WYDARZENIA

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2014.12.22 | Uniwersytet Rzeszowski oddaje stadion Resovii

Sąd zadecydował, że Uniwersytet Rzeszowski odda Resovii stadion. Z wyroku cieszą się obie strony, a klub już planuje wielkie inwestycje, na które uczelnię nie było stać.
Umowę sprzedaży stadionu przy ul. Wyspiańskiego uniwersytetowi (wtedy Wyższej Szkole Pedagogicznej) władze klubu CWKS Resovia podpisały w 1999 r. Uczelnia zobowiązała się utrzymywać obiekt i modernizować go, a klub mógł z niego korzystać bezpłatnie.
- To było raczej przekazanie, a nie sprzedaż stadionu, bo Uniwersytet Rzeszowski zapłacił symboliczne 200 tys. zł - wyjaśnia Aleksander Bentkowski, p.o. prezesa Resovii Rzeszów. - Klub był wtedy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, dlatego zwrócił się do WSP. Pieniądze zostały przekazane na spłatę długów m.in. dostarczycielom mediów.
Zdaniem władz Resovii uniwersytet nie wywiązywał się jednak ze zobowiązań i nie modernizował stadionu w sposób, który spełniałby ciągle zmieniające się wymogi PZPN-u. Działacze zwrócili się więc do sądu o rozwiązanie umowy. To właśnie przez kiepską infrastrukturę dla piłkarzy klub nie otrzymał licencji na grę w II lidze. Sąd przychylił się do argumentów i Resovia ponownie jest właścicielem stadionu. Z decyzji cieszą się obie strony.
Teraz to UR będzie mógł bezpłatnie korzystać ze stadionu, m.in. w ramach zajęć dla studentów WF.
Dla Resovii, która jako właściciel może już starać się o dofinansowania, otwierają się nowe możliwości. Przy ul. Wyspiańskiego za 60 mln zł ma powstać podkarpackie centrum lekkoatletyczne.
Miałoby mieć bieżnię z czterema torami, trybunę na 4,8 tys. miejsc, podgrzewaną płytę boiska piłkarskiego, halę sportową z własną widownią. Projekt zakłada też rozbudowę torów łuczniczych wraz z pawilonem treningowym i strzelnicą, budowę dwóch krótkich trybun na wirażach bieżni oraz dwupoziomowy parking z boiskiem piłkarskim z naturalną trawą na dachu.
Minister sportu, który ogłosił 2015 rokiem lekkiej atletyki, popiera inwestycję, obiecując pokrycie 50 proc. kosztów. Centrum zostało wpisane do kontraktu terytorialnego jako inwestycja priorytetowa.
- Opłaciliśmy projekt, mamy pozwolenie na budowę, Jeśli władze województwa i miasta nadal będą nam przychylne, budowę moglibyśmy rozpocząć w marcu - cieszy się prezes. - Jesteśmy jedynym województwem, które nie ma takiego centrum. Tymczasem rocznie na mistrzostwa przyjeżdża na ul. Wyspiańskiego 12 tys. młodzieży, która przebiera się na trybunach lub w autokarach. To żenujące i czas, by to zmienić.

Anna Janik (Nowiny)

 


 

 

| ... do wydarzenia |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by