PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2010.12.30 | Resovia buduje nowe boisko treningowe

Ponad 1,5 miliona zł kosztować będzie budowa bocznego boiska Resovii z unikalnym certyfikatem FIFA.
Takich obiektów w Polsce jest tylko siedem – podkreślali na konferencji prasowej szefowie rzeszowskiego klubu. Wykonawcą robót, które rozpoczęły się dwa miesiące temu, jest firma Integral. Sztuczną trawę najwyższej jakości dostarczy spółka Tilia. Jej przedstawiciele powiązani są z Łódzkim Klubem Sportowym, dlatego otwarciu inwestycji na przełomie maja i czerwca 2011 roku towarzyszyć będzie mecz Resovii z ŁKS.
Resovia otrzyma produkt z najwyższej półki. Zanim położymy nawierzchnię, przejdzie ona badania w jednym z czterech laboratoriów FIFA. Prawdopodobnie w Szkocji – wyjaśnia Jakub Urbanowicz, członek zarządu firmy Tilia.
- Już w Rzeszowie trawie przyjrzy się 2-3-osobowa komisja FIFA. Gdy wyda pozytywną opinię, Resovia trafi na oficjalną stronę związku i do biuletynów reklamowych. Klub zyska prawo do organizowania meczów o randze międzynarodowej.
Nowe boisko powstaje w ramach długo oczekiwanego projektu Resovia Sport i niemal w całości finansowane jest przez inwestora. - Który na razie pragnie pozostać anonimowy – odpowiadał prezes Resovii Aleksander Bentkowski pytany o nazwę dobrodzieja.
Resovia dysponować będzie najlepszym jakościowo bocznym boiskiem i najgorszą główną płytą boiska, gdzie mecze rozgrywają piłkarze drugiej ligi.
- Staramy się, by do kuriozalnej sytuacji jednak nie doszło. Po zakończeniu sezonu zamierzamy przeprowadzić gruntowny remont głównego boiska. Taki obowiązek spada na właściciela czyli Uniwersytet Rzeszowski. Ale jeśli władze uczelni nie staną na wysokości zadania, my przeprowadzimy prace, a potem wystawimy Uniwersytetowi rachunek – tłumaczy Aleksander Bentkowski.
 

Tomasz Szeliga, Nowiny | 30.12.2010

 
 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by