MECZE | jesień 2014/15

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014.11.23 | Stal Kraśnik - Resovia Rzeszów 0:2 (0:2)

11' Mołdoch, 33' Dziedzic

Stal: Kędzierski, Leziak, Mat. Matysiak, Pietroń, Skrajnowski (66' Wojtaszek), Pokotyliuk, A. Chamera, Szewc, Orzeł, Ryczek, Drozd
Resovia: Pietryka, Szkolnik, Makowski, Sękowski, Wilk, Fedan, Tabaka, Rop (89' Sadecki), Bieniasz (74' Konefał), Dziedzic, Mołdoch (79' Pyrdek)
Sędzia: Jagieła (Krosno), Widzów: 250

Rzeszowianie nie narzekali na decyzję Podkarpackiego OZPN-u o przedłużeniu rundy jesiennej rozgrywek piłkarskich i odnieśli kolejne z rzędu (piąte!) zwycięstwo. "Biało-czerwoni" tym razem przywieźli komplet punktów z Kraśnika, gdzie szkoleniowcem jest znany w Resovii (jako piłkarz i trener) Tomasz Orłowski. Miał on spory kłopot ze skompletowaniem kadry i w bramce pozwolił zadebiutować Adrianowi Kędzierskiemu.
19-letni bramkarz Stali skapitulował już w 11 minucie meczu po strzale Adriana Mołdocha. Resoviacy zdobycie gola uczcili wykonaniem symbolicznej, piłkarskiej kołyski, która była zadedykowana Oli - nowonarodzonej córce trenera Szymona Grabowskiego.
Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale niewiele mogli wskórać w starciu z rzeszowską defensywą, która nieprzypadkowo należy do najlepszych w lidze. W 18 minucie meczu na bramkę Marcina Pietryki uderzał Maksym Pokotyluk, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
Rzeszowianie spokojnie wyczekiwali na kolejny błąd gospodarzy i w 33 minucie meczu zdobyli kolejną bramkę. Tym razem dał o sobie znać Sebastian Dziedzic, który z dorobkiem pięciu bramek przezimuje z tytułem najlepszego strzelca "Pasiaków".
Bramce gospodarzy zagrozili jeszcze Kacper Rop i Sebastian Fedan, ale zabrakło dokładności i wykończenia akcji.
Po zmianie stron jeszcze śmielej zaatakowali gospodarze. W 55 minucie meczu Pokotyliuk uruchomił Daniela Szewca i pomocnik Stali stanął przed szansą na pokonanie Pietryki, ale po raz kolejny na stanowisku byli środkowi obrońcy Resovii. Pod koniec meczu po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Resovii. Na bramkę uderzał Adrian Chamera, który trafił w jednego z obrońców Resovii, a dobitka Wojtaszka okazała się niecelna.

resoviacy.pl

2014.11.15 | Resovia Rzeszów - Motor Lublin 1:0 (1:0) / na stadionie miejskim

7' (k) Makowski
Resovia: Pietryka, Wilk, Makowski, Tabaka, Konefał, Sadecki, Adamski, Rop, Grześkiewicz (46' Fedan), Mołdoch (69' Skuba, 90' Bieniasz), Dziedzic (90' Ząbkiewicz)
Motor: Lipiec, Kazubski, Komor, Karwan, Falisiewicz (35' Kosiarczyk), Król
, Mroczek (74' Jabkowski), Piekarski, Majewski, Wolski (56' Czułowski), Stachyra
Sędzia: Łaszkiewicz (Zamość), Widzów: 500

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Był to gest działaczy Resovii w kierunku kibiców gości, którzy mieli problemy z wyjazdem z Lublina. Ostatecznie dotarli na stadion dopiero w 65 minucie spotkania.
Drużyna Resovii zdziesiątkowana kartkami i kontuzjami pokazała charakter i pokonała faworyzowanych rywali 1:0. "Biało-czerwoni" zasłużyli na słowa uznania, bo do meczu wyszli składem ze średnią wieku 20 lat (11 młodzieżowców w 18-osobowej kadrze).
Spotkanie dobrze zaczęło się dla "Pasiaków". W 7 minucie Kacper Rop uderzył w polu karnym na bramkę przyjezdnych i piłka trafiła w rękę Króla. Sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, a winowajcę ukarał żółtą kartką. Skutecznym wykonawcą "jedenastki" był Bartłomiej Makowski, który bardzo dobrą grą w obronie zasłużył na tytuł najlepszego zawodnika meczu.
W 12 minucie spotkania po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Lipca. Tym razem Kacper Rop zagrał półgórną piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć akcji. Kwadrans później zaatakowali lublinianie, ale sytuację zażegnał Marcin Pietryka, który pewnym wyjściem uprzedził napastnika gości.
Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Rzeszowianie starali się rozbijać akcje lublinian i wychodzić z zabójczymi kontratakami. W 37 minucie meczu szansę na podwyższenie wyniku miał 17-letni Adrian Mołdoch, ale nie opanował piłki i uderzył niecelnie.
W drugiej połowie przyjezdni długo rozgrywali piłkę, ale specjalnie nie zagrażali bramce gospodarzy. Trafili tego dnia na pewnie grającą rzeszowską defensywę kierowaną przez Makowskiego, który wielokrotnie pomagał młodzieżowcom - Wilkowi i Konefałowi. W 69 minucie meczu rzeszowianie wyszli z kolejnym kontratakiem. Tym razem na bramkę gości uderzył mocno Daniel Wilk i bramkarz nie bez trudu wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później lubelskiego golkipera przeegzaminował Sebastian Dziedzic.
W 76 minucie spotkania Kacper Rop za faul na rywalu otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Strata rozgrywającego miała spory wpływ na widowisko. Rzeszowianie zaczęli skupiać się na bronieniu dostępu do własnej bramki, a tymczasem Motor z każdą kolejną minutą atakował większą liczbą zawodników. W 88 minucie lublinianie byli bliscy wyrównania, ale na stanowisku był Marcin Pietryka, który wybronił mocny strzał Piotra Piekarskiego.

resoviacy.pl

2014.11.11 | Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 2:1 (0:1)

63' Dziedzic, 86' Mołdoch - 39' Bereś

Resovia: Pietryka, Wilk, Makowski, Sękowski, Szkolnik, Adamski, Sadecki (61' Mołdoch), Tabaka, Rop (46' P. Krawczyk), Ząbkiewicz (30' Skuba), S. Dziedzic (89' Fedan)
Izolator: Kaszuba, P. Dziedzic, Burak, Dąbek, Kardyś, Bereś, A. Wójcik (65' Cupryś), Skiba, Szymański (69' Domin), Karwat (59' Ł. Wójcik), Tyburczy (77' Rzeźnik)
Sędzia: Wąsik (Lublin), Widzów: 300

Rzeszowianie wyszli do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanych Szymona Kalińca i Konrada Domonia. Brak podstawowych środkowych pomocników widać było już po kilkunastu minutach gry. Przyjezdni wygrywali większość piłek w środku pola, dłużej utrzymywali się przy piłce i to oni przejęli inicjatywę do konstruowania akcji w pierwszej połowie spotkania.
Pierwszy na bramkę Resovii strzelał w 6 minucie Bartosz Karwat, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Rzeszowianie zbyt szybko tracili piłkę i przez 30 minut właściwie nie zagrozili bramce Kaszuby. Dopiero w 32 minucie spotkania mocne dośrodkowanie w pole bramkowe posłał Piotr Szkolnik, ale bramkarz bez problemu wyłapał piłkę.
Defensywa Resovii została rozmontowana w 39 minucie meczu.  Piłka adresowana do Tyburczego trafiła ostatecznie do Michała Beresia, który strzałem z dystansu uderzył precyzyjnie koło słupka i zmusił do kapitulacji bramkarza "Pasiaków". Na trybunach zawrzało, bo publiczność dopatrzyła się zagrania ręką przez Tyburczego, ale sędzia bez wahania wskazał na środek boiska.
Prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej części spotkania. Rzeszowianie w 47 minucie przeprowadzili szybki kontratak, ale wprowadzony po przerwie na plac gry Piotr Krawczyk stracił piłkę i z akcji nic nie wyszło. Napastnik Resovii wiele nie pograł, bo w 50 minucie meczu otrzymał czerwoną kartkę za atak na nogi Adriana Buraka.
Wydawać się mogło, że osłabiona Resovia nie będzie w stanie odrobić strat, ale rzeszowianie z każdą kolejną minutą zaczęli się budzić z letargu i grać coraz lepiej. W 60 minucie meczu Karol Skuba popisał się solowym rajdem prawą stroną boiska, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki posłanej w pole karne.
Trzy minuty później rzeszowianie doprowadzili do wyrównania. Piłka po dośrodkowaniu Piotra Szkolnika trafiła idealnie na głowę Sebastiana Dziedzica, który zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie. Bramka dodatkowo zmobilizowała Resovię, ale goście już po minucie odpowiedzieli groźnym kontratakiem. Piłkę otrzymał szybki Michał Bereś, który wykorzystał zawahanie obrońców Resovii i znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Pietryką. Na szczęście napastnik gości pospieszył się ze strzałem i spudłował o kilka centymetrów.
Rzeszowianie odetchnęli z ulgą i w końcu wzięli się do roboty, nie zwracając uwagi na fakt, że grają w dziesięciu. W 71 minucie meczu Karol Skuba prostopadłym podaniem wypuścił Sebastiana Dziedzica i napastnik Resovii miał okazje zostać bohaterem meczu, ale Kaszuba szybkim wyjściem skrócił kąt strzału i zdołał ratować Izolator przed stratą gola.
W 84 minucie meczu ryzykownym wślizgiem popisał się Piotr Szkolnik, który przerwał groźną akcję gości. Dwie minuty później stadion przy ul. Wyspiańskiego oszalał z radości. "Szkolo" dośrodkował z rzutu wolnego i Adrian Mołdoch głową skierował piłkę do siatki. Napastnik Resovii zdobył gola na wagę trzech punktów i tym samym sprawił sobie prezent na 17-te urodziny, które obchodzi 13 listopada.
W ostatniej minucie meczu efektownym strzałem z wolnego popisał się jeszcze Piotr Szkolnik. Piłkę skierowaną idealnie w okolice spojenia słupka z poprzeczką z trudem wybił bramkarz Izolatora.

 resoviacy.pl

2014.11.08 | Wólczanka Wólka Pełkińska - Resovia Rzeszów 0:3 (0:1)

18' Tabaka, 82' (k) Szkolnik, 90' Skuba

Wólczanka: Groch, B. Poprawa, Rybkiewicz, A. Poprawa, Ilasz (68' Wójcik), Padiasek (46' Pietrasiewicz), Misiło (84' Bober), Kocur (76' Boratyn), Gwóźdź, Lech, Pietluch
Resovia: Pietryka, Szkolnik, Makowski, Sękowski, Wilk, Adamski, Kaliniec (10' Tabaka), Sadecki, Rop, Ząbkiewicz (75' Mołdoch), Dziedzic (89' Skuba)
Sędzia: Pożarowszczyk (Lublin), Widzów: 300

Resovię prowadził drugi trener Szymon Grabowski. Maciej Huzarski oglądał mecz z trybun (kara za usunięcie z ławki w meczu z Chełmianką).
Jako pierwszy na bramkę uderzał Radosław Adamski. W odpowiedzi Krzysztof Pietluch zagrał prostopadłą piłkę do Macieja Lecha i w ostatniej chwili sytuację uratował Marcin Pietryka.
Goście musieli szybko dokonać pierwszej zmiany, gdyż kontuzji nabawił się Szymon Kaliniec. Desygnowany za niego Oleg Tabaka szybko zdobył ładnego gola głową, nie dając żadnych szans Jackowi Grochowi. Przed przerwą Wólczanka mogła wyrównać. W polu karnym Pietluch uderzył minimalnie obok słupka. Tak też było, gdy po drugiej stronie potężnie huknął z dystansu Piotr Szkolnik.
Chwilę po wznowieniu z dystansu strzelał Tabaka. Gospodarze próbowali się odgryzać, lecz próby Marka Rybkiewicza i Pietlucha były niecelne. W 58 minucie Pietluch umieścił futbolówkę w siatce, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Kwadrans później Mateusz Kocur uderzył nad celem.
8 minut przed końcem Adamski dośrodkowywał w pole karne, piłka trafiła w rękę Macieja Lecha i arbiter wskazał na „wapno”., z którego pewnym strzałem popisał się Szkolnik.
W końcówce kolejny raz nosa do zmian pokazał trener Resovii, który wprowadził na plac boju Karola Skubę. Nastolatek szybko zdołał zdobyć bramkę; Kacper Rop wrzucił z rzutu rożnego w pole karne, gdzie Skuba w pierwszym kontakcie z piłką trafił do siatki (3 gol resovaka w sezonie).

A. Bżdżoła (Nowiny)

2014.11.02 | Resovia Rzeszów - Chełmianka Chełm 2:1 (2:0)

24' Kaliniec, 42' Makowski - 49' (k) Rusiecki

Resovia: Pietryka, Wilk, Sękowski, Makowski, Szkolnik, Adamski, Domoń (65' Tabaka), Kaliniec, Rop (77' P. Krawczyk), Bieniasz (26' Skuba), Dziedzic (60' Dziedzic)
Chełmianka: Kijańczuk, Fornal, Jankowski, Borys, Fiedeń, Kycko, Tarkowski, Walaszek, Kobiałka, Młynarski, Rusiecki
Sędzia: Kasperski (Lublin), Widzów: 300

W meczu sąsiadujących ze sobą zespołów lepsi okazali się rzeszowianie, którzy pokonali rywali z Chełma 2:1. Nie po raz pierwszy w szeregach Resovii wyróżniali się dwaj piłkarze: po lewej stronie – Piotr Szkolnik, a po prawej - Radosław Adamski.
Już w 4 minucie meczu „Szkolo” prostopadle podał do Adamskiego, który przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Przyjezdni odpowiedzieli atakiem Rusieckiego, który powstrzymany został przez Piotra Szkolnika. Nerwowo pod bramką Resovii zrobiło się w 14 minucie spotkania, po błędzie Marcina Pietryki. Bramkarz Resovii otrzymał piłkę po rzucie z autu i starał się rozegrać do jednego z defensorów, ale dosyć niefortunnie zagrał do Tarkowskiego. Piłkarz Chełmianki nie zdołał opanować piłki i skończyło się na strachu. Dwie minuty później na bramkę Resovii strzelał głową Kobiałka, ale bramkarz Resovii bez problemu wyłapał piłkę.
W 24 minucie meczu rzeszowianie po raz pierwszy pokonali Kijańczuka. Piłkę w pole karne dograł Szkolnik, a Kacper Rop starał się zatańczyć z trzema obrońcami Chełmianki. Ostatecznie piłka wybita przed szesnastkę trafiła prosto pod nogi wbiegającego Szymona Kalińca. Rozrywający „Pasiaków” przymierzył dokładnie koło słupka i bramkarz gości mógł tylko wzrokiem odprowadzić piłkę wpadającą do siatki.
Minutę wcześniej plac gry opuścić musiał kontuzjowany Dawid Bieniasz i jak się później okazało nie była to pierwsza ofiara bezpardonowej walki o piłkę.
W 34 minucie meczu kolejnym rajdem prawa strona popisał się Radosław Adamski. Skrzydłowy Resovii z łatwością radził sobie z obrońcami Chełmianki, ale gorzej było z wykończeniem akcji. Piłka lądowała na rzucie rożnym, albo nie trafiała do żadnego z piłkarzy Resovii.
Przed przerwą podopieczni Macieja Huzarskiego osiągnęli przewagę na boisku,  jej efektem była kolejna bramka zdobyta w 42 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Kacper Rop, a Bartłomiej Makowski uprzedził bramkarza i uderzył głową na bramkę. Piłka odbiła się od słupka i wróciła do środkowego obrońcy „Pasiaków”, który dobitką zmusił Kijańczuka do kapitulacji.
Goście jeszcze przed przerwą dążyli do odrabiania strat. W 45 minucie Młynarski mocnym strzałem z 18 metrów przeegzaminował Marcina Pietrykę.
Po przerwie podopieczni trenera Bożyka zdobyli gola kontaktowego w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach. Piłka wrzucona w pole karne Resovii spadła na ramię Bartłomieja Makowskiego i sędzia odgwizdał rzut karny, wskazując zagranie ręką. Damian Rusiecki precyzyjnym strzałem koło słupka nie dał szans bramkarzowi Resovii i goście uwierzyli, że są w stanie ratować wynik.
W 65 minucie meczu po ostrym ataku Kobiałki plac gry opuścił kontuzjowany Konrad Domoń. Od 75 minuty goście atakowali coraz odważniej, a resoviacy mieli więcej miejsca pod bramką Kijańczuka. Mecz nabrał jeszcze większego tempa. Miejscowi mieli jeszcze dwie „setki”, ale nie potrafili wykorzystać okazji. W 79 minucie po sporym zamieszaniu piłka trafiła na 12 metr pola karnego do Karola Skuby, ale napastnik Resovii uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później nie popisał się Radosław Adamski, który mógł wykończyć książkowy kontratak „Pasiaków”. Szymon Kaliniec idealnie wyłożył futbolówkę niepilnowanemu Adamskiemu, a ten strzelał dwukrotnie z kilku metrów i za każdym razem musiał uznać wyższość golkipera gości.

resoviacy.pl

2014.10.28 | Rzemieślnik Pilzno - Resovia Rzeszów 1:2 (0:1) (Puchar Polski)

87' Kłos - 10' Adamski, 81' Dziedzic

Rzemieślnik: Wilczyński, Trela, Pydych, Tragarz, Wiśniowski, Pisarczyk, Mędrek, Czekaj (52' Florian), Zaskalski (65' Leśniowski), Kłos, Gawęda (52' Mazela)
Resovia: Tomczyk, Konefał, Makowski, Sękowski, P. Krawczyk, Bieniasz (65' Róg), Domoń (46' Ząbkiewicz), Tabaka, Adamski (46' Dziedzic), Sadecki, Skuba (46' Mołdoch)
Sędzia: Ziemba (Rzeszów), Widzów: 80

W meczu ćwierćfinałowym o Puchar Polski na szczeblu Podokręgów Rzeszów-Dębica piłkarze Resovii pokonali IV-ligowy Rzemieślnik Pilzno 2:1. Mecz rozegrany został w Pilźnie przy trudnych warunkach atmosferycznych spowodowanych wyjątkowo gęstą mgłą ograniczającą widoczność.
Spotkanie dobrze zaczęło się dla rzeszowskiej jedenastki. Już w 10 minucie na listę strzelców wpisał się Radosław Adamski, który wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy. W pierwszej połowie dobre okazje do podwyższenia wyniku miał jeszcze dwukrotnie Karol Skuba, ale strzelał niecelnie.
Po przerwie dwukrotnie przed stratą bramki uratował "biało-czerwonych" Piotr Tomczyk, który bardzo dobrze radził sobie tego dnia między słupkami. Resoviacy też mieli swoje szanse. W 69 minucie meczu piłka po strzale Olega Tabaki wylądowała na poprzeczce. Kilka minut później arbiter przyznał podopiecznym Macieja Huzarskiego "jedenastkę" za zagranie ręką w polu karnym. Wykonawca rzutu karnego był Sebastian Dziedzic, ale jego sygnalizowany strzał nie mógł zaskoczyć Wilczyńskiego. W 81 minucie meczu napastnik Resovii zrehabilitował się za zmarnowaną "jedenastkę" podwyższając wynik meczu na 0:2. Asystę przy tej bramce zaliczył Patryk Róg.
Gospodarze w 87 minucie meczu zdobyli bramkę kontaktową po strzale 20-letniego Kamila Kłosa.

resoviacy.pl

2014.09.24 | Avia Świdnik - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)

90' Maciejewski

Avia: Gieresz, Nowak, Bednarek, Maciejewski, Czępiński, Krawiec (86' Starok), Sadio, Orzędowski, Byszewski (66' Wójcik), Oziemczuk (86' Gawron), Mazurek
Resovia: Pietryka, Szkolnik (27' Tabaka), Makowski
, Sękowski, Wilk, Ząbkiewicz (54' Dziedzic), Kaliniec, Domoń, Adamski (85' Bieniasz), Rop, Skuba (60' Mołdoch)
Sędzia: Łaszkiewicz (Zamość), Widzów: 100

Ostatnie wyniki Resovii przypominają system zero-jedynkowy. Rzeszowianie doznali drugiej w tym sezonie porażki, tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Po raz kolejny w zespole "biało-czerwonych" widać było brak skutecznego snajpera.
Gospodarze juz w 11 minucie spotkania mieli okazję do zdobycia bramki. Piłka po dośrodkowaniu Sebastiana Orzędowskiego trafiła do Lify Sadio, którego strzał z 7 metrów instynktownie obronił Marcin Pietryka. W 26 minucie meczu  powodu kontuzji boisko opuścił Piotr Szkolnik. Na jego pozycji pojawił się Oleg Tabaka, który już dwie minuty później uderzał minimalnie niecelnie na bramkę Gieresza.
Gospodarze odpowiedzieli strzałem Adama Nowaka w 32 minucie. W ostatnich minutach pierwszej połowy meczu dwukrotnie w sytuacji bramkowej znalazł się Karol Skuba. W 35 minucie otrzymał dokładne podanie od Kacpra Ropa, ale nieczysto trafił w piłkę, a w kolejnej akcji po podaniu Ząbkiewicza fatalnie spudłował.
W 62 minucie meczu "setkę" mieli gospodarze. Po błędzie obrońców Resovii w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Orzędowski. 29-letni wychowanek Avii pośpieszył się ze strzałem i trafił prosto w Marcina Pietrykę. Dwie minuty później miał kolejną okazję do zdobycia bramki i tym razem również przegrał pojedynek z "Cinkiem".
Wydawać się mogło, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale miejscowi wykorzystali błąd rzeszowskiej drużyny i w 90 minucie pokonali rzeszowskiego bramkarza. Resoviacy w ostatniej minucie zamiast przenieść grę pod bramkę rywali postanowili rozgrywać piłkę. Oleg Tabaka podawał do Sebastiana Dziedzica, a ten faulował rywala. Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Adam Nowak i piłka trafiła do zamykającego dośrodkowanie Michała Maciejewskiego. Doświadczony obrońca Avii z 3 metrów wpakował piłkę do siatki, dając swojemu zespołowi 3 punkty.

resoviacy.pl

2014.10.19 | Tomasovia Tomaszów Lub. - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)

Tomasovia Tomaszów Lub. - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
81' Mołdoch

Tomasovia: Ł. Bartoszyk, Joniec, Karwacki, Misztal, Raczkiewicz, Skiba, Groborz, Smoła, Słotwiński (56' Hajnas), Szuta (74' Kłos), Żurawski
Resovia:
Pietryka, Szkolnik, Sękowski, Makowski, Wilk, Bieniasz (30' Rop), Domoń, Tabaka (46' Ząbkiewicz), Kaliniec, Adamski (74' Dziedzic), Skuba (61' Mołdoch)
Sędzia: Mroczek (Mielec), Widzów: 500

W rzeszowskich "Pasiakach" coraz więcej do powiedzenia mają młodzieżowcy. Do grona wychowanków Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia, którzy zapewnili punkty drużynie seniorów dołączył Adrian Mołdoch. 16-letni wychowanek Resovii do tej pory grał w zespole Macieja Huzarskiego niewiele, ale w Tomaszowie Lubelskim udowodnił, że warto na niego stawiać. Razem z innymi uczniami SMS-u Karolem Skubą i Dawidem Bieniaszem w przyszłości może stanowić o sile zespołu z ulicy Wyspiańskiego.
Mecz nie należał do wybitnych widowisk, ale rzeszowianie częściej byli przy piłce i odnieśli skromne, ale zasłużone zwycięstwo. Sygnał do ataku dał w 10 minucie spotkania Szymon Kaliniec, który efektownym strzałem z rzutu wolnego postraszył Łukasza Bartoszyka. Ten sam zawodnik 10 minut później (po dośrodkowaniu Szkolnika) próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z główki, ale posłał piłkę obok bramki.
W 37 minucie spotkania "biało-czerwoni" po raz kolejny zagrozili bramce gospodarzy. Tym razem uderzał Oleg Tabaka i ostatecznie piłka trafiła pod nogi Adamskiego, ale skrzydłowy Resovii zbyt daleko sobie ją wypuścił i z akcji nic nie wyszło.
W 43 minucie meczu za głowy złapali się piłkarze Tomasovii. Na bramkę Resovii strzelał Damian Karwacki i tylko osobie wiadomym sposobem Marcin Pietryka zdołał odbić futbolówkę zmierzająca do siatki. W niezłej formie był również tego dnia bramkarz miejscowych, który w 45 minucie meczu wygrał pojedynek z Kacprem Ropem.
Po przerwie ponownie zaatakowali resoviacy. W 47 minucie na bramkę Bartoszyka ponownie uderzał Rop. Dwie minuty później Kaliniec wypuścił Adamskiego i rzeszowianie cieszyliby się z gola, gdyby nie Piotr Joniec, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę. 
Rzeszowianie osiągnęli cel w 81 minucie spotkania po akcji rezerwowych. Jakub Ząbkiewicz dośrodkował z prawej strony boiska idealnie na głowę Adriana Mołdocha, a ten precyzyjnym strzałem na pierwszy słupek zmusił bramkarza do kapitulacji.
Rzeszowianie po zdobytej bramce poczuli się zbyt pewni siebie i w doliczonym czasie gry o mały włos nie zostali skarceni. Piłkę jak na tacy otrzymał Karol Groborz, ale zamiast spokojnie przymierzyć, huknął z całej siły i fatalnie spudłował.

resoviacy.pl

2014.10.12 | Resovia Rzeszów - JKS 1909 Jarosław 1:0 (0:0)

73' Bieniasz

Resovia: Pietryka, Szkolnik, Sękowski, Makowski, Wilk, Adamski (68' Dziedzic),Tabaka, Domoń, Kaliniec (90' Ząbkiewicz),  Bieniasz (81' Sadecki), Skuba (60' P. Krawczyk)
JKS: Cisek, Puńko, Gliniak, Saramak, Kłak, Soczek (63' Oziębło), Fedor, Bańka, Jurczak (58' Sobczak), Raba, Świst (63' Tyrawski)
Sędzia: Pająk (Mielec), Widzów: 800

Pojedynki Resovii z Jarosławskim Klubem Sportowym od lat są bardzo emocjonujące. Nie inaczej było i tym razem. Rzeszowianie w końcu zagrali dobry mecz i zgarnęli pełna pulę punktów, pokonując rywala z ligowej górnej półki. „Biało-czerwoni” od pierwszego gwizdka byli zespołem aktywniejszym. Już w 5 minucie bohaterem meczu mógł zostać Radosław Adamski. Skrzydłowy „Pasiaków” wykorzystał kiks Bartłomieja Gliniaka i popędził z piłką na bramkę Ciska. Czasu miał wiele zarówno na strzał jak również na podanie. Ostatecznie zagrał bardzo niecelnie za plecy wbiegającego w pole karne Skuby i goście odzyskali piłkę.
Jarosławianie nie ograniczali się do obrony własnej bramki. Starali się rozgrywać piłkę i prostopadłymi podaniami przenosić grę pod pole karne Resovii. W 33 minucie meczu w polu karnym gospodarzy zrobiło się groźnie, ale napastnikowi gości odskoczyła piłka. Rzeszowianie odpowiedzieli strzałem z główki Karola Skuby, który posłał piłkę pół metra od słupka. W 43 minucie meczu ponownie dał znać o sobie Adamski, który atomowym strzałem postraszył bramkarza gości. Minutę później gospodarze mieli kolejną okazję do zdobycia bramki. Tym razem w roli środkowego napastnika znalazł się Bartłomiej Makowski. Środkowy obrońca Resovii otrzymał podanie od Skuby, ale trafił nieczysto w piłkę i jego strzał z 11 metrów pozostawiał wiele do życzenia.
W ostatniej akcji przed gwizdkiem na przerwę resoviakom udało się pokonać Ciska, ale sędzia wskazał strzelca (Dawida Bieniasza) na pozycji spalonej.
Na drugą połowę meczu goście wyszli zdecydowanie odważniej. Mieli jednak problemy z rozmontowaniem rzeszowskiej defensywy i próbowali strzałów z dystansu.
W 72 minucie spotkania „biało-czerwoni” zdobyli bramkę na wagę 3 punktów. Inicjatorem akcji był Sebastian Dziedzic, który wypuścił „w uliczkę” Dawida Bieniasza, a ten jak rasowy napastnik zabrał się z piłką i uderzył idealnie koło słupka. Była to pierwsza bramka  wychowanka Stali Łańcut w barwach Resovii, który sprawił sobie prezent na zbliżające się 18-te urodziny.
Goście po stracie gola rzucili się do odrabiania strat, ale niewiele wskórali. W 79 minucie z wolnego uderzał Maciej Saramak, ale bramkarz „Sovii” był na stanowisku i wynik meczu nie uległ zmianie.

resoviacy.pl

2014.10.07 | Pogoń Leżajsk - Resovia Rzeszów 2:3 (2:1) (Puchar Polski)

21' Lebioda, 25' Kusy - 43' Skuba, 48' Kaliniec, 58' Domoń

Pogoń: Pietrycha, Warenica, Bubiłek (46' Murawski), Bucior, Bukowski, Lebioda (46' Fabianowski), Gilar, Kusy, Maruszak (60' Kasprzak), Czarniecki, Dąbek
Resovia:
Tomczyk, M. Krawczyk (46' Domoń), Sękowski, Makowski, Konefał, Dziedzic (46' Kaliniec), Sadecki (75' Tabaka), Rop, P. Krawczyk, Mołdoch (46' Adamski), Skuba (56' Szkolnik)
Sędzia:
Ziemba (Rzeszów), Widzów: 60

W meczu III rundy Pucharu Polski Podokręgów Rzeszów-Dębica rzeszowianie pokazali dwa różne oblicza. W pierwszej połowie spotkania "biało-czerwoni" zmarnowali kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki i sami dali sobie strzelić dwa gole.
Już w 5 minucie spotkania Sebastian Dziedzic miał dogodną okazję do pokonania bramkarza "Piwoszy". Kilkanaście minut później na bramkę Pietrychy strzelali kolejno Piotr Krawczyk i Karol Skuba, ale również bez efektu bramkowego.
Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Krystiana Lebiody w 18 minucie meczu. Grający trener Pogoni uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie. Trzy minuty później był już bezbłędny i po szybkim kontrataku zmusił do kapitulacji Piotra Tomczyka.
W 25 minucie meczu Pogoń podwyższyła wynik meczu na 2:0 po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i strzale Daniela Kusego. Dziesięć minut później rzeszowianie mieli sporo szczęścia, bo piłka po uderzeniu jednego z zawodników Pogoni wylądowała na poprzeczce. W 42 minucie meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem Resovii znalazł się Arkadiusz Dąbek, który ostatecznie przestrzelił koło słupka.
W 43 minucie meczu przebudzili się "biało-czerwoni". Piłkę z rzutu wolnego wrzucił w pole karne Kacper Rop i Karol Skuba głową zdobył bramkę kontaktową.
W przerwie meczu piłkarze Resovii musieli usłyszeć mocne słowa od trenerów, bo po zmianie stron zabrali się do roboty. Na boisku pojawili się zmiennicy, którzy poprawili grę zespołu i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 48 minucie meczu Szymon Kaliniec efektownym strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później Adam Sadecki obsłużył idealnym podaniem Piotra Krawczyka, który fatalnie przestrzelił w stuprocentowej sytuacji. Resovia z każdą kolejną minutą zwiększała napór na bramkę gospodarzy, ale jednocześnie raziła nieskutecznością. W 58 minucie meczu goście przechylili losy meczu na swoją korzyść. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę Pietrychy uderzał Piotr Krawczyk i bramkarz wyszedł z opresji, ale przy dobitce Konrada Domonia był bezradny i po raz trzeci wyjmował piłkę z siatki. W ostatnich minutach meczu na bramkę gospodarzy strzelali jeszcze Kaliniec, Rop i Adamski, ale wynik nie uległ zmianie.

resoviacy.pl

2014.10.04 | Karpaty Krosno - Resovia Rzeszów 2:1 (2:0)

17' Walaszczyk, 21' (k) Madeja - 81' Adamski

Karpaty: Hajduk, Jarząb, Chmielowski, Kolbusz, Kapuściński, Zych, Sikorski (90' T. Kasperkowicz), Walaszczyk (81' Kozubal), Krzysztoń (51' Popielarz), Madeja (72' Ovchar), Buczek
Resovia: Pietryka, Wilk, Tabaka (30' Skuba), Sękowski, Szkolnik, Adamski, Kaliniec, Domoń, M. Krawczyk (46' Dziedzic), Sadecki (80' Mołdoch), Rop (64' P. Krawczyk)
Sędzia: Mroczek (Mielec), Widzów: 1000

Piłkarze Resovii wrócili z Krosna bez punktów, a załatwili ich byli piłkarze "Pasiaków" - Kamil Walaszczyk i Bartosz Madeja. Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy, którzy stworzyli sobie mnóstwo okazji strzeleckich i dwukrotnie zmusili Marcina Pietrykę do kapitulacji. Sygnał do ataku dał miejscowym w 4 minucie Bartłomiej Buczek, który uderzył minimalnie koło słupka z 16 metrów.
W 8 minucie meczu odpowiedzieli rzeszowianie akcją Daniela Wilka, który dośrodkował z lewej strony pola karnego wzdłuż linii bramkowej na głowę Kacpra Ropa, a ten w dogodnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. Pod bramką "biało-czerwonych" groźnie było głównie po wrzutkach Kamila Walaszczyka i prostopadłych podaniach Bartosza Madei. W 15 minucie spotkania Walaszczyk dorzucił piłkę idealnie na nogę Sylwestra Sikorskiego, a ten strzelił z woleja mocno, ale bardzo niecelnie. Gospodarze coraz pewniej poczynali sobie przed polem karnym Resovii. W 17 minucie meczu Bartosz Madeja wypuścił prostopadłym podaniem Kamila Walaszczyka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem Resovii uderzył bezbłędnie, koło prawego słupka. Obrońcy Resovii sygnalizowali pozycję spaloną, ale sędzia Tomasz Mroczek wskazał na środek boiska.
Cztery minuty później gospodarze cieszyli się z kolejnej bramki, również kontrowersyjnej. Zaczęło się od zabawy z piłką Szymona Kalińca na 20 metrze przed polem karnym. Rozgrywającemu Resovii piłkę odebrał Madeja i natychmiast zagrał do Walaszczyka, a ten wypuścił na czystą pozycję Bartłomieja Buczka. Napastnik Karpat upadł w polu karnym podcięty przez Marcina Pietrykę i sędzia Mroczek wskazał na "wapno". Rzeszowianie ruszyli w stronę sędziego liniowego, bo byli pewni, że wcześniej złapali faulowanego piłkarza na pozycji spalonej. Niewiele wskórali, a stracili drugiego trenera, którego arbiter wysłał na trybuny. Bartosz Madeja strzałem z rzutu karnego podwyższył wynik na 2:0.
Resoviacy mieli okazję na bramkę kontaktową w 27 minucie meczu po akcji Radosława Adamskiego, który po podaniu Szkolnika wpadł z piłką w pole karne, ale naciskany przez obrońcę fatalnie przestrzelił. Przed przerwą kilka razy groźnie było jeszcze w polu karnym Resovii. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Madeja, który po dośrodkowaniu Walaszczyka trafił piłką w słupek.
Drugą połowę gospodarze zagrali spokojnie, czekając na dogodne okazje z kontrataku. Resovia dążyła do zdobycia bramki kontaktowej, ale akcje rzeszowian przypominały bicie głową w mur. W 68 minucie meczu Piotr Krawczyk próbował uderzyć z woleja, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Gospodarze odpowiedzieli soczystym strzałem z 30 metrów Kamila Walaszczyka.
W 81 minucie rzeszowianie zdobyli bramkę kontaktową po rzucie rożnym i strzale z główki Radosława Adamskiego. "Biało-czerwoni" uwierzyli, że są w stanie doprowadzić do remisu, wzięli się do roboty i pod bramką Hajduka zrobiło się kilka razy gorąco. Po jednym ze stałych fragmentów gry w polu karnym gospodarzy upadł Łukasz Sękowski. Resoviacy domagali się rzutu karnego - wskazując, że był powstrzymywany za koszulkę. Niestety arbiter nie był tak aktywny jak w pierwszej połowie i zignorował całe zamieszanie. W ostatnich minutach meczu bramkarz Karpat popisał się fenomenalnym refleksem przy strzale Szymona Kalińca i punkty zostały w Krośnie.

resoviacy.pl

2014.09.27 | Resovia Rzeszów - Lublinianka Lublin 1:1 (0:0)

89' Skuba - 80' Kanarek

Resovia: Pietryka, Wilk (82' Bieniasz), Sękowski, Tabaka, Szkolnik, Dziedzic, (46' Ząbkiewicz), Kaliniec, Domoń, Rop, Grześkiewicz (46' Adamski), P. Krawczyk (46' Skuba)
Lublinianka: Zapał, Ręba (63' Kwiatkowski), Kursa, Mazurek, Kanarek, Skoczylas, Zabielski, Kotowicz (88' Tomczuk), Gąsior, Kucharzewski, Stępień (67' Gawrylak)
Sędzia: Sitkowski (Biała Podlaska), Widzów: 400

Piłkarze Resovii dawno nie zaprezentowali się tak słabo na własnym stadionie. Rzeszowianie mieli zacząć wygrywać, a tymczasem dosyć szczęśliwie zremisowali oddając na bramkę gości tylko dwa celne strzały.
Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 5 minucie meczu Konrad Domoń. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dosyć niespodziewanie trafiła do stojącego na 6 metrze pomocnika Resovii, ale nie zdołał jej opanować i skończyło się na kolejnym rzucie rożnym.
W 30 minucie meczu zabawa defensorów Resovii z piłką mogła zakończyć się stratą bramki. Futbolówkę przed polem karnym przejął napastnik Lublinianki i soczystym strzałem postraszył Marcina Pietrykę. Kibice mogli jednak odetchnąć z ulgą, bo piłka o centymetry minęła słupek.
Goście z każdą kolejną minutą meczu grali coraz odważniej, wykorzystywali niedokładne zagrania "Pasiaków" i groźnie kontrowali. Rzeszowscy defensorzy mieli problemy z upilnowaniem wszędobylskiego Huberta Kotowicza. Wychowanek Górnika Łęczna kilka razy "zatańczył" z obrońcami Resovii.
W 40 minucie meczu jeden z nielicznych kontrataków przeprowadzili "biało-czerwoni". Z piłką szarżował Sebastian Dziedzic, ale przekombinował z dryblingiem i stracił piłkę. W 44 minucie efektownym strzałem popisał się Przemysław Gąsior i Marcin Pietryka z trudem ratował swój zespół przed stratą bramki.
Po przerwie na murawie pojawili się zmiennicy (Skuba, Ząbkiewicz, Adamski), którzy mieli obudzić zespół do intensywniejszej pracy. Przez kwadrans wydawać się mogło, że wprowadzą w grze Resovii nową jakość. W 58 minucie meczu Radosław Adamski popędził z piłką w stronę bramki rywali, minął dwóch piłkarzy Lublinianki, ale trzeciego faulował. W 62 minucie meczu zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Po raz kolejny Kotowicz zakręcił obrońcami Resovii, ale do jego podania wzdłuż bramki nie doszedł żaden z piłkarzy Lublinianki. Resovia odpowiedziała strzałem Łukasza Sękowskiego. Obrońca Resovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił głową, ale piłka po odbiciu od ziemi poszybowała nad poprzeczką.
W 80 minucie goście przeprowadzili akcję, po której uwierzyli, że z Rzeszowa mogą wywieźć nie tylko jeden, ale trzy punkty. Wrzutka Kotowicza trafiła do Przemysława Kanarka, który strzałem z główki (na raty) pokonał Marcina Pietrykę.
Resovia zdołała wyrównać w 89 minucie meczu po strzale Karola Skuby. Akcję bramkową zainicjował wrzutką wzdłuż linii bramkowej Kacper Rop. Do piłki wyskoczył Dawid Bieniasz, a obrońca Lublinianki wybił futbolówkę prosto do Karola Skuby.
Rezerwowy Resovii wykorzystał zamieszanie podbramkowe i strzałem po ziemi zmusił do kapitulacji Zapałę. Goście sygnalizowali pozycję spaloną, wskazując na leżącego przed bramkarzem Bieniasza, ale sędzia główny po konsultacji z liniowym ostatecznie uznał bramkę.

resoviacy.pl

2014.09.24 | Sokół Sieniawa - Resovia Rzeszów 1:1 (0:0)

60' Hass - 47' Szkolnik

Sokół: Kukulski, Siwyj, Skała, M. Padiasek (70' Zajchowski), S. Padiasek, Bigas, Dziekan, Wilusz (76' Bursztyka), Malyk (87' Flis), Jędryas (12' Hass), Adamczyk
Resovia: Pietryka, Szkolnik, Tabaka, Sękowski, Bieniasz (46' Dziedzic), Rop, Domoń, Kaliniec, Adamski (46' Skuba), P. Krawczyk (79' Ząbkiewicz)
Sędzia: Mroczek (Mielec), Widzów: 300

W zaległym spotkaniu 9 kolejki zdecydowanie bliżsi zgarnięcia kompletu punktów byli gospodarze, którzy jednak w samej końcówce nie wykorzystali idealnej wręcz 200-procentowej okazji bramkowej. Mecz nabrał rumieńców dopiero po przerwie. Tuż po wznowieniu gry Skuba z prawej strony zagrał na 16 metr do pozostawionego bez opieki Szkolnika, ten zaś płaskim strzałem w długi róg nie dał żadnych szans miejscowemu golkiperowi. Niezrażeni utratą gola gospodarze mocno zabrali się za odrabianie strat i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać. Najpierw Adamczyk z pola karnego przymierzył w poprzeczkę. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Wilusza na bramkę zamienił Hass. W 78 minucie futbolówka po strzale Sebastiana Padiaska z wolnego ponownie wylądowała na poprzeczce.

hm, Super Nowości

2014.09.17 | Galicja Chmielnik - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0) (Puchar Polski)

90' Tabaka

Resovia: Tomczyk (46' Gąsior), M. Krawczyk, Tabaka, Konefał, Bieniasz, Mołdoch (75' Adamski), Grześkiewicz, Dziedzic,  Sadecki,  Ząbkiewicz, Róg (65' Skuba)
Sędzia: Żuczek (Nowa Sarzyna), Widzów: 180

Piłkarze Resovii o meczu II rundy Pucharu Polski, rozegranym w Chmielniku będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. "Biało-czerwoni" rozegrali bardzo słaby mecz i o tym, że zagrają w kolejnej rundzie rozgrywek zadecydował strzał w ostatnich sekundach spotkania.
W pierwszej połowie mecz toczył się głównie na połowie rywali, ale gra "z klepy" na nierównym boisku z góry skazana była na porażkę, a indywidualne dryblingi "Pasiaków" były raczej przejawem bezradności i do niczego nie prowadziły. Strzały z dystansu również nie należały do takich, które mogłyby sprawić kłopot bramkarzowi Galicji.
W pierwszej połowie meczu na bramkę gospodarzy strzelali Dziedzic, Sadecki i Bieniasz, ale za każdym razem golkiper Galicji wychodził bez trudu z opresji. W 28 minucie ciekawą akcję przeprowadzili Grześkiewicz, Bieniasz i Dziedzic, ale strzał tego ostatniego został zablokowany przez obrońcę. Gospodarze odpowiedzieli groźną akcją w 31 minucie, ale bramkarz Resovii popisał się udaną interwencją.
Najlepszą okazję do zdobycia bramki Resovia miała w 37 minucie meczu. Na bramkę Mateusza Gnatowskiego strzelali na raty Sebastian Dziedzic i Patryk Róg, ale bramkarz Galicji (wychowanek Resovii) nie dał się zaskoczyć. Po przerwie akcji bramkowych było jak na lekarstwo, a w ostatnich minutach spotkania to gospodarze przy odrobinie szczęścia mogli umieścić piłkę w siatce.
Rzeszowianie zdobyli bramkę dająca im zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Alan Grześkiewicz, a Oleg Tabaka strzałem z główki przelobował bramkarza miejscowych.

resoviacy.pl

2014.09.13 | Resovia Rzeszów - Wisłoka Dębica 1:0 (0:0)

72' Skuba

Resovia: Pietryka, Wilk, Sękowski, Tabaka, Szkolnik, Adamski (58' M. Krawczyk), Domoń, Kaliniec, Bieniasz (58' Dziedzic) Rop (64' Skuba), P. Krawczyk (89' Sadecki)
Wisłoka: Ćwiczak, Rokita, Bieszczad, Remut, Oślizło
, Pęcak (71' Konik), Konrad, Podlasek, Barycza, Wolański, Kantor 
Sędzia:
Mroczek (Mielec), Widzów: 999

Rzeszowianie w meczu 8 kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej zdobyli komplet punktów, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Do 72 minuty męczyli się z Wisłoką Dębica, której trener Mirosław Kalita narzekał na wyjątkowo krótką ławkę rezerwowych. Swoje problemy mają również "biało-czerwoni". Z kadry wypadli kontuzjowani Sebastian Fedan i Bartłomiej Makowski i w kolejnym meczu widać było, że w zespole brakuje snajpera z prawdziwego zdarzenia.
Tym razem 3 punkty "biało-czerwoni" zawdzięczają 16-letniemu Karolowi Skubie, który wszedł na boisko w 64 minucie. Resoviacy przez większą część meczu posiadali przewagę, ale nie potrafili postawić kropki nad "i". W pierwszej połowie spotkania kilka efektownych akcji prawym skrzydłem przeprowadził Radosław Adamski, jednak dogrywane przez niego piłki nie trafiały do napastników. W 35 minucie przypomniał o sobie były piłkarz Resovii, a obecnie napastnik Wisłoki - Dariusz Kantor. 27-letni piłkarz poirytowany monotonnym przebiegiem spotkania strzałem z 25 metrów postraszył Marcin Pietrykę.
W drugiej połowie meczu rzeszowianie męczyli się z atakiem pozycyjnym, a goście spokojnie oczekiwali na zabójczy kontratak. W 56 minucie na bramkę gości uderzał z dystansu Szymon Kaliniec, ale Ćwiczak (nie bez problemów) wyłapał piłkę. Dwie minuty później coś ruszyło w grze ofensywnej Resovii, a sygnał do ataku dał Sebastian Dziedzic. Napastnik Resovii znalazł się w dogodnej sytuacji przed bramką gości, ale jego strzał z lewej nogi pozostawiał wiele do życzenia. W 64 minucie meczu zakotłowało się w polu karnym gości. Po dośrodkowaniu Szkolnika na bramkę rywali uderzali kolejno: Domoń, Tabaka i Rop, ale trafiali głównie w nogi defensorów Wisłoki.
W 72 minucie miejscowym w końcu udało się rozmontować defensywę gości. Konrad Domoń dograł do Karola Skuby, a ten bez ceregieli, zewnętrzną częścią stopy uderzył piłkę po ziemi i trafił idealnie koło słupka. Rezerwowy Resovii zdobył swoją pierwszą bramkę na III-ligowych boiskach. W 81 minucie ten sam zawodnik mógł podwyższyć swoje konto strzeleckie, ale tym razem zabrakło precyzji.
Pięć minut później kibice Resovii zgromadzeni na stadionie złapali się za głowy, po zmarnowanej okazji Szymona Kalińca. Rzeszowianie wyszli z kontratakiem i Miłosz Krawczyk wyłożył "jak na patelni" piłkę rozgrywającemu "Pasiaków", a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił prosto w niego.

resoviacy.pl

2014.09.10 | Orlęta Radzyń Podlaski - Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)

6' (sam.) Wilk - 2' P. Krawczyk

Orlęta: Wasiluk, Leszkiewicz (69' Szymala), Jakubiec, Zarzecki, Komar, Melnychuk (86' Król), Borysiuk, Kot, Tymosiak, Zmorzyński, Maca (64' Adison)
Resovia: Pietryka, Wilk, Sękowski, Tabaka
, Szkolnik, (56' Ząbkiewicz), Adamski, Domoń, Kaliniec, Rop (82' Dziedzic), Sadecki (54' Skuba, 84' Róg), P. Krawczyk
Sędzia: Łaszkiewicz (Zamość), Widzów: 300

Kibice Resovii nie zdążyli jeszcze dojechać do oddalonego o 240 km Radzynia Podlaskiego, a wynik meczu już został rozstrzygnięty. Rzeszowianie wyszli na prowadzenie w 2 minucie spotkania. Piłkę na linii pola karnego wywalczył Szymon Kaliniec i dośrodkował po ziemi wzdłuż bramki. Akcję skutecznie zamknął Piotr Krawczyk i "biało-czerwoni" mogli cieszyć się z prowadzenia. Radość Resovii nie trwała jednak długo. W 6 minucie spotkania gospodarze doprowadzili o wyrównania po niefortunnej interwencji Daniela Wilka. Obrońca Resovii starał się wybić piłkę skierowaną w stronę bramki przez Piotra Zmorzyńskiego i trafił pod poprzeczkę.
Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale to gospodarze stworzyli sobie więcej akcji bramkowych. Marcina Pietrykę do interwencji zaangażowali w tej części gry: Tomasz Tymosiak, Rafał Borysiuk i Piotr Zmorzyński. Bramkarza miejscowych strzałem z dystansu postraszył Adam Sadecki.
Po przerwie rzeszowianie długo rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym i pod bramką Wasiluka groźnie było głównie po wrzutkach Piotra Szkolnika. Bramkarz gospodarzy uratował swój zespół przed strata gola po strzale z pola karnego Jakuba Ząbkiewicza.
Gospodarze wykorzystując ofensywną grę Resovii mieli sporo miejsca pod polem karnym Marcina Pietryki. Stworzyli sobie mnóstwo okazji, po których mogli pokusić się o gola. Razili jednak nieskutecznością. Po jednym ze strzałów Tymosiaka piłka wylądowała na słupku. Dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli również Adison Pereira Rafał Borysiuk i Adrian Zarzecki. Wynik meczu do końca nie uległ jednak zmianie.

resoviacy.pl

2014.09.06 | Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów 1:1 (1:0) / na stadionie miejskim

38' Kaliniec - 89' Szczoczarz

Resovia: Pietryka, Szkolnik, Sękowski, Makowski (58' Tabaka), Wilk, P. Krawczyk (46' Dziedzic), Domoń, Kaliniec, Sadecki, Adamski, Rop (90' Skuba)
Stal Rz.: Lewandowski, Suswam, Bednarczyk, Drelich (72' Szczoczarz), K. Hus (56' Drożdżal), Szymański (60' Murawski), Jędryas, Lisańczuk (68' Karwacki), Brocki, Jakubowski, Prędota
Sędzia: Pożarowszczyk (Lublin), Widzów: 2650

Rzeszowskie derby nie były meczem pięknym, ale na brak emocji kibice narzekać nie mogli. W Resovii po słabym meczu w Przeworsku dało się odczuć pewien niepokój, a biorąc pod uwagę pięć bramek strzelonych przez "stalowców" Tomasovii - jasne było, że trenerzy "Pasiaków" będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Dodatkowo na kilka dni przed meczem z kadry wypadł Sebastian Fedan, który doznał na jednym z treningów ciężkiego urazu.
Już po kilku minutach od pierwszego gwizdka okazało się, że jak zwykle mecz derbowy to będzie walka o każdy metr boiska. Stalowcy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale trafili tego dnia na dobrze grających obrońców Resovii i przez 90 minut nie stworzyli sobie akcji bramkowej. Tymczasem Resovia stworzyła trzy akcje, po których aż prosiło się o gola. W 34 minucie spotkania bliski strzału życia był Piotr Szkolnik. Kapitan Resovii uderzył z rzutu wolnego z 34 metrów na bramkę Lewandowskiego i trafił w słupek. Piłkę starali się jeszcze dobijać Szymon Kaliniec i Kacper Rop, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym. W 38 minucie meczu trybuna stadionu miejskiego zajmowana przez kibiców Resovii oszalała z radości. Sprawcą euforii był wychowanek "Pasiaków" Szymon Kaliniec. Akcję zaczął Bartłomiej Makowski, który stojąc tyłem do bramki, wrzucił piłkę w pole karne za plecy obrońców. Do futbolówki dopadł Radosław Adamski i kąśliwym strzałem zmusił do interwencji bramkarza Stali. Do odbitej piłki dopadł jeszcze w polu bramkowym Kaliniec i z 4 metra wpakował piłkę do siatki. Przed przerwą po jednym z kontrataków Radosław Adamski wślizgiem starał się wbić piłkę do siatki, ale skutecznie przeszkodził mu nigeryjski obrońca Stali Suswam.
Po zmianie stron Stalowcy próbowali zaskoczyć Marcina Pietrykę strzałami z dystansu. Groźnie strzelali głównie Sebastian Brocki i Peter Suswam. Resovia zbyt szybko traciła piłkę, ale podobnie jak w pierwszej połowie to "biało-czerwoni" byli bliscy zdobycia gola. W 63 minucie spotkania Kacper Rop zakręcił trzema obrońcami Stali i uderzył instynktownie z 11 metrów na długi słupek, ale trafił nieczysto w piłkę i Lewandowski mógł odetchnąć z ulgą. Kilka minut wcześniej Bartłomiej Makowski doznał kontuzji obojczyka i na noszach opuścił plac gry. Na jego pozycji pojawił się debiutujący w barwach Resovii Oleg Tabaka.
W 81 minucie spotkania Murawski bezpardonowo powstrzymywał szarżującego Dziedzica i musiał opuścić plac gry, bo ujrzał drugą żółtą kartkę. Do rzutu wolnego podszedł Kacper Rop, który nie raz z takiej pozycji zdobywał bramki, ale tym razem uderzył prosto w mur.
Wszystko wskazywało na to, że Resovia wygra kolejne derby z rzędu. Jednak goście w przedostatniej minucie uratowali remis. Zaczęło się od długiej piłki posłanej przed pole karne Resovii przez bramkarza Stali. Pojedynek główkowy z jednym z piłkarzy Resovii wygrał Bednarczyk, który w przedłużył  piłkę w pole karne do wybiegającego Szczoczarza. Napastnik Stali wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową rzeszowskich obrońców i strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

resoviacy.pl

2014.08.30 | Orzeł Przeworsk - Resovia Rzeszów 0:0

Orzeł: Furtak, Guzior, Sykała, Sierżęga, Jarosz, Szewc (87' Słysz), Skała, Zięba, Kołodziej (90' Buszta), Buczek (80' Piątek), Walat
Resovia: Pietryka, Szkolnik, Sękowski, Makowski, Wilk, Fedan (79' Ząbkiewicz), Sadecki (46' Rop), Domoń, Kaliniec, Adamski (34' P. Krawczyk), Dziedzic (46' Skuba)
Sędzia: Kasperski (Lublin), Widzów: mecz bez udziału publiczności

Mecz Orła Przeworsk z Resovią odbył się bez udziału publiczności. Był to efekt kary nałożonej przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej na przeworski klub po meczu z Jarosławskim Klubem Sportowym.
Rzeszowianie przez 90 minut nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy miejscowych. Trafili tego dnia na ambitnie grający i dobrze poukładany (przez trenera Sitka) zespół. To wystarczyło, aby strącić Resovię z pozycji lidera.
Rzeszowianie od początku meczu starali się narzucić swój styl gry. W 3 minucie na bramkę Furtaka uderzał po rzucie rożnym Bartłomiej Makowski, ale zabrakło precyzji i piłka poszybowała koło słupka. W 7 minucie podopieczni trenera Huzarskiego mieli najlepszą i jedną z nielicznych okazji do zdobycia bramki. W polu karnym przed bramkarzem gospodarzy znalazł się Sebastian Fedan, który pośpieszył się z podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Radosława Adamskiego i akcja zakończyła się stratą piłki. Minutę później Szymon Kaliniec posłał mocną piłkę wzdłuż pola karnego. Wydawało się, że wbiegający w stronę podania Radosław Adamski uderzy na bramkę Furtaka, ale skrzydłowy Resovii przekombinował, bo postanowił futbolówkę przepuścić kolegom z zespołu.
Po kolejnych akcjach Resovii wydawać się mogło, że "biało-czerwoni" są na drodze do zdobycia bramki. W 14 minucie spotkania na bramkę Furtaka niecelnie uderzał Kaliniec, a w 19 minucie piłkę w siatce umieścił Bartłomiej Makowski. Obrońca Resovii uderzył główką po wrzutce z rzutu rożnego, ale sędzia bramki nie uznał, dopatrując się przewinienia jednego z piłkarzy Resovii.
Do 30 minuty meczu Resovia konstruowała akcje, po których pod bramką rywali pachniało zdobyciem bramki. Później było już jednak dużo gorzej. Orzeł skutecznie rozbijał akcje rzeszowskiej drużyny i przed przerwą to miejscowi zaczęli atakować bramkę Pietryki.
W drugiej połowie meczu gra Resovii była coraz bardziej chaotyczna i nerwowa. W 49 minucie spotkania Piotr Krawczyk dośrodkował z rzutu wolnego na długi słupek do wbiegającego Fedana, ale skrzydłowy Resovii fatalnie przestrzelił. Po upływie godziny gra się zaostrzyła i sędzia kilka razy musiał sięgnąć do kieszeni po żółte kartki. Miejscowi cofnięci na własna połowę kompletnie wyeliminowali z gry skrzydłowych Resovii. Do ostatnich minut rzeszowianie nie stworzyli sobie akcji, która zmusiłaby bramkarza do szczególnego wysiłku. W 90 minucie głową na bramkę Furtaka uderzał jeszcze Karol Skuba, ale nie był to strzał, który mógł dać rzeszowianom upragnione 3 punkty. Miejscowi w doliczonym czasie meczu przeprowadzili kontratak, po którym zakotłowało się w polu karnym Marcina Pietryki. Sytuacja została opanowana i mecz zakończył się podziałem punktów.

resoviacy.pl

2014.08.23 | Resovia Rzeszów - Podlasie Biała Podlaska 3:0 (0:0)

70' Sadecki, 87' Rop, 90' Szkolnik

Resovia: Pietryka, M. Krawczyk (46' Sadecki), Sękowski, Makowski, Szkolnik, Adamski, Wilk, Domoń, Kaliniec (80' Ząbkiewicz), Fedan (54' Rop), Dziedzic (60' Skuba)
Podlasie: Chojak, Szymański, Jarzynka, Konaszewski, Kaliszuk, Wiraszka, Leśniak, Panasiuk
(74' Sułek), Sawtyruk, Kocoł (46' Magier), Bołtowicz (58' Romaniuk)
Sędzia: Szelc (Krosno), Widzów: 500

W meczu czwartej kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej rzeszowskie "Pasiaki" pokonały rywali z Białej Podlaskiej 3:0. Rzeszowianie przez cały mecz posiadali znaczną przewagę, ale dopiero w ostatnich dwudziestu minutach spotkania zmusili rywali do kapitulacji.
Pierwszą groźną akcję przeprowadził w 4 minucie spotkania Radosław Adamski. Skrzydłowy Resovii szarżował prawą stroną boiska i z łatwością poradził sobie z obrońcą gości, ale jego dośrodkowanie nie było już tak efektowne. Do przerwy "biało-czerwoni" wykonywali kilka rzutów rożnych i przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o bramkę. Najbliżej jej zdobycia był Konrad Domoń, który trafił w poprzeczkę.
Na bramkę Chojaka uderzali jeszcze Dziedzic i Fedan, ale pierwszy strzał został zablokowany, a drugi zbyt lekki, aby zaskoczyć bramkarza.
Po przerwie na boisku pojawił się Adam Sadecki, który zmienił Miłosza Krawczyka. Obraz gry niewiele uległ zmianie. Rzeszowianie nadal dyktowali warunki gry i prowadzili atak pozycyjny, a goście ograniczali się do nielicznych kontrataków. Z upływem kolejnych minut na murawie pojawili się kolejni zmiennicy i to oni mieli ogromny wpływ na losy meczu. W 62 minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Szkolnik, ale bramkarza Podlasia nie dał się zaskoczyć. Po godzinie gry przyjezdni zaczęli grać odważniej i dalej od własnego pola karnego. Wykorzystali to miejscowi, a dokładnie Adam Sadecki, który w 70 minucie meczu rozwiązał worek z bramkami. Rzeszowianie wykonywali rzut rożny i w ogólnym zamieszaniu piłka trafiła pod nogi 19-letniego wychowanka Resovii, który precyzyjnie skierował ją do siatki.
Po straconej bramce goście zaczęli grać odważniej, ale Marcin Pietryka nie miał tego dnia wiele pracy w polu karnym. Prawdziwe emocje zaczęły się na 5 minut przed końcem spotkania. W 85 minucie meczu bramkarz gości złapał piłkę podaną przez swojego kolegę z zespołu i sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni w polu karnym. Na bramkę uderzał Kacper Rop, ale mur ustawiony na linii bramkowej okazał się nie do pokonania. Kibice nie skończyli jeszcze ochłonąć po tej akcji, a resoviacy podwyższyli wynik na 2:0. Wprowadzony na boisko w 60 minucie meczu Karol Skuba idealnym podaniem obsłużył  Ropa, a ten ze spokojem zmusił do kapitulacji Chojaka. W 88 minucie meczu brutalny faul Damiana Leśniaka na jednym z piłkarzy Resovii zakończył się szarpaniną, w której wzięło udział większość przebywających na murawie zawodników. Ostatecznie sprawca całego zamieszania zobaczył czerwoną kartkę i opuścił plac gry.
W doliczonym czasie gry Piotr Szkolnik mocnym strzałem na długi słupek ustalił wynik meczu na 3:0

resoviacy.pl

2014.08.17 | Hetman Żółkiewka - Resovia Rzeszów 1:1 (0:1)

78' Koprucha - 2' Dziedzic

Hetman: Gwardyński, Bogusz, Lewczuk, Nogas, Skrzypczyński, Sadowski, P. Baran (74' Banaszak), Kasperek, J. Baran, Chariasz (65' Bielak), Koprucha (80' Zając)
Resovia: Pietryka, M. Krawczyk
, (80' Bieniasz), Sękowski, Makowski, Szkolnik, Adamski (46' Rop), Wilk, Domoń, P. Krawczyk, Fedan (79' Ząbkiewicz), Dziedzic (68' Skuba)
Sędzia: Sitkowski (Biała Podlaska), Widzów: 500

Beniaminek posmakował pierwszego punktu w sezonie, a nie powinien. Resovia momentalnie wyszła na prowadzenie. Znów w odpowiednim miejscu był Sebastian Dziedzic i głową strzelił trzeciego gola w trzecim meczu.
Przed przerwą do siatki mógł trafić między innymi Sebastian Fedan (strzał z dystansu), Konrad Domoń (główka z bliska), Radosław Adamski (Gwardyński obronił). U miejscowych blisko szczęścia był Damian Koprucha - w 20 minucie przelobował Marcina Pietrykę, ale na miejscu był Bartłomiej Makowski i uratował zespół od straty.
Po zmianie stron o drugiego gola dla "Pasiaków" powinien pokusić się Piotr Krawczyk. Liczna widownia miała powody do fetowania, kiedy Damian Koprucha wykorzystał sytuację sam na sam z Pietryką i trafił do siatki strzałem po długim słupku. Gol nie odmienił obrazu gry (choć na finiszu meczu nad stadionem zaczęło mocno padać) - rzeszowianie jeszcze bardziej przycisnęli beniaminka i centymetrów brakło, aby zadali decydujący cios. Pecha miał Jakub Ząbkiewicz, który tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra wycelował z dystansu w słupek.
- Cieszymy się jak diabli. Kto by się spodziewał, że Resovia, która ograła Motor, nie wygra z Żółkiewką. Szkoda straconego gola, bo uczulałem zawodników, jak w początkowych fragmentach stara się grać rywal - mówi Waldemar Wiater, trener Hetmana.

T. Ryzner (Nowiny)

2014.08.13 | Resovia Rzeszów - Stal Kraśnik 2:0 (0:0)

51' Dziedzic, 83' Kaliniec

Resovia: Pietryka, Szkolnik, Makowski, Sękowski, M. Krawczyk, Adamski (60' Ząbkiewicz 76' Skuba), Wilk, Domoń, Fedan (85' Bieniasz), P. Krawczyk, Dziedzic (68' Kaliniec)
Stal Kraśnik: Matysiak, Leziak,Goździuk, Pietroń, Orzeł, Pacek, Wojtaszek, Iwanowicz (65' Kuzio), Szewc, Kłyk (88' Chamera), Drozd
Sędzia: Szelc (Krosno), Widzów: 500

Resovia wygrała kolejny mecz i przynajmniej do soboty razem z Chełmianką rzeszowianie zasiadać będą w fotelu lidera III ligi. Widowisko nie należało do wyjątkowo atrakcyjnych, ale podopieczni trenera Huzarskiego zasłużyli na oklaski, bo zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. "Biało-czerwoni" pomimo niedociągnięć w grze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Stworzyli sobie więcej okazji bramkowych i dwie z nich wykorzystali.
Sygnał do ataku dał w 8 minucie meczu Miłosz Krawczyk. Boczny obrońca "Pasiaków" swoją szarżę z piłką zakończył mocnym dośrodkowaniem w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki, która ostatecznie wylądowała w rękawicach bramkarza.
Kilkanaście minut później Resovia przeprowadziła kolejną groźną akcję za sprawą dwóch wyróżniających się w pierwszej połowie meczu graczy. Piłka po dośrodkowaniu Piotra Szkolnika trafiła do Radosława Adamskiego. Skrzydłowy Resovii zamiast uderzać na bramkę zdecydował się na dogranie w pole karne i goście odzyskali piłkę.
W 39 minucie meczu z główki na bramkę Matysiaka uderzał Bartłomiej Makowski, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
Goście odpowiedzieli strzałem Daniela Drozda, który z 20 metrów przeegzaminował Marcina Pietrykę. Najlepszy snajper Stali Kraśnik był tego dnia pilnie strzeżony przez defensorów Resovii i niewiele miał miejsca na zaprezentowanie swoich walorów strzeleckich.
W 45 minucie meczu po raz kolejny długą piłkę w pole karne posłał wszędobylski Piotr Szkolnik, ale i tym razem skończyło się na niczym, bo Piotr Krawczyk nie sięgnął piłki.
W trakcie przerwy w szatniach musiały paść mocne słowa, bo po zmianie stron zespoły wzięły się jeszcze mocniej do pracy. W 47 minucie meczu strzałem z rzutu wolnego  próbował zaskoczyć bramkarza Stali Sebastian Dziedzic, ale piłka poszybowała tuz nad poprzeczką. W 51 minucie napastnik Resovii był już skuteczniejszy i mógł cieszyć się z drugiej bramki w sezonie dla "biało-czerwonych". Piłka dorzucona w pole karne trafiła do Piotra Krawczyka, który strzelił głową wprost w bramkarza, ale do dobitki instynktownie doskoczył Dziedzic i było 1:0.  Po straconej bramce goście starali się konstruować akcje, ale wszystko kończyło się na 16 metrze od bramki Marcina Pietryki. Przez kwadrans to goście opanowali środek boiska. Później mecz należał ponownie do Resovii.
W 77 minucie meczu ponownie dał znać o sobie "Szkolo", który mocnym strzałem postraszył Matysiaka. Boczny obrońca Resovii angażował się w akcje ofensywne, ale nie zapominał też o obronie. W 80 minucie ratował rzeszowską "Maltę" przed stratą bramki. W ostatniej chwili zablokował strzał Mateusza Kłyka z 11 metrów i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Dwie minuty później resoviacy przeprowadzili akcję, po której ręce same składały się do oklasków. Koronkowa akcja dwójki rezerwowych zakończyła się golem na 2:0. 16-letni Karol Skuba z łatwością poradził sobie z dwoma rywalami i obsłużył dokładnym podaniem "w uliczkę" Szymona Kalińca. Pomocnikowi Resovii nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.
W ostatniej minucie meczu solowym rajdem popisał się jeszcze Piotr Krawczyk. "Kuti" zakończył swoją szarżę mocnym dograniem w pole bramkowe, ale piłkę w ostatniej chwili wybił Adam Orzeł.

resoviacy.pl

2014.08.09 | Motor Lublin - Resovia Rzeszów 1:2 (0:1)

70' Majewski - 23' Dziedzic, 47' (k) Szkolnik

Motor: Lipiec, Kazubski, Komor, Karwan, Falisiewicz, Król, Piekarski (63' Myśliwiecki), Jabkowski (46' Czułowski), Mroczek (76' Świech), Stachyra (46' Gąsiorowski), Majewski
Resovia: Pietryka, M. Krawczyk
, Makowski, Sękowski, Szkolnik, Adamski (56' Ząbkiewicz), Domoń, Wilk, Fedan, P. Krawczyk, Dziedzic (46' Skuba 77' Sadecki)
Sędzia:
Nowak (Stalowa Wola), Widzów: 1300

Piłkarze Resovii rozpoczęli rozgrywki III ligi od cennego zwycięstwa w Lublinie. Trener Maciej Huzarski, który oglądał mecz z trybun (efekt kary nałożonej przez PZPN za mecz Kotwicą), do wyjściowej "jedenastki" powołał dwóch debiutantów: Miłosza Krawczyka i Radosława Adamskiego. W trakcie meczu na boisku pojawili się kolejni: Jakub Ząbkiewicz, Karol Skuba i Adam Sadecki.
Rzeszowianie nie przestraszyli się rywala i w 22 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Piłka dośrodkowana po rzucie wolnym w pole karne, trafiła do Sebastiana Dziedzica, który zmusił do kapitulacji Pawła Lipca. Po stracie bramki gospodarze przyspieszyli rozgrywanie akcji i coraz częściej zagrażali bramce Marcina Pietryki. "Biało-czerwoni" przeprowadzali groźne kontry i jeszcze przed przerwą po jednej z takich akcji mieli okazję do podwyższenia wyniku. Sytuację ratował wybiegający z bramki golkiper gospodarzy. W 45 minucie spotkania zakotłowało się w polu karnym Resovii, ale żaden z piłkarzy Motoru nie potrafił oddać skutecznego strzału.
Scenariusz meczu był tego dnia pisany pod Resovię. W 47 minucie w polu karnym faulowany był Piotr Szkolnik i sędzia odgwizdał rzut karny. Skutecznym wykonawcą "jedenastki" okazał się sam poszkodowany. Kilkanaście minut później rzeszowianie mogli zdobyć kolejną bramkę. Podopieczni trenera Huzarskiego wyszli z szybką kontrą zakończoną strzałem i piłkę z linii bramkowej wybił Aleksander Komor.
W 70 minucie spotkania gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Strzałem z rzutu wolnego z 17 metrów popisał się Mateusz Majewski, który trafił idealnie w okienko bramki. Gospodarze do końca meczu dążyli do ratowania wyniku. Po jednym z kontrataków byli bliscy wyrównania. Marcin Pietryka minął się z piłką, ale dogodnej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystał jeden z napastników Motoru, który trafił minimalnie koło słupka. Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry aż 6 minut, ale rzeszowianie skutecznie rozbijali kolejne akcje gospodarzy i osiągnęli cel w postaci 3 punktów.

resoviacy.pl

 

  

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by