PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2012.06.29 | Resovia po pierwszym treningu

W solidnie prażącym słońcu pierwszy przedsezonowy trening odbyli piłkarze Resovii. W zajęciach uczestniczyło 23 zawodników. Na początek pojawiła się jedna nowa twarz. Zajęcia, które rozpoczęły się w samo południe poprowadził nowy-stary trener "pasiaków" Tomasz Tułacz, trwały dwie godziny. Na boisku przy Wyspiańskiego pocił się m. in. obrońca Łukasz Rogala (24 lata, 185 cm), ostatnio zawodnik Izolatora. Wkrótce dojadą kolejni kandydaci do gry w Resovii. m. in. Mateusz Świechowski (19 lata, 175 cm), w poprzednim sezonie pomocnik Partyzanta Targowiska. Resovii się nie przelewa, toteż transferowych hitów spodziewać się nie należy.
Na wielkie testowanie czasu nie ma, a poza tym, co tu kryć, jesteśmy w trudnej sytuacji – ocenia coach Resovii.
- Dajemy szansę juniorom, graczom z drugiej drużyny, szukamy młodzieżowców. Stawiamy na ludzi z regionu, a pozyskamy piłkarzy, na jakich nas stać. Wiele zależy od tego, kto zostanie w zespole.
 

  
     foto: K. Kapica (Nowiny)

Resovia wypłaciła piłkarzom część zaległych pensji, terminy wypłaty reszty zostały ustalone. Zawodnicy muszą się jednak liczyć, że w nowym sezonie zarobią mniej.
Z tymi, którym umowy się kończą, podpiszemy kontrakty, na które nas stać, a z tymi, którzy mają ważne, musimy zejść na poziom, na którym będziemy mogli realizować zobowiązania – wyjaśnia trener "pasiaków'.
– Jesteśmy po rozmowach, większość zawodników rozumie sytuację i podziela moje zdanie. Wszystko, co nas otacza, musi być realne i wiarygodne.
Resovia przez najbliższe tygodnie będzie trenować dwa razy dziennie. Licząc mecz pucharowy z Okocimskim, ma zaplanowanych 6 gier kontrolnych.
 

   
     foto: K. Kapica (Nowiny)

Planujemy też obóz. Nie powiem teraz ile on potrwa. Zobaczymy, na co nas będzie stać. Myślę, że zorganizujemy go w regionie. Nie brakuje tu dobrych ośrodków – zaznacza Tułacz.
Cel sportowy Resovii nie został określony tak konkretnie, jak rok czy 2 lata temu.
– Jak każdy trener chce wszystko wygrywać. Zakładam, że utrzymamy większość piłkarzy, że szansę wykorzystają ci, którzy grali do tej pory mniej. Nasz cel, to zbierać jak najwięcej punktów. Po jesieni będziemy mądrzejsi, siądziemy z prezesami i pomyślimy, w jakie rejon tabeli możemy mierzyć – dodał szkoleniowiec "pasiaków”.

T. Ryzner,  Nowiny | 29.06.2012

  

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by