AKTUALNOŚCI

  klub
strona główna
aktualności
informacje
stadion
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

2018.03.17 | Porażka w sparingu z drugoligowcem

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)
38' Dziubiński 64' Gębalski - 27' D. Buczek

Stal: Frątczak, Zalepa, Jarosz, Janiszewski, Jopek, Sobotka, Stefański, Hirśkyj, Zołądź, Dziubiński, Łętocha oraz Konefał, Gębalski, Żyliński, Stelmach, Bukowiec, Mistrzyk
Resovia:
Gnatek (46' Pietryka), Kantor (46' Kmiotek), Pawlak, Makowski, Drobot (46' Cach), Pyrdek (46' Bieniasz), Domoń (46' Frankiewicz), Kaliniec (46' Taranenko), Adamski (46' Ogrodnik), D. Buczek (46' Kwiek), B. Buczek (46' Hass)

Resoviacy mieli dzisiaj zainaugurować rundę wiosenną meczem derbowym ze Stalą Rzeszów, a piłkarze II-ligowej Stali Stalowa Wola w Boguchwale podejmować mieli Znicz Pruszków. Obydwa spotkania (podobnie jak większość innych w regionie) zostały odwołane z powodu zimowej aury, ale piłkarze nie próżnowali i rozegrali mecz sparingowy.
Początek spotkania należał do "Pasiaków", którzy po trafieniu Doriana Buczka w 38 minucie wyszli na prowadzenie. Radość "Pasaków" nie trwała jednak długo, bo 11 minut później Adrian Dziubiński doprowadził do wyrównania. Po przerwie gospodarze jeszcze raz trafili do siatki i po raz drugi w tym roku pokonali "biało-czerwonych" w meczu towarzyskim.

resoviacy.pl

2018.03.16 | Derby Rzeszowa odwołane

Działacze Resovii w porozumieniu z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożne podjęli decyzję o odwołaniu planowanego na jutro meczu Resovia - Stal Rzeszów.
Podobnie jak w przypadku innych spotkań 19. kolejki III ligi powodem przełożenia zawodów są fatalne warunki atmosferyczne. Murawa na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 po długotrwałych opadach deszczu nie nadaje się do gry. Termin rozegrania meczu ustalony zostanie na najbliższym posiedzeniu Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN.
Jednocześnie organizatorzy meczu informują, że istnieje możliwość zwrotu zakupionych biletów. Można tego dokonać od poniedziałku (19 bm.) w godz. 9.00-14.00 w budynku klubowym (pokój sekcji piłki nożnej). Podkreślić należy, że bilety zakupione zachowują ważność i będą obowiązywać w nowym terminie rozegrania zawodów.

resoviacy.pl

2018.03.10 | Msza św. przed wznowieniem ligi

We wtorek (13 bm.) o godz. 18.00 w kościele na Staromieściu odbędzie się msza święta w intencji Resovii przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2017/18.
Uroczystości przewodniczyć będzie ks. infułat Ireneusz Folcik, kapelan rzeszowskiego klubu.
Zapraszamy wszystkich sympatyków "Pasiaków".

resoviacy.pl

2018.03.09 | Arkadiusz Staszczak pożegnał się z Resovią

W rundzie wiosennej sezonu 2017/18 nie zobaczymy w kadrze Resovii Arkadiusza Staszczaka.
Boczny obrońca "Pasiaków" pożegnał się z rzeszowskim klubem w grudniu ubiegłego roku. W barwach Resovii rozegrał 40 meczów ligowych i 2 mecze w Pucharze Polski, w których zdobył 3 bramki.

resoviacy.pl

2018.03.08 | Jakub Bieleń bramkarzem nr 3

Do kadry III-ligowego zespołu Resovii dołączył Jakub Bieleń. 19-letni wychowanek KS Przybyszówka jest uczniem SMS-u Resovia, który w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 rywalizował będzie o miejsce w bramce "Pasiaków" z Marcinem Pietryką i Piotrem Gnatkiem.
W rundzie jesiennej grał w zespole juniorów i rezerwach Resovii.

resoviacy.pl

2018.03.07 | Myroslav Taranenko piłkarzem Resovii

Do zespołu "Pasiaków" dołączył ukraiński piłkarz Myroslav Taranenko. 20-letni wychowanek Arsenalu Charków podpisał umowę z rzeszowskim klubem obowiązująca do czerwca 2018 r. W sezonie 2016/17 grał w IV-ligowym zespole Ilanka Rzepin. W rundzie jesiennej sezonu 2017/18 reprezentował III-ligową Lechię Dzierżoniów. Po rozegraniu pięciu meczów w barwach tego klubu powrócił na Ukrainę. Z Resovią trenuje od lutego br.
W sparingach rozgrywanych przez "biało-czerwonych" grał na pozycji środkowego pomocnika.

resoviacy.pl

2018.03.05 | Liga wystartuje z opóźnieniem

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przesunięciu na późniejszy termin inauguracji rundy wiosennej rozgrywek III ligi.  Jedynym meczem, który odbędzie się według planu będzie spotkanie Motoru Lublin z Podhalem Nowy Targ. Lubelski zespół ma możliwość rozgrywania meczów na stadionie z podgrzewaną murawą i będzie mógł z tego przywileju skorzystać w najbliższy weekend.
Pogoda sprawiła, że pozostałe spotkania zostały przesunięte na 18 kwietnia. Dotyczy to również rzeszowskich "Pasiaków", którzy w sobotę mieli zmierzyć się w Białej Podlaskiej z miejscowym Podlasiem.
W wyniku odwołania meczów I kolejki resoviacy zainaugurują rundę wiosenną derbami Rzeszowa. Mecz ze Stalą odbędzie się na stadionie Resovii 17 marca o godz. 15.00

resoviacy.pl

2018.03.04 | Krzysztof Socha wraca do pierwszego zespołu

Do kadry Resovii dołączył 19-letni Krzysztof Socha. Środkowy obrońca grał już w III-ligowym zespole "Pasiaków" w sezonie 2016/17. Wystąpił wówczas w 2 meczach ligowych.
W rundzie jesiennej sezonu 2017/18 grał w drużynie juniorów Romana Borawskiego w rozgrywkach CLJ.

resoviacy.pl

2018.03.04 | Dawid Obłoza w kadrze "Pasiaków"

Do kadry "Pasiaków" dołączył 18-letni Dawid Obłoza. Wychowanek Orzełka Przeworsk jest uczniem SMS-u Resovia, który ostatnio grał w rezerwach Resovii i zespole juniorów uczestniczących w rozgrywkach CLJ.
Pierwsze treningi z seniorami Resovii odbył już w 2015 r. Gra na pozycjach środkowego obrońcy lub środkowego pomocnika.

resoviacy.pl

2018.03.03 | Gotowi do walki!

Resovia Rzeszów - Polonia Przemyśl 4:0 (0:0)
58' Kantor, 63' Kwiek, 69' Buczek, 76' Adamski

Resovia: Pietryka, Kantor, Pawlak, Makowski, Cach (60' Kmiotek), Adamski (60' Bieniasz), Domoń (60' Frankiewicz), Kaliniec (60' Taranenko), Pyrdek, Hass (60' Kwiek), Twardowski (46' D. Buczek)
Widzów: 40

To był najprawdopodobniej ostatni sparing "Pasiaków" przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Jeśli dopisze pogoda za tydzień "biało-czerwoni" zainaugurują rozgrywki ligowe meczem w Białej Podlaskiej.
W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Resoviacy częściej byli przy piłce, ale goście wcale nie ograniczali się do pilnowania własnej bramki. Dwukrotnie byli nawet bliscy pokonania Marcina Pietryki. Dobrą formę w tej części spotkania zademonstrował grający w pomocy przemyskiego zespołu ukraiński piłkarz Roman Vorobiej.
Resoviacy po przerwie zabrali się mocno do pracy i gra "biało-czerwonych" mogła się podobać grupce zmarzniętych kibiców.
W 58 minucie piłkarze Szymona Grabowskiego cieszyli się z pierwszego trafienia. Futbolówka po dośrodkowaniu Adamskiego wpadła pod nogi Buczka, a ten sprytnie przepuścił ją do Kantora. Obrońcy "Pasiaków" nie pozostało nic innego jak pewnym strzałem pod poprzeczkę wpisać się na listę strzelców.
Kilka minut później bramkarz gości skapitulował po raz drugi. Tym razem dorzucał Kantor, a David Kwiek efektownym strzałem głową posłał piłkę do siatki. "Pasiakom" wciąż było mało i w 69 minucie na listę strzelców wpisał się Dorian Buczek.
W końcowych fragmentach mecz toczył się głównie na połowie gości. W 76 minucie koronkowa akcja Radka Adamskiego zakończyła się kolejnym trafieniem.
Sparing zakończył się wynikiem 4:0, ale resoviacy mogli postarać się o wyższe zwycięstwo, bo mieli jeszcze kilka okazji bramkowych. Najlepszą zmarnował David Kwiek, który nie wykorzystał "jedenastki".
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.02.26 | Piłkarki Resovii powołane na zgrupowanie kadry

Prowadząca reprezentację Polski U-15 Patrycja Jankowska powołała 24 zawodniczki na konsultację szkoleniową, która w dniach 9-12 marca odbędzie się w Wałbrzychu. W gronie wyróżnionych piłkarek znalazły się trzy reprezentantki Resovii: Patrycja Jednacz, Wiktoria Czyżowska, Oliwia Domin.

resoviacy.pl

2018.02.24 | Porażka rezerw w sparingu

Resovia II SMS Rzeszów - Strug Tyczyn 1:4 (0:1)
Czech - Drob, Żuczek, Stanio, (k) Pikiel

Resovia II: Bieleń, S. Cynar, Noga, Słoma, Cach, Persak, Kmiotek, Krzyszycha, zawodnik testowany, Czech, Ostrzywilk oraz A. Cynar, Delekta, Kasia, Kloc, Kot, K. Baran, Drążek, Kaczor, Tarnowski
Strug:
Rajzer, Pączek, Karwowski, Ferenc, Rzońca, Janik, Drob, Nizioł, B. Zawadzki, Murias, Pikiel oraz Nowiński, Żuczek, Wrona, Stanio, W. Zawadzki
Widzów: 30

Piłkarze rezerw Resovii starali się grać ofensywny futbol ze Strugiem, z którym rywalizują w rzeszowskiej okręgówce, ale nie byli tak skuteczni jak goście. Już w 10 minucie spotkania Dominik Pikiel miał setkę. Wychowanek Resovii w sytuacji sam na sam z Bieleniem posłał piłkę prosto w jego ręce i szansę zmarnował.
Wydawać się mogło, że pierwsza połowa spotkania zakończy się remisem, ale w 45 minucie nie popisał się Bieleń. Golkiper Resovii wypuścił z rąk piłkę uderzoną z dystansu przez Kamila Droba i goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.
Po przerwie goście wykazali się sporą skutecznością i kolejne trafienia zaliczyli Kamil Żuczek i Damian Stanio.
Honor "Pasiaków" starał się ratować Patryk Czech, który pewnym strzałem koło słupka pokonał Rajzera. W końcowych fragmentach meczu wynik spotkania ustalił Dominik Pikiel, który strzałem z rzutu karnego pokonał Arkadiusza Cynara.
Rzeszowianie testowali środkowego pomocnika zza wschodniej granicy i trzeba przyznać, że był wyróżniającym się piłkarzem w szeregach "biało-czerwonych".
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.02.23 | Remis w meczu z Siarką

Siarka Tarnobrzeg - Resovia Rzeszów 2:2 (0:2)
Dawidowicz, Mróz - Drobot, Hass

Siarka (skład wyjściowy): Krupa, Bierzało, Witasik, Kubowicz, Grzesik, Wiktor, Płatek, Witkowski, Głaz, Ropski, Broź
Resovia:
Gnatek, Kantor, Makowski, Pawlak, Drobot, Adamski, Domoń, Kaliniec, Pyrdek, B. Buczek, Hass oraz Bieleń, Cach, Kmiotek, Bieniasz, Kwiek, D. Buczek, Twardowski, zawodnik testowany

"Biało-czerwoni" zremisowali z II-ligową Siarką Tarnobrzeg w meczu sparingowym rozegranym w Woli Chorzelowskiej. Rzeszowianie mogli pokusić się o sporą niespodziankę, bo po 45 minutach gry prowadzili z wyżej notowanym rywalem 2:0. Po przerwie piłkarze Włodzimierza Gąsiora odrobili stratę.

resoviacy.pl

2018.02.21 | Mecz do jednej bramki

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 4:0 (1:0)
Gębalski 2, Stelmach, Dziubiński

Frątczak, Jopek, Śpiewak, Bukowiec, Wawrzyniak, Stelmach, Dziubiński, Maślanka (75' Chmura), Gębalski, Siedlik (46' Trubeha), Łętocha
Resovia:
Gnatek, Kantor, Makowski, Domoń (46' Pawlak), Drobot, Pyrdek, Frankiewicz (46' zawodnik testowany), Kaliniec, Bieniasz (46' Adamski), Hass (46' Kwiek), B. Buczek

Wysokiej porażki w Stalowej Woli doznali piłkarze Resovii, którzy wkrótce zainaugurują rozgrywki ligowe. Rzeszowianie dotrzymywali kroku II-ligowcom z hutniczego miasta tylko w pierwszej połowie. Po przerwie okazało się, że będzie to mecz do jednej bramki.
Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Gębalski. do wyniku dołożyli swoje trzy grosze ponadto Przemysław Stelmach i Adrian Dziubiński.
Trener Szymon Grabowski przyglądał się tego dnia testowanemu zawodnikowi.

resoviacy.pl

2018.02.21 | Dorian Buczek ponownie w Resovii

Do zespołu rzeszowskich "Pasiaków" dołączył Dorian Buczek. 22-letni piłkarz podpisał z Resovią kontrakt obowiązujący do czerwca 2018 r.
Wychowanek Orląt Luków grał już w Resovii w w latach 2013-2014. Rozegrał wówczas w zespołach Tomasza Tułacza i Romana Borawskiego 16 meczów ligowych.
W kolejnych latach reprezentował Orzeł Przeworsk (III liga), Siarkę Tarnobrzeg (II liga) i Stal Mielec (I liga). Na pierwszoligowych boiskach w mieleckim zespole zagrał w 19 meczach, w których zdobył 2 bramki.

resoviacy.pl

2018.02.20 | Zwycięstwo piłkarek w Myślenicach

Respekt Myślenice - Resovia Rzeszów 0:2 (0:0)
60' Matuszek, 71' Łach

Resovia: Byczek (46' Niemiec), Michalska, Matuszek (46' Karpińska), Florek, Dziura, Pyrcz (60' Pajda), Balicka (46' Fluder), Janas (55' Matuszek), Aleksandra Ząbek (46' Łach), Andrea Ząbek (55' Aleksandra Ząbek), Bednarz

Piłkarki Resovii odnotowały zwycięstwo w sparingu, w którym zmierzyły się z Respektem Myślenice. W pierwszej połowie spotkania niewiele działo się na boisku i żaden z zespołów nie potrafił narzucić swojego stylu gry. Lider II ligi dotrzymywał kroku rzeszowiankom, ale nie miał zbyt wielu okazji bramkowych.
Po przerwie rzeszowianki zagrały odważniej i osiągnęły przewagę, którą w 60 minucie przypieczętowały trafieniem. Na listę strzelców wpisała się Karolina Matuszek. Dziesięć minut później wynik spotkania na 0:2 ustaliła Patrycja Łach.

resoviacy.pl

2018.02.17 | Resovia wkracza na właściwe tory

Resovia Rzeszów - KS Wiązownica 5:0 (2:0)
36' Pyrdek, 44' Buczek, 55' Twardowski, 65' Kmiotek, 68' Hass

Resovia: Pietryka (46' Gnatek), Kantor (46' Cach), D. Pawlak (46' Domoń), Makowski, Drobot (46' Kmiotek), Bieniasz (46' Obłoza), Kaliniec (65' Hass), Frankiewicz (46' Socha), Pyrdek (46' Adamski), Buczek (46' Feret), Hass (46' Twardowski)
Wiązownica:
Michałowicz, Dziedzic, Halejcio, Sokolenko (46' Gwóźdź), Bartnik, Daniel, Lorenc, Rop (46' Fedor), Soczek, Michalik (46' S. Pawlak), Antonik (46' Wójcik)
Widzów:
40

Początek spotkania nie układał się po myśli rzeszowskiego zespołu, bo resoviacy długo nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Tymczasem na murawie brylował Kacper Rop. Były piłkarz "Pasiaków" jest bez wątpienia liderem w zespole IV-ligowej Wiązownicy. Do pomocy miał kilku kolegów, którzy podobnie jak on znają boczne boisko rzeszowskiego stadionu jak własną kieszeń. Mowa tu o byłych piłkarzach Resovii: Michaliku, Gwoździu, Danielu, Lorencu i Antoniku. Ten ostatni w 19 minucie miał świetną okazję do wpisania się na listę strzelców, ale po minięciu Marcina Pietryki, wycelował piłkę w słupek.
"Biało-czerwoni" zabrali się do pracy po 30 minutach gry. Na właściwe tory wprowadził rzeszowską lokomotywę Przemysław Pyrdek, który niesygnalizowanym strzałem w 36 minucie zaskoczył Michałowicza. Kilka minut później Bartłomiej Buczek po rzucie rożnym strzałem głową podwyższył wynik spotkania na 2:0.
Po przerwie przez pole karne przyjezdnych przetoczyła się prawdziwa nawałnica rzeszowskiej ofensywy. Resoviacy trzykrotnie zmusili do Michałowicza do wyjmowania piłki z siatki, a mogli postarać się o podwojenie rezultatu.
W 52 minucie bliski szczęścia był Bartłomiej Makowski. Środkowy obrońca "Pasiaków" uderzył głową piłkę jak należy, ale bramkarz gości instynktownie załapał futbolówkę na linii bramkowej. Trzy minuty później Dawid Obłoza uruchomił Adamskiego, a ten posłał mocną piłkę w pole karne rywali. Z prezentu skorzystał Karol Twardowski, który jak rasowy napastnik zamknął akcję i klatką piersiową w niezwykłym stylu wbił futbolówkę do siatki.
W 65 minucie Mirosław Kmiotek uderzył z dystansu i piłka po koźle wpadła idealnie koło słupka. "Pasiakom" było ciągle mało i w końcówce podkręcili tempo meczu. W kolejnych minutach na bramkę Michałowicza strzelali: Socha, Twardowski, Feret, Cach, Adamski, Kmiotek i Hass. Ten ostatni w 68 minucie uderzył z dystansu i piłka po raz piąty zatrzepotała w siatce.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2018.02.10 | W grodzie Kraka rządził Maka

Garbarnia Kraków - Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)
43' (sam.) Makowski - 45' Makowski

Garbarnia: Cabaj, Furtak, Kalemba, Garzeł, Górecki, Krykun, Masiuda, Pietras, Wójcik, Serafin, Siedlarz oraz Kozioł, Piszczek, Moskal, zawodnik testowany, Pawłowicz, Liput, Wojcieszyński, Kołton, Ogar
Resovia:
Pietryka (46' Gnatek), Kmiotek, Domoń (46' Pawlak), Makowski, Drobot (46' Cach), Ogrodnik (60' Feret), Kaliniec (60' Chambon), Kwiek, Pyrdek (46' Bieniasz), Buczek (60' Twardowski), Hass (46' Frankiewicz)

W sparingu rozegranym w Krakowie resoviacy zremisowali z II-ligową Garbarnią 1:1. Główną postacią meczu był strzelec dwóch bramek Bartłomiej Makowski.
28-letni środkowy obrońca "Pasiaków" w 43 minucie meczu niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki, a dwie minuty później zrehabilitował się doprowadzając do wyrównania.
Gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale Marcin Pietryka nie dał się zaskoczyć i przy strzałach Ogara, Serafina i Siedlarza ratował sytuację.
Resoviacy w końcówce meczu mogli utrzeć nosa wyżej notowanemu rywalowi. W tej sytuacji doświadczenia zabrakło Karolowi Twardowskiemu. 17-letni napastnik Resovii miał świetną okazję, aby wpisać sięna listę strzelców, ale z kilku metrów strzelił prosto w ręce bramkarza "Garbarzy".

resoviacy.pl

2018.02.07 | Ambitna gra "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:2 (0:1)
63' Kaliniec, 81' Bieniasz, 87' Chambon - 31' Szczoczarz, 62' (k) Bogacz

Resovia: Pietryka (46' Gnatek), Kantor (46' Cach), Pawlak (46' Feret), Makowski (46' Hass), Socha (46' Bieniasz), Drobot (46' Kmiotek), Domoń, Frankiewicz (46' Kaliniec), Buczek (46' Kwiek), Pyrdek (46' Adamski), Chambon
Izolator: Lewandowski (46' Ziobro), Gajdek (46' J. Wilk), Dąbek (46' Lusiusz), Bogacz, Wilk (46' Szkolnik), Worosz (46' Matuła), Cupryś, Kachniarz (46' Dobrzański), Szczoczarz (46' Zieliński), Domin (46' Rębisz), Szymański (46' Ziarnik)
Widzów: 40

Resoviacy mogą odetchnąć z ulgą, bo długo musieli czekać na pierwsze w tym roku zwycięstwo. Już w pierwszej połowie meczu mieli świetną okazję, aby wyjść na prowadzenie, ale Bartłomiej Buczek wycelował z rzutu karnego (drugi raz w tym roku!) w słupek.
Goście w pierwszej połowie spotkania prowadzili z trzecioligowcami równorzędną grę i w 30 minucie Szczoczarz po dobitce z 6 metrów pokonał Marcina Pietrykę. Poirytowani takim obrotem sprawy rzeszowianie w końcowych fragmentach pierwszej połowy zaatakowali odważniej i bramkarz gości musiał kilka razy mocno się napracować. Strzałami z dystansu próbowali go zaskoczyć Pyrdek i Buczek, a z dośrodkowania Sochy wyszedł efektowny strzał pod poprzeczkę.
Po przerwie na murawie pojawili się zmiennicy i gra Resovii jeszcze nabrała rumieńców. W 62 minucie stracili jednak kolejną dosyć niespodziewaną bramkę. Tym razem Michał Bogacz pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Piotra Gnatka i zapowiadało się na to, że Izolator wygra ten mecz.
Resovia nie powiedziała jednak ostatniego słowa i w 63 minucie Szymon Kaliniec, po akcji Davida Kwieka, zdobył bramkę kontaktową. Po tym golu resoviacy złapali wiatr w żagle i już kilkadziesiąt sekund później aktywny "Kali" ponownie uderzał na bramkę. Tym razem posłał piłkę w słupek.
W 80 minucie Paweł Hass wyłożył futbolówkę Dawidowi Bieniaszowi, a skrzydłowy "Pasiaków" precyzyjnym trafieniem koło słupka doprowadził do wyrównania.
Do końca meczu pozostało trzy minuty, a rzeszowianie postanowili powalczyć o pełną pulę i po chwili cieszyli się z trzeciej bramki.
Do szybującej w polu karnym piłki dopadli jednocześnie Dawid Bieniasz i przymierzany do gry w Resovii  testowany napastnik. Ten drugi skierował piłkę do siatki dając "Pasiakom" zwycięstwo, ale w zderzeniu mocno poturbował kolegę z zespołu.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

 resoviacy.pl

 

ARCHIWUM:

 

71  72  73  74

65  66  67  68  69  70

59  60  61  62  63  64

53  54  55  56  57  58

47  48  49  50  51  52

41  42  43  44  45  46

35  36  37  38  39  40

29  30  31  32  33  34

23  24  25  26  27  28

17  18  19  20  21  22

11  12  13  14  15  16

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

-------------------------

2016/17
2015/16
2014/15
2013/14
2012/13
2011/12
2010/11
2009/10
2008/09
2007/08
2006/07
2005/06
2004/05
2003/04
2002/03
2001/02
2000/01
1999/00
1998/99
1997/98
1996/97
1995/96
1994/95
1993/94
1992/93
1991/92
1990/91
1989/90
1988/89
1987/88
1986/87
1985/86
1984/85
1983/84
1982/83
1981/82
1980/81
1979/80
1978/79
1977/78
1976/77
1975/76
1974/75
1973/74
1972/73
1971/72
1970/71
1969/70
1968/69
1967/68
1966/67
1965/66
1964/65
1963/64
1962/63
1961/62
1960/61
1960
1959
1958
1957
1956
1955
-------------------------
1905-1939

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006-2017 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by