WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2006.12.09 | "Od resoviaków dla dzieciaków" II edycja


Piłkarze, koszykarze, łucznicy Resovii , zespół cheearleaderek „L-9”, grupy muzyczne i taneczne „Time”, „Gabcio i Przyjaciele”, „Maluszki z Krasnego”, „Gasiek”, „Roca”, „Fado”, pokazy sztuk walki oraz trialowcy Krystiana Herby i wielu wolontariuszy (kibiców Resovii) miało w sobotę w rzeszowskiej hali na Podpromiu zrealizować jedno zadanie - sprawić, by na buziach dzieci często doświadczonych przez los, zagościł uśmiech. Była to druga edycja akcji kibiców Resovii pod hasłem "Od Resoviaka, dla dzieciaka". Od kilkunastu dni kibice Resovii przygotowywali imprezę mikołajkową dla dzieciaków. Kilkanaście skrzynek owoców dziesiątki pudeł ze słodyczami, soki,  piłki, zabawki, kilkaset pączków i wyrobów cukierniczych, nieskończona ilość waty cukrowej ogromna dmuchana zjeżdżalnia i ponad 350 paczek wypełnionych wszystkim tym  co sprawi radość najmłodszym. Z prawdziwą przyjemnością możemy powiedzieć, że ta misja się powiodła. Przez hale "Na podpromiu" przewinęło się ponad tysiąc osób w tym kilkaset dzieciaków.
 Maluchy i ich starsi koledzy mieli okazję pograć w piłkę nożną i siatkówkę, spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkursach i zabawach. To wszystko okraszone było dużą liczbą nagród i słodyczy, które rozdawał szczodry i co najważniejsze PRAWDZIWY -Święty Mikołaj, który przyjechał do Rzeszowa w towarzystwie kilkunastu psów husky co było świadectwem na to, że przybył do biało- czerwonego miasta z dalekiej Laponii. W przerwie między zawodami sportowymi honorowi goście świętego Mikołaja- wychowankowie z Domów Dziecka w: Baligrodzie, Rzeszowie, Strzyżowie i Żyznowie oraz Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych w Rzeszowie. ładowali akumulatory zajadając staropolskie gołąbki przygotowane przez panie kucharki.  Dzieciaki uczyły się też strzelać z łuków, w czym towarzyszył im prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który objął honorowy patronat nad imprezą. - Uśmiech tych dzieci był dla nas największą nagrodą - powiedział jeden z organizatorów, radny miasta Witold Walawender. - Staraliśmy się stworzyć naszym gościom jak najlepszą atmosferę. Chcieliśmy, by każde dziecko czuło się tu jak najlepiej. I patrząc na reakcje naszych gości, mogę powiedzieć, że nam się udało. Na pewno będą też kolejne takie akcje, bo jak widać, jest na nie duże zapotrzebowanie.
Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Nożnej CWKS „Resovia” Rzeszów, Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej „Resovia” SSA, Stowarzyszenie „Rzeszów Razem”. Święty Mikołaj dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

resoviacy.pl

 

 

 

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by