SEZON 2001/02

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

  Sezon 2001/02

Po spadku do IV ligi działacze Resovii doszli do wniosku, że w jej strukturach potrzebne są zmiany. Stery sekcji powierzono Grzegorzowi Bednarzowi, przedsiębiorcy i piłkarskiemu menadżerowi, który już wcześniej wspierał piłkarzy z ul. Wyspiańskiego.
W klubie szybko zabrano się do przygotowań do nowego sezonu 2001/02. Resoviacy przepracowali obóz dochodzeniowy pod okiem Macieja Huzarskiego. W kadrze pojawiły się nowe twarze: Paweł Gadziała (Stal Stalowa Wola), Dariusz Michalak (Górnovia Górno), Daniel Bartłomowicz (JKS Jarosław), Jarosław Białek (Crasnovia Krasne), Wojciech Dańczak (Rafineria Jasło), Grzegorz Rudny (Błękitni Ropczyce).
Do grona sponsorów dołączyła firma Resgraph i nowy prezes sekcji nie ukrywał, że zagwarantuje "Pasiakom" zabezpieczenie finansowe, aby walczyć o powrót do grona trzecioligowców. W kuluarach rzeszowskiego stadionu mówiło się nawet o planach wprowadzenia "biało-czerwonych" do II ligi.
Wymieniana w gronie głównych pretendentów do powrotu w szeregi trzecioligowców Resovia na inaugurację piłkarskiego sezonu 2001/2002 sięgnęła po komplet punktów. Piłkarze Macieja Huzarskiego, który bez chwili wahania postanowił dalej w IV lidze pracować z zespołem "Pasiaków", pokonali zespół Błękitnych Ropczyce 3:2. Bohaterem meczu był Andrzej Kaznecki. Wychowanek Błękitnych po spadku rzeszowskiego zespołu do niższej ligi przymierzał się do zmiany klubu, ale ostatecznie został na "starych śmieciach" i w meczu inauguracyjnym zaliczył dwa trafienia. Dogrywał mu piłkę debiutujący w barwach Resovii Dariusz Michalak, który przed sezonem dołączył do kadry klubu z Rzeszowa. Wkrótce miało się okazać, że najbliższe sezony ligowe to będzie "era Michalaka" w Resovii.
W kolejnym meczu rzeszowianie poszli za ciosem i pokonali Kolbuszowiankę 3:0. W mieście nad Nilem świetny mecz rozegrał Maciej Biliński, który popisał się hat-trickiem.
Pierwsze punkty rzeszowianie stracili w Mielcu, gdzie ulegli miejscowej Stali 1:2. Resoviacy przez 90 minut posiadali znaczną przewagę, a mimo to musieli uznać wyższość rywali, bo pudłowali na potęgę. Mecz rozgrywano przy rekordowej (jak na trzecioligowe warunki) publiczności. Na stadionie Stali zgromadziło się ponad 2,5 tys. kibiców. Sympatycy Resovii wyjechali na ten mecz z Rzeszowa dwoma autokarami, ale na trasie zostali zatrzymani przez policję i do Mielca nie dotarli.
Tydzień później rzeszowianie podzielili się punktami z rezerwami Stali Stalowa Wola. Do 82 minuty "biało-czerwoni" prowadzili 2:1 i mecz układał się po ich myśli. Po jednej z nielicznych akcji goście doprowadzili do wyrównania. Akcję bramkową starał się przerwać arbiter liniowy, który podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. Sędzia główny był innego zdania, nie wstrzymał gry i uznał bramkę strzeloną przez Ślusarczyka. Decyzja arbitra nie spodobała się rzeszowskiej publiczności i na stadionie doszło do zamieszek.
Rzeszowianie zgubili kolejne punkty i z funkcji trenera zrezygnował Maciej Huzarski. Z klubem rozstał się również środkowy obrońca Paweł Gadział, który został wypożyczony do Świtu Nowy Dwór Maz.
W kolejnych czterech spotkaniach obowiązki szkoleniowca pełnił dotychczasowy kierownik Janusz Warchoł i "biało-czerwoni"  pod jego wodzą pokonali Czarnych Jasło, Naftę Jedlicze i Sanovię Lesko, ale w Sanoku musieli uznać wyższość miejscowej Stali.
W ostatnich dniach września funkcję trenera objął Jerzy Daniło, który pracę przy ul. Wyspiańskiego rozpoczął od porażki z MKS-em Kańczuga. Szkoleniowiec apelował o spokój i czas, ale drużyna znalazła się w dołku.
O lepsze nastroje "Pasiaków" zadbał Maciej Biliński, który w meczu z JKS-em dobył dwie efektowne bramki i tym samym zapewnił Resovii zwycięstwo. Powody do zadowolenia mieli rzeszowianie również po meczu w Boguchwale. Resoviacy zagrali najlepszy mecz rundy jesiennej i rozgromili Izolator 7:1. 
W 13 kolejce ligowych rozgrywek rzeszowianie pokonali Strug Tyczyn 2:0 i wydawać się mogło, że zespół wraca na właściwe tory. Niestety w końcówce rundy jesiennej drużynę dopadł kolejny kryzys. W czterech ostatnich meczach "biało-czerwoni" zdobyli tylko 3 punkty, a kibiców szczególnie dotknęła porażka 3:0 w meczu derbowym ze Stalą Rzeszów. Resovia na półmetku sezonu zajęła 4 miejsce ze stratą 12 punktów do lidera.
W przerwie zimowej z kadry odeszło kilku kluczowych zawodników od lat związanych z Resovią. Treningi z zespołem przerwali: Marek Kramarz i Maciej Biliński. Ponadto nowych pracodawców szukali: Marek Amarowicz i Wojciech Zieliński. Do odejścia przymierzał się również Daniel Bartłomowicz, który starał się o zatrudnienie w Ruchu Chorzów. Do transferu wychowanka JKS-u ostatecznie nie doszło i rundę wiosenną kontynuował w Resovii.
Kadrę uzupełniono wychowankami (Merkwa, Blicharz, Blim, Ferenc, Jakubowski, Madeja, Kwaśniak, Chmiel) i weteranem ligowych boisk, wychowankiem Stali Rzeszów, 33-letnim Szczepanem Szeligą.
Rundę wiosenną rzeszowianie zaczęli od
serii zwycięstw. W boju z Resovią poległy kolejno: Kolbuszowianka, Głogovia, Błękitni, Stal Mielec i rezerwy Stali Stalowa Wola. Spadek formy nastąpił w kwietniu. Porażkę z wysoko notowanym zespołem Czarnych Jasło można było uznać za wpadkę, ale przegrane mecze z Sanovią i ostatnią w tabeli Naftą Jedlicze były ogromnym rozczarowaniem.
11 maja resoviacy zremisowali w Jarosławiu z miejscowym JKS-em 2:2 i dystans do zajmującej pierwsze miejsce Stali Rzeszów zwiększył się do 10 punktów. Do zakończenia sezonu pozostało 6 kolejek i stalowcy mogli myśleć o awansie.
Mecz z "Pasiaków" z Izolatorem również zakończył się wynikiem 2:2. W kadrze zespołu z Boguchwały wystąpili dwaj wychowankowie Resovii: Jacek Sawicki i Szymon Grabowski. Tydzień później resoviacy pokonali Strug Tyczyn 2:1 i w tym spotkaniu przeciwko macierzystemu klubowi wystąpiła jeszcze liczniejsza grupa eks-resoviaków (Matuła, Pikiel, Rop oraz bracia Zielińscy).
W czerwcu na stadionie przy ul. Hetmańskiej rozegrano derby Rzeszowa. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podział punktów nie satysfakcjonował żadnego z zespołów. W 53 minucie spotkanie doszło do przykrego incydentu. W starciu z Arkadiuszem Mosurem mocno ucierpiał Marcin Pietryka. Bramkarz "Pasiaków" z podejrzeniem złamania nosa pojechał do szpitala, a w bramce zmienił go debiutujący w seniorskim zespole Kwaśniak. Junior Resovii bardzo dobrze spisywał się w bramce, ale w 87 minucie skapitulował po strzale Kloca z 20 metrów. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo w 89 minucie Woźnemu wyszła główka życia. Asystę przy bramce "Pasiaków" zaliczył wychowanek Stali Szczepan Szeliga.
Działacze Resovii mieli sporo pretensji do organizatorów spotkania. Zakwestionowano wymiar pola karnego przy jednej z bramek i po spotkaniu krokami odmierzano odległość.
Sezon ligowy resoviacy zakończyli meczem z Rzemieślnikiem Pilzno. Zwycięstwo "Pasiaków" 4:2 nie miało już jednak większego wpływu na układ tabeli. "Podopieczni Jerzego Daniły zdobyli 65 punktów, które pozwoliły im zająć 3 miejsce tabeli. Najlepszym strzelcem zespołu został Dariusz Michalak, który zdobył rekordową ilość 23 goli.


prezes klubu: Stanisław Zaborniak
kierownik sekcji:
Władysław Starzak
kierownik drużyny:
Janusz Warchoł


trener:
Maciej Huzarski, Jerzy Daniło (od 17 września)
II trener: Jacek Bińkowski

bramkarze:
Marcin Pietryka, Dariusz Kaznecki, Łukasz Kut, ? Kwaśniak
obrońcy:
Rajmund Gorczyca, Tomasz Izowit, Grzegorz, Rembisz, Grzegorz Rudny, Damian Ślęczka, Jakub Blicharz, Paweł Dobek, Dominik Koń, Przemysław Ferenc, ? Chmiel
pomocnicy:
Wojciech Dańczak, Daniel Bartłomowicz, Marek Haber, Witold Jakubowski, Andrzej Kaznecki, Bartosz Madeja, Krzysztof Nowak, Filip Peliszko, Szczepan Szeliga, Artur Wajda, Grzegorz Woźny
napastnicy:
Jarosław Białek, Krzysztof Blim, Krzysztof Chwałka, Wiktor Solarz, Dariusz Michalak, Grzegorz Kwiatkowski

odeszli:
przybyli: Rudny (Błękitni Ropczyce), D. Kaznecki (Błękitni Ropczyce), Gadziała (Stal Stalowa Wola), Michalak (Górnovia Górno), Bartłomowicz (JKS Jarosław), Białek (Crasnovia Krasne), Dańczak (Rafineria/Czarni Jasło)

przed rundą wiosenną:
odeszli:
Gadziała (Świt Nowy Dwór Maz.), W. Zieliński (Strug Tyczyn), Amarowicz (Lechia Sędziszów Młp.), Sz. Grabowski (Izolator Boguchwała), Biliński (przerwał treningi), Kramarz (przerwał treningi), Kopiec (kontuzja)
przybyli:
Merkwa (wychowanek), Blicharz (wychowanek), Ferenc (wychowanek), Blim (wychowanek), Jakubowski (wychowanek), Madeja (wychowanek), Szeliga (Elektrociepłownia Rzeszów), Kwaśniak (wychowanek), Chmiel (wychowanek)

4 sierpnia
Resovia Rzeszów -  Błękitni Ropczyce 3:2 (2:1)
bramki: 10' 20' A. Kaznecki, 77' Kwiatkowski - 39' Skóra, 90' Szczepek

11 sierpnia
Kolbuszowianka Kolbuszowa - Resovia Rzeszów 0:3 (0:1)
bramki: 45' 60' 73' Biliński

15 sierpnia
Resovia Rzeszów -  Głogovia Głogów Młp. 4:1 (3:1)
bramki: 26' Kramarz, 30' Bartłomowicz, 34' Biliński, 72' Kwiatkowski - 45' Rączka

18 sierpnia
Stal Mielec - Resovia Rzeszów 2:1 (2:0)
bramki: 17' Gajdowski, 40' Jędrusiak - 65' Gadziała

25 sierpnia
Resovia Rzeszów - Stal II Stalowa Wola 2:2 (1:0)
bramki: 42' Zieliński, 72' Kwiatkowski - 72' Drozd, 82' Ślusarczyk

29 sierpnia
Rafineria/Czarni Jasło - Resovia Rzeszów 0:1 (0:1)
bramki: 19' A. Kaznecki

1 września
Resovia Rzeszów - Nafta Jedlicze 6:0 (4:0)
bramki: 6' 33' 41' 54' Michalak, 7' 58' Bartłomowicz,

8 września
Stal Sanok - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
bramki: 86' Drozd

15 września
Resovia Rzeszów - Sanovia Lesko 2:1 (0:0)
bramki: 57' Michalak, 79' Biliński - 56' Niemczyk

22 września
MKS Kańczuga - Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)
bramki: 54' E. Słysz, 73' Paszek

29 września
Resovia Rzeszów - JKS 1909 Jarosław 2:0 (1:0)
bramki: 44' 63' Biliński

7 października
Izolator Boguchwała - Resovia Rzeszów 1:7 (1:1)
bramki: 29' Skiba - 33' Bartłomowicz, 52' 62' W. Zieliński, 54' A. Kaznecki, 64' Peliszko, 71' Biliński, 77' Michalak

13 października
Resovia Rzeszów - Strug Tyczyn 2:0 (2:0)
bramki: 81' Białek, 86' Michalak

20 października
Górnovia Górno - Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)
bramki: 44' Bal

27 października
Unia Nowa Sarzyna - Resovia Rzeszów 2:1 (2:1)
bramki: 30' 37' Boroń - 43' Woźny

10 listopada
Rzemieślnik Pilzno - Resovia Rzeszów 0:1 (0:1)
bramki: 40' Michalak

18 listopada
Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów 0:3 (0:1)
bramki: 39' Rzucidło, 47' Czyrek, 89' Bieda
 

IV liga podkarpacka 2001/02 (runda jesienna)

    mecze punkty bramki
1  Stal Rzeszów 17 43 46-6
2  Stal Sanok 17 35 26-14
3  Rafineria/Czarni Jasło 17 33 29-13
4  Resovia Rzeszów 17 31 35-18
5  Górnovia Górno 17 29 32-14
6  Stal Mielec 17 26 23-18
7  Rzemieślnik Pilzno 17 25 23-22
8  Unia Nowa Sarzyna 17 25 29-25
9  Kolbuszowianka Kolbuszowa 17 24 25-19
10  Izolator Boguchwała 17 22 19-33
11  Głogovia Głogów Młp. 17 21 19-31
12  Strug Tyczyn 17 20 23-24
13  Stal II Stalowa Wola 17 20 24-30
14  MKS Kańczuga 17 19 19-27
15  JKS 1909 Jarosław 17 18 23-31
16  Sanovia Lesko 17 17 14-28
17  Nafta Jedlicze 17 10 11-50
18  Błękitni Ropczyce 17 8 17-34

 

2 marca
Resovia Rzeszów - Górnovia Górno 2:2 (2:1) (Puchar Polski)
bramki: 2' Michalak, 38' Kaznecki - 15' Kuter, 70' Marut

16 marca
Resovia Rzeszów - Kolbuszowianka Kolbuszowa 1:0 (1:0)
bramki: 30' Michalak

23 marca
Głogovia Głogów Młp. - Resovia Rzeszów 1:4 (1:1)
bramki: 6' Wróbel - 23' Michalak, 68' Białek, 79' Kwiatkowski, 81' Bartłomowicz

27 marca
Błękitni Ropczyce - Resovia Rzeszów 0:3 (0:1)
bramki: 42' Białek, 73' 77' (k) Michalak

30 marca
Resovia Rzeszów - Stal Mielec 2:1 (1:0)
bramki: 3' 47' Michalak - 57' Gajdkowski

2 kwietnia
Resovia Rzeszów - Głogovia Głogów Młp. 3:0 (3:0) (Puchar Polski)
bramki: 17' Białek, 23' Kwiatkowski, 33' Chwałka

6 kwietnia
Stal II Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 0:3 (0:2)
bramki: 16' Kwiatkowski, 27' Bartłomowicz, 48' Michalak

13 kwietnia
Resovia Rzeszów - Rafineria/Czarni Jasło 1:2 (1:2)
bramki: 42' Kwiatkowski - 22' Cionek, 28' Mastaj

20 kwietnia
Nafta Jedlicze - Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)
bramki: 30' Gębarowski, 61' Czaja - 67' Michalak

27 kwietnia
Resovia Rzeszów - Stal Sanok 2:1 (0:1)
bramki: 63' Mita, 71' Chwałka - 22' Węgrzyn

1 maja
Sanovia Lesko - Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)
bramki: 53' 67' Niemczyk

4 maja
Resovia Rzeszów - MKS Kańczuga 4:1 (0:0)
bramki: 47' Białek, 60' Chwałka, 69' Michalak, 88' Dańczak - 81' E. Słysz

11 maja
JKS 1909 Jarosław - Resovia Rzeszów 2:2 (1:0)
bramki: 18' 64' Pietryna - 88' Michalak, 89' Białek

15 maja
Resovia Rzeszów - Stal Mielec 2:0 (0:0) (Puchar Polski)
bramki: 77' Michalak, 85' (sam.) Kosowicz

18 maja
Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 2:2 (2:1)
bramki: 16' Michalak, 28' Białek - 36' Baran, 68' Iwanowski

25 maja
Strug Tyczyn - Resovia Rzeszów 1:2 (1:0)
bramki: 43' Matuła - 66' Białek, 70' Dańczak

26 maja
Resovia Rzeszów - Gwiazdy Resovii 2:4 (0:3) (tow.)
bramki: Koń, Jakubowski - Kopeć, Madeja, Podbrożny, Skowronek

29 maja
Resovia Rzeszów - Polonia Przemyśl 1:4 (0:1) (Puchar Polski)
bramki: 69' Dańczak - 45' Hajduk, 52' 83' Quaye, 77' (k) Sierżęga

1 czerwca
Resovia Rzeszów - Górnovia Górno 0:0

8 czerwca
Resovia Rzeszów - Unia Nowa Sarzyna 5:2 (2:1)
bramki: 22' 70' 78' Kwiatkowski, 26' 75' Michalak - 27' 90' Boroń

15 czerwca
Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 1:1 (0:0)
bramki:
87' Kloc - 89' Woźny

22 czerwca
Resovia Rzeszów - Rzemieślnik Pilzno 4:2 (2:0)
bramki: 10' 32' Michalak, 53' Woźny, 61' Kwiatkowski - 79' Nowak

 

IV liga podkarpacka 2001/02

    mecze punkty bramki
1  Stal Rzeszów 34 77 76-18
2  Rafineria/Czarni Jasło 34 73 61-24
3  Resovia Rzeszów 34 65 72-38
4  Górnovia Górno 34 61 56-27
5  Stal Mielec 34 53 49-38
6  Kolbuszowianka Kolbuszowa 34 52 53-37
7  Stal Sanok 34 50 48-37
8  Sanovia Lesko 34 49 41-51
9  Izolator Boguchwała 34 47 41-61
10  MKS Kańczuga 34 47 50-44
11  Unia Nowa Sarzyna 34 47 43-43
12  Rzemieślnik Pilzno 34 47 53-60
13  Strug Tyczyn 34 44 58-50
14  JKS 1909 Jarosław 34 38 46-57
15  Stal II Stalowa Wola 34 33 41-79
16  Głogovia Głogów Młp. 34 33 36-63
17  Błękitni Ropczyce 34 29 40-63
18  Nafta Jedlicze 34 16 23-97


Strzelcy bramek: Michalak 23, Kwiatkowski 10, Biliński 8, Białek 7, Bartłomowicz 6, A. Kaznecki 4, Woźny, W. Zieliński - 3, Chwałka, Dańczak - 2, Gadziała, Kramarz, Peliszko, Mita - 1

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do 1905 |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by