WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

2009.10.10 | Zagrali dla Fundacji "Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci"Z roku na rok akcja „Od Resoviaków dla Dzieciaków” staje się coraz większym wydarzeniem. W ubiegłych latach kibice organizowali m.in. zabawy mikołajkowe w hali Podpromie dla ponad 500 pociech oraz Dzień Dziecka na stadionie wojskowym przy ul. Langiewicza. Tym razem miejscem imprezy stał się stadion Resovii.
Pomimo deszczowej pogody na stadionie przy ul. Wyspiańskiego przez całą sobotę było gorąco jak podczas brazylijskiego karnawału.  Podczas tegorocznej edycji "Od Resoviaków dla Dzieciaków" zbierano pieniądze dla Fundacji „Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci”. Piłkarze rzeszowskich „pasiaków” już od kilku miesięcy grają w koszulkach z symbolem tej placówki. Tym razem dla dzieci zagrali również muzycy, kibice i księża Diecezji Rzeszowskiej.
Przejażdżka quadem, rajd na mini-torze motocrossowym, pokaz zabytkowych aut, prezentacja motocykli, konkursy piłkarskie, portret wykonany przez rzeszowskiego artystę Sławomira Burego oraz mnóstwo innych atrakcji dały uczestnikom wiele radości.
Punktualnie o godz. 12.00 księża Diecezji Rzeszowskiej „ustawili się” z kibicami Resovii. Powodem był zacięty pojedynek piłkarski. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść „biało-czerwonych”.  
Jednym z głównych punktów uroczystości był również II-ligowy mecz piłkarski Resovia – Sokół Aleksandrów Łódzki. Tego dnia wstęp na mecz był dla wszystkich bezpłatny. Loża VIP na trybunie Resovii zapełniona została zaproszonymi dziećmi, które były gośćmi honorowymi klubu. Wyjątkowo zastrzeżeń do organizacji meczu nie miał nawet delegat PZPN, który zajęty był degustacją waty cukrowej. 
W przerwie meczu rzeszowski pedagog i sympatyk Resovii – Witold Walawender przeprowadził aukcję pamiątek sportowych. Aż 1300 zł zapłacił kibic "pasiaków" za koszulkę Łódzkiego Klubu Sportowego. W cenie były również piłki z podpisami piłkarzy Resovii. 
Po meczu do akcji wkroczyła Majka Jeżowska i muzycy z zespołów Disdain, Ratatam, Hurt i Sami. Podczas koncertu wolontariusze zbierali do puszek datki dla Fundacji.
Według wstępnych wyliczeń zebrano ok. 15 000 zł. Kwota ta będzie jeszcze większa, ponieważ trwają jeszcze licytacje pamiątek na aukcji internetowej. 
- Zabawa była przednia. Wszyscy gratulowali nam pomysłu, zaangażowania i organizacji. Nie dopisała jedynie pogoda, ale to w sumie drobiazg. Szczególne podziękowania należą się kibicom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Piłki Nożnej i Stowarzyszenia Przyjaciół Piłki Siatkowej oraz wszystkim sponsorom i zespołom muzycznym. Z czterech imprez dotychczas organizowanych przez Resovię ta była największa logistycznie i organizacyjnie. Już myślimy o następnych. Przypominam, że w przyszłym roku naszej Resovii stuknie 105 lat - opowiadał dowodzący akcją radny Rzeszowa i wielki sympatyk Resovii Witold Walawender.

resoviacy.pl


 

foto: hej.rzeszow.pl

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by