PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 


 

 

2011.07.11 | Resovia wróciła ze zgrupowania

- Mimo, że przez trzy dni przeszkadzał nam deszcz, wykonaliśmy zaplanowana pracę – mówi Artur Łuczyk, trener Resovii, której piłkarze pocili się na tygodniowym obozie w Pustyni. Do poddębickiej miejscowości pojechało 27 piłkarzy. Pracowali sporo na taktyką, rozegrali dwa sparingi (2-0 z Puszczą Niepołomice, 1-0 z Garbarnią Kraków).
Zmęczenie było widoczne u zawodników, ale schematy, nad którymi pracujemy, częściowo udawało się stosować – mówi coach resoviaków. – Oczywiście jest sporo do poprawy, na przykład odbiór piłki po stracie, wyprowadzenie prostopadłego podania w ataku. Dobrze gramy po ziemi piłka, ale lepiej muszą wyglądać akcje oskrzydlające.
W czasie sparingu z Garbarnią Resovia testowała pomocników Tomasza Kota (Unia Nowa Sarzyna) i Adriana Fedoruka (ostatnio Bruk-Becie Nieciecza). Syn byłego reprezentanta kraju ma dobre referencje. Sparing nie wyszedł mu specjalnie, ale zostanie w Resovii na kolejne dni. – W Niecieczy grywał po obu stronach pomocy. Jeśliby potwierdziłby możliwości, przydałby się nam na lewej stronie, bo przy kontuzji Hajczuka, Kwiek miałby konkurenta.

   
    foto: K. Kapica, Nowiny

Trener pasiaków podjął decyzje odnośnie dwójki testowanych, bułgarskich napastników Postawił na 21-letniego Tihomira Czneskowa, podziękował Georgi Biżewowi (30 lat).
Tihomir jest perspektywiczny. To silny piłkarz, dobrze gra głową, nieźle utrzymuje się przy piłce. Pytanie tylko, czy porozumie się z klubem odnośnie kontraktu – mówi trener pasiaków.
Resovia wznawia zajęcia, ale w niepełnym składzie. Dwóch zawodników w trakcie obozu dopadł pech, a konkretnie kontuzje. Kacper Horodeński ma problem ze stawem skokowym i wróci do treningów za tydzień. Wspomnianemu Bartoszowi Hajczukowi odnowiła się kontuzja kolana, co oznacza przynajmniej 2 tygodnie bez ruchu. W środę Resovia gra wyjazdowy sparing ze Stalą Stalowa Wola (g. 16).

T. Szeliga, Nowiny | 11.07.2011

  

 

 

 

 

 

 

 

 

  

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by