PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 


 

 

2011.08.22 | Resovia podejmuje ekstraklasowe Podbeskidzie

We wtorek w I rundzie Pucharu Polski II-ligowa Resovia podejmie na boguchwalskiej IzoArenie Podbeskidzie Bielsko-Biała, beniaminka ekstraklasy.
Ten mecz to okazja, by złagodzić ligową traumę i odbudować morale przed kolejnym meczem o punkty. Jak na razie jedyna radość, jakiej Resovia doświadczyła tego lata dotyczy właśnie pucharu. W rundzie wstępnej rozbiła 5-3 I-ligową Wisłę Płock. Mecz miał być zwiastunem pierwszego ligowego zwycięstwa "pasiaków”. Niestety, po nim przyszły trzy porażki po 0-1.
W Resovii trwa lizanie ran i wyścig z czasem, bo badania wskazują braki w przygotowaniu zespołu. Coach pasiaków nie krył, że w tym kontekście puchar nie jest Resovii potrzebny do szczęścia, co nie znaczy, że mecz zostanie odpuszczony.
Skoro gramy, to o zwycięstwo – zapewnia Jałocha – Po wygranej nastroje od razu by poszły w górę.
Skład Resovii będzie się różnił od tego, który mierzył się z ekipą "piwoszy”.
Na tym poziomie wytrenowania nie mogę liczyć, że piłkarz Resovii wytrzyma dwa mecze w ciągu paru dni. Dlatego utworzyłem coś na kształt dwóch jedenastek – informuje Jałocha.

   
      foto: K. Kubica (Nowiny)
Tym samym można się spodziewać, że w grze zobaczymy dziś m. in. Andrija Nykanowicza, Petera Zahradnika, Dawida Kwieka, Wiesława Kozubka czy Tomasza Płonkę (trener dementował głosy, że ten ostatni został przeniesiony do rezerw).
- Odprawa jest od czternastej we wtorek. Wtedy podam skład – mówi coach Resovii. – Będzie inny, niż w ostatnim meczu, ale nie w stu procentach. Tak czy owak walczymy na serio. Byłoby dobrze strzelić gola, o awansie nie wspominając. Z drugiej strony nie oczekujmy, że będziemy Podbeskidzie rozstawić po kątach. To drużyna, która w cuglach wygrała I ligę, a w poprzedniej edycji pucharu doszła do półfinału. Tam też trener da szansę piłkarzom, którzy źle weszli w ekstraklasowy sezon. Oni zechcą coś udowodnić, dlatego trzeba szykujemy się na twardą walkę.
Podbeskidzie do boju poprowadzi Robert Kasperczyk, trener znany, ceniony i lubiany na Podkarpaciu - w poprzednich latach iks razy tu gościł jako coach Hutnika Kraków czy Górnika Wieliczka. W stronę Rzeszowa Podbeskidzie wyruszyło już wczoraj, a swą bazę założyło pod Dębicą.
Nie lekceważymy pucharu, ani tym bardziej rywala. W II lidze nie grają kelnerzy, a Resovii zależy na odkuciu się za ligę – uważa Kasperczyk. – Potwierdzam, nasz skład będzie się różnił od tego z ligi, ale tym bardziej liczę, że piłkarze zechcą się pokazać. Szykuje się walka na całego. Nastawiamy się na wygrana. W tamtym sezonie zaszliśmy daleko w pucharze i mamy apetyt, by to powtórzyć.
Początek meczu – godzina 16.

Tomasz Ryzner, Nowiny | 22.08.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by