PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2006.10.10 | Inwestycja za 300 milionów złotych

Aquapark, nowoczesne kryte lodowisko, multikino, hotel, hala łuczniczo-piłkarska i galeria handlowa - wszystko to może powstać w Rzeszowie w ciągu trzech najbliższych lat.
Gigantyczna inwestycja ma powstać u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa. Obejmie tereny, na których obecnie znajdują się jedyne w Rzeszowie lodowisko, korty tenisowe oraz stadion klubu Resovia. - Od około ośmiu miesięcy klub Resovia prowadzi rozmowy z inwestorem, który jest zainteresowany tego typu inwestycją - mówi senator Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. Bentkowski nie chce na razie zdradzić nazwy inwestora.
- Sprawa trafi na nadzwyczajną sesję rady miasta i wtedy nazwa firmy zostanie zapewne ujawniona - mówi senator.

                      
Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa 1 - stadion Resovii, który ma otrzymać nowe trybuny (15 tys. widzów) 2 - multikino 3 - kryte lodowisko 4 - aquapark 5 - hala łuczniczo-piłkarska 6 - hotel 7 - galeria handlowa (ok. 30 tys. m kw. powierzchni handlowej)

Co planuje inwestor? - Na powierzchni 10,5 hektara będzie kilka inwestycji, m.in. budowa nowych trybun stadionu Resovii na 15 tys. widzów, powstanie hala łuczniczo-piłkarska o wymiarach 130 na 80 m - wylicza senator.
Na bazie istniejącego przy Witosa starego lodowiska miałoby powstać nowoczesne, zadaszone. Nieopodal krytego lodowiska powstać ma pierwszy na Podkarpaciu aquapark. W planach inwestora jest także budowa wielosalowego kina, hotelu oraz galerii handlowej, której powierzchnia komercyjna ma wynosić ok. 30 tys. m kw. Całość przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 300 mln zł.
Inwestor chce, by dzięki takim inwestycjom, jak kryte lodowisko, trybuny stadionu i hala łucznicza, rada miasta zezwoliła na powstanie galerii handlowej.
- Znamy ten projekt. Ze swojej strony gwarantujemy wszelką pomoc od strony formalnej, jednak wiele spraw jest zależnych od rady miasta - mówi Marcin Stopa, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Rada miasta musi bowiem zgodzić się na zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni klubu PiS zapowiedzieli we wtorek na konferencji prasowej poparcie dla tej inwestycji.
- Wydaje nam się, że jest to bardzo atrakcyjna propozycja, dzięki której miasto w "offsecie" otrzyma nowoczesne obiekty sportowe - mówi Robert Kultys (PiS), przewodniczący komisji gospodarki przestrzennej w radzie miasta. Poparcie obiecali także radni SLD. - Zawsze głosowaliśmy za inwestycjami w Rzeszowie. Nigdy z naszej strony nie było blokady - mówi Konrad Fijołek, radny SLD.
W tej sprawie w najbliższy wtorek zwołana zostanie nadzwyczajna sesja rady miasta. - Chcemy podjąć uchwałę, w której m.in. zapisane zostaną proporcje powierzchni poszczególnych części tej inwestycji, tak by później nie wyniknęły jakieś niedomówienia, np. w postaci zwiększenia powierzchni handlowej - tłumaczy Robert Kultys.
Wtorkowa sesja będzie pierwszym krokiem w kierunku realizacji tego przedsięwzięcia i ostatnim, który wykona rzeszowska rada miasta w obecnym składzie. Wynik kolejnych czterech głosowań, dzięki którym inwestycja zostanie wpisana do planu zagospodarowania, będzie zależny od radnych przyszłej kadencji. - Prace nad zmianami w planie zagospodarowania i kolejne głosowania mogą zająć około roku - mówi Kultys.
- Sądzę, że ciągu trzech lat ta inwestycja może zostać zrealizowana - mówi senator Aleksander Bentkowski.

 Nowiny | 10.10.2006

2006.10.24 | Miasto przekazuje teren Resovii

Sporo emocji wywołał temat inwestycji Resovia Park przy al. Witosa, w ramach której miałyby powstać kryte lodowisko, duża galeria handlowa, aquapark, multikino i hotel oraz hala łuczniczo-piłkarska. Radni mieli zadecydować o przystąpieniu do zmiany studium zagospodarowania, które ma uwzględniać m. in. możliwość powstania tam obiektu handlowego o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. Obyło się bez większych kłótni. Więcej emocji było przy drugiej uchwale związanej z Resovia Park. Inwestor - CWKS Resovia, zwrócił się bowiem do miasta z prośbą o nieodpłatne użyczenie miejskiej części terenu przy Witosa (znajduje się tam lodowisko) pod planowaną inwestycję. - Jest to jeden z wymogów zewnętrznego inwestora, z którym współpracujemy - mówił senator Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. Radni prawicy mieli sporo wątpliwości. - Ten projekt widzimy po raz pierwszy i już musimy głosować. Mamy za mało czasu, aby sprawę przemyśleć - mówiła radna Dzierżak. Janusz Ramski (LPR) dopytywał natomiast, czy przy okazji powstania tej inwestycji planowane są w rejonie al. Witosa i ul. Wyspiańskiego jakieś inwestycje drogowe, które usprawnią komunikację w tej części miasta. Urzędnicy uspokoili Ramskiego deklaracją, że teren zostanie objęty planem zagospodarowania, w którym ujęte będą także nowe rozwiązania komunikacyjne. Ostatecznie radni zadecydowali o przekazaniu działki (ponad 2 ha) klubowi na 40 lat, z zastrzeżeniem, że jeśli nowy właściciel nie przedstawi w ciągu dwóch lat gwarancji, że na miejskiej działce nie powstanie kryte lodowisko, to teren powróci do dawnego właściciela

 Nowiny | 24.10.2006

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by