PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2010.10.25 | List otwarty Prezesa Aleksandra Bentkowskiego

Prezes Cywilno-Wojskowego Klubu Sportowego Resovia Rzeszów wystosował oficjalny list otwarty do Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Pana Kazimierza Grenia w sprawie zmian w regulaminie rozgrywek IV ligi piłkarskiej w naszym okręgu.

"Zarząd Sekcji Piłki Nożnej zwraca się z prośbą o zajęcie stanowiska i podjęcie decyzji w następującej sprawie.
W dniu 15.10.2012 r. otrzymaliśmy z Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie zawiadomienie o ukaraniu naszej drużyny rezerw grającej w IV lidze podkarpackiej piłki nożnej walkowerami w trzech meczach za grę nieuprawnionego zawodnika. Straciliśmy w ten sposób 4 punkty, które naszym zdaniem zdobyliśmy w uczciwej i zgodnej z przepisami grze. W tym momencie zaczyna się problem, którego rozwiązania oczekujemy od Pana Prezesa. Zaznaczamy, że jest to sprawa bardzo poważna i dotyczy niemal wszystkich klubów posiadających drużyny rezerw na Podkarpaciu! Podkreślamy na Podkarpaciu, gdyż tylko w naszym Związku został zmieniony Regulamin Rozgrywek i to w sposób budzący ogromne kontrowersje i wątpliwości.
Sprawdziliśmy i nikt w Polsce, nie zrobił czegoś podobnego. Chodzi o to, że niemal z ukrycia (w innych związkach w przypadku jakichkolwiek zmian w regulaminach, kluby otrzymują pisemne informacje dotyczącą tych zmian, a w nowej wersji w tekście regulaminu zmiany są wytłuszczone) zmieniono § 11 pkt. D dopisując do treści: zawodnik traci prawo gry w drużynie klasy niższej po rozegraniu 2/3 spotkań mistrzowskich w drużynie klasy wyższej...., słowa... do bieżącej kolejki rozgrywek.  Właśnie te 4 słowa wstawione w sposób niezgodny z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, bulwersują całe środowisko piłkarskie Podkarpacia. Mamy i przedstawiamy do wglądu opinię Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącą interpretacji tej kwestii, o co zwrócił się Prezes MKS Stal Sanok.
Powyższa zmiana w Regulaminie Rozgrywek uderza w sens tworzenia drużyny rezerw w klubach, ogranicza możliwość gry w piłkę nożną zawodnikom grającym niewiele w drużynie klasy wyższej zwłaszcza, że nawet 1 minuta gry liczy się jak jeden rozegrany mecz. Utrudnia również dochodzenie do pełnej dyspozycji zawodnikom po obniżce formy czy po kontuzji. Prowadzi wprost do likwidacji drużyny rezerw. A co z młodzieżą kończącą wiek juniora, czy utalentowaną, która mogłaby już wcześniej grać w seniorach? Przecież, nie każdy od razu będzie grał w I drużynie swojego klubu. Pytamy również dlaczego o otrzymanych walkowerach zostaliśmy poinformowani hurtowo dopiero po 50 dniach od pierwszego zweryfikowanego meczu?
Pragniemy jeszcze nadmienić, że na spotkaniu klubów IV-ligowych przed rozpoczęciem sezonu 2012/13 nikt ze Związku nie wspomniał nawet jednym słowem o tak rewolucyjnej zmianie regulaminu. Przy czym, inne zmiany w regulaminie np. w systemie kar za otrzymane żółte i czerwone kartki były szeroko omawiane.
Jako zasłużony i najstarszy Klub piłkarski w Polsce czujemy się upoważnieni do wystąpienia w imieniu wszystkich Podkarpackich klubów posiadających drużyny rezerw. Jesteśmy oburzeni ta sytuacją, gdyż widzimy w tej zmianie tylko negatywy.
W związku z powyższym prosimy Pana Prezesa o wycofanie tego zapisu w Regulaminie i powrót do normalności dla dobra Podkarpackiej piłki nożnej"
.

Aleksander Bentkowski - Prezes CWKS Resovia

CWKS Resovia | 25.10.2012

 
do pobrania
treść listu

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by