WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2017.06.05 | 6. miejsce piłkarek Resovii na Mistrzostwach Polski U-13

W dniach 1-4 czerwca na obiektach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 13. W turniejowej rywalizacji brało udział 8 zespołów, a wśród nich piłkarki Resovii U-13.
Podopieczne trenerki Katarzyny Czyż finałowe rozgrywki zaczęły od zwycięstwa 2:1 z Olimpico Malbork (bramki: sam., Wiktoria Mikrut). W kolejnym meczu rzeszowianki w rzutach karnych (4:3) pokonały AZS PWSZ Wałbrzych. Szanse na grę w półfinale odebrała resoviaczkom Praga Warszawa, która w ostatniej minucie spotkania zdobyła decydującą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 0:1.
W rywalizacji o miejsca 5-8 "Pasiaczki" pokonały Orzeł Wałcz (1:0) i uległy Wiśle Brzeźnica (1:2). Wyniki te pozwoliły rzeszowiankom zakończyć turniej na 6. miejscu.
Złoty medal zdobyła Ząbkovia Ząbki, która w finale pokonała UKS SMS Łódź 2:0. W meczu o brązowy medal triumfował AZS PWSZ Wałbrzych, po zwycięstwie z Pragą Warszawa.
Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Natalii Szczęsnej (UKS SMS Łódź), a bramkarką turnieju została Magdalena Nizińska (Ząbkovia). Najskuteczniejszym strzelcem została Maja Grzybowska (Ząbkovia).
Rzeszowianki nie otrzymały nagród indywidualnych, ale aż trzy zawodniczki Resovii zostały zaproszone do nieoficjalnej reprezentacji Polski U-13. Wyróżnienie to przypadło Oliwii Domin, Wiktorii Mikrut i Wiktorii Czyżowskiej.

Końcowa klasyfikacja Turnieju MP U-13
1. Ząbkovia Ząbki
2. UKS SMS Łódź
3. AZS PWSZ Wałbrzych
4. Praga Warszawa
5. Wisła Brzeźnica
6. Resovia Rzeszów
7. Orzeł Wałcz
8. Olimpico Malbork

Kadra Resovii: Socha, Drymajło, Litwin, Czyżowska, Domin, Marszał, Schmidt, Mikrut, Fiałkiewicz, Partyka, Tarkowska, Olejarz, Czyż (trenerka)foto: Resovia sekcja piłkarska kobiet

 

resoviacy.pl

 

 


 

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by