PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2011.06.14 | Artur Łuczyk przedłuży kontrakt z Resovią

- Trener Artur Łuczyk przedłuży kontrakt z Resovią – informuje Aleksander Bentkowski, prezes rzeszowskiego klubu. Zespół pasiaków opuści pomocnik Kamil Walaszczyk.
- Do podjęcia decyzji przekonały nas wyniki – mówi szef Resovii. – Wprawdzie obrona jest może mniej szczelna, ale zespół strzela bramki. Dobre wrażenie robiła końcówka sezonu. Mimo pewnego utrzymania, widać było zaangażowanie w grę, wygrywaliśmy, co oznacza, że relacje na linii trener – drużyna są właściwe. Ujęło mnie też to, że nasz szkoleniowiec zamierza stawiać w głównej mierze na piłkarzy z regionu. Mogę też potwierdzić, że asystentem trenera Łuczyka będzie Przemysław Matuła.
Łuczyk objął Resovię po 26 kolejce, zastępując Wojciecha Boreckiego (podał się do dymisji). Nowy trener poprowadził pasiaki w 8 meczach. Drużyna wywalczyła w nich 12 punktów (3 wygrane, 3 remisy), zdobywając 9 goli, tracąc 7.
W nowym sezonie Łuczyk będzie miał to samo zadanie, co jego poprzednik. – Interesuje nas tylko awans – podkreśla Bentkowski. – Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to rozstajemy się z Pontusem, Ogrodnikiem, a szukamy głównie napastników.
Jak informowaliśmy, po słowie z Resovią jest pomocnik Marcin Juszkiewicz. Będzie mógł zastąpić w środku pola Kamila Walaszczyka, resoviaka przez ostatnie 4 sezony.
Kamil poinformował, że przenosi się do Stali Stalowa Wola – mówi szef Resovii. – Kontrakt kończy się też Sebastianowi Hajdukowi, ale on jest tajemniczy, nie zdradza swych planów.
Boisko Resovii przechodzi generalny remont, dlatego klub poszukał dla zespołu murawy poza Rzeszowem. – Podpisaliśmy umowę z Przybyszówką i tam zespół będzie trenował przed nowym sezonem – dodał prezes Resovii.
W środę Resovia rozegra wewnętrzny sparing, podczas którego przetestuje 5 młodzieżowców, m.in. z Ukrainy.

Tomasz Ryzner, Nowiny | 14.06.2011

  

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by