PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2010.04.01 | Lenko S.A. sponsorem Resovii

Działająca w Grupie Marma firma Lenko S.A. z Bielska-Białej została sponsorem strategicznym II-ligowych piłkarzy Resovii. Wkład finansowy nowego dobrodzieja to aż 50 procent budżetu sekcji.
- Umowa obowiązuje przez rok, ale jeśli drużyna osiągnie dobry wynik, zapewne zostanie przedłużona - ogłosił na konferencji prasowej prezes rzeszowskiego klubu Aleksander Bentkowski.
Budżet sekcji na sezon 2009/2010 wynosi około 1,5 mln zł. Z informacji do jakich dotarliśmy, wynika, iż Lenko przekaże około 800-900 tysięcy zł. Logo firmy obecne będzie na koszulkach Resovii. To największy sponsor piłkarzy od wielu lat.
- Pierwszy raz w 120-letniej historii firmy wspieramy sport - podkreślał prezes Lenko S.A. Bogdan Górnicki - A dlaczego Rzeszów? Z uwagi na obecność w mieście Marmy Polskie Folie i sprzyjający klimat. Słyszałem, iż stolica Podkarpacia to najbardziej przyjazne miejsce w Polsce. Dla mieszkańców i biznesmenów - tłumaczył. Prezes obiecał, iż będzie odwiedzał stadion podczas ważniejszych meczów.

  
                                                                                                        foto: sportowetempo.pl

- Po awansie do pierwszej ligi będzie łatwiej, bo Resovia zawita do Bielska na spotkanie z Podbeskidziem - uśmiechał się.
- Z mariażu dwóch nobliwych firm, obchodzących latem piękne jubileusze, musi urodzić się coś wartościowego - dodał Aleksander Bentkowski.
Powstała w 1890 roku w Bielsku przędzalnia konopi zaczęła produkować szpagaty konopne, a po uruchomieniu przędzalni i tkalni juty, także worki. Oto początek historii firmy Lenko. W latach 70. XX wieku nastąpiła modernizacja przedsiębiorstwa (Bielskie Zakłady Przemysłu Lniarskiego), który postawił na wyroby z tworzyw syntetycznych. W latach 90. dokonano restrukturyzacji firmy. Od 2004 roku Lenko działa w ramach Grupy Marma i jest najpoważniejszym polskim producentem tkanin, opakowań workowych i kontenerowych.

TSz, sportowetempo.pl

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by