RZESZÓW

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

  Tadeusz Hogendorf Honorowym Obywatelem Rzeszowa


Rada Miasta Rzeszowa uchwałą z dnia 23 września 2008 roku nadała tytuł HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA RZESZOWA Tadeuszowi Hogendorfowi jednemu z najsłynniejszych piłkarzy w historii Resovii.

 

W treści uchwały czytamy:

Kierując się potrzebą szczególnego uhonorowania ludzi, których talent i praca budzą powszechny szacunek i uznanie, których sukcesy przynoszą splendor i sławę naszemu Miastu, w trosce o zachowanie w pamięci przyszłych pokoleń dokonań wybitnych rzeszowian,

nadaje się tytuł

                              HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA RZESZOWA

                                           PANU TADEUSZOWI HOGENDORF

nestorowi rzeszowskiego futbolu, jednemu z najwspanialszych prawoskrzydłowych w stuletniej historii rzeszowskiej Resovii, reprezentantowi Polski w piłce nożnej, a także niestrudzonemu propagatorowi rzeszowskiego sportu i znawcy jego dziejów, cenionemu trenerowi i wychowawcy młodych adeptów piłki nożnej.”


Tym samym legenda resoviackiej piłki nożnej - Tadeusz Hogendorf dołączył do grona 42 wybitnych postaci wyróżnionych przez miasto Rzeszów.

Pełna treść uchwały:
Uroczyste nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa odbyło się 4 listopada 2008 r. na 40 nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa.
Tadeusz Hogendorf: „Zbliżam się do setki, ale mam nadzieję, że doczekam 105 urodzin mojej ukochanej Resovii. Miałem w życiu trzy pasje: sport, muzykę i turystykę. Zwiedziłem trochę świata, byłem w cudownej Metropolitan Opera w Nowym Jorku, mam poczucie spełnienia. Korzystając z okazji, chciałbym prosić pana prezydenta o zakup organów dla rzeszowskiej Filharmonii. Oddam nawet ze swojej emerytury. Bo, jak to mówią, "muzyka gra, życie trwa".

                             
                              foto: Dziennik Polski

Nowy honorowy rzeszowianin to były piłkarz Resovii, Warszawianki i Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentant kraju, jeden z najlepszych przedwojennych prawoskrzydłowych. Znakomity piłkarz i pedagog jest także wielkim miłośnikiem muzyki poważnej i teatru, aktywnie bierze udział w życiu kulturalnym Rzeszowa. W Filharmonii Rzeszowskiej ma swoje stałe miejsce, od kilkudziesięciu lat stara się być na każdym koncercie. Regularnie bywa w teatrze i jest stałym gościem Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Wniosek o nadanie tytułu honorowego obywatela Rzeszowa złożył klub Resovia, w którym Hogendorf był gwiazdą w latach 30. Razem z Stanisławem Baranem, późniejszym reprezentantem Polski i Józefem Wróblem tworzyli niezapomniany atak Resovii.

Rzeszów 2008.11.04 | resoviacy.pl

 

  

| ...do Rzeszów |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by