PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2012.12.20 | Uniwersytet oddał stadion Resovii marszałkowi

Dziś senat Uniwersytetu Rzeszowskiego podjął decyzję o oddaniu stadionu Resovii na rzecz województwa podkarpackiego. Uchwałę podjęto jednogłośnie.
Początkowo uniwersytet za zrzeknięcie się stadionu przy ul. Wyspiańskiego zażądał 7 mln zł. Zrezygnował, bo urząd marszałkowski otwarcie mówił, że za stadion nie zapłaci, a uczelni nie stać na dalsze utrzymanie obiektu. Już dokłada do niego rocznie ok. 400 tys. zł. Uchwałę o oddaniu stadionu senat przyjął jednogłośnie z jednym głosem wstrzymującym się. - W ostatnich latach uniwersytet w małym stopniu wykorzystywał potencjał stadionu, dlatego przekazanie stadionu Resovii przyniesie pożytek całemu województwu, a zwłaszcza młodzieży – mówi Grzegorz Kolasiński, rzecznik uczelni.
 

   
    foto: resoviacy.pl

Teraz uchwała w sprawie przejęcia stadionu trafi na sejmik województwa. W planach zarząd ma budowę Wojewódzkiego Centrum Sportu Młodzieży, w którym miałoby się znaleźć centrum lekkoatletyczne i podgrzewane boisko do piłki nożnej. Pomysł popiera również klub CWKS Resovia. Pieniądze na wartą ok. 60 mln zł inwestycję z Unii Europejskiej miałby pozyskać samorząd województwa.

Anna Janik, Nowiny | 20.12.2012

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by