PRASA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2010.03.16 | Zeto przedłuża współpracę z Resovią

Poniedziałek był bardzo dobrym dniem dla Resovii. Rzeszowski klub przedłużył umowę sponsorską z firmą informatyczną ZETO, poza tym słoneczna pogoda pozytywnie wpłynęła na stan boiska przy Wyspiańskiego.
Do podpisania nowej umowy z ZETO doszło na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
W przyszłym roku będziemy obchodzić 45-lecie, Resovia istnieje 105 lat. Takie stare firmy powinny integrować swoje działania, wzajemnie promować region i sobie pomagać – powiedział Ryszard Rzym, prezes Zeto.
Aleksander Bentkowski, prezes Resovii podkreślił, że dzięki Zeto klub mocno organizacyjnie stoi na nogach i odpowiednio motywuje piłkarzy w walce o awans do I ligi.
Premie są godne, a dzięki wsparciu sponsora jest pewne, że pieniądze trafią do piłkarzy. Stanie się tak jednak tylko po zwycięstwach – mówi Bentkowski.
- Zdecydowaliśmy, że tylko wygrane będą premiowane. Nie podobało się to piłkarzom, ale remisy nas nie interesują. Może się jednak zdarzyć, że zdobycie punktu w trudnym meczu wyjazdowym trzeba będzie nazwać sukcesem. Wtedy możliwe będzie ewentualne wynagrodzenie piłkarzy.

  
    foto: T. Ryzner, Nowiny

W Resovii wszyscy koncentrują się już na sobotnim meczu z Bruk-Betem Nieciecza, liderem tabeli.
Przygotowania do sezonu były optymalne. Trener zwykle miewał jakieś uwagi, teraz nie zgłasza żadnych – podkreśla szef Resovii.
Słoneczny poniedziałek dobrze zrobił boisku przy Wyspiańskiego, ale potrzeba jeszcze kilku takich dni, aby nadawało się ono do gry. Sami piłkarze trenują w Dukli, a przed meczem wyjadą też na minizgrupowanie.
– Wiemy, że piłkarze potrafią grać, ale mecz trzeba wybiegać, do czego potrzeba sto procent sił. Uznaliśmy, że przedmeczowe odosobnienie od żon i kochanek dobrze zrobi formie zawodników – śmieje się Adam Sadecki, prezes sekcji.
We wtorek o godzinie 18 w kościele na Staromieściu (parafia Św. Józefa) odbędzie się msza o pomyślność drużyny w rundzie wiosennej. Mszę odprawi ks. Stanisław Folcik, kapelan Resovii.
– Chcemy odpędzić wszelkie złe duchy. Liczymy też, że pogoda wytrzyma i dojdzie do meczu z Bruk-Betem – dodaje Sadecki.
Na razie wiadomo, że klub z Niecieczy jest lepszy od Resovii w kwestii finansowej motywacji .
Dotarła do nas informacja, że Bruk-Bet wyznaczył za zwycięstwo premie wyższe od naszych- dodał Bentkowski.
Sobotnie spotkanie zaplanowano na godzinę 11.

Tomasz Ryzner, Nowiny | 16.03.2010

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do prasa |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by