kmiotek, Geniec, Szafar (46' ), Delekta (71' Pluta), Taranenko (75' K. Baran), Persak (55' Słoma), D. Buczek

W roli trenera gospodarzy zadebiutował Edward Słysz, który w przeszłości strzelił "Pasiakom" kilka bramek. Szkoleniowiec Grodziszczanki nie będzie tego dnia jednak miło wspominał, bo jego zespół doznał najwyższej porażki na własnym boisku w historii klubu.
Niecodziennego wyczynu dokonał napastnik "Pasiaków" Dorian Buczek, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.
O tym, że punkty pojadą do Rzeszowa wiadomo było już do przerwy. Podopieczni Sławomira Czudca schodzili do szatni z wynikiem 4:0 po golach Buczka (18, 44, 45 min.) i Persaka (40 min.).
Po przerwie rzeszowianie postanowili podwić rezultat i na listę strzelców wpisali się jeszcze Buczek, Pawlak i Kmiotek.

2018.05.19 | "Sovia" walcząca

Resovia Rzeszów - Chełmianka Chełm 0:0

Resovia: Pietryka, Kantor, Barszczak, Domoń, Drobot (46' Cach), Ogrodnik, Kaliniec (52' Kwiek), Frankiewicz, Buczek (82' Hass), Pyrdek, Feret (60' Twardowski)
Chełmianka:
Drzewiecki, Kompanicki, Wołos, Chodziutko, Niewęgłowski (63' Michalak), Koszel, Uliczny, Jabkowski (46' Prytulak), Budzyński (75' Kotowicz), Olszak, Banaszak
Sędzia: Jabłoński (Kraków), Widzów: 999

Mecz na szczycie III-ligi zakończył się bezbramkowym remisem, ale kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Obydwa zespoły walczyły o każdy metr boiska i zostawiły na murawie sporo zdrowia. Po ostatnim gwizdku większość zawodników wyglądała jak po maratońskim biegu.
Postawę swojego zespołu docenił na konferencji prasowej trener "Pasiaków", Szymon Grabowski: - "Jestem pod wrażeniem tego, jak fizycznie zaprezentowała się moja drużyna".
Gospodarze zaczęli dosyć nerwowo, ale już w 7 minucie na bramkę Drzewieckiego uderzał piłkę Szymon Kaliniec. Odpowiedzieli akcją Przemysława Banaszaka, któremu w ostatniej chwili piłkę wybił Damian Barszczak. W pierwszej połowie spotkania więcej z gry mieli resoviacy, ale uważnie grający defensorzy gości nie pozwalali "Pasiakom" na zbyt wiele. W 36 minucie spotkania z futbolówką wrzuconą przez Drobota minął się w polu karnym Szymon Feret.
Prawdziwe natarcie na bramkę gości rzeszowianie zaczęli od 72 minuty. Mieli ułatwione zadanie bo grali w przewadze jednego zawodnika. Plac gry opuścił ukarany drugą żółtą kartką Piotr Chodziutko, który bezpardonowo wyciął Bartłomieja Buczka.
Bohaterem meczu mógł tego dnia zostać Michał Ogrodnik. Pomocnik Resovii kilka razy szarżował na bramkę rywali, ale w każdej sytuacji brakowało szczęścia.
Najlepszą okazję miał w 82 minucie, kiedy uciekł z piłką stoperom Chełmianki. W sytuacji sam na sam z Drzewieckim pospieszył się ze strzałem i piłka o kilka centymetrów minęła cel.
Grający w dziesięciu goście też mieli swoje szanse, aby pokazać, że nie przypadkowo należą do czołowych zespołów ligi. W 77 minucie kapitalnym strzałem popisał się Ołeksij Prytulak i Marcin Pietryka z trudem ratował "Pasiaków" przed stratą bramki.