PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 


 

 

2010.03.27 | Przed meczem z Ruchem

- O Ruchu mało się mówi, ale to jeden z kandydatów do awansu - podkreśla przed niedzielnym starciem w Wysokiem Mazowieckiem trener piłkarzy Resovii Mirosław Hajdo. W tym sezonie Ruch jako jedyny pokonał Resovię na jej terenie.
Tamto sierpniowe zwycięstwo Ruchu było zaskakujące. Resoviacy długo prowadzili, ale po przerwie dali sobie wbić trzy gole. Zespół z Podlasia przerwał imponującą serię "pasiaków", którzy u siebie nie przegrali w meczu o punkty od dwóch lat. - Jest się za co rewanżować - uśmiecha się znacząco lider Resovii Kamil Walaszczyk. To on trafił do siatki Ruchu i to on powinien pokierować w niedzielę grą beniaminka. W pojedynku z Niecieczą doznał wprawdzie nieprzyjemnej kontuzji, ale nad wyraz szybko stanął na nogi.
Rzeszowianie zaczęli rundę od pobicia lidera, co nie oznacza, iż trener Hajdo nie zdecyduje się na zmiany w składzie. W wyjściowej jedenastce może się znaleźć miejsce dla Rafała Turczyna, Konrada Domonia i Sebastiana Głaza. Pewne jest, że znów zabraknie Sebastiana Hajduka. Mimo obietnic, PZPN nie przekazał jeszcze Małopolskiemu ZPN dokumentów w sprawie korupcji w Unii Tarnów i sprawa utknęła.
Ruch ustępuje Resovii zaledwie o trzy punkty. Na własnym boisku doznał tylko jednej porażki, a pokonał m.in. Pelikana Łowicz i Kolejarza Stróże. W pierwszym meczu wiosny zremisował na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
Trenerem ekipy z Podlasia został zimą charyzmatyczny Miroslav Copjak. Czech przyjechał do Polski siedem lat temu. Prowadził Świt, był asystentem Bohumila Panika w Pogoni Szczecin, krótko pracował w Zagłębiu Sosnowiec. W Opolu został bohaterem, a potem niemalże wrogiem publicznym numer 1. Awansował z Odrą na zaplecze ekstraklasy, później jednak kłócił się z piłkarzami, działaczami i dziennikarzami aż w końcu został zwolniony.

sportowetempo.pl, Tomasz Szeliga  | 27.03.2010

  

 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by