PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2010.10.19 | Resovia będzie miała nowe boisko

Resovia Rzeszów buduje nowe pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Oświetlone, ze sztuczną trawą. – Nasi zawodnicy nie będą się już tułać po okolicznych placykach – mówi prezes CWKS Resovia Aleksander Bentkowski.
Cacko powstaje od wczoraj za boiskiem "za wałem”. Na przylegających do stadionu nieużytkach zakupionych przez klub i fragmencie torów łuczniczych. Służyć będzie piłkarzom i łucznikom właśnie.
- Chcielibyśmy, żeby boisko było gotowe jeszcze przed końcem roku. Dużo zależeć będzie jednak od pogody – informuje Bentkowski.
Ile wynosi koszt budowy nowego boiska Resovii? – Normalnie około 3 mln zł, ale w przyjętym przez nas wariancie oszczędnościowym zrobimy to za jedną piątą tej sumy. Wkładamy w to klubowe pieniądze, choć wystąpimy również do marszałka i wojewody o dotacje – kontynuuje szef Resovii.


                                                                                                 foto: Nowiny, T. Szeliga


Boisko o wymiarach 100 x 80 m powstaje na terenach należących w części do klubu, a w części do Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mocno sfatygowaną główną murawą, na której odbywają się mecze ligowe seniorów, zarządza wyłącznie uczelnia. Dlatego tam gruntownego remontu nie należy się spodziewać.
- Mimo wszystko nowe boisko rozwiąże wiele problemów. Nasza młodzież i drugoligowa drużyna ćwiczyć będą w kapitalnych warunkach. W zimie na każdy sparing wyjeżdżaliśmy za miasto i płaciliśmy każdorazowo po kilkaset złotych – przypomina Aleksander Bentkowski.

T. Szeliga, Nowiny | 19.10.2010

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by