PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2013.06.19 | W której lidze zagra Resovia?

W dniu dzisiejszym w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej obradowała Komisja Odwoławcza, która rozpatrywała odwołania klubów I i II ligi od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych z dni 4-5 czerwca 2013 roku.
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła utrzymać w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych odmawiającą CWKS Resovii przyznania licencji do udziału w rozgrywkach II ligi.
Powodem decyzji jest  naruszenie  przez klub obowiązku przedstawienia dokumentów potwierdzających brak zaległości finansowych w stosunku do ZUS.
Decyzja Komisji Odwoławczej jest ostateczna i oznacza, że najprawdopodobniej Resovia w przyszłym sezonie grać będzie w III lidze, grupie lubelsko-podkarpackiej.

resoviacy.pl

- Czuję się jak bokser po nokaucie - mówi Wojciech Zając, wiceprezes ds. organizacyjnych CWKS Resovia. Rzeszowski klub nie dostał licencji na grę w nowym sezonie II ligi. Może też nie dostać na III i IV ligę...
- Prześlemy jeszcze pismo na zarząd PZPN, do rzecznika obrony prawa związkowego i prawdopodobnie do przewodniczącego Komisji Odwoławczej o ponowne rozpatrzenie i chyba tyle jest szybkich możliwości, bo inne instancje trwają zbyt długo - mówi Wojciech Zając.
Resovia nie dostała licencji ze względu na zaległości finansowe w stosunku do ZUS. Według naszych informacji długi te sięgają aż 2002 roku i wynoszą już ok. 300 tys. zł.
"Klub przedstawił komisji jedynie protokół ze spotkania swoich przedstawicieli z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, który nie stanowił podstawy do zmiany orzeczenia komisji ds. licencji” - napisał Nowinom Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.
- Ważne jest, czy od ubiegłego roku, gdy klub dostał licencję warunkową, zadłużenie wobec ZUS malało - mówi nam były działacz PZPN.
- Nie chcę mówić o kwotach bo nie jestem upoważniony, ale w porozumieniu były daty, kwoty. Wydaje mi się, że zabrakło dobrej woli - dodaje Zając.
Decyzja w sprawie Resovii jest ostateczna. W najlepszym wypadku "Pasiaki" zagrają więc w III lidze.
- Złożymy dokumenty i zobaczymy co trzeba będzie jeszcze donieść - kończy Zając.
Wygląda jednak na to, że z takimi zaległościami wobec ZUS to samo zaświadczenie może nie wystarczyć nawet na grę w III i IV lidze. Jutro 10 klubów starać się będzie o licencję na grę w tych ligach, m.in. Resovia.
- Jeżeli chodzi o ZUS to wymagania podkarpackiego związku są takie same jak na drugą ligę - mówi Adam Sadecki, przewodniczący Komisji Licencyjnej Podkarpackiego ZPN i... członek sekcji piłkarskiej Resovii.
- Osobiście żal mi strasznie, bo ktoś powinien pojechać i przedstawić w Warszawie nasze racje. Tym bardziej, że porozumienie z ZUS jest, trzeba było to tylko dobrze wytłumaczyć - dodał Sadecki, przez kilka lat prezes sekcji piłkarskiej w Resovii.

Nowiny

 


 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by