księga gości
forum

2018.09.16 | Zwycięstwo rezerw

Resovia II SMS Rzeszów - Jedność Niechobrz 2:0 (0:0)
70' Strashkevych, 81' Feret

Resovia II: Gnatek, Kurek (89' Drążek), Pawlak, Pecko, Żyszkiewicz, Tarnowski (77' Lubera), Geniec, Kmiotek, Kwarciński (64' Mucha), Feret, Strashkevych
Jedność: Jodłowski, Marcin Michał, Lib, Rachwalski (70' Byjoś), Damian Szeliga, Wrona, Maciej Micał (80' Guzek), Dariusz Szeliga, Kalandyk, Kocurek (56' Bednarski), Kłeczek
Widzów: 50

Piłkarze rezerw Resovii pokonali Jedność Niechobrz i po 7 kolejkach ligi zajmują 6 miejsce w tabeli. Przyjezdni długo bronili się przed atakami rzeszowskiego zespołu wzmocnionego kilkoma drugoligowcami. Defensywa Jedności pękła w w 70 minucie spotkania po efektownej bramce Vadyma Strashkevycha. Ukraiński napastnik Resovii zaskoczył Jodłowskiego fantastycznym strzałem z 25 metrów.
W 81 minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Szymon Feret. Rzeszowianie przez większą część spotkania posiadali znaczną przewagę na boisku i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

resoviacy.pl

2018.09.15 | 25 minut, które wstrząsnęło Siarką

Resovia Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (0:0)
51' Antonik, 59' 76' Pyrdek

Resovia: Banek, Kantor, Zalepa, Makowski, Mikulec (86' Geniec), Antonik, Domoń, Frankiewicz, Pyrdek, Adamski (61' Strashkevych), Buczek
Siarka:
Krupa, Głaz (67' Kargulewicz), Józefiak (54' Sitek), Nadolski, Duda, Drobot
, Płatek (88' Galara), Maik, Radulj, Gębalski (73' Mróz), Ropski
Sędzia:
Bielawski (Katowice), Widzów: 1100

Dużą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Resovii, którzy pokonali faworyzowany zespół tarnobrzeskiej Siarki 3:0. Rzeszowianie rozbili rywali w 25 minut po bramkach Kamila Antonika i Przemysława Pyrdka, a przy odrobinie szczęścia mogli dołożyć jeszcze 3-4 trafienia. Kilka tygodni wcześniej "siarkowcy" byli liderem II ligi, a tymczasem rzeszowianie rozdawali punkty na lewo i prawo. Szkoleniowcy rzeszowskiego zespołu uspokajali nastroje: "Uczymy się tej ligi, prosimy o cierpliwość i spokój". Mieli rację, bo ich zespół potrzebował czasu, aby wskoczyć na wyższy poziom jakości. Po kilku kolejkach wydaje się, że to już jest dużo lepszy zespół, a zwycięstwa w trzech ostatnich kolejkach nie są przypadkowe.
"Biało-czerwoni" losy spotkania mogli rozstrzygnąć już w pierwszej połowie meczu. Do siatki mogli trafić, Pyrdek, Adamski, Zalepa i Antonik. Szczególnie ubolewać można po zmarnowanej akcji tego ostatniego piłkarza, bo sytuację miał idealną, ale z 4 metrów trafił piłką prosto w leżącego Krupę. Siarka grająca pod dyrekcją Kamila Radulja również miała swoje szanse. W 47 minucie meczu Płatek trafił piłka w słupek.
W 51 minucie meczu rzeszowianie zaczęli swój koncert. Rafał Mikulec wstrzelił piłkę z lewej strony w pole karne, a tam jak z armaty pod poprzeczkę przymierzył Antonik. Przyjezdni odpowiedzieli groźnymi akcjami Ropskiego i Radulja, ale po chwili znowu rzeszowianie z impetem nacierali na bramkę Krupy.
W 58 minucie Banek długim wykopem posłał piłkę na połowę przeciwnika i Nadolski głową wycofał piłkę do swojego bramkarza. Z prezentu skorzystał wszędobylski Przemysław Pyrdek, który skorzystał z nieporozumienia stopera z golkiperem i wpakował piłkę do bramki.
Resoviakom ciągle było mało i w ostatnich 20 minutach meczu defensywa Siarki miała sporo pracy. W 76 minucie meczu ponownie dał znać o sobie Pyrdek. Skrzydłowy Resovii z łatwością ograł dwóch rywali i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Krupę.
W 85 minucie po raz kolejny bito na alarm w polu karnym Siarki. Tym razem na bramkę uderzał dwukrotnie Bartłomiej Buczek, a po chwili dobijał Michał Ogrodnik. Wydawać się mogło, ze piłka musi wpaść do siatki, ale jakimś cudem defensorzy uratowali sytuację. Po chwili do siatki trafił Vadym Strashkevych, lecz tym razem arbiter odgwizdał spalonego.
Rzeszowianie rozegrali świetne zawody i po meczu otrzymali gromkie brawa od publiczności.

straty piłki 0

Szymon Grabowski (trener Resovii): W mojej opinii wygrała dzisiaj drużyna lepsza. Resovia miała więcej z gry, stworzyła sobie więcej okazji bramkowych i potrafiła zneutralizować mocne strony rywala. Po raz kolejny trzeba podziękować chłopakom. Myślę, ze to nie jest przypadek, że gramy dobre mecze. Z tym punktowaniem było różnie, ale myślę, że teraz powinno być lepiej. Mogliśmy pokusić się o więcej goli, ale nie będę marudził. Cieszy mnie ta wygrana, bo myślę, że da nam pozytywnego kopa. Apeluję, żebyśmy uwierzyli w ten zespół. Mój apel skierowany jest również do dziennikarzy. Kiedy trzeba skarcić ten zespół skarćmy go, ale kiedy trzeba pochwalić pochwalmy.

2018.09.15 | Trwa świetna passa piłkarek

Resovia Rzeszów - Tarnovia Tarnów 2:0 (0:0)
68' Jużecka, 81' Matuszek

Resovia: Pieniążek, Dziura, Janas (70' Łach), Czyż, Fluder, Jużecka (89' Andrea Ząbek), Kaczmar, Florek, Matuszek, Pyrcz (60' Michalska), Kaput
Tarnovia: Kalita, Gajdur, Stańdo, Piwowarczyk, Wałaszek,  Krawczyk (85' Wołek),  Drwal, Trytek (80' Nosal), Derus, Gębica, Białoszewska
Widzów: 50

Podopieczne Pawła Szurgocińskiego podtrzymują świetną passę. W sobotę piłkarki Resovii po raz kolejny zdobyły komplet punktów. Tym razem "ofiarą" rzeszowskiego zespołu była Tarnovia Tarnów. Bramki dla Resovii zdobyły Wanessa Jużecka (68 min.) i Karolina Matuszek (81 min.)

2018.09.12 | Zwycięstwo piłkarek pod Wawelem

Wanda Kraków - Resovia Rzeszów 0:2 (0:0)
53' Kaput, 82' Michalska

Wanda: A. Król, Kisiel (65' Łoboz), Kaźmierowska, Kamieńska, Zaporowska (27' Nalepka), Pietrzyk, Prokuska (60' Gruchacz), Fiałek, Rusek, Janus (46' Płaza), Kowal
Resovia:
Pieniążek, Dziura, Janas (90' Mroczka), Czyż, Jużecka
(83' Andrea Ząbek), Aleksandra Ząbek (78' Michalska), Kaczmar (90' Niemczycka), Florek, Matuszek, Pyrcz (68' Fluder), Kaput

Komplet punktów z Krakowa przywiozły podopieczne Pawła Szurgocińskiego i po czterech kolejkach rozgrywek ligowych dzielą z Rekordem Bielsko-Biała pozycję lidera. Za bohaterkę spotkania uznać można Gabrielę Kaput, która w trzecim kolejnym meczu "Pasiaczek" wpisała się na listę strzelców. 18-letnia snajperka Resovii już w pierwszej połowie meczu miała dwie okazje do zdobycia bramki. Piłka po jej uderzeniach mijała jedna nieznacznie cel. Zrehabilitowała się w 53 minucie meczu po podaniu Karoliny Matuszek.
W końcowych fragmentach meczu wynik spotkania na 0:2 ustaliła Aleksandra Michalska, która dobijała strzał Karoliny Kaput.

2018.09.09 | Paweł Hass wraca do gry

Błażowianka Błażowa - Resovia II SMS Rzeszów 2:0 (1:0)
42' Durek, 80' (k) Kruczek

Błażowianka: Socha, Brzęk, Cieśla,  Róg, Kruczek, Kruła, Laska, Sobczyk (90' Sowa), Rajzer, Durek, Rzepecki,
Resovia II: Gnatek, Żyszkiewicz, Kurek (75' Drążek), Kowal
, Mastaj (46' Pasternak), Kwiek, Persak, Strashkevych, Kwarciński (58' Bajda), Feret (85' Kaczor), Hass

Jedyną pozytywną informacją po meczu w Błażowej jest powrót do gry po kontuzji Pawła Hassa. Rzeszowianie zagrali w mocnym składzie i mieli kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Pudłowali jednak na potęgę i do Rzeszowa wrócili bez punktów.

2018.09.08 | Derby na remis

Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa Dln. 1:1 (0:1)
56' Kaput - 25' Paterak

Resovia: Pieniążek, Niemczycka (30' Aleksandra Ząbek), Czyż (88' Andrea Ząbek), Florek, Dziura (80' Kaczmar), Fluder (70' Michalska), Jużecka (70' Mroczka), Matuszek, Łach (53' Janas), Pyrcz, Kaput
Sokół: Koman, Paterak, Kaznecka, Olejarczyk, Mokrzycka, Wdowiak, Bochenek (75' Kitrys), Motyka, Dudziak, Kot
, Korab
Widzów: 60

Podziałem punktów zakończył się derbowy pojedynek podkarpackich zespołów rywalizujących w I lidze kobiet. Początek spotkania należał do piłkarek Resovii, które miały dwie dogodne okazje do zdobycia bramki. Szansę wpisania się na listę strzelców miały  Karolina Matuszek i Gabriela Kaput, ale zabrakło doświadczenia. Po kwadransie do głosu doszły piłkarki Sokoła. W 25 minucie meczu rzeszowianki zaspały przy rzucie rożnym i efektowną bramkę z woleja zdobyła Magdalena Paterak.
Po przerwie piłkarki Resovii ruszyły do odrabiania strat, ale brakowało dokładności. Do wyrównania doprowadziła w 56 minucie meczu Gabriela Kaput.

2018.09.08 | Resovia wkracza na właściwe tory

Pogoń Siedlce - Resovia Rzeszów 1:3 (1:2)
38' Wiktoruk - 18' Domoń, 33' Antonik, 82' Ogrodnik

Pogoń: Misztal, Krawczyk, Witchowski, Pjetrović, Brągiel (73' Bochnak), Rybski (90' Szczepański), Pociecha (65' Wrzesiński), Wiktoruk, Garyga (46' Mójta), Walków, Paluchowski
Resovia:
Banek, Kantor, Zalepa, Makowski, Mikulec, Adamski (55' Ogrodnik), Domoń, Frankiewicz, Antonik, Pyrdek (67' Strashkevych
), Buczek (77' Kwiek)
Sędzia:
Wiśniewski (Olsztyn), Widzów: 1139

Podopieczni Szymona Grabowskiego pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:1. To było zasłużone zwycięstwo "biało-czerwonych", którzy wkraczają na właściwe tory w II-ligowej rywalizacji. "Pasiaki" już wcześniej zbierali pochwały za grę, ale punktów mieli jak na lekarstwo.
W Siedlcach wykazali się wyrachowaniem, spokojem i przede wszystkim skutecznością. Mecz od pierwsz
ego gwizdka był pod kontrolą rzeszowian. Po kwadransie gry resoviacy mieli na koncie dwa rzuty rożne i groźny strzał Bartłomieja Buczka. Pierwszą bramkę zdobyli w 18 minucie spotkania. Piłka dorzucona z rzutu rożnego przez Dariusza Frankiewicza trafiła na głowę Konrada Domonia, który strzelił 18 bramkę w karierze.
Bartłomiej Banek nie miał tego dnia wiele pracy. W 27 minucie na bramkę Resovii uderzał Kamil Walków, ale piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.
Kilka minut później przypomniał o sobie Adrian Paluchowski. Najskuteczniejszy strzelec rozgrywek swój rajd lewą stroną boiska zakończył strzałem w boczną siatkę bramki.
W 33 minucie świetną akcję przeprowadzili "biało-czerwoni". Domoń odebrał piłkę rywalowi w środku pola i precyzyjnym podaniem za plecy obrońców uruchomił Kamila Antonika. Młodzieżowiec Resovii uprzedził wychodzącego z bramki Misztala i strzałem na raty zdobył pierwszego gola na drugoligowych boiskach.
Pięć minut później Bartosz Wiktoruk zaskoczył Banka i było 1:2. Wychowanek hiszpańskiego Villarrealu uderzył na bramkę gości z 25 metrów i piłka po koźle wpadła do siatki precyzyjnie koło słupka.
Po przerwie sytuację sam na sam z Misztalem zmarnował Buczek. Goście odpowiedzieli groźnym kontratakiem, ale sytuację w polu karnym wyjaśnił Domoń. Po chwili Michał Wrzesiński zagrał półgórną piłkę w pole karne Resovii i bliski samobójczego gola był Bartłomiej Makowski. W tej sytuacji wykazał się kunsztem Banek, który instynktownie wybił futbolówkę na róg. Był to najlepszy okres gry miejscowych. W 79 minucie wrzucał Mójta i na szczęście dla "Pasiaków" piłka po strzale Rybskiego o centymetry minęła cel.
Rzeszowianie mocno cofnięci czekali na swoją okazję. Ta nadarzyła się w 82 minucie. Rafał Mikulec przechwycił piłkę i prostopadłym podaniem uruchomił Michała Ogrodnika. Rezerwowy Resovii w takich rajdach czuje się najlepiej i nie inaczej było również tym razem. Jego efektowna szarża zakończyła się kolejnym golem dla Resovii.
Chwilę później nie popisał się Armin Pjetrović. Obrońca Pogoni bezpardonowym wślizgiem na nogi Davida Kwieka starał się powstrzymać akcję "Pasiaków". Cel osiągnął, ale ujrzał czerwoną kartkę i mocno ucierpiał w sprowokowanym przez siebie starciu. Po kilkuminutowej interwencji służb medycznych odwieziony został do szpitala.
Rzeszowianie zasłużyli tego dnia na słowa uznania, bo nawet w doliczonym czasie gry, przy korzystnym wyniku starali się grać ofensywnie. W 94 minucie swoje trzy grosze do rezultatu mógł dołożyć Dariusz Frankiewicz, ale nie wykorzystał idealnego podania od Kwieka.

Szymon Grabowski (trener Resovii): Chcę podziękować i pogratulować moim zawodnikom za to co zrobili w Siedlcach. Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik i wygraliśmy zasłużenie. Wygraliśmy pierwszy raz na wyjeździe i z tego się cieszymy. Przygotowywaliśmy się solidnie przez cały tydzień do tego meczu. Wiedzieliśmy, ze Pogoń zaczyna tworzyć kolektyw i jest to zespół solidny. Znaliśmy mocne i słabe strony rywali. Mocne potrafiliśmy zneutralizować, a słabe wykorzystać.  Dzisiaj wykorzystywaliśmy sytuacje podbramkowe. Zadowoleni wracamy do Rzeszowa.

2018.09.05 | Szalony mecz rezerw

Dąb Dąbrowa - Resovia II SMS Rzeszów 3:3 (1:1), po rzutach karnych 1:3
45' Skóra, 53' Długosz, 80' Żurek - 28' Drążek, 85' Kaczor, 87' (k) Persak / rzuty karne: Ł. Wojtoń - Persak, Kwarciński, Byra

Dąb: Janda (46' Sumara), Bułatek (46' Kozubal),  Ł. Wojtoń, Długosz (82' Nowak), Fugas (75' Wilk), D. Wojtoń, Irzeński, Łoboda, Paśko (50' Totoń), Skóra, W. Żurek (60' K. Żurek)
Resovia II: Cynar, Drążek, Kaczor, Kwarciński, Persak, Sondej, Żyszkiewicz, Kurek (46' Tarnowski), Bajda (70' Łaski), Byra, Pasternak

W meczu pierwszej rundy Regionalnego Pucharu Polski podokręgów Rzeszów-Dębica piłkarze rezerw Resovii pokonali Dąb Dąbrowa. O rozstrzygnięciu spotkania zadecydowały rzuty karne.
To był szalony mecz podopiecznych trenera Sławomira Czudca. Resoviacy jeszcze w 84 minucie meczu przegrywali różnicą dwóch goli. Bramki zdobyte w ostatnich minutach spotkania przez Jarosława Kaczora i Jakuba Persaka zadecydowały o dogrywce. Ostatecznie o tym, który z zespołów przejdzie do kolejnego etapu rozgrywek rozsądziły rzuty karne. "Jedenastki" lepiej wykonywali rzeszowianie i to oni po ostatnim gwizdku schodzili z murawy z podniesionymi głowami.