WYWIADY

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2007.02.15 | Wywiad z Damianem Polakiem, piłkarzem Resovii

 

- Dlaczego zdecydował się pan przyjąć ofertę Resovii?
- Rzeszowski klub szukał obrońcy. W zimowej przerwie dostałem od działaczy Resovii konkretną ofertę i zdecydowałem się na przejście do Rzeszowa. Podpisałem umowę do końca wiosennej rundy spotkań. Kontrakt jest tak skonstruowany, że zawiera opcję przedłużenia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abym w Resovii został na dłużej.

- Jakie pierwsze wrażenia z pobytu w nowym klubie?

- Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Widać, że chłopakom zależy, że wkładają w przygotowanie wiele serca. Jest zdrowa rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie, a to tylko podnosi poziom gry. Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez nowych kolegów, tak więc wszystko jest w jak najlepszym początku.

- Od jak dawna trenuje pan z drużyną Resovii?

- Uczestniczę w zajęciach od początku stycznia. Na początku przygotowywaliśmy się na własnych obiektach, później byliśmy na tygodniowym obozie. Obecnie powróciliśmy do treningów na własnych obiektach i powoli wkraczamy w boiskowy rytm, rozgrywając serię sparingów.

- Jak do tej pory przebiegała pana kariera piłkarska?

- Kariera to chyba jak na razie zbyt duże słowo. Określiłbym to raczej jako przygoda z piłką nożną. Jestem wychowankiem Stali Mielec i w tym klubie spędziłem większą część mojego sportowego życia. Były jedynie dwa wyjątki. Na pół roku byłem wypożyczony do IV-ligowego klubu z Radomyśla, a ostatnio grałem w V-ligowym Tuszowie Narodowym.

- Dlaczego nie zdecydował się na kontynuowanie gry w mieleckiej Stali?

- W Mielcu jest taka polityka kadrowa, że stawia się na młodych zawodników. Znając zamiary i plany działaczy, wiedziałem, że w Stali nie znajdzie się dla mnie miejsce. Dlatego też zdecydowałem się na przejście do Ikarusa, a teraz gdy nadarzyła się okazja do ponownej gry w IV lidze w barwach Resovii, postanowiłem spróbować swoich sił.

- Celem Resovii na wiosenną rundę spotkań jest awans do III ligi. Jak pan myśli, czy jesteście w stanie do zadanie zrealizować i kto ewentualnie może być waszym największym konkurentem w walce o awans?
- IV liga, a szczególnie czołowe drużyny są bardzo mocne i awansować do III ligi na pewno nie będzie łatwo. Są zespoły, które mocno się zbroją. Przykładowo Galicja Cisna, czy Siarka Tarnobrzeg mają bardzo mocne i wyrównane kadry i te zespoły na pewno będą chciały awansować. My również i dlatego zapowiadają się duże emocje w wiosennej rundzie spotkań.

Rozmawiał Marcin Jeżowski, Super Nowości | 15.02.2007

 

 


 

| ...do wywiady |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by