PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2017.11.22 | Kibice Resovii na... sesji Rady Miasta

Władze zapewniają, że Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstanie.
TAK dla budowy Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii” – transparent z takim napisem przynieśli we wtorek do ratusza kibice Resovii. Apelowali do prezydenta o wpisanie 32 mln zł do Wieloletniej Prognozy Finansowej na rozbudowę stadionu. Władze miasta zapewniły, że jeszcze w tym tygodniu zostanie podpisane porozumienie z marszałkiem w sprawie finansowania tej inwestycji.
-
Przyszliśmy do ratusza, żeby upewnić się, że deklaracja prezydenta odnośnie do budowy centrum będzie zapisana w planach finansowych miasta w kwocie 32 mln zł. Jest to nie tylko głos nas, kibiców, ale i mieszkańców. Dość pustych słów o stadionie dla Resovii – mówił Bartosz Blicharz, reprezentujący przybyłych kibiców. – Mamy na uwadze, że w przyszłym roku są wybory i przyjdzie czas rozliczeń. Ubolewamy, że w budżecie miasta są pieniądze na remont deptaka – ul. 3 Maja czy oświetlenie pasów zieleni miejskiej. Liczymy, że wszyscy dziś tu zebrani państwo będziecie występować w interesie Rzeszowa – mówił.

 


foto: B. Szlachcińska (Super Nowości)

Zarówno radny Witold Walawender, który od początku robił wszystko, żeby Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstało, jak i władze miasta podkreślały, że temat został już przedyskutowany, decyzje podjęte i inwestycja zostanie zrealizowana, więc obawy ze strony kibiców są bezzasadne.
-
W swoim czasie również byłem działaczem Resovii, więc jest mi to bardzo bliski klub. Jednak wypowiedź ta kojarzy mi się z agresją, która odstrasza na stadionach rodziny z dziećmi – mówił Tadeusz Ferenc. – Temat centrum był wstrzymywany przez inne instytucje. Chcemy budować piękny obiekt przy ul. Wyspiańskiego. Ministerstwo sportu jest przychylne. My swoja część wpisaliśmy w budżecie. Oczekujemy wpisania kwoty przez urząd marszałkowski – dodał.
Zastępca prezydenta, Stanisław Sienko, poinformował, że w ubiegły poniedziałek do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło porozumienie w sprawie finansowania i utrzymywania obiektu. –
Pani wicemarszałek Kurowska poinformowała mnie, że w tym tygodniu dojdzie do jego uroczystego podpisania, a później podjęte będą dalsze kroki – zapewniał w ratuszu.
Prezydent podkreślił, że tereny stadionu przy ul. Wyspiańskiego są jednymi z najbrzydszych w Rzeszowie, a stojący w stanie surowym budynek z pustaków tylko straszy. Zapewniał, że miasto zdeklarowało się już dawno, że pokryje 25 proc. kosztów budowy nowego stadionu. Tyle samo, czyli 8 mln zł ma dać marszałek, a 50 proc. Kwoty, czyli 16 mln zł, dołoży ministerstwo sportu.

B. Szlachcińska, Super Nowości

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by