WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2007.01.17 | Spotkanie z Tadeuszem Hogendorfem, legendą Resovii


Zarząd Sekcji Piłki Nożnej zorganizował resoviakom spotkanie z legendą rzeszowskiej piłki, przedwojenną gwiazdą "pasiaków"- Tadeuszem Hogendorfem.  W spotkaniu z szacownym gościem uczestniczyli członkowie władz sekcji piłkarskiej, dziennikarze, ale przede wszystkim głodni resoviackiej historii- kibice. W sali pamiątkowej klubu zebrały się trzy pokolenia resoviaków: Tadeusz Hogendorf- gość honorowy i piłkarz przedwojennej Resovii, Andrzej Kosiorowski- dziennikarz grający w Resovii w latach 50-tych, Zbigniew Wiech- ostoja resoviackiej defensywy w latach 60-tych, oraz kibice od tych najstarszych pamiętających najpiękniejsze drugoligowe czasy po tych najmłodszych wychowanych w czwartoligowej
szarzyźnie.
Punktualnie o godzinie 18.00 gość honorowy spotkania- pan Hogendorf przywitany został oklaskami. Kibice wręczyli mu replikę flagi "Szacunek na wieki" wygrawerowaną w stalowej płycie oprawionej w drewnianą kasetę. Nie mogło zabraknąć również pasiastej koszulki z nazwiskiem, które znane było w całej przedwojennej Galicji oraz resoviackiego szalika. Tadeusz Hogendorf przekazał klubowi druki i dokumenty związane z jego bogatą karierą piłkarską w Resovii i Łódzkim Klubie Sportowym. Do podarunku pana Hogendorfa przyłączyli się także członkowie SPPN Resovia, którzy wręczyli na ręce wiceprezesa sekcji- Wojciecha Zająca siedemdziesiąt historycznych proporczyków oraz puchar pamiętający lata gdy Resovia odgrywała główne role w polskiej siatkówce i koszykówce.
Tadeusz Hogendorf barwnie opowiadał o przedwojennych meczach Resovii i z zegarmistrzowską precyzją przedstawiał przedwojenne tabele i wyniki Lwowskiego Okręgu piłkarskiego. Słuchacze mieli okazję poznać kulisy spotkań w Janowej Dolinie, Lublinie oraz przenieść się na boiska RKS-u i Hasmonei Lwów. Wtajemniczeni zostali także w historię o pewnej "baronowej" za sprawą, której Resovia NIE awansowała do ekstraligi.
Wspominano także kolegów z drużyny Tadeusza Hogendorfa, przedwojenne gwiazdy resoviackiej piłki: Kotelnickiego, Wróbla, Barana. Dowodem bogatej kariery jednego z największych resoviaków jest fakt, że spotkanie dotyczyło nie tylko historii rzeszowskiej Malty. Kibice poznali także nieoficjalną historię początków gdańskiej Lechii, a także niepublikowane nigdzie tajemnicze szczegóły przejścia Tadeusza Hogendorfa i Stanisława Barana do ŁKS. Jak się okazało oprócz piłki nożnej ogromną rolę w życiu Tadusza Hogendorfa odgrywa muzyka i podróże. Jest stałym bywalcem rzeszowskiej filharmonii. Jako jedyny i wyjątkowy gość ma tam swój fotel, w którym nie może zasiąść nikt inny. Zakończeniem imprezy było podpisywanie resoviackich książek i wspólne fotografie.
Ogromne podziękowania należą się kierownikowi pierwszej drużyny Witoldowi Walawenderowi, który poprowadził całą uroczystość, oraz Wojciechowi Zającowi i Zbigniewowi Wiechowi, którzy zorganizowali spotkanie. Mamy nadzieję, że to nie koniec...  Po spotkaniu kibice Resovii podjęli się zorganizowania pewnej bardzo dalekiej podróży, o której poinformujemy w odpowiednim czasie.


  
foto: arch. resoviacy.pl

 

resoviacy.pl

  

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by