PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014.08.08 | Resovia pochwaliła się nowymi piłkarzami i sponsorami

- Wpływy od sponsorów wzrosły, jednocześnie koszty utrzymania drużyny spadły – powiedział Adrian Rudawski, kierownik sekcji piłki nożnej Resovii, na specjalnej, przedsezonowej konferencji prasowej.
W sali tradycji rzeszowskiego klubu pojawili się nie tylko działacze, ale też nowi piłkarze "pasiaków” i oczywiście Maciej Huzarski, trener zespołu.
Graliśmy w barażach, więc czasu na odpoczynek i treningi za wiele nie było. Szkoda, bo odeszło od nas ośmiu piłkarzy, przyszło pięciu nowych i zgranie zespołu wymaga czasu – podkreślał coach "pasiaków”, który nie jest zbyt zadowolony z tego, że na inaugurację sezonu Resovia musi grać w Lublinie. – Dla zawodników mecz z Motorem, spadkowiczem z drugiej ligi to fajna sprawa. Taki rywal bardzo motywuje. Ja wolałbym jednak kogoś z niższej półki w pierwszym meczu. Poprzeczka zawiśnie wysoko, ale w Motorze rewolucja kadrowa była jeszcze większa, więc rywal ma problemy podobne do naszych – dodał szkoleniowiec.
Wśród piłkarzy obecny był m. in. Bartłomiej Makowski. Zawodnik wraca do Resovii po sezonie spędzonym w Siarce. Z Tarnobrzega dochodziły sygnały, że umowy ze stoperem nie przedłużono, bo ten za luźno podszedł do indywidualnej rozpiski treningów i wrócił do Siarki, mając nie tyle centymetrów pasie, ile życzył sobie trener Tomasz Tułacz.
Jak pan chce, mogę ściągnąć koszulkę i okaże się, czy mam nadwagę – uśmiechał się piłkarz. – Nie chcę komentować słów trenera Tułacza, a na formę też nie narzekam. Jeśli chodzi o Motor, to cieszę, że gramy z nim już w pierwszej kolejce – podkreślił piłkarz, który ma szansę stać ważną postacią defensywy "pasiaków”.
 


foto: K. Kapica (Nowiny)

W czasie konferencji Resovia pochwaliła się długą listą nowych darczyńców. – Do złotych sponsorów naszego klubu dołączyła znana nie tylko w regionie firma Handlopex, zajmująca się handlem oponami oraz GMD Tarnawski, firma ubezpieczeniowa – mówił prowadzący konferencję Adrian Chamielec. Inne nowe firmy wspierające Resovię to: Auto-Złom Mazur, Restauracja "Pasjonaci”, Zajazd u Karnasów, Tomadex z Aleksandrowa Łódzkiego, Delikatesy Centrum (os. Projektant) oraz restauracja "U przyjaciół”.
- Lista sponsorów jest otwarta. Prowadzone są negocjacje z innymi potencjalnymi firmami. Kolejne umowy mogą zostać wkrótce podpisane – dodał Witold Walawender – dyrektor biura zarządu Resovii.
Wspomniane na początku niższe koszty utrzymania zespołu wzięły się z tego, że Resovia podpisywała kontrakty zawodnicze na miarę swoich możliwości, a przede wszystkim z tego, że obowiązujące umowy uległy renegocjacji.
Naszym celem jest sytuacja, w której piłkarz będzie otrzymywał wypłaty bez jakichkolwiek poślizgów – podkreślał Przemysław Chmiel, prezes sekcji futbolowej.
Na koniec konferencji nowi zawodnicy, czyli wspomniany Bartłomiej Makowski oraz Radosław Adamski, Jakub Ząbkiewicz i Adam Sadecki zaprezentowali nowe koszulki, w jakich Resovia będzie występować w sezonie 2014/2015. Ufundowała je wspomniana firma Tomadex, dystrybutor marki Keeza.
W pierwszej kolejce rywal jest z wysokiego pułapu, ale w każdym meczu interesuje nas zwycięstwo. Mam nadzieję, że drużyna szybko się dotrze. Wierzę w nowych zawodników i zapraszam kibiców na mecze – dodał szkoleniowiec "pasiaków”.
W rundzie jesiennej Resovia rozegra dwa mecze podwyższonego ryzyka na Stadionie Miejskim. Będą to oczywiście derby ze Stalą Rzeszów (6 września) i derby regionu z Wisłoką Dębica (13 września).
Bardzo możliwe, że jesienią, 15 listopada, rozegramy awansem mecz z Motorem. Wtedy on także odbyłby się na Hetmańskiej – dodał Adrian Rudawski.

Tomasz Ryzner, Nowiny | 08.08.2014

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by