PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2007.10.17 | "Resovia Park" rusza na wiosnę

Klub Resovia podpisał list intencyjny z firmą, która ma współfinansować inwestycję Resovia Park. - Nazwa firmy zostanie upubliczniona do końca października - mówi Aleksander Bentkowski, prezes klubu.
Kompleks Resovia Park, który ma powstać na działkach u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa, ma składać się z dwóch części: komercyjnej i sportowej. Na tę drugą złożyć się mają: nowoczesne kryte lodowisko, hala lekkoatletyczno-piłkarska oraz stadion, który w ramach tej inwestycji ma zyskać nowe trybuny. - Sportową część inwestycji chcielibyśmy rozpocząć już wiosną przyszłego roku - zdradza Aleksander Bentkowski, prezes CWKS-u Resovii.
Po protestach mieszkańców jednego z bloków przy ul. Sportowej inwestor zmienił nieco swoje plany. - Pierwotnie hala sportowa miała powstać w sąsiedztwie bloku. Zdecydowaliśmy się jednak przesunąć ten obiekt tak, by nie budził kontrowersji - mówi Bentkowski.
Hala sportowa powstanie bliżej ul. Wyspiańskiego i będzie składać się z dwóch części: łuczniczo-piłkarskiej i lekkoatletycznej. Będzie miała trybunę na 800 miejsc. W sąsiedztwie hali powstać ma kryte lodowisko z trybunami, które pomieszczą ok. 3,5 tys. widzów. Koncepcje tych inwestycji zostały już wybrane, wymagają jednak jeszcze akceptacji pięcioosobowego zespołu, w skład którego wejdą m. in. członkowie klubu Resovia. Spotkanie w tej sprawie ma odbyć się w przyszły piątek.
- Wystąpiliśmy już o wydanie warunków zabudowy. Ponadto do końca roku powinny zostać opracowane projekty budowlane tych obiektów. Mają się zająć tym architekci z Krakowa i Tarnowa - wyjaśnia Bentkowski. Według szacunków koszt sportowej części Resovii Park będzie wahał się od 80 do 100 mln zł. Skąd klub weźmie na to pieniądze? - 30-35 proc. kosztów sportowej części pokryć ma inwestor zewnętrzny. Brakującą część pieniędzy chcemy zdobyć z programów unijnych lub też z Ministerstwa Sportu - tłumaczy prezes klubu, który dodaje, że chciałby, aby budowa hali, lodowiska oraz nowej trybuny stadionu została zakończona pod koniec 2009 roku. - Takie hale, jak tę w ramach Resovii Park, buduje się 10 do 12 miesięcy - mówi.
A co z częścią komercyjną, na którą złożyć się mają: galeria handlowa, multikino oraz dwa wieżowce (45 i 40 kondygnacji), która ma być w całości sfinansowana przez inwestora zewnętrznego? - Obecnie Biuro Rozwoju Miasta opracowuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym ma powstać właśnie część komercyjna - mówi Bentkowski. Projektowaniem tej części zająć się ma jedna z warszawskich pracowni architektonicznych. Do końca kwietnia przyszłego roku przedstawi ona plan tych obiektów i prawdopodobnie wtedy będzie mógł zostać podany termin realizacji komercyjnej części Resovii Park.

GW | 07.10.2007

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by