PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2014.06.13 | Baraż o awans do II ligi. Resovia w Kołobrzegu

Piłkarze Resovii dziś zameldowali się w Kołobrzegu. W sobotę przy jupiterach zagrają tam z miejscową Kotwicą.
Celem "pasiaków” jest wywalczenie dobrego wyniku przed rewanżem w Rzeszowie.
W barażach o awans gra 8 ekip. Awansują dwie. Tym samym, aby po roku wrócić do II ligi Resovia musi wyeliminować dwóch rywali. Na początek trafia na mistrza grupy pomorsko zachodniej. Kotwica w 30 meczach zgromadziła 60 punktów. W nadmorskim mieście głośno się mówi o awansie. Podopieczni trenera Wiesława Bańkosza (prowadził pod koniec lat 90 Wisłokę Dębica) w wywiadach podkreślają, że nie będą mieli z Resovią problemów.
Słyszeliśmy, że rywale są pewni siebie – mówi Andrij Nikanowycz, pomocnik "pasiaków”.
Nie rusza to nas. Bądźmy poważni. Czego tu się bać. To trzecia, a de facto czwarty stopień rozgrywek. Nikt nie ma Bóg wie jakich budżetów, czy gwiazd w składach. Nie pękamy przed Kotwicą.
Trener Maciej Huzarski przez ostatnie dni rozkładał rywala na czynniki pierwsze.
Nasz człowiek oglądał jeden z meczów Kotwicy, mamy też nagrania jej meczów. Potrafią grać w piłkę, ale jak każdy, mają też słabsze strony. Nie ruszymy oczywiście na hurra, musimy uważać w tyłach, najlepiej zachować czyste konto. Nie oznacza to chowania się za podwójną gardą. Jedziemy tam, aby zagrać swoje, poczekać na swoje szanse i coś strzelić.
W ostatnim czasie Resovia miała trochę problemów kadrowych. Na urazy narzekali Mateusz Świechowski, Łukasz Sękowski i Piotr Szkolnik.
Dwaj pierwsi trenują i będą gotowi do gry. Piotrek jedzie z nami, ale na miejscu się okaże, czy wystąpi – informuje Stanisław Mandela, kierownik drużyny.
Mecz rozpocznie się o godzinie 20. W czasach PRL-u latem o tej porze dnia odbywał się w Kołobrzegu festiwal piosenki żołnierskiej. Może to dobry omen. W końcu Resovia to Cywilno-Wojskowy Klub Sportowy. Życzymy, aby dała w sobotę fajny koncert.

  T. Ryzner (Nowiny) | 13.06.2014

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by