WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2007.11.17 | Jubileusz awansu piłkarzy Resovii do II ligi


W dniu wczorajszym kibice Resovii rozegrali towarzyskie spotkanie z oldboyami rzeszowskich "pasiaków". Okazją do spotkania był jubileusz 30-lecia awansu piłkarzy Resovii do II ligi. Pomimo kilkustopniowego mrozu na boisku i na widowni było bardzo gorąco. Mimo trudnych warunków pogodowych nie zabrakło technicznych podań i szarż piłkarskich i co najważniejsze goli. Kibice obserwując techniczne podania Józefa Janickiego i szarże piłkarskie Wiesława Ciska mieli okazję przenieść się do najlepszych lat Resovii. Formacja obronna oldboyów Resovii okazała się nie do przejścia dla napastników drużyny kibiców. Defensywą dyrygował Marek Lorenc, a wspierali go Marek Amarowicz, Janusz Wyskiel, Adam Pielach, Edward Musiał i Waldemar Kłos. Pierwszą bramkę po rajdzie prawą strona boiska strzelił Wiesław Cisek. Kolejne gole w pierwszej połowie meczu padły po profesorskim zagraniu Marka Kramarza i technicznym strzale na bramkę Józefa Janickiego. Drużyna kibiców wspierana przez Urząd Miasta Rzeszowa i dziennikarzy nie radziła sobie zupełnie z powstrzymaniem napastników Maćkowiaka i Ciska. Kolejne bramki padły po strzałach Marka Lorenca i Zbigniewa Maćkowiaka. Po przerwie padły jeszcze 4 bramki i cały mecz zakończył się wynikiem 7:0 na korzyść oldboyów. Do wysokiego poziomu meczu dostosowali się pierwszoligowi sędziowie z Adamem Kajzerem na czele.
Po meczu wszyscy udali się do budynku klubowego i kawiarni "Malta". Gwiazdy Resovii otrzymały pamiątkowe statuetki ufundowane przez SPPN Resovia Rzeszów. Do późnych godzin wieczornych przy piwie i bigosie wspominano dawne mecze Resovii.

Wynik meczu:

Oldboje Resovii- Kibice Resovii 7:0 (4:0)
 

         
W górnym rzędzie drużyna Oldboyów Resovii: Jerzy Daniło, Józef Janicki, Grzegorz Nalepa, Wiesław Cisek, Janusz Wyskiel, Marek Lorenc, Zbigniew Maćkowiak, Waldemar Kłos, Adam Pielach, Marek Kramarz, Edward Musiał, Marek Amarowicz | foto: resoviacy.pl
 

resoviacy.pl

  

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by