WYWIADY

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

  

 

2011.09.06 | " Róbmy swoje, a będzie dobrze" - Michał Twardowski

Michał Twardowski jest zauroczony Rzeszowem. – Niewiarygodne, jak tu jest czysto i jakie macie dobre drogi – dziwi się napastnik Resovii.
- Ależ ulga! – wykrzyknął do słuchawki Michał Twardowski, pytany o emocje związane z pierwszym ligowym zwycięstwem Resovii i pierwszym golem zdobytym w barwach „pasiaków”. – Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wciąż liczymy się w walce o pierwszą ligę – dodaje.
I prosi, by spojrzeć w tabelę, gdzie piąty Znicz Pruszków uzbierał zaledwie 3 punkty więcej. – To skuteczność poniżej 50 procent. Liga jest wyrównana, więc trzeba wziąć się w garść. I najlepiej nie patrzeć na innych, bo to mąci w głowie. Róbmy swoje, a będzie dobrze – przekonuje.
W Wiśle Płock, gdzie występował ostatnio, zdobywał bramki głównie po wejściu z ławki. W Resovii jest zawodnikiem pierwszego składu, który na ławkę wędruje…po przerwie. – Postaram się udowodnić, że mogę być pomocny przez całe 90 minut – deklaruje. Ale o zajęciach prowadzonych przez trenera Marcina Jałochę i jego filozofii futbolu wypowiada się w samych superlatywach. – Oczekuje ruchu, podejmowania szybkich decyzji, gry skrzydłami. Jest dużo pracy z piłką, ćwiczenia są bardzo dynamiczne – komplementuje Jałochę. Kilka ciepłych słów zarezerwował też dla Kordiana Wójsa, nowego w Resovii człowieka od przygotowania fizycznego. – Zetknąłem się z nim w Płocku, to fachowiec jakich mało. W poniedziałek dostaliśmy wolne, ale każdy z nas otrzymał od Kordiana rozpiskę i ćwiczył indywidualnie. Nasze organizmy są monitorowane, pracujemy na pulsometrach. Choć akurat ja nie narzekałem na wcześniejsze przygotowania. Od samego początku dobrze się czuję – tłumaczy piłkarz.
Michał Twardowski grał w Augustowie, Wysokiem Mazowieckiem, Białymstoku i Płocku, ma dziewczynę w Warszawie i lubi Kraków, ale to Rzeszowem jest oczarowany. – Dużo jeżdżę po Polsce i muszę przyznać, że stolica Podkarpacia to najbardziej czyste i zielone miasto. A trasy spacerowe wzdłuż Wisłoka, Rynek i równe jak stół drogi – rewelacja! – zachwyca się. – Przyjazd do Rzeszowa to także okazja do wyprawy w Bieszczady, nad Jezioro Solińskie, gdzie wypoczywałem z rodzicami jako dziecko.

Tomasz Szeliga, Super Nowości | 06.09.2011

 

  

 

 

 


 

| ...do wywiady |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by