WYWIADY

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

2013.11.21 | Wywiad z Andrijem Nikanovychem

Rozmowa z Andrijem Nikanowyczem, pomocnikem III-ligowej Resovii.

Chorwacja, Francja, Grecja i Portugalia uzupełniły stawkę drużyn z Europy, które zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii. W rozegranych we wtorek rewanżowych meczach barażowych padły następujące wyniki: Francja – Ukraina 3-0, Rumunia – Grecja 1-1, Chorwacja – Islandia 2-0, Szwecja – Portugalia 2-3.

- Stypa u pana, zamiast wesela. Ukraina jednak nie pojedzie na mundial.
- Francuzi zasłużyli bardziej. Byłem zdumiony metamorfozą, jaką przeszli przez te kilka dni, bo na Ukrainie nie grali nic. Tymczasem w Paryżu atakowali z furią, walczyli o każdy skrawek boiska. Jednego gola strzelili ze spalonego, ale sprawiedliwości stało się zadość, bo wcześniej sędzia nie uznał Francuzom prawidłowo zdobytej bramki.

- Wydawało się, że 2-0 to wystarczająca zaliczka przed rewanżem.
- Ja tam miałem obawy. W drużynie ukraińskiej pełno jest niedoświadczonych zawodników, a dodatkowo w rewanżu zabrakło prawego i środkowego obrońcy. Ukraina ma mocną „11”, ze zmiennikami jest znacznie gorzej. Pewnie nie powinienem tak mówić, bo sam niewiele osiągnąłem, ale wielu naszych piłkarzy nie prezentuje poziomu reprezentacyjnego. Owszem, biegali, starali się, jednak futbol nie polega na samym bieganiu. Szkoda, że trener Mychajło Fomienko nie postawił w tym meczu na najbardziej doświadczonego Anatolija Tymoszczuka.

- Ukraińskie gwiazdy Konoplianka i Jarmołenko chyba trochę zawiodły…
- To Polska ma gwiazdy, nie Ukraina! To wasi zawodnicy grają w Arsenalu i Borussii Dortmund. U nas kadra oparta jest na piłkarzach z ligi ukraińskiej.
 

 
foto: Paweł Bialic (Super Nowości)
 

- Chcielibyśmy mieć takie problemy, jak Ukraińcy. Nasza piłka nożna leży na łopatkach.
- Ale jak Ukraińcy grają w barażach, to zawsze odpadają. W ogóle nie podoba mi się ten system. Zespół radzi sobie świetnie w eliminacjach, zwycięża w pierwszym meczu barażowym i jedną nogą jest na mundialu. Tylko że w ostatnich 90 minutach marzenia pryskają. Do szczęścia brakowało tak niewiele, a jednak…Bardzo to brutalne. Co do polskiej piłki – nie uważam, że jest tak słaba, jak się o niej mówi i pisze. Nie każdy ma prawo do krytyki. Jak to możliwe, że najgłośniej krzyczy ten, co w życiu nie był na boisku? Przecież to absurd.

- Zostawmy reprezentację, a zajmijmy się Resovią. Zimę spędzicie na drugim miejscu w tabeli, ze stratą 2 punktów do lidera. To nie tak miało być.
- Miałem nadzieję, że nie będziemy poruszać tego tematu… Strasznie jesteśmy wkurzeni i rozczarowani. Przez te głupie remisy potraciliśmy mnóstwo punktów. Ludzie mówią, że gramy dobrze tylko jedną połowę, ale nie zauważyłem, żeby tak było. Uważam, że piłkarsko bijemy na głowę wszystkich w tej lidze. Nie kopiemy piłki byle jak, przed siebie, tylko budujemy akcje, piłka krąży od nogi do nogi.

- Ale obrona nie stanowi już takiego monolitu, jak dawniej. Za dużo jest prostych błędów.
- Może chłopaki powinni bardziej uwierzyć w siebie. Sam nie wiem. Najgorsze, że traciliśmy gole z drużynami, które przez cały mecz nie umiały przeprowadzić jednej fajnej akcji. Stosowały taką wybijankę i udawało im się remisować. Jestem jednak spokojny o ten zespół. Resovia w takim składzie to jedyny kandydat do gry w barażach o drugą ligę.

- Prezes Aleksander Bentkowski oficjalnie przyznał, że są poślizgi w wypłatach. Mało komfortowa sytuacja…
- Ktoś pracuje i nie dostaje za to pieniędzy, a musi utrzymać rodzinę, ma małe dzieci. To jest tragedia.

- Słyszy się o zmianie trenera. Ponoć Romana Borawskiego miałby zastąpić Mirosław Hajdo. Coś panu o tym wiadomo?
- Kibice różne historie opowiadają, ale nas, piłkarzy, nikt z klubu o żadnych zmianach nie informował. W drużynie nie zajmujemy się plotkami.

- Na koniec wróćmy jeszcze do futbolu przez duże F. Skoro na mundialu zabraknie Polski i Ukrainy, to komu będzie pan kibicował?
- Oczywiście, Hiszpanii! Grają do przodu, pięknie jak nikt inny na świecie.

Rozmawiał Tomasz Szeliga (Super Nowości) | 21.11.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

| ...do wywiady |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by