kontakt
księga gości
forum

2014.01.12 | Resovia wygrała XIX Halowy Turniej im. Mariana Lotycza

Piłkarze III-ligowej Resovii wygrali XIX Halowy Turniej im. Mariana Lotycza. W imprezie zorganizowanej w jarosławskiej hali MOSIR rywalizowało pięć zespołów: JKS Jarosław, Avia Świdnik, Stal Sanok, Wólczanka Wólka Pełkińska i Resovia Rzeszów.
W meczu inauguracyjnym rzeszowianie spotkali się z IV-ligowym zespołem Wólczanki Wólka Pełkińska. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem IV-ligowców 2:1. Dwie bramki dla zespołu z Wólki Pełkińskiej zdobył Krzysztof Pietluch, który jeszcze niedawno reprezentował barwy Resovii. Rzeszowianie zdobyli bramkę po samobójczym strzale Bartłomieja Poprawy, który po dośrodkowaniu Kacpra Ropa fatalnie skiksował. Duży wpływ na zwycięstwo Wólczanki miała fantastyczna postawa bramkarza Jacka Grocha, który kilka razy ratował swój zespół przed stratą bramki. W pierwszej połowie obronił strzał z rzutu karnego Andrija Nikanovycha.
W drugim spotkaniu resoviacy zmierzyli się z III-ligową Stalą Sanok. Rzeszowianie prowadzili 1-0 po strzale Michała Ogrodnika, ale w drugiej połowie rywale wykorzystali błędy "Pasiaków" i doprowadzili do wyniku 4-2. W ostatnich minutach instynkt wojownika pokazał Michał Ogrodnik, który po solowych akcjach zdobył dwa gole. Wtórował mu Łukasz Świst, który strzałami z dystansu również dwukrotnie pokonał Piotra Krzanowskiego. Ostatecznie rzeszowianie wygrali 6:4.
W kolejnych meczach rzeszowianie na jarosławskiej hali czuli się coraz pewniej i pokazali swoje umiejętności. "Biało-czerwoni" w spotkaniu przeciwko Avii Świdnik, która do Jarosławia przyjechała w młodym składzie, odnieśli pewne zwycięstwo 7:2.
O tym kto otrzyma turniejowy puchar zadecydować miał ostatni mecz pomiędzy gospodarzami, a rzeszowskim zespołem. Gospodarzom do sukcesu wystarczał remis. Jednak resoviacy pokazali charakter i już do przerwy prowadzili pięcioma bramkami. Miejscowym nie pomógł doping licznie zgromadzonej jarosławskiej publiczności i ostatecznie ulegli "Pasiakom" 2:8. Puchar Halowego Turnieju im. Mariana Lotycza po raz drugi w historii pojechał do Rzeszowa.
Resoviacy odebrali również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrij Nikanovych. Najskuteczniejszym strzelcem Michał Ogrodnik, który zdobył 8 bramek. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Jackowi Grochowi (Wólczanka Wólka Pełkińska).

Kadra Resovii: Marcin Pietryka, Andrij Nikanovych, Szymon Kaliniec, Grzegorz Krzak, Łukasz Świst, Dariusz Brągiel, Bartosz Madeja, Mateusz Świechowski, Michał Ogrodnik, Dorian Buczek, Roman Borawski (trener), Stanisław Mandela (kierownik drużyny), Igor Ostrowski (masażysta)

Resovia - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:2 (0:1)
bramki: B. Poprawa (sam.) - Pietluch 2

JKS Jarosław - Stal Sanok 3:1 (1:1)
bramki: Saramak 2, Raba - Kokoć

Wólczanka Wólka Pełkińska - Avia Swidnik 5:3 (2:0)
bramki: Pietluch 2, Bober 2, B. Poprawa - Krawiec, Białek, Majewski

Resovia - Stal Sanok 6:4 (2:2)
bramki: Ogrodnik 3, Świst 2, Madeja - Adamiak, Kokoć, Faka, Suszko

Avia Świdnik - JKS Jarosław 4:7 (1:3)
bramki: Białek, Krawiec, Jeleniewski 2 - P. Kłak 2, Jurczak, Jamrozik, Saramak, Fedor, Bańka

Stal Sanok - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:2 (1:0)
bramki: J. Ząbkiewicz, Faka - K. Padiasek, Lech

Resovia - Avia Świdnik 7:2 (2:1)
bramki: Nikanovych 2, Ogrodnik 2, Świechowski 2, Krzak - Jeleniewski, Krawiec

JKS Jarosław - Wólczanka Wólka Pełkińska 7:5 (4:2)
bramki: Jurczak 2, Bańka 2, Jamrozik 2, P. Kłak - Lech 3, Pietluch, K. Padiasek

Stal Sanok - Avia Świdnik 2:1 (0:0)
bramki: Węgrzyn, Faka - Orzędowski