NAZWA KLUBU

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

Cywilno - Wojskowy Klub Sportowy "Resovia" Rzeszów


"Resovia" jest nazwą pełną ciepła i piękna. Tak powinny mieć na imię piękne kobiety, a nie tylko Kluby sportowe"
-
Wiesław Myśliwski, polski pisarz dwukrotny laureat literackiej nagrody Nike, autor powieści "Kamień na kamieniu" i "Traktatu o łuskaniu fasoli".

"Zawsze jestem pełen podziwu i pokory wobec takich Klubów sportowych, Resovia, Jagiellonia, Wisła czy Polonia. To nie tylko tradycja, ale piękne i czysto polskie nazwy"
-Sławomir Stanisław Nicieja, polski historyk i historyk sztuki, rektor Uniwersytetu Opolskiego, znawca historii Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich, autor publikacji o Cmentarzu Łyczakowskim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do roku 1909 pierwszą drużynę piłkarską wyłonioną z uczniów I Gimnazjum w Rzeszowie nazywano: "Resovią", "Czerwono- czarnymi", "Championami ". Od roku 1909 używa się  już wyłącznie nazwy "Resovia".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

17 czerwca 1967 r. nadzwyczajne walne zebranie członków Międzyzakładowego Klubu Sportowego "Resovia" i Wojskowego klubu Sportowego "Bieszczady" podjęły decyzję o połączeniu się w jeden CYWILNO- WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "RESOVIA".
Bezpośrednio po zebraniach obydwu klubów, członkowie byłego MZKS "Resovia" i byłego WKS "Bieszczady" spotkali się na wspólnej sali w celu podjęcia definitywnej decyzji o zatwierdzeniu nowego statutu i nowej nazwy klubu. Zachowując dotychczasowe barwy i herb, przyjęto nową nazwę CWKS "Resovia".

 

 resoviacy.pl

 

  

| ... do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by