WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2015.09.05 | Rzeszów świętował urodziny "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
25' Adamski - 22' Kuświk, 74' Żebrakowski

Resovia: Kuszaj (75' Raczek), Szkolnik (81' K. Kmiotek),  Żmuda, Baran, Fedan, (67' Pałys-Rydzik), Adamski (75' Sadecki), Domoń (75' Słoma), Kaliniec (60' Jurczak),  Pyrdek (67' Bieniasz),  Ciećko (60' Świst), Rusiecki (81' Mołdoch)
Lechia:
Marić (46' Bąk), Wawrzyniak, Rudinilson, Łukasik (64' Chrapek), Mak (75' Krasić), Makuszewski, Wiśniewski (46' Kovacević), Buksa (46' Nazario), Maloca, Marković, Kuświk (64' Żebrakowski)
Sędzia:
Sawicki (Tarnobrzeg), Widzów: 2400

Dla działaczy rzeszowskiego klubu mecz z Lechią Gdańsk zaczął się już kilka tygodni temu. Zorganizowanie jubileuszowego spotkania z ekstraklasowym zespołem było dla nich niemałym wyzwaniem. Udało się im dopiąć wszystko na ostatni guzik i licznie zgromadzona publiczność obejrzała widowisko, na które warto było się wybrać.
Goście, którzy do Rzeszowa przylecieli wyczarterowanym samolotem, potraktowali spotkanie z III-ligowcami bardzo poważnie. Przed nowym trenerem pokazać się chcieli szczególnie debiutujący w zespole piłkarze: Chrapek, Kovacević, Krasić, Marković.
Resoviacy też palili się do gry, a że nie zwykli grać futbolu defensywnego, od początku bez kompleksów zagrali otwartą piłkę.
W 25 minucie spotkania "biało-zieloni" rozklepali rzeszowską obronę i Grzegorz Kuświk technicznym lobem skierował piłkę do siatki. Na odpowiedź rzeszowskiej "jedenastki" nie trzeba było długo czekać. Kontratak w 25 minucie "Pasiaków" zakończył się golem na 1:1. Akcję zainicjował Szymon Kaliniec, który przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do wbiegającego w pole karne Radosława Adamskiego, a ten pewnym strzałem pokonał chorwackiego bramkarza gości.
Siedzący na trybunie trener Wiesław Gołda z niedowierzaniem przecierał oczy, widząc jak jego wychowanek toczy równorzędne boje z reprezentantem Polski Jakubem Wawrzyniakiem i zmusza do kapitulacji bramkarza Lechii.
Rzeszowianie zagrali bardzo dobre spotkanie, a pochwały zebrali szczególnie za pierwsze 45 minut. W pierwszej połowie meczu bliscy wpisania się na listę strzelców byli jeszcze Tomasz Ciećko i Damian Rusiecki.
Po przerwie zaatakowała Lechia i kilka razy zakotłowało się w polu karny Resovii. Na bramkę  Resovii groźnie uderzali Rudinilson, Kovacević i Kuświk, ale Mateusz Kuszaj dobrze radził sobie między słupkami. Gdańszczanie częściej byli przy piłce, ale gospodarze nie ograniczali się do obrony. W 62 minucie Mateusz Jurczak stanął przed szansą, aby stać się bohaterem dnia. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkował Sebastian Fedan, stojący tyłem do bramki Jurczak uderzył głową na bramkę i Mateusz Bąk instynktownie ratował swój zespół przed stratą gola.
W 74 minucie meczu podopieczni Thomasa von Heesena ustalili wynik spotkania na 1:2. Kilka szybkich podań wystarczyło, aby Michał Żebrakowski minął z piłką bramkarza Resovii i skierował ją do siatki.
W 75 minucie meczu na murawie pojawił się Milos Krasić, którego przyjazd do Rzeszowa budził najwięcej emocji. Dwukrotny mistrz Rosji (CSKA Moskw) i mistrz Włoch (Juventus Turyn) kilkoma zagraniami pokazał, że będzie ciekawą postacią na boiskach ekstraklasy.
W 88 minucie Mateusza Bąka postraszył atomowym strzałem Dawid Bieniasz. Goście odpowiedzieli uderzeniem Makuszewskiego, który zmusił do interwencji Raczka. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:2.

resoviacy.pl

Maciej Huzarski (trener Resovii): Chciałbym podziękować trenerowi i drużynie Lechii, że zechcieli uświetnić nasz jubileusz. Jesteśmy dumni, ze mieliśmy szansę rywalizować z drużyną z ekstraklasy. Mecz pokazał, że Resovia ma potencjał. W posiadaniu piłki i umiejętnościach Lechia nas przewyższała, ale zwróciłem uwagę zawodnikom, żeby grali odważnie i rozgrywali piłkę. Szczególnie w pierwszej połowie było ciekawie. Wprowadziliśmy później sporo zmian i one trochę zaburzyły rytm meczu. Chcieliśmy dać zagrać wszystkim zawodnikom. Jestem zadowolony z meczu, bo pokazaliśmy się z dobrej strony.

Piotr Szkolnik (obrońca Resovii): Chciałbym podziękować rywalom za przybycie i zagranie z nami. W szczególności dla młodych chłopaków jest to fajne przeżycie. Radek Adamski zapisał się w historii. Wszyscy widzieli bramkę. Dramatu nie było. Nie dostaliśmy piątki czy szóstki. Podeszliśmy do sprawy poważnie. Fajnie wszystko wyszło. życzymy Lechii Gdańsk udanych występów w ekstraklasie.


Thomas von Heesen: (trener Lechii):
Dziękujemy za spotkanie. Był to dla nas dobry test-sprawdzian. Ludzie na stadionie oglądali dobre widowisko z wieloma sytuacjami. Resovia wykonała dobrą robotę, a szczególnie w pierwszej połowie. Mój zespół jest mi trudno ocenić, bo prowadzę go od kilku dni. Próbowaliśmy dzisiaj dwie opcje z dwoma zestawieniami. Nie jestem zadowolony z rezultatu, bo mogliśmy zdobyć więcej bramek. Jeszcze raz gratulacje dla Resovii. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak trudno.

Jakub Wawrzyniak (obrońca Lechii): Dla kibiców to było ciekawe widowisko. Może trochę mało bramek. Chciałbym pogratulować drużynie Resovii dobrej postawy. Potraktowaliśmy to spotkanie bardzo poważnie i musieliśmy włożyć sporo wysiłku, aby stwarzać sytuacje. Musieliśmy się bardzo napocić, aby zakończyć ten mecz takim,  nie innym wynikiem. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję za fantastyczne przyjęcie. Na pewno każdy z nas będzie miło wspominał ten krótki pobyt w Rzeszowie.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoiacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

 

resoviacy.pl  | 05.09.2015

 
 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by