WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

2015.08.07 | Urodziny z Lechią Gdańsk

Trzy dni trwać będzie święto z okazji 110-lecia CWKS Resovia. Gwóźdź programu to mecz piłkarzy „pasiaków” z Lechią Gdańsk w sobotę, 5 września, o godzinie 12 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Można już kupować bilety.
Wejściówki są w jednej cenie – 15 zł. Najwygodniej zakupić je w Internecie, wchodząc na stronę bilet.pax.pl. Co ciekawe, pierwszym wyborem działaczy Resovii był Śląsk Wrocław, ale łatwiej rozmawiało się z Lechią, głównie dzięki przyjaźni, jaka łączy trenerów Macieja Huzarskiego i Jerzego Brzęczka.
 - Poznaliśmy się podczas kursu UEFA Pro. Mimo że mecz odbędzie się w terminie UEFA (4 września Polska gra z Niemcami w eliminacjach ME – red.), Jurek przekonał swoich szefów, iż warto lecieć na drugi koniec kraju. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni – podkreślał „Huzar” na czwartkowej konferencji prasowej zorganizowanej na tarasie widokowym Hotelu Rzeszów. To tam spać będą goście z ekstraklasy, którzy w Rzeszowie pojawią się w piątek po południu.
 


  foto: W. Hadło (Super Nowości)

- Będzie czas, żeby pokazać im miasto – cieszył się Adrian Rudawski, wiceprezes ds. organizacyjnych Resovii. – Na 100-lecie graliśmy z Górnikiem Zabrze, na 105. urodziny z Wisłą Kraków. Teraz nasi kibice zobaczą w akcji kolejną czołową polską drużynę, ale na tym nie koniec. Niewykluczone, że skorzystamy z zaproszenia węgierskich przyjaciół i w połowie października zmierzymy się z zespołem tamtejszej ekstraklasy Spartakusem Nyireghaza – zdradził Witold Walawender, szef biura zarządu Resovii. Z kolei prezes klubu Aleksander Bentkowski przyznał, iż nie spodziewał się, że tak wiele osób pomoże przy organizacji jubileuszu. – To nie tylko władze lokalne i samorządowe, ale też osoby, które dziś robią karierę poza Rzeszowem. Nie zapominają jednak, skąd pochodzą. Resovia wciąż jest dla nich ważna – wskazywał na siedzącą obok Joannę Janczycką.
Resoviackie święto trwać będzie od 4 do 6 września. W piątek po mszy świętej w kościele farnym, o godzinie 19.05 rozpocznie się w WDK uroczysta gala. Osoby zasłużone dla Resovii otrzymają odznaczenia, Stanisław Zaborniak z Uniwersytetu Rzeszowskiego przybliży niemal 300 gościom dzieje klubu. W sobotę odbędzie się mecz z Lechią, a w niedzielę zawody łucznicze w Kielnarowej i lekkoatletyczne mistrzostwa Podkarpacia. Wkrótce powstanie też klubowe muzeum z prawdziwego zdarzenia. Przy jego projektowaniu Resovii pomoże Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

T. Szeliga (Super Nowości), 2015.08.07

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by