PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2011.03.08 | Resovia zaprezentowała nowe "pasiaki"

Resovia zwołała konferencję prasową i zaprezentowała piłkarzy, którzy w trakcie przerwy zimowej wzmocnili "pasiaków”. Przedstawiono także nowe stroje, które zaprezentowała modelka.
Na konferencji pojawili się wszyscy zawodnicy Resovii, trener Wojciech Borecki oraz prezesi Aleksander Bentkowski i Adam Sadecki.
Głównymi aktorami byli jednak nowi piłkarze. Wśród nich znalazł się jeden wychowanek rzeszowskiego klubu, Szymon Kaliniec.
Bardzo się cieszę, że dostałem szansę na pokazanie swoich umiejętności. Będę walczył i starał się jak najlepiej spisywać – mówił nieco onieśmielony.
Zawodnicy mogą odbierać to tak, że ja Szymona gloryfikuję, ale naprawdę uważam go za bardzo utalentowanego chłopaka. Oczywiście nie znaczy to, że już wszystko potrafi i może bez kłopotów grać na poziomie drugoligowym. Brakuje mu przede wszystkim ogrania z seniorami i jeszcze wiele pracy przed nim – dodawał trener Wojciech Borecki.
 

   
foto: K.Kapica (Nowiny), Działcze Resovii zaprezentowali nowe "pasiaki". Sponsorem technicznym klubu jest firma Vigo

Wśród ośmiu zaprezentowanych piłkarzy było także dwóch obcokrajowców: Słowak Peter Zahradnik i Ukrainiec Ihor Witiw.
– Wiem, że kibice są bardzo wymagający, ale myślę, że to dobrze. Mogę jeszcze dodać, że w Polsce gra jest zdecydowanie agresywniejsza niż na Słowacji. Jestem jednak optymistą – mówi ten pierwszy. W podobnym tonie wypowiadał się także mający być zmiennikiem Marcina Pietryki, Ihor Witiw.
– Drużyna bardzo mi się podoba. W aklimatyzacji bardzo mi pomaga Andrij Nikanowycz, więc wszystko jest w porządku.
Po prezentacji nowych piłkarzy w sali konferencyjnej pojawiła się modelka, która zaprezentowała stroje, w jakich Resovia będzie występować na drugoligowych boiskach. Nowym sponsorem technicznym rzeszowian została firma Vigo.
Przy okazji konferencji prezes Resovii Aleksander Bentkowski poinformował również, że w najbliższych czterech meczach piłkarze "pasiaków” będą mieli do podniesienia z murawy większe pieniądze.
– Po konsultacjach z trenerem uznaliśmy, że te mecze będą wyżej premiowane. One bowiem będą dla nas drogowskazem i pokażą nam, w którą stronę będziemy szli – powiedział sternik rzeszowskiego klubu.

   
    foto: www.cwks-resovia.pl

   
    foto: www.cwks-resovia.pl

   
     foto: www.cwks-resovia.pl

M. Bieniaszewski, Nowiny | 08.03.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by