PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2007.07.19 | "Resovia Park" na papierze

Jeszcze w tym roku zostanie wbita pierwsza łopata na budowie kompleksu sportowego "Resovia Park". Najpóźniej w poniedziałek dowiemy się, jak ostatecznie będzie wyglądał obiekt.
Resovia Park powstanie przy al. Witosa w Rzeszowie. Będzie tam kryte lodowisko, hala lekkoatletyczno-piłkarska i rozbudowany stadion. Do klubu Resovia dotarły już trzy projekty, jak może wyglądać cały kompleks. Projekt wykonały biura z Krakowa, Warszawy i Tarnowa. W ciągu kilku dni zapadnie decyzja, który zostanie wybrany. Największe szanse daje się projektowi "krakowskiemu". Zakłada on budowę krytego lodowiska wraz trybunami dla czterech tysięcy widzów. Obok niego powstanie hala o powierzchni pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, a w drugiej połowie tor lekkoatletyczny.
- Z kolei projekt "warszawski" jest zbyt ekstrawagancki i kosztowny. Przewiduje, że pod płytą stadionu powstanie podziemny parking dla samochodów. Wydaje się to niemożliwe do zrealizowania z przyczyn finansowych, bo inwestycja musi się zmieścić w kwocie 100 mln zł - mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia.
Natomiast atutem projektu "tarnowskiego" jest to, że tafla krytego lodowiska mogłaby być przykrywana. - W taki sposób, że tym miejscu odbywałyby się koncerty, imprezy masowe - tłumaczy Bentkowski. Ale projekt ten ma też wadę estetyczną. - Bryła obiektu jest bardzo "ciężka", mało nowoczesna. Potrzebujemy kilku dni, by wybrać ostateczny projekt. Najpóźniej w poniedziałek podejmiemy decyzję - dodaje prezes Resovii.
Do końca lipca poznamy, kto wyłoży pieniądze na inwestycję. Od dawna mówi się o dwóch inwestorach: węgierskiej firmie developerskiej TriGranit i amerykańskiej firmie Simon Ivenhoe. Z jedną z nich zostanie podpisany list intencyjny. Inwestor sfinansuje budowę obiektów sportowych, a w zamian będzie mógł wybudować obiekty komercyjne. W ramach Resovii Park ma powstać jeszcze hotel, multikino oraz centrum handlowe. - W tym roku chcemy rozpocząć budowę krytej pływalni. Całą inwestycję zamierzamy zrealizować w ciągu roku - powiedział Aleksander Bentowski.
Przypomnijmy, że w Resovii Park nie będzie aquaparku, hali łuczniczej i basenu olimpijskiego. Inwestycja została okrojona, bo marszałek podkarpacki Zygmunt Cholewiński nie zgodził się przekazać klubowi prawie 1,5-hektarowej działki.

GW | 19.07.2007

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by