PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2010.09.02 | Čopjak zrezygnował

Wczorajsza porażka Resovii z Jeziorakiem (0-1) przechyliła czarę goryczy - dosłownie przed godziną Miroslav Čopjak przestał być trenerem "pasiaków". Umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Obowiązki pierwszego trenera zespołu tymczasowo przejmie, drugi trener Resovii - Artur Łuczyk.
Čopjak pracował w Resovii od 1 lipca. Zostawił zespół na 5 miejscu w tabeli (10 punktów; 2 zwycięstwa, 4 remisy, 1 porażka), ale wysokich notowań u kibiców nigdy nie miał. Krytykowano go za przywiązanie do defensywy i taktycznych schematów. Po meczach z Pelikanem i Ruchem Wysokie Mazowieckie (0-0) schodzącego do szatni Čopjaka żegnały gwizdy i przekleństwa.
– Będę trwał przy stanowisku, że trener Čopjak posiada najwyższe kwalifikacje. Sęk w tym, iż nie potrafił tego przełożyć na zespół – stwierdził prezes Resovii Aleksander Bentkowski, który chwalił Czecha za to, że w trudnej sytuacji potrafił się zachować.
– Miał ważny kontrakt jeszcze przez rok, ale nie starał się tego wykorzystać. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron.
– Ten zespół potrzebuje czasu, dopingu kibiców. Za marne 15 tysięcy zł sprowadziliśmy z Janem Muchą (byłym kierownikiem i menedżerem – red.) naprawdę zdolnych piłkarzy. Zobaczy pan, że Resovia wkrótce będzie wygrywać – powiedział Čopjak na pożegnanie.
Resovia Artura Łuczyka ma grać ofensywnie. – Drużyna, która chce walczyć o awans musi wysoko odbierać piłkę i grać co najmniej dwoma napastnikami – wykłada swoją filozofię nowy trener „pasiaków”.
Łuczyk zostaje wrzucony na głęboką wodę – za 9 dni odbędą się przecież derby Rzeszowa.

   
              foto: Nowiny, Artur Łuczyk zastąpi Miroslava Čopjaka na stanowisku trenera

– Praca w Resovii to szansa dla mnie, ale i zawodników, którzy mogą się wypromować. W składzie pojawią się piłkarze przesiadujący dotąd na ławce – zapowiada.
Okazało się również, że działacze mają sporo pretensji do zaangażowania niektórych zawodników.
– W Iławie drużynie zabrakło ambicji, a tego tolerować nie będziemy. Tym razem nie skończy się na męskiej rozmowie. Kilku piłkarzy dostanie po kieszeni – grzmiał prezes sekcji Adam Sadecki.

Tomasz Szeliga | Nowinyi

 

 
 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by