AKTUALNOŚCI

  klub
strona główna
aktualności
informacje
stadion
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

2018.07.14 | Akcja "Znicz" rozpoczęta

Stal Mielec - Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)
63' Getniger, 71' Bergier

Resovia: Daniel, Geniec, Barszczak, Domoń, Kantor, Adamski, Kaliniec, Frankiewicz, Feret, zawodnik testowany, B. Buczek oraz zawodnik testowany, Pawlak, Makowski, Szafar, Twardowski, Kwiek, Antonik
Widzów: mecz bez udziału publiczności

Rzeszowianie rozegrali ostatni mecz sparingowy, w którym musieli uznać wyższość mieleckiej Stali. Pierwszy do rzeszowskiej bramki trafił w 63 minucie Krystian Getinger,  a 8 minut później Sebastian Bergier ustalił wynik spotkania na 2:0.
Szkoleniowcy Resovii przyglądali się grze testowanego bramkarza i napastnika. 
Za tydzień "biało-czerwoni" zainaugurują rozgrywki ligowe meczem ze Zniczem Pruszków.

resoviacy.pl

2018.07.13 | Kamil Antonik wraca do Resovii

Kamil Antonik dołączył do kadry II-ligowych "Pasiaków" przed sezonem 2018/19.
19-letni piłkarz w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 grał w IV-ligowym KS Wiązownica. W 13 meczach ligowych zdobył 7 bramek.
W poprzednich sezonach grał w młodzieżowych zespołach SMS-u Resovia. Ma również na na swoim koncie 3 występy ligowe w seniorskiej drużynie Resovii, w której zadebiutował w 2016 r.

resoviacy.pl

2018.07.11 | Hokejowy wynik w meczu z Wólczanką

Resovia Rzeszów - Wólczanka Wólka Pełkińska 7:2 (3:0)
5' 16' B. Buczek, 36' Kaliniec, 62' Geniec, 68' Frankiewicz, 74' 83' Pyrdek - 63' Jaworski,  86' Pietluch

Resovia: Daniel, Kantor, Domoń, Barszczak, zawodnik testowany, Feret, Frankiewicz, Kaliniec, Antonik, zawodnik testowany, B. Buczek oraz Gnatek, Kmiotek, Makowski, Pawlak, Pyrdek, Adamski, zawodnik testowany, Kwiek, Twardowski, Szafar, Geniec
Sędzia: Petela (Rzeszów), Widzów: 60

Hokejowym wynikiem 7:2 zakończył się sparing Resovii z Wólczanką Wólka Pełkińska. Przyjezdni są zespołem "w budowie" i nie przypominali ekipy, która jeszcze niedawno walczyła o czołowe lokaty w III lidze. Rzeszowianie przez całe spotkanie mieli ogromną przewagę i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o dwucyfrowy wynik. Po raz kolejny podopieczni Szymona Grabowskiego uraczyli swoich kibiców golami wyjątkowej urody.
Już w 5 minucie spotkania Bartłomiej Buczek przymierzył z rzutu wolnego i piłka wylądowała idealnie w okienku bramki rywali. Kilka minut później napastnik Resovii odebrał futbolówkę Podstolakowi i przed szansą stanął testowany napastnik "Pasiaków". Strzelał na bramkę Wólczanki dwukrotnie, ale jeden defensorów ratował sytuację, wybijając piłkę z linii bramkowej.
W 16 minucie meczu Dariusz Frankiewicz przejął piłkę po niecelnym podaniu rywali i uruchomił Buczka, a ten strzałem na raty podwyższył wynik meczu na 2:0.
Wojciech Daniel po raz pierwszy musiał interweniować w bramce Resovii dopiero w 27 minucie, bo goście wykonywali rzut rożny. To była właściwie jedyna groźna sytuacja pod bramką "Pasiaków" w pierwszej połowie spotkania.
W 36 minucie fatalny błąd popełnił bramkarz gości. Zbyt długo zwlekał z podaniem piłki do jednego z kolegów i zza pleców wyskoczył testowany przez Resovię napastnik. Odebrana piłka trafiła do Kalińca, a ten nie miał problemów, aby skierować ją do pustej bramki.
Po przerwie gra "Pasiaków" nie była już tak płynna, ale akcji bramkowych nie brakowało. W 62 minucie Mateusz Geniec dostał piłkę od Przemysława Pyrdka i precyzyjnym strzałem z dystansu zmienił rezultat meczu na 4:0. Goście rzadko przedostawali się pod pole karne rzeszowian, ale w 63 minucie po strzale od poprzeczki zmusili Gnatka do kapitulacji. Sześć minut później na linii pola karnego faulowany był Karol Twardowski. Rzut wolny na bramkę zamienił precyzyjnym strzałem po ziemi Dariusz Frankiewicz.
Końcówka spotkania należała do Przemysława Pyrdka. Skrzydłowy Resovii zdobył dwie bramki po fantastycznych strzałach w 74 i 83 minucie meczu. Miał szansę popisać się hat-trickiem, ale w 85 minucie spudłował wykonując rzut karny.
W 86 minucie Krzysztof Pietluch wykorzystał błąd rzeszowskiej defensywy i zmniejszył rozmiary porażki na 7:2.

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.07.09 | Wojciech Zając Prezesem Sekcji Piłki Nożnej

Decyzją Zarządu obowiązki Prezesa Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia objął Wojciech Zając, który na tym stanowisku zastąpił Przemysława Chmiela. Funkcję tą pełnił już w latach 2012-2014.
Jest 42-letnim mieszkańcem Rzeszowa, który pełni funkcję Wiceprezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia.

resoviacy.pl

2018.07.07 | Pół tuzina goli w Tarnobrzegu

Siarka Tarnobrzeg - Resovia Rzeszów 0:6 (0:2)
zawodnik testowany 3, zawodnik testowany, Twardowski, Antonik

Siarka: Kieliszek, Wawrylak, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Woźniak, Płatek, Świderski, zawodnik testowany, Janeczko, Ropski
Resovia: Daniel, zawodnik testowany, Domoń, Barszczak, Geniec, Frankiewicz, Kaliniec, Pyrdek, B. Buczek, zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz Gnatek,  Kmiotek, Pawlak, Szafar, Kantor, Adamski, Feret, Twardowski, Antonik

Na zakończenie zgrupowania w Sanoku podopieczni Szymona Grabowskiego udali się na drugi koniec województwa i w Tarnobrzegu rozegrali mecz sparingowy z miejscową Siarką.
Miejscowi podzielili tego dnia kadrę na dwa składy i rozegrali dwa sparingi. Avię Świdnik pokonali 1:0, ale z "Pasiakami" już nie było tak łatwo. "Biało-czerwoni" urządzili sobie ostre strzelanie i zdobyli 6 goli!

resoviacy.pl

2018.07.04 | "Pasiaki" w Sanoku

Stal Ekoball Sanok - Resovia Rzeszów 0:1 (0:1)
29' zawodnik testowany

Stal: Krzanowski, Pielech, Kokoć, Śmietana, Kaczmarski, Tabisz, Jaklik, Lorenc, Domaradzki, Kuzio, Sobolak oraz Półkoszek, Suszko, Gąsior, Wójcik, Niemczyk, Femin, Posadzki
Resovia:
Daniel, zawodnik testowany, Barszczak, Domoń, zawodnik testowany, Pyrdek, Frankiewicz, Kaliniec, Feret, Kwiek, B. Buczek oraz Gnatek, zawodnik testowany, Pawlak, Szafar, Geniec, Kmiotek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Adamski, Twardowski
Widzów: 300

Przebywający na zgrupowaniu w Sanoku piłkarze Resovii pokonali IV-ligowy Ekoball Stal Sanok 1:0. W zespole Resovii po raz kolejny wystąpiło kilku testowanych zawodników. Zadebiutował również powracający do gry w Resovii Wojciech Daniel. Nowy nabytek "Pasiaków" zagrał w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie w bramce zmienił go Piotr Gnatek.
Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył przymierzany do gry w Resovii testowany boczny obrońca.

resoviacy.pl

2018.06.30 | Pierwszy sparing, pierwsze zwycięstwo

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 0:2 (0:0)
48' Makowski, 75' Twardowski

Stal: zawodnik testowany, Mistrzyk, Trąbka, Sobotka, Jarosz, zawodnik testowany, Janiszewski, Stelmach, zawodnik testowany, Dziubiński, Łętocha oraz zawodnik testowany, Stefański, Żyliński, Jopek, Janiszewski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Żołądź, zawodnik testowany, zawodnik testowany
Resovia:
zawodnik testowany, Szafar, zawodnik testowany, Barszczak, zawodnik testowany, Frankiewicz, Kaliniec, Pyrdek, zawodnik testowany, B. Buczek, zawodnik testowany oraz Kmiotek, Pawlak, Makowski, Geniec, Domoń, Adamski, Kwiek, Kądziołka, Twardowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem rzeszowianie pokonali w Stalowej Woli miejscową Stal 2:0. Bramki dla "Pasiaków" zdobyli Bartłomiej Makowski i Karol Twardowski. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 25 minucie meczu. Michał Mistrzyk nie wykorzystał jednak rzutu karnego i testowany przez Resovię bramkarz do końca spotkania zachował czyste konto bramkowe.

resoviacy.pl

2018.06.29 | Resovia wznowiła treningi

Piłkarze II-ligowej Resovii po bardzo krótkim urlopie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. "Biało-czerwoni na pierwszych zajęciach spotkali się w hali sportowej przy ul. Hoffmanowej, gdzie przeszli testy wytrzymałościowe.
Plan przygotowań Resovii jest bardzo jest bardzo intensywny. W sobotę rzeszowianie rozegrają mecz towarzyski ze Stalą Stalowa Wola, a w przyszłym tygodniu wyjadą na tygodniowy obóz szkoleniowy do Sanoka.

resoviacy.pl

2018.06.27 | Aleksander Drobot piłkarzem Siarki

Aleksander Drobot nie przedłużył umowy na grę w Resovii i w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Siarki Tarnobrzeg.
19-letni wychowanek Igloopolu Dębica był mocnym punktem zespołu. W Resovii rozegrał 22 mecze ligowe (1 gol) i 1 mecz w rozgrywkach o Puchar Polski. Był autorem bramki decydującej o zwycięstwie "Pasiaków" w derbach Rzeszowa.
 

resoviacy.pl

2018.06.25 | Wojciech Daniel ponownie w Resovii

Wojciech Daniel wzmocnił kadrę II-ligowej Resovii. 31-letni bramkarz podpisał z rzeszowskim klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2020 r.
Jest wychowankiem Błękitnych Ropczyce, który w przeszłości reprezentował już Resovię. W sezonie 2008-09 rozegrał 5 spotkań w barwach "Pasiaków". Rywalizował wówczas o miejsce w bramce Resovii z Marcinem Pietryką i Tomaszem Królem. W kolejnych latach kariery piłkarskiej grał w Czarnych Połaniec, Stali Mielec (awans do II ligi)  Olimpii Elbląg (awans do II ligi). W tym ostatnim zespole w sezonie 2017/18 rozegrał 19 spotkań na boiskach II ligi.

resoviacy.pl

2018.06.22 | Resovia przygląda się młodym

Resovia Rzeszów - KS Wiązownica 2:1 (0:1)
Kądziołka, (k) Szafar - (k) Lorenc

W sparingu rozegranym rozegranym z IV-ligowym KS Wiązownica trenerzy Resovii przyglądali się grze osiemnastu piłkarzy z SMS-u Resovia i klubów niższych lig regionu.
Goście po dwudziestu minutach gry prowadzili 1:0 po strzale z rzutu karnego byłego piłkarza Resovii Mateusza Lorenca. Po przerwie trafiali już tylko gospodarze. Na listę strzelców wpisali się wychowankowie SMS-u: Jakub Kądziołka i Jakub Szafar. Obydwaj piłkarze mają już za soba debiut w zespole seniorów. W poprzednim sezonie zagrali w meczach pucharowych "Pasiaków".

resoviacy.pl

2018.06.20 | "Sovia" w podwójnej koronie

Siarka II Tarnobrzeg - Resovia Rzeszów 1:6 (1:3)
45' Janeczko - 5' 18' Ogrodnik, 27' Hass, 57' 84' Adamski, 70' Kwiek

Siarka II: Krupa, Głaz, Beszczyński, Majcher (60' Matysiak), Wawrylak (46' Szal), Janeczko, Kabała (46' Galara), Płatek, Woźniak, Fornek (46' Świderski), Mróz (70' Wiktor)
Resovia: Pietryka, Kantor, Barszczak (66' Pawlak), Domoń, Kmiotek, Pyrdek (46' Adamski), Frankiewicz (46' Kaliniec), Kwiek, Ogrodnik (66' Feret), B. Buczek (46' Twardowski), Hass
Sędzia: Złotek (Stalowa Wola), Widzów: 300

Świeżo upieczony drugoligowiec z Rzeszowa nie popsuł swoich imponujących statystyk i kończy piłkarski sezon bez porażki w rundzie rewanżowej. Ostatnim akcentem fenomenalnej serii "Pasiaków", a raczej "Krzyżowców" (zagrali w koszulkach z czerwonym krzyżem), było wysokie zwycięstwo w wojewódzkim finale Pucharu Polski.
Resoviacy pokonali w Tarnobrzegu rezerwy Siarki 6:1 i zgarnęli ufundowany przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej czek na kwotę 30 tys. złotych.
Gospodarze wcześniej wyeliminowali z pucharowych szranków III-ligowe Karpaty i dali sygnał, że nie można ich lekceważyć. Resoviacy wytoczyli do meczu ciężkie armaty i właściwie już po 30 minutach odebrali miejscowym nadzieję na niespodziankę.
Pierwsze dwie bramki zdobył Michał Ogrodnik, który ma za sobą świetny sezon. Skrzydłowy "Pasiaków już w 5 minucie po dośrodkowaniu Kwieka z rzutu rożnego uderzył piłkę głową i Krupa musiał skapitulować. W 18 minucie rzeszowianie powtórzyli akcję i było 0:2. Ponownie dośrodkowywał Kwiek i ponownie głową trafiał pod poprzeczkę Ogrodnik.
Kolejne trafienie zanotował Paweł Hass. Napastnik Resovii w 27 minucie wziął na plecy defensora Siarki, uderzył z narożnika pola karnego i piłka  zatrzepotała w siatce po raz trzeci. Bramkę zdobyć mógł już kilka minut wcześniej, ale Krupa odbił piłkę butem.
Rzeszowianie rozluźnieni wysokim prowadzeniem zaczęli pozwalać gospodarzom na więcej i pod bramką Pietryki zaczęło się coś dziać. W 45 minucie Mateusz Janeczko ratował honor Siarki. 23-letni wychowanek Podbeskkidzia Bielsko-Biała uderzył z rzutu wolnego w mur, ale poprawka była już na tyle precyzyjna, że "Cinek" musiał skapitulować.
Po przerwie trener Szymon Grabowski dokonał kilka roszad w składzie i rzeszowianie znów odzyskali rezon. Na bramkę Krupy szła akcja za akcją. W 48 w poprzeczkę uderzył David Kwiek, a kilka minut później Radosław Adamski wykorzystał błąd Majchera i fantastycznym wolejem wpakował piłkę w samo okienko bramki.
W 70 minucie poprawił celność David Kwiek i piłka po jego strzale z rzutu wolnego po raz kolejny wpadła do bramki miejscowych. Ostatni kwadrans gospodarze grali w dziesięciu, bo po wykorzystaniu limitu zmian kontuzji doznał Woźniak. Przewaga "biało-czerwonych" była na tyle duża, że mecz toczył się głównie w okolicach pola karnego Siarki.
Na bramkę Krupy strzelali jeszcze Hass, Feret, Twardowski, Kantor i Adamski, ale tylko temu ostatniemu udało się w końcówce meczu po raz kolejny pokonać Krupę. Pomocnik Resovii znalazł kilka centymetrów pomiędzy słupkiem, a bramkarzem Siarki, aby strzałem z ostrego kąta umieścić piłkę w siatce.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Siarka II Resovia
 bramki 1 6
 strzały celne 4 13
 strzały niecelne 4 11
 rzuty rożne 3 13
 na spalonym 1 2
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 14 13
 żółte kartki 0 1
 czerwone kartki 0 0

 

10. Michał Ogrodnik (boczny pomocnik)

 czas gry 66
 bramki 2
 kontakty z piłką 24
 strzały celne 2
 strzały niecelne 0
 dośrodkowania 6
 podania celne 8
 podania niecelne 2
 faulował 0
 faulowany 1
 odbiory piłki 0
 straty piłki 6

 

resoviacy.pl

Konrad Domoń (kapitan Resovii): Ten sezon to dla nas wszystkich niesamowite przeżycie i będziemy go wspominać. Tym meczem kończymy sezon i udajemy się na krótkie urlopy. Odpoczynku wiele nie mamy i świętowania wielkiego też nie będzie. Dla klubu to duża sprawa, bo jest i awans do 2 ligi i zdobycie wojewódzkiego Pucharu Polski. W meczu z tarnobrzeskim zespołem spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, bo rywal pokazał się z Karpatami Krosno. Daliśmy jednak radę. Mecz mógł się podobać, ale podchodziliśmy momentami nonszalancko do akcji i pojawiały się głupie straty. Nie myślałem o kolejnym rywalu w Pucharze Polski, ale fajnie byłoby trafić na jakiś zespół z ekstraklasy. Dla wszystkich w Rzeszowie taki mecz byłby frajdą. Przy okazji chciałbym podziękować żonie i córeczce oraz bardzo je pozdrowić. Żonie dziękuję za wyrozumiałość. Cały czas mnie wspiera i mi pomaga. Jest moim najwierniejszym kibicem.

resoviacy.pl

2018.06.20 | Resovia z licencją na grę w II lidze

Komisja do spraw Licencji Klubowych PZP na dzisiejszym posiedzeniu rozpatrzyła wnioski licencyjne klubów, które wywalczyły awans do II ligi.
Po analizie wniosków podjęto decyzję przyznać CWKS Resovii Rzeszów licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/18 z nadzorem infrastrukturalnym.

resoviacy.pl

2018.06.19 | Finał z rezerwami Siarki

Rywalem Resovii w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa będą rezerwy Siarki Tarnobrzeg. Prowadzony przez trenera Macieja Wojnara w sezonie 2017/18 wywalczył awans do ligi okręgowej. Tarnobrzeżanie w okręgowych rozgrywkach Pucharu Polski wyeliminowali III-ligowe Karpaty Krosno, a wcześniej Olimpię Pysznica, LZS Jadachy i rezerwy Stali Stalowa Wola.
Mecz odbędzie się 20 czerwca (śr.) o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu.

resoviacy.pl

2018.06.16 | Rezerwy zostają w "okręgówce"

KS Stobierna - Resovia II SMS Rzeszów 3:4 (2:2)
28' Lepionka, 43' Płonka, 70' Grzesik - 11' 54' Twardowski, 44' Geniec, 49' (sam.) Dziedzic

Stobierna: Chorzempa, M. Uram, Drzał, M. Grzesik (61' D. Uram), B. Grzesik, Dziedzic (88' Szczygieł), Jagusiak, Lepionka, Kamiński (85' Bal), Jakubowski, Płonka
Resovia II: E. Adamski, S. Cynar, Słoma, Pawlak
, Delekta (75' Bać), Geniec, Krężel (88' Kasia), Czech (70' Pluta), Skoczylas, Noga, Twardowski

Losy spotkania zmieniały się jak w kalejdoskopie i do ostatnich minut kibice w Stobiernej nie mogli narzekać na brak emocji. Resoviacy nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów, bo w przypadku wygranej Dynovii w Niechobrzu i Sawy w Bratkowicach, opuściliby szeregi "okręgówki".
Zaatakowali od pierwszego gwizdka i już w 11 minucie Karol Twardowski wpisał sięna listę strzelców. Miejscowi odpowiedzieli w 28 minucie trafieniem Łukasza Lepionki, a kwadrans później prowadzili już 2:1. Walczące "Pasiaki" ekspresowo zareagowały na niekorzystny wynik. W 44 minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Geniec.
Po przerwie obydwa zespoły walczyły o każdy metr boiska i na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. W 49 minucie Witold Dziedzic zaliczył bramkę samobójczą, a pięć minut później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Twardowski.
Gospodarze w końcówce meczu mocno zaatakowali i Bartosz Grzesik w 70 minucie zdobył kontaktową bramkę. W ostatnich minutach mieli szanse na wyrównanie, bo resoviacy kończyli mecz w dziesięciu. Plac gry opuścił ukarany drugą żółtą kartką Daniel Pawlak. Rzeszowianie konsekwentnie bronili dostępu do pola karnego i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

resoviacy.pl

2018.06.16 | Wyrównali porachunki

Podhale Nowy Targ - Resovia Rzeszów 1:3 (0:1)
77' (k) Nawrot  - 35' Kwiek, 64' Hass, 90' Czado

Podhale: Szukała, Barbus (61' Dziedzic), Cyfert (15' Przybylski), Lewiński, Drobńak, Dynarek, Nawrot, Ligienza, Mrówka (80' Łukaszczyk), Mizia (78' Bedronka), Pląskowski (75' Świerzbiński)
Resovia: Gnatek, Drobot (66' Cach), Domoń, Makowski, Kmiotek, Feret, Frankiewicz (62' Kaliniec), Adamski, Kwiek, Hass (83' Czado), D. Buczek (83' B. Buczek)
Sędzia: Bińkowski (Skarżysko Kamienna), Widzów: 300

Rzeszowianie przed tygodniem zapewnili sobie awans do II ligi i mecz w Nowym Targu nie miał już wpływu na układ tabeli. "Biało-czerwoni" zapewniali jednak, że potraktują wyjazd na Podhale poważnie, bo chcą kontynuować niewiarygodną serię meczów bez porażki. To właśnie z Podhalem w listopadzie ubiegłego roku rzeszowianie przegrali po raz ostatni i przyszedł czas, aby wyrównać porachunki.
Resovia w Nowym Targu potwierdziła, że tytuł mistrzowski nie był dziełem przypadku. Po pierwszej połowie "biało-czerwoni" schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. W 35 minucie na listę strzelców wpisał się David Kwiek, który strzałem "na raty" pokonał Mateusza Szukałę.
Po przerwie do odrabiania strat ruszyli gospodarze, ale przed sobą mieli najmocniejszą (trochę przemeblowaną) defensywę ligi. W 61 minucie na boisku pojawił się Sebastian Dziedzic, który już w pierwszym kontakcie z piłką stanął przed szansą pokonania swoich rzeszowskich kolegów. Wychowanek "Pasiaków" uderzył w piłkę nieczysto i Gnatek wybronił strzał.
W 64 minucie rzeszowianie zdobyli kolejną bramkę. Po dalekim wrzucie Domonia z autu, Paweł Hass z bliskiej odległości wpakował piłkę głową do siatki.
Kilkanaście minut później gospodarzy odzyskali nadzieje na korzystny rezultat meczu. W starciu o piłkę Gnatka z Dziedzicem ucierpiał w polu karnym ten ostatni i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Michał Nawrot.
W końcowych fragmentach spotkania gospodarze zaatakowali większą liczbą graczy i zapomnieli o defensywie. W doliczonym czasie gry błąd Dawida Dynarka i Mateusza Szukały wykorzystał debiutujący w barwach Resovii 17-Przemysław Czado, który trafieniem na 3:1 zdobył pierwszą bramkę na III-ligowych boiskach.

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Jestem bardzo zadowolony z wyniku i naszej gry. Gratuluję mojej drużynie postawy w całym sezonie. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty i zasłużyliśmy I na miejsce. Na wiosnę zremisowaliśmy tylko trzy mecze, a resztę wygraliśmy. Mamy powody, aby się cieszyć. Podhale potwierdziło, ze jest dobrym zespołem. Dziękuję swoim kibicom za doping i myślę, ze mieli okazję oglądać fajne widowisko.

resoviacy.pl

2018.06.10 | Trudna sytuacja rezerw

Resovia II SMS Rzeszów  - Jedność Niechobrz 1:0 (1:0)
16' D. Buczek

Resovia II: Bieleń, Noga, Pawlak, Słoma, Delekta, Geniec, Krężel, Pecko (90' Kasia), Skoczylas, D. Buczek
Jedność: Jodłowski, Lib, Damian Szeliga, Dariusz Szeliga (46' Guzek), Kłeczek, Gorzelany, Micał (58' Rak), Rachwalski, Kalandyk, Bednarski, Kocurek (46' Byjoś)

W meczu z Jednością piłkarze Sławomira Czudca dopisali 3 punkty, ale nadal są w trudnej sytuacji, bo walczą o byt w rzeszowskiej "okręgówce". Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 16 minucie meczu Dorian Buczek.
O tym czy "Pasiaki" pozostaną w lidze dowiemy się po rozegraniu ostatniej kolejki. Z ligą pożegnały się już ekipy GKS-u Niebylec, Iskry Jawornik Polski, Grodziszczanki i Crasnovii. W rywalizacji o utrzymanie się w lidze rywalizują jeszcze z Resovią piłkarze Sawy Sonina i Dynovii. W sobotę "biało-czerwoni" jadą do Stobiernej.

resoviacy.pl

2018.06.09 | Mistrz, Mistrz Resovia!

Resovia Rzeszów - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 4:1 (3:1)
36' (k) 45' B. Buczek, 45' Barszczak, 61' Kaliniec - 24' Smuczyński

Resovia: Pietryka, Drobot (80' Cach), Domoń, Barszczak, Kantor, Feret, Frankiewicz, Kaliniec (67' Pyrdek), Ogrodnik (77' Adamski), B. Buczek (60' Kwiek), Hass (  89' Twardowski)
KSZO:
Olszewski, P. Cheba, Kudryavtsev (46' Mąka), Mężyk, Janik, Smuczyński (71' Kapsa), Czajkowski Sarwicki, Persona, Kamiński, Jamróz (68' Puton)
Sędzia:
Czerwień (Kraków), Widzów: 999

Po fenomenalnym mecz resoviacy pokonali KSZO Ostrowiec Św. i w przedostatniej kolejce ligi zagwarantowali sobie mistrzowski tytuł. Do sukcesu na zakończenie sezonu brakowało "Pasiakom" dwóch remisów lub zwycięstwa. Nie oglądając się na wyniki drugiego kandydata do awansu - Motoru Lublin, postanowili załatwić sprawę na własnym stadionie. Tym samym sprawili swoim kibicom ogromną radość.
"Biało-czerwoni od pierwszego gwizdka rzucili się na rywali. Na bramkę Olszewskiego skierowali kanonadę strzelecką, ale piłka po strzałach Pawła Hassa, Konrada Domonia i Michała Ogrodnika o centymetry mijała cel.
W 24 minucie rzeszowianie dostali na głowy kubeł zimnej wody. Goście przechwycili futbolówkę w środkowych rejonach boiska i Bartłomiejowi Smuczyńskiemu wyszedł strzał życia. 22-letni wychowanek Lechii Gdańsk zauważył, ze Marcin Pietryka wyszedł z bramki i precyzyjnym strzałem z 30 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę.
Cisza na trybunach i konsternacja "Pasiaków" na boisku trwała tylko ułamek sekundy. Rzeszowianie ruszyli z jeszcze mocniejszym impetem na bramkę Olszewskiego. W 36 minucie w polu karnym rywali wycięty został Paweł Hass i arbiter wskazał na wapno.
Do jedenastki podszedł Bartłomiej Buczek i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Resoviacy poszli za ciosem i Olszewski w ostatnich sekundach przed przerwą miał ręce pełne roboty. Obronił strzał Hassa i Ogrodnika, ale po atomowym uderzeniu Barszczaka musiał skapitulować. Obrońca "Pasiaków" wykorzystał dośrodkowanie Ogrodnika i z kilku metrów odwrócił losy spotkania. To nie było ostatnie słowo Resovii, bo jeszcze przed przerwą Bartłomiej Buczek zdobył kolejną bramkę po asyście Ogrodnika.
Po przerwie rzeszowianie nie tylko pilnowali wyniku, ale właściwie zdominowali rywali. W 61 minucie spotkania przeprowadzili koronkową akcję, która doprowadziła stadion do prawdziwej euforii. Trzecią asystę zaliczył Michał Ogrodnik, a do siatki tym razem trafił Szymon Kaliniec.
Goście starali się pokazać, że nieprzypadkowo są trzecim zespołem ligi, ale na świetną grę Resovii nie mogli nic poradzić. W 72 mieli najlepszą okazję, aby wrócić do walki o punkty, bo po zagraniu ręką jednego z "Pasiaków" w polu karnym, arbiter odgwizdał rzut karny.
Egzekutorem był Tomasz Persona, ale jego flegmatyczny strzał nie zrobił wrażenia na Pietryce, który nie tylko wybronił "jedenastkę", ale nawet mógł pozwolić sobie na złapanie piłki.
Po meczu odbyła się feta na trybunach i murawie. Strzeliły korki od szampanów, a mistrzowie ligi odebrali okolicznościowe nagrody od fundacji Pro Resovia i prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby.

resoviacy.pl

statystyki meczu
  Resovia KSZO
 bramki 4 1
 strzały celne 7 3
 strzały niecelne 8 3
 rzuty rożne 8 2
 na spalonym 2 0
 rzuty karne 1 1
 rzuty wolne 11 12
 żółte kartki 3 4
 czerwone kartki 0 0

 

12. Damian Barszczak (środkowy obrońca)

 czas gry 90
 bramki 1
 kontakty z piłką 10
 strzały celne 1
 strzały niecelne 0
 dośrodkowania 0
 podania celne 1
 podania niecelne 6
 faulował 0
 faulowany 1
 odbiory piłki 0
 straty piłki 0

 

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Na ten sukces czekał cały sportowy Rzeszów i wszyscy, którzy chcieli drugiej ligi w naszym mieście. Dziękuje wszystkim moim zawodnikom, bo walczyli w każdym meczu przez 90 minut. Dziękuje całemu sztabowi z Rafałem Rajzerem na czele. Dziękuje mojej żonie, bo bez jej wsparcia byłoby mi ciężko. Dałem słowo, że ogolę głowę i słowa dotrzymam, bo dla mnie słowo jest ważniejsze od pieniędzy.

 

Bartłomiej Buczek (napastnik Resovii): Przed sezonem słyszeliśmy głosy, że faworytem będzie Motor, Stal i KSZO. My się bardzo cieszymy i korzystając z okazji ten awans chcę dedykować wszystkim niedowiarkom, którzy byli przeciwko Resovii. Główną rolę grało zaangażowanie w naszej drużynie. Nie odpuszczaliśmy w żadnym meczu. Przy karnym zadrżały nogi, ale wiedziałem o co gramy. Po treningu wczoraj zostałem chwilę i uderzałem z "jedenastki". To co pokazaliśmy dzisiaj, to był fajny futbol. Taką Resovię chce się oglądać i to bardzo nas cieszy.
 

Konrad Domoń (obrońca Resovii, kapitan zespołu): Nie pamiętam, który to mój awans. Cieszymy się i myślę, że w tym sezonie, a szczególnie w tej rundzie pokazaliśmy najlepszą piłkę. Więc awans należał się nam i nikomu innemu. Mamy w Resovii fajny kolektyw, a trenerzy dobrze nas ustawiają na boisku. Skupialiśmy się na każdym meczu i wierzyliśmy, że wówczas na koniec może wyjść coś fajnego z tego. Dobrze wyglądała gra defensywna, bo straciliśmy najmniej bramek, ale w ofensywie też dobrze radziliśmy sobie i to wszystko było zbilansowane. Stąd ten sukces. Jeśli chodzi o mecz z KSZO to zdominowaliśmy rywali. Gramy swoje, wierzymy w siebie i wiemy co potrafimy.

resoviacy.plfoto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.06.08 | Gotowi do walki!

Do zakończenia III ligi zostały dwie kolejki, ale już w w sobotę może się rozstrzygnąć rywalizacja o tytuł mistrza rozgrywek. Szansę na zdobycie "majstra" mają Resovia i Motor Lublin.
"Pasiaki" mają cztery punkty przewagi nad lubelski zespołem i do sukcesu potrzebują zwycięstwa lub dwóch remisów. W sobotę zmierzą się z KSZO, a jeśli wygrają to spotkanie, mogą świętować tytuł mistrza III ligi i starać się o II-ligową licencję.
Motor zagra derbowy pojedynek z Avią Świdnik. Piłkarze z Lublina muszą to spotkanie wygrać, aby w ostatniej kolejce nadal korespondencyjnie walczyć z rzeszowskim zespołem o pierwsze miejsce.
Sobotni mecz Resovii z KSZO cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Ograniczona liczba biletów (999 sztuk) wyprzedana została już w środę.
Piłkarze Resovii starają się tonować nastroje - informując, że do sobotniego spotkania przygotowują się podobnie, jak do każdego meczu w tym sezonie. Nie da się jednak ukryć, że również oni znają stawkę tego spotkania.
W dzisiejszych zajęciach treningowych przed meczem z KSZO brało udział 22 piłkarzy Resovii. Zajęcia trwały krócej niż zwykle, ale piłkarze mają w nogach nie tylko ligowy sezon, ale również pucharowe mecze. Trening zaczął się od berka, a później był czas na gierkę, stałe fragmenty gry i strzały na bramkę. Szkoleniowcy skrupulatnie przyglądali się murawie przy bramce koło zegara. Czyżby do tej bramki miały trafiać gole, które zapiszą się w historii Resovii?
Mecz w sobotę (9 bm.) o godz. 17.00!!! Kibice apelują, aby przyjść w białej, czerwonej koszulce lub "Pasiaku".
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.06.06 | Myroslav Taranenko pożegnał się z Resovią

Z kadrą rzeszowskich "Pasiaków" pożegnał się Myroslav Taranenko. 20-letni pomocnik zagrał w 1 meczu ligowym Resovii i w 3 spotkaniach regionalnego Pucharu Polski. Ponadto rozegrał 8 spotkań w rezerwach, dla których zdobył 1 bramkę. Wychowanek Arsenalu Charków powrócił na Ukrainę.

resoviacy.pl

2018.06.02 | Zwycięstwo rezerw w meczu z Crasnovią

Crasnovia Krasne - Resovia II SMS Rzeszów 3:4 (1:1)
15' Górak, 66' Krzak, 73' Lecki - 12' Geniec, 62' Czech, 76' Słoma, 80' Szafar

Crasnovia: Wierzbicki, Górak, Adamski, Szczepański, Krzak, Szczęch, Rozborski, Wierzbiński, Słaby (46' Gargała), Lekki (70' Lecki), Tekiela
Resovia II: Wróbel, S. Cynar (56' Kot), Młynarczyk, Słoma, Kmiotek, Delekta (90' Mucha), Geniec, Obłoza (70' Kasia), Noga, Skoczylas (46' Czech), Szafar

Ważne punkty przywieźli z Krasnego piłkarze rezerw Resovii, którzy walczą o byt w lidze okręgowej. Po emocjonującym meczu podopieczni Sławomira Czudca pokonali miejscową Crasnovię 4:3.
Scenariusz spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pierwsi na prowadzenie wyszli "biało-czerwoni" po strzale Mateusza Geńca w 12 minucie. po kwadransie było już 1:1, a bramkę wyrównującą zdobył Marcin Górak.
Po przerwie swoją przewagę kolejnym trafieniem przypieczętowali rzeszowianie. W 62 minucie Patryk Czech zmusił do kapitulacji Wierzbickiego. Miejscowi mocno zaatakowali i na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. W 66 minucie pokonał Wróbla były piłkarz Resovii Grzegorz Krzak, a siedem minut później Jacek Lecki kolejnym trafieniem dał gospodarzom nadzieje na zwycięstwo.
Szybko okazało się, że również resoviacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. To byłoa świetna końcówka w wykonaniu podopiecznych Sławomira Czudca. W 76 minucie swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Maciej Słoma, a po chwili jego śladem podążył Jakub Szafar i punkty pojechały do Rzeszowa.

resoviacy.pl

2018.06.02 | Trwa niesamowita seria "Pasiaków"

Avia Świdnik - Resovia Rzeszów 0:3 (0:0)
50' Kaliniec, 56' Barszczak, 70' (k) B. Buczek

Avia: Piotrowski, Jarzynka, Drelich, Kołodziej, Barański, Głaz (60' Orzędowski), Mroczek, Czułowski, Maluga (75' Wołos), Białek (75' Nowak),  Prędota
Resovia: Pietryka, Kantor, Barszczak, Domoń, Drobot (89' Cach), Ogrodnik (77' Adamski), Kaliniec, Frankiewicz, Feret (77' Twardowski), B. Buczek (75' Pyrdek), Hass (72' Kwiek)
Sędzia: Białacki (Kielce), Widzów: 600

Trwa niesamowita seria Resovii, która nie zamierza oddać grupie pościgowej pozycji lidera. Rzeszowianie dopisali w Świdniku kolejny komplet punktów i coraz głośniej mogą przyznać, że celują w mistrzostwo ligi. Razem z pucharowymi spotkaniami był to siedemnasty mecz "Pasiaków" bez porażki!
Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki i kibice mogą być pewni, że na finiszu rozgrywek emocji nie zabraknie.
Tropikalny upał miał duży wpływ na tempo meczu i do przerwy na murawie nie było większych fajerwerków. Początek spotkania należał do Resovii, która odważniej zaatakowała. W pierwszym kwadransie dwukrotnie na bramkę Piotrowskiego uderzał Paweł Hass, ale piłka szybowała nad poprzeczką. Miejscowi swoje okazje mieli po błędach rzeszowskiego zespołu. W 15 minucie Mroczek uderzył piłkę głową i niewiele brakowało, a trafiłby do siatki. Kilka minut później fatalne podanie Kantora stało się prezentem dla Białka. Na szczęście dla "Pasiaków" czołowy strzelec ligi w dogodnej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
W 36 minucie meczu Michał Ogrodnik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na głowę Bartłomieja Buczka. Napastnik Resovii jak jak rasowy snajper uderzył do siatki piłkę głową, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.
W 44 minucie resoviacy mieli pierwszą "setkę". Paweł Hass wypuścił z piłką Szymona Kalińca, a ten zagrał na 10 metr do Ogrodnika. Piłkarz Resovii uderzył mocno, ale prosto w bramkarza i obydwa zespoły na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron z dużym animuszem zaatakowali miejscowi, ale wkrótce okazało się, że to Resovia zada decydujące ciosy. W 50 minucie na bramkę Resovii uderzał Kołodziej, a piłka zablokowana została przez jednego z "Pasiaków". Z kontratakiem popędził Michał Ogrodnik. Skrzydłowy Resovii swój rajd zakończył wycofaniem futbolówki do wbiegającego w pole karne Szymona Kalińca, a ten uderzył idealnie pod poprzeczkę.
Sześć minut później rzeszowianie zdobyli kolejną bramkę i ponownie asystę zaliczył Michał Ogrodnik. Dośrodkowana przez niego piłka z rzutu rożnego trafiła idealnie na głowę Damiana Barszczaka, który skutecznym strzałem zaskoczył Piotrowskiego.
W 70 minucie meczu w polu karnym rywali dryblować starał się Paweł Hass, który został faulowany przez jednego z defensorów Avii. Arbiter wskazał na wapno, a skutecznym strzelcem rzutu karnego był Bartłomiej Buczek. Rzeszowianie tradycyjnie rozkręcili się w końcowych fragmentach meczu. W 77 minucie wychodzącego na czystą pozycję bramkową Ogrodnika, bezpardonowo wyciął Drelich i arbiter bez wahania sięgnął po czerwony kartonik.
Grający w przewadze rzeszowianie kontrolowali mecz i mieli jeszcze kilka okazji, aby pokusić się o kolejne trafienia. Na bramkę strzelał Przemek Pyrdek i dwukrotnie Karol Twardowski, ale Piotrowski za każdym razem wychodził z opresji.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Avia Resovia
 bramki 0 3
 strzały celne 2 7
 strzały niecelne 4 4
 rzuty rożne 2 6
 na spalonym 1 2
 rzuty karne 0 1
 rzuty wolne 15 20
 żółte kartki 1 1
 czerwone kartki 1 0

 

21. Paweł Hass (napastnik)

 czas gry 72
 bramki 0
 kontakty z piłką 18
 strzały celne 0
 strzały niecelne 2
 dośrodkowania 0
 podania celne 8
 podania niecelne 2
 faulował 1
 faulowany 3
 odbiory piłki 1
 straty piłki 3

resoviacy.pl

2018.05.30 | Koncertowy mecz "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (1:0)
45' Hass, 57' Feret, 61' (k) B. Buczek

Resovia: Pietryka, Drobot, Makowski, Domoń, Kantor, Ogrodnik (68' Pyrdek), Kwiek, Kaliniec (83' Pawlak), Feret (68' Twardowski), B. Buczek (70' D. Buczek), Hass (63' Adamski))
Orlęta: Stężała, Szymala, Panufnik Kiczuk, Kaganek, Kot, Rycaj (60' Demaniuk), Puton (70' Brzosko),  Kalita,   Krawczyk (64' Korolczuk),   Stanisławski
Sędzia: Kolak (Nowy Sącz), Widzów: 900

To był koncertowy mecz w wykonaniu "Pasiaków", którym nie straszny był ani rywal, ani tropikalny upał. Na stadionie przy ul. Wyspiańskiego walczy się o każdy metr boiska. To chcieli po raz kolejny potwierdzić "biało-czerwoni" i szczególnie po przerwie pokazali się z bardzo dobrej strony.
Resoviacy swoją postawą na boisku przy okazji zachęcili do głośnego dopingu dosyć ospałą rzeszowską publiczność, która w dwóch sektorach trybuny urządziła sobie festiwal dawnej piosenki kibicowskiej. Przeboju pt: "Szły mróweczki przez zielony las..." - na stadionie Resovii nie słyszano od blisko 20 lat!
Początek spotkania był dosyć spokojny w wykonaniu obydwu zespołów. Kibice ożywili się dopiero po dwóch efektownych rajdach Michała Ogrodnika. W 25 minucie groźną akcją odpowiedzieli przyjezdni, po niecelnym podaniu Bartłomieja Makowskiego.
W 33 minucie kolejną efektowną akcją popisał się Ogrodnik. Jego szarża prawą stroną boiska zakończyła się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne, ale tam o ułamek sekundy spóźnił się Bartłomiej Buczek, który miał przed sobą pustą bramkę.
W ostatnich sekundach pierwszej połowy rzeszowianie poprawili wykończenie akcji. Ponownie w pole karne dogrywał Ogrodnik, a tam Paweł Hass strzałem z obrotu pokonał Stężałę.
Kilka minut po przerwie gospodarze podwyższyli rezultat spotkania na 2:0. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Mateusz Kantor, później trącił ją głową Konrad Domoń i futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Szymona Fereta.  Młodemu piłkarzowi "Pasiaków" nie pozostało nic innego jak, zaliczyć swoje pierwsze ligowe trafienie dla "Malty".
Po tej bramce ożywili się przyjezdni, ale ich akcje kończyły się głównie na linii pola karnego gospodarzy i Marcin Pietryka nie miał zbyt wiele pracy. W 58 minucie wyręczył go Konrad Domoń, który zablokował strzał Kality.
Trzy minuty później w polu karnym Orląt padł na murawę pchnięty przez rywala Bartłomiej Buczek i arbiter nie zawahał się odgwizdać rzutu karnego. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem po ziemi pokonał Krzysztofa Stężałę.
Po trzeciej bramce rzeszowiacy wrzucili na wyższy bieg i bramkarz Orląt miał ręce pełne roboty. Przy okazji narzekał głośno na arbitra i latające nad murawą meszki, ale najwięcej pretensji powinien mieć do kolegów z zespołu, którzy w końcówce kompletnie opadli z sił. Resoviacy wręcz przeciwnie - rozpoczęli koncert gry ofensywnej i dążyli do kolejnych trafień.
W 75 minucie przed szansą stanęli Twardowski i Pyrdek, ale Stężała zna swój fach i  ofiarnym wyjściem do piłki ratował sytuację. W końcówce meczu na bramkę uderzali: Radek Adamski, Dorian Buczek i Karol Twardowski, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.
Na słowa uznania po tym meczu zasłużyli nie tylko gracze ofensywni, ale również obrońcy "Pasiaków" którzy kolejny mecz z rzędu zagrali na "zero z tyłu."

resoviacy.pl

statystyki meczu
  Resovia Orlęta
 bramki 3 0
 strzały celne 10 0
 strzały niecelne 6 3
 rzuty rożne 7 2
 na spalonym 2 1
 rzuty karne 1 0
 rzuty wolne 12 12
 żółte kartki 3 2
 czerwone kartki 0 0

 

8. Konrad Domoń (środkowy obrońca)

 czas gry 90
 bramki 0
 kontakty z piłką 24
 strzały celne 0
 strzały niecelne 0
 dośrodkowania 8
 podania celne 13
 podania niecelne 2
 faulował 0
 faulowany 0
 odbiory piłki 1
 straty piłki 0

 

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Chcieliśmy już na początku zdobyć bramkę, aby ułożyć sobie ten mecz. Paweł Hass miał okazję i nie udało się mu strzelić bramki. Orlęta zawiesiły wysoko poprzeczkę wymagań i było trudno, ale na szczęście w 45 minucie ten oczekiwany gol padł. Czuliśmy, że rywale odważniej zagrają w drugiej połowie, ale znowu zdobyliśmy bramkę i grało się nam zdecydowanie łatwiej. Cieszy wynik, cieszą sytuację, natomiast mniej może cieszyć skuteczność. Gratulacje należą się obydwu zespołom, bo w tym upale udało się stworzyć fajne widowisko. Kibice mogą być zadowoleni.

resoviacy.plfoto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.05.27 | Zagrali na piątkę

Resovia II SMS Rzeszów - Błażowianka Błażowa 5:0 (1:0)
43' Twardowski, 47' Delekta, 53' 78' D. Buczek, 75' Geniec

Resovia II: Wróbel, Delekta, Pawlak, Słoma (75' Kasia), Cach, Szafar, Skoczylas (60' Młynarczyk), Kmiotek, Geniec, Twardowski (46' S. Cynar, 74' Krzyszycha), D. Buczek
Błażowianka: Socha, Kruczek, Cieśla, Serwatka, Karnas (46' Sobkowicz), Kruczek, Róg, Brzęk (78' Bober), Gwazdacz (65' Durek), Kruła (87' Rabczak), Laska (62' Rzepecki)
Widzów: 50

Podopieczni Sławomira Czudca odnotowali kolejne wysokie zwycięstwo. Przed tygodniem rozgromili Grodziszczankę 8:0, a tym razem z bagażem pięciu bramek odesłali do domu Błażowiankę.
Przyjezdni tylko do przerwy dotrzymywali kroku rzeszowskiej drużynie. W drugiej połowie na boisku rządzili zdecydowanie "biało-czerwoni".
Worek z bramkami rozwiązał w 43 minucie Karol Twardowski, który pokonał Sochę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Mirosława Kmiotka.
Dwie minuty po przerwie rzeszowianie zadali kolejny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Delekta, a kolejną asystę zaliczył Mirosław Kmiotek.
Nie minęło sześć minut, a "biało-czerwoni" zdobyli kolejną bramkę. Mateusz Geniec zagrał piłkę za plecy obrońców, a Dorian Buczek w sytuacji sam na sam z Sochą pokazał snajperskie umiejętności.
Przyjezdni rzadko zapuszczali się pod pole karne "Pasiaków" i z każdą kolejną minutą rosła przewaga rzeszowskiego zespołu. W 75 minucie efektowną główką popisał się Geniec i Socha po raz czwarty wyjmował piłkę z siatki.
Trzy minuty później Dorian Buczek strzałem z 5 metrów ustalił wynik spotkania na 5:0.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.05.26 | Złoty gol Davida Kwieka

Wólczanka Wólka Pełkińska - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
65' Kwiek

Wólczanka: Smoleń, Wątróbski, Wrona, Walat (75' Czyrny), Przewoźnik, Kocur (32' Hul), Jurczak (80' Baran), Lech, Gwóźdź (54' Więcek), Szewc, Pietluch (67' Khorolskyi
Resovia:
Pietryka, Drobot, Domoń, Barszczak
, Kantor, Pyrdek (55' R. Adamski), Kaliniec (83' Makowski), Frankiewicz, Ogrodnik (63' Kwiek), Feret (54' Twardowski), B. Buczek (75' Hass)
Sędzia: Szczołko (Lublin), Widzów: 500

Do tytułu "Rycerzy Wiosny" kandydują piłkarze Resovii, którzy w rundzie rewanżowej są niepokonani. Resoviacy na trudnym terenie w Wólce Pełkińskiej dopisali kolejne punkty, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył strzałem z rzutu wolnego David Kwiek.
Gospodarze byli dobrze przygotowani do tego spotkania i już w pierwszych minutach Tomasz Przewoźnik postraszył Marcina Pietrykę, uderzając na bramkę "Pasiaków".
Z czasem do roboty zabrali się "biało-czerwoni". W 14 minucie meczu Bartłomiej Buczek uruchomił Michała Ogrodnika i tylko dzięki ofiarnej interwencji Smolenia piłka nie wylądowała w siatce.  Po kilku minutach ponownie pokazał się Ogrodnik, ale tym razem piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę.
Gospodarze nie ograniczali się do defensywy. Grali uważnie z tyłu, a w odpowiednich momentach przechodzili do natarcia. W 28 minucie na bramkę Pietryki uderzał Mateusz Jurczak. Był piłkarz Resovii przymierzył z woleja, ale zabrakło mocy i "Cinek" bez trudu wyłapał piłkę. W ostatnich sekundach pierwszej połowy głową starał się skierować piłkę do rzeszowskiej bramki Krystian Wrona i tym razem zabrakło precyzji.
Po przerwie mało było klarownych sytuacji z obydwu stron. Piłka uderzana na bramkę mijała cel, albo była skutecznie blokowana przez defensorów.
Decydująca o losach spotkania okazała się 65 minuta. Kamil Hul faulował Bartłomieja Buczka w odległości 25 metrów od bramki Smolenia. Do rzutu wolnego podszedł David Kwiek (kilka minut wcześniej pojawił się na murawie) i precyzyjnym strzałem po ziemi zaskoczył Smolenia, lokując piłkę w siatce.
Dwie minuty po straconej bramce z boiska wyleciał ukarany drugą żółtą kartką Jakub Więcek i droga "Pasiaków" do zwycięstwa wydawać się mogła łatwiejsza.
W końcowych fragmentach liczba graczy na murawie wyrównała się, bo tym razem czerwień zobaczył Dariusz Frankiewicz. Nie miało to już jednak większego wpływu na losy spotkania i resoviacy dopisali kolejne punkty w ligowej tabeli.

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Kontrolowaliśmy pojedynek, chociaż początek był dla nas ciężki. Źle weszliśmy w ten mecz i mieliśmy trochę problemów, ale z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej. Dużą pracę wykonaliśmy w środkowej strefie, budowaliśmy akcje poprzez krótką wymianę w środku pola i to dawało nam przewagę na późniejszym etapie. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że jeśli nie udało nam się strzelić z akcji to trafiliśmy ze stałego fragmentu gry. Do przerwy bardzo słabo nam te stałe fragmenty gry wychodziły.

resoviacy.pl

2018.05.22 | Sokół pokonany po dogrywce

Sokół Sieniawa - Resovia Rzeszów 2:4 po dogr. (2:1, 2:2)
13' Kasza, 26' Stefan - 3' Hass, 62' Adamski, 105' Ogrodnik, 111' Twardowski

Sokół: Pawlus, Drożdżal (60' Kardyś), Sivyj, Kapuścński, M. Padiasek, Lis, Bursztyka (92' S. Padiasek), Kasza (71' M. Jędryas), Stefan (67' Brocki), Gnatek (58' D. Jędryas), Mołdoch (79' Wilusz)
Resovia:
Pietryka, Cach, Makowski
, Pawlak, Kmiotek, R. Adamski (66' Ogrodnik), Taranenko (53' Kaliniec), Kwiek (85' Domoń), Szafar (66' Pyrdek), Hass (60' Twardowski), D. Buczek (76' Feret)
Sędzia: Złotek (Stalowa Wola), Widzów: 250

Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali w półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa IV-ligowy zespół Sokoła Sieniawa 4:2.
Mecz był wyrównanym pojedynkiem, a o zwycięstwie "Pasiaków" zadecydowały bramki zdobyte w dogrywce.
"Biało-czerwoni" bardzo szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 3 minucie spotkania Paweł Hass otrzymał podanie za plecy obrońców i płaskim strzałem pokonał Pawła Pawlusa. Łatwo zdobyta bramka uśpiła czujność "Pasiaków" i w 13 minucie meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania. Akcję bramkową przeprowadzili dwaj byli piłkarze rzeszowskiego klubu. Adrian Mołdoch z lewej strony pola karnego wycofał piłkę przed "szesnastkę", a tam na uderzenie zdecydował się Dawid Kasza i piłka koło słupka wpadła do siatki.
Po tym trafieniu gospodarze odważniej zaatakowali bramkę III-ligowców i w 24 minucie groźnie na bramkę uderzał Łukasz Bursztyka. Szczęście jednak sprzyjało "Pasiakom", bo mocno uderzona piłka trafiła idealnie w stojącego na linii bramkowej Pietrykę. Dwie minuty później bramkarz Resovii musiał jednak wyjmować piłkę z siatki, bo fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Jakub Stefan.
Rzeszowianie starali się ratować wynik, ale ich gra nie przypominała przebojowego stylu z ostatnio rozegranych meczów ligowych.
Dopiero pojawienie się na boisku Szymona Kalińca, Michała Ogrodnika i Przemka Pyrdka dodało kolorytu grze III-ligowców. W 62 minucie Kaliniec uruchomił wychodzącego na czystą pozycję Radosława Adamskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Pawlusem doprowadził do wyrównania.
W końcowych fragmentach regulaminowego czasu gry szanse na trafienia miał jeszcze Przemysław Pyrdek, ale za pierwszym razem uderzył w boczną siatkę, a kilka minut później został zablokowany przez rywala.
W dogrywce mocno zaatakowali gospodarze, a najlepszą okazję do zmiany wyniku mieli w 95 minucie meczu. Na przeszkodzie stanął im jednak Bartłomiej Makowski, który dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej. Resoviacy mieli kłopoty szczególnie z powstrzymaniem akcji Brockiego, który kilka razy zakręcił defensywą "Pasiaków".
W okresie przewagi miejscowych, resoviacy rozegrali skuteczną akcję, po której po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Michał Ogrodnik dograł mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej, a tam futbolówka trafiła na wbiegającego defensora gospodarzy i po rykoszecie wylądowała pod poprzeczką.
W drugiej części dogrywki resoviacy przeprowadzili kolejny skuteczny kontratak. Szymon Feret dograł piłkę do Karola Twardowskiego, a ten strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania na 2:4.
W dzisiejszym spotkaniu debiut barwach pierwszego zespołu zaliczył 18-letni Jakub Szafar. Ponadto po raz pierwszy na ławce rezerwowych zespołu zasiadł 17-letni bramkarz Eryk Adamski.

resoviacy.pl

statystyki meczu
  Sokół Resovia
 bramki 2 4
 strzały celne 9 6
 strzały niecelne 9 8
 rzuty rożne 4 7
 na spalonym 1 4
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 23 24
 żółte kartki 2 3
 czerwone kartki 0 0

 

77. Dorian Buczek (napastnik)

 czas gry 76
 bramki 0
 kontakty z piłką 15
 strzały celne 0
 strzały niecelne 1
 dośrodkowania 0
 podania celne 9
 podania niecelne 4
 faulował 3
 faulowany 0
 odbiory piłki 1
 straty piłki 1

 

resoviacy.pl

2018.05.21 | "Pasiaki" jadą do Sieniawy

W półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa piłkarze Resovii zmierzą się w Sieniawie z miejscowym Sokołem.
Rywale "Pasiaków" to aktualny lider IV-ligi, który od października ubiegłego roku nie przegrał na własnym stadionie.
W zespole prowadzonym przez Marcina Wołowca gra dwóch byłych piłkarzy Resovii: Dawid Kasza i Adrian Mołdoch.
Mecz rozegrany zostanie 22 bm. o godz. 17.00.

resoviacy.pl

2018.05.19 | Podział punktów w meczu z liderem

Resovia Rzeszów - GKS Katowice 0:0

Resovia: Byczek, Niemczycka (72' Michalska), Czyż, Florek, Dziura, Balicka, Aleksandra Ząbek (80' Andrea Ząbek), Matuszek, Kiełtyka, Wilowska (60' Mroczka), Kaput
GKS: Ludwiczak, Matusik, Luty, Wojtas, Dec (80' Kil), Kowalska (70' Tkaczyk), Łąckiewicz-Oślizło, Nowak, Noras, Hajduk, Konieczna

Katowiczanki przyjechały do Rzeszowa z zamiarem rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej.  Potrzebowały również kompletu punktów, aby przypieczętować awans do ekstraligi. Teoretyczne szanse na odebranie GKS-owi tytułu mistrzowskiego miały jeszcze piłkarki Tarnovii, które wniosły odwołanie  do PZPN w sprawie rezultatu meczu GKS - Tarnovia.
Przyjezdne trafiły jednak na zdecydowany opór ambitnie walczących rzeszowianek, które nie tylko świetnie się broniły, ale miały swoje okazje do zdobycia bramek. Już w 15 minucie spotkania Karolina Matuszek mocno uderzyła z rzutu wolnego i bramkarka GKS-u z trudem wybiła futbolówkę. Po 20 minutach gry mocno zaatakowały przyjezdne, ale defensywa Resovii grała tego dnia bardzo solidnie.
Po przerwie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła katowiczanki zmusiły Resovię do głębokiej defensywy, ale nie potrafiły postawić kropki nad "i" i mecz zakończył się bezbramkowy remisem.
Resovia w ostatniej kolejce ligowej pauzuje i już po meczu z Katowicami zapewniła sobie 6. miejsce w lidze.

resoviacy.pl

2018.05.19 | 5 goli Doriana Buczka

Grodziszczanka Grodzisko Dln. - Resovia II SMS Rzeszów 0:8 (0:4)
18' 44' 45' 49' 71' D. Buczek, 40' Persak, 55' Pawlak, 86' Kmiotek

Grodziszczanka: Markocki, P. Przeszło, A. Przeszło, Pałys (46' Duda), Konieczny,  Miazga (70' Kulpa), D. Karwacki, K. Karwacki,  M. Gałusza (56' Bartnik), Sołek (70' Wnęk), J. Gałusza (46' Czerwonka),  
Resovia II:
Wróbel, S. Cynar, Pawlak (85' Noga), Skoczylas (70' Chwałka), Kmiotek, Geniec, Szafar (46' ), Delekta (71' Pluta), Taranenko (75' K. Baran), Persak (55' Słoma), D. Buczek

W roli trenera gospodarzy zadebiutował Edward Słysz, który w przeszłości strzelił "Pasiakom" kilka bramek. Szkoleniowiec Grodziszczanki nie będzie tego dnia jednak miło wspominał, bo jego zespół doznał najwyższej porażki na własnym boisku w historii klubu.
Niecodziennego wyczynu dokonał napastnik "Pasiaków" Dorian Buczek, który pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.
O tym, że punkty pojadą do Rzeszowa wiadomo było już do przerwy. Podopieczni Sławomira Czudca schodzili do szatni z wynikiem 4:0 po golach Buczka (18, 44, 45 min.) i Persaka (40 min.).
Po przerwie rzeszowianie postanowili podwić rezultat i na listę strzelców wpisali się jeszcze Buczek, Pawlak i Kmiotek.

resoviacy.pl

2018.05.19 | "Sovia" walcząca

Resovia Rzeszów - Chełmianka Chełm 0:0

Resovia: Pietryka, Kantor, Barszczak, Domoń, Drobot (46' Cach), Ogrodnik, Kaliniec (52' Kwiek), Frankiewicz, Buczek (82' Hass), Pyrdek, Feret (60' Twardowski)
Chełmianka:
Drzewiecki, Kompanicki, Wołos, Chodziutko, Niewęgłowski (63' Michalak), Koszel, Uliczny, Jabkowski (46' Prytulak), Budzyński (75' Kotowicz), Olszak, Banaszak
Sędzia: Jabłoński (Kraków), Widzów: 999

Mecz na szczycie III-ligi zakończył się bezbramkowym remisem, ale kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Obydwa zespoły walczyły o każdy metr boiska i zostawiły na murawie sporo zdrowia. Po ostatnim gwizdku większość zawodników wyglądała jak po maratońskim biegu.
Postawę swojego zespołu docenił na konferencji prasowej trener "Pasiaków", Szymon Grabowski: - "Jestem pod wrażeniem tego, jak fizycznie zaprezentowała się moja drużyna".
Gospodarze zaczęli dosyć nerwowo, ale już w 7 minucie na bramkę Drzewieckiego uderzał piłkę Szymon Kaliniec. Odpowiedzieli akcją Przemysława Banaszaka, któremu w ostatniej chwili piłkę wybił Damian Barszczak. W pierwszej połowie spotkania więcej z gry mieli resoviacy, ale uważnie grający defensorzy gości nie pozwalali "Pasiakom" na zbyt wiele. W 36 minucie spotkania z futbolówką wrzuconą przez Drobota minął się w polu karnym Szymon Feret.
Prawdziwe natarcie na bramkę gości rzeszowianie zaczęli od 72 minuty. Mieli ułatwione zadanie bo grali w przewadze jednego zawodnika. Plac gry opuścił ukarany drugą żółtą kartką Piotr Chodziutko, który bezpardonowo wyciął Bartłomieja Buczka.
Bohaterem meczu mógł tego dnia zostać Michał Ogrodnik. Pomocnik Resovii kilka razy szarżował na bramkę rywali, ale w każdej sytuacji brakowało szczęścia.
Najlepszą okazję miał w 82 minucie, kiedy uciekł z piłką stoperom Chełmianki. W sytuacji sam na sam z Drzewieckim pospieszył się ze strzałem i piłka o kilka centymetrów minęła cel.
Grający w dziesięciu goście też mieli swoje szanse, aby pokazać, że nie przypadkowo należą do czołowych zespołów ligi. W 77 minucie kapitalnym strzałem popisał się Ołeksij Prytulak i Marcin Pietryka z trudem ratował "Pasiaków" przed stratą bramki.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Chełmianka
 bramki 0 0
 strzały celne 5 2
 strzały niecelne 4 7
 rzuty rożne 7 6
 na spalonym 2 0
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 14 20
 żółte kartki 2 4
 czerwone kartki 0 1

 

20. Mateusz Kantor (prawy obrońca)

 czas gry 90
 bramki 0
 kontakty z piłką 25
 strzały celne 0
 strzały niecelne 0
 dośrodkowania 7
 podania celne 11
 podania niecelne 3
 faulował 1
 faulowany 1
 odbiory piłki 3
 straty piłki 0

 

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

Szymon Grabowski (trener Resovii): Zacznę od podziękowań, gratulacji i słów podziwu dla mojego zespołu. Wykonali kawał ciężkiej pracy w meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem. W mojej opinii byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na tą jedną bramkę. Ten punkt w końcowej rywalizacji może znaczyć tyle co zwycięstwo. Publiczność może być bardzo zadowolona z tego co zobaczyła dzisiaj na stadionie.

resoviacy.pl

 

ARCHIWUM:

 

71  72  73  74  75

65  66  67  68  69  70

59  60  61  62  63  64

53  54  55  56  57  58

47  48  49  50  51  52

41  42  43  44  45  46

35  36  37  38  39  40

29  30  31  32  33  34

23  24  25  26  27  28

17  18  19  20  21  22

11  12  13  14  15  16

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

-------------------------

2017/18
2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03
2001/02
2000/01
1999/00
1998/99
1997/98
1996/97
1995/96
1994/95
1993/94
1992/93
1991/92
1990/91
1989/90
1988/89
1987/88
1986/87
1985/86
1984/85
1983/84
1982/83
1981/82
1980/81
1979/80
1978/79
1977/78
1976/77
1975/76
1974/75
1973/74
1972/73
1971/72
1970/71
1969/70
1968/69
1967/68
1966/67
1965/66
1964/65
1963/64
1962/63
1961/62
1960/61
1960
1959
1958
1957
1956
1955
-------------------------
1905-1939

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006-2017 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by