WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 
 

 

2005.08.31 | Przygotowania do meczu Resovia- Górnik Zabrze.

                      Obchody 100-lecia CWKS Resovia


Kibiców piłki nożnej w Rzeszowie czeka nie lada gratka. 4 września na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego zaprezentuje się bowiem I-ligowy Górnik Zabrze, który w meczu pokazowym zmierzy się z obchodzącą w tym roku jubileusz 100 lat istnienia Resovią.
Jeszcze kilka dni temu, nie było wiadomo, gdzie odbędzie się to spotkanie, ale starania działaczy oraz kibiców Resovii doprowadziły spór o stadion do szczęśliwego końca. - Wzięliśmy całą odpowiedzialność za imprezę i dzięki temu będziemy mogli zagrać na stadionie Resovii, choć jego remont nie jest jeszcze ukończony - mówi Alfred Szostek, prezes sekcji piłki nożnej Resovii. Przygotujemy cały obiekt tak, aby impreza ta mogła się bezpiecznie odbyć - dodaje.
Drużyna z Zabrza to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. W swojej historii 14 razy zdobywał Mistrzostwo Polski oraz sześciokrotnie Puchar Polski. W roku 1988 "górnicy" zdobyli także Superpuchar Polski, zaś w sezonie 1969/70 zabrzańska drużyna dotarła aż do finału Pucharu Zdobywców Pucharów. W niedzielne popołudnie ekipa trenera Marka Wleciałowskiego ma zaprezentować się w Rzeszowie w swoim najmocniejszym składzie.
- Chcemy aby nie był to tylko mecz pierwszych drużyn, dlatego wcześniej kilka spotkań pokazowych rozegrają nasze drużyny młodzieżowe. Dopiero po ich występach na boisko wyjdą nasi seniorzy i pierwszoligowcy z Zabrza - wyjaśnia Szostek.
Kibice chcący obejrzeć ten jubileuszowy mecz będą musieli zakupić bilety wstępu na stadion. - Cenę ustalimy ze sponsorem i poinformujemy o tym kibiców - dodaje prezes. Patronem finansowym tej imprezy jest firma Van Pur.

Pozostały wspomnienia

Kibice Resovii będą mogli nieco z zazdrością popatrzeć na pierwszoligowych gości i z łezką w oku wspominać czasy, gdy Resovia grała na zapleczu ekstraklasy, a spotkania z Górnikiem nie były tylko sparingami, ale meczami o stawkę. Jeszcze dziś, wielu z nich pamięta spotkanie obu drużyn z 1991 roku, gdy goście z Zabrza, w meczu Pucharu Polski wygrali na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego z "pasiakami" 2:0. Bramki w tym spotkaniu strzelili Orzeszek i Koseła. Z obecnego składu Resovii tamten pojedynek pamięta jedynie Maciej Biliński, który w drugiej połowie pojawił się na boisku. Po zwycięstwie z Resovią zabrzanie dotarli do finału tych rozgrywek, gdzie jednak ulegli Miedzi Legnica.

Kibice pomagają

Zgodnie z obietnicą, jaką w zeszłym tygodniu złożyli kibice "pasiaków" pomagają oni w przygotowaniu spotkania. Wczoraj po południu zebrali się, by uprzątnąć stadion i zabezpieczyć znajdujące się na nim materiały budowlane. - Musimy przenieść beczki i worki z tartanem. Do tego jeszcze dochodzi zasypanie rowków i poukładanie plastikowych zatyczek - mówi Jacek Pomykała, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Piłki Nożnej CWKS Resovia. Z kolei w czwartek będziemy malować ścianę trybuny, żeby stadion prezentował się odpowiednio na obchody stulecia - dodaje. Oprócz przygotowań kibice pracują nad odpowiednią oprawą spotkania. Chcą wywiesić na obiekcie swoje flagi, a sami przyjść ubrani w barwy klubowe, tak aby cały stadion był biało-czerwony. Do tego dojdzie jeszcze zapewne konfetti oraz kolorowe race dymne, które tworzą odpowiedni klimat na stadionie. Środki na ich zakup zamierzają zdobyć organizując zbiórkę pieniędzy podczas dzisiejszego meczu z Sokołem Nisko.

Najpierw Sokół
Piłkarze Resovii myślami są na razie przy środowym spotkaniu ligowym z Sokołem Nisko. Pierwotnie mecz miał się odbyć w sobotę, ale ze względu na przyjazd Górnika został przełożony na dzień dzisiejszy. Gospodarze nie mają powodów do optymizmu, gdyż w ich zespole zabraknie w tym pojedynku Marcina Pietryki, Bartka Madei, Konrada Domonia i Przemysława Ferenca - którzy są kontuzjowani. Ten ostatni w spotkaniu w Tuczempach poparzył sobie stopy. - Do każdego spotkania przystępujemy z chęcią zwycięstwa i nie inaczej będzie tym razem. Niestety nasza taktyka będzie musiała być nieco podporządkowana stanowi naszej kadry - mówi kapitan Resovii, Jarosław Mita. Początek spotkania o godzinie 17.00.

resoviacy.pl

  

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by