Drużyna piłkarek Resovii rozpoczęła treningi 1 sierpnia 2011 r. Zespół juniorek przystąpił do rozgrywek podkarpackiej ligi juniorek starszych przed rundą rewanżową sezonu 2011/12.
30 kwietnia 2012 rozegrano pierwszy mecz ligowy.

bramkarz: Patrycja Turczyn, Anna Zachara, Karolina Mścisz
obrońca: Kinga Busz, Andżelika Misiuda, Katarzyna Wanat-Kuszek, Jagoda Niziołek, Małgorzata Sowa, Agnieszka Szymańska, Natalia Zadernowska, Monika Kośmider, Katarzyna Grzebyk, Justyna Lew
pomocnik: Justyna Jamuła, Izabella Bać, Patrycja Greguła, Joanna Porada, Aleksandra Ilasz, Wiktoria Krzysztoń, Kornelia Gąska, Patrycja Mik, Paulina Mac, Marta Pawlina, Karolina Gaweł, Karolina Bednarz, Oliwia Piękoś
napastnik: Marta Boś, Karolina Łuszcz, Elżbieta Mróz

resoviacy.pl

2012.05.25 | Walkower dla juniorek Resovii

Resovia Rzeszów - MULKS Pustynia 3:0 wo.

Drużyna piłkarek MULKS-u Pustynia nie stawiły się w Rzeszowie i podopieczne Moniki Nosal zaksięgowały 3 punkty przyznane walkowerem. Juniorki Resovii zamiast meczu ligowego rozegrały sparing z drużyna seniorek przygotowującą się do jesiennego debiutu w rozgrywkach ligowych.

2012.05.19 | Kolejne zwycięstwo juniorek

UKS Szóstka Dębica - Resovia Rzeszów 1:3
Rogowska - Kośmider 2, Mścisz

Piłkarki Resovii wygrały kolejny mecz w rozgrywkach podkarpackiej ligi juniorek. Podopieczne Moniki Nosal tym razem pokonały drużynę dębickiej Szóstki. Bramki dla "biało-czerwonych" zdobyły Monika Kosmider 2 i Karolina Mścisz.

2012.05.11 | Festiwal strzelecki juniorek

Resovia Rzeszów - MUKS Sokół Kolbuszowa 6:0 (2:0)
12' 51' 56' Bednarz, 32' Bać, 74' 81' Kośmider

Kadra kolbuszowianek składała się tylko z ośmiu zawodniczek i gospodynie bez sentymentów wykorzystały przewagę liczebną na boisku. Do przerwy zawodniczki Sokoła starały się jeszcze dotrzymywać kroku resoviaczkom, ale po przerwie dało o sobie znać zmęczenie. Po raz kolejny dobry mecz rozegrały Karolina Bednarz i Izabella Bać.

2012.05.05 | Juniorki Resovii rozgromiły drużynę Pustkowa

LKS Pustków - Resovia Rzeszów 0:6
Bednarz 2, Krzysztoń, Greguła, Porada, Łuszcz

Piłkarki Resovii w drugim meczu podkarpackiej ligi juniorek starszych rozgromiły w wyjazdowym meczu zespół LKS-u Pustków 6:0.
Dwie bramki dla "biało-czerwonych" zdobyła Karolina Bednarz. Po jednym trafieniu zaliczyły: Patrycja Greguła, Joanna Porada, Karolina Łuszcz i Wiktoria Krzysztoń. W piątek (11.05) rzeszowianki zmierzą się z najsilniejszą drużyną ligi Sokołem Kolbuszowa Dln.

2012.04.30 | Juniorki Resovii zaczęły ligę

Resovia Rzeszów - Motor Przemyśl 1:0 (1:0)
Bać

Resovia: Karolina Mścisz, Patrycja Turczyn, Patrycja Greguła, Monika Kosmider, Paulina Mac, Aleksandra Ilasz, Katarzyna Grzebyk, Justyna Jamuła, Agnieszka Szymańska, Natalia Zadernowska, Justyna Lew, Karolina Gaweł, Karolina Bednarz, Wiktoria Krzysztoń, Joanna Porada, Jagoda Niziołek, Izabella Bać, Karolina Łuszcz, Oliwia Piękoś

W piątek, 27 kwietnia po raz pierwszy w historii klubu zawodniczki Resovii Rzeszów rozegrały oficjalny mecz w lidze piłki nożnej. Rzeszowianki spisały się znakomicie i pokonały ekipę Motoru Przemyśl 1:0. - W pierwszej połowie nasz zespół zagrał bardzo dobrze, zawodniczki na które postawiłam spełniły moje oczekiwania. W drugiej połowie pojawiły się problemy z kondycją, ale będą treningi, które pomogą w jej budowaniu - mówi trenerka drużyny Monika Nosal.
Drużyna Resovii  start w rozgrywkach Podkarpackiej Ligii Juniorek Starszych rozpoczęła od rundy rewanżowej. - Dopiero tworzyliśmy drużynę, więc nie mogliśmy wystartować od początku. Mieliśmy wystąpić poza tabelą, ale dostaliśmy zgodę i chcemy zyskiwać coraz więcej doświadczenia - dodaje Monika Nosal.
Formowanie drużyny rozpoczęło się w sierpniu ubiegłego roku. - Obecnie w kadrze, razem z seniorkami mamy około 40 zawodniczek. Od września chcemy wystartować w lidze małopolskiej z ekipą seniorek. Być może uda się później stworzyć niższe kategorie wiekowe. Cały czas rozsyłamy ulotki do szkół, będziemy robić turnieje w podstawówkach i gimnazjach, by zachęcić do gry kolejne dziewczyny - kończy trenerka Resovii.

W. Maryjka, rzeszow4you

2012.04.24 | Piłkarki Resovii rwą się do gry

Po raz pierwszy w historii Resovii 27 kwietnia (pt.) o godz. 17.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrają swój oficjalny ligowy mecz zawodniczki CWKS Resovia Rzeszów.
W rozgrywkach Podkarpackiej Ligii Juniorek Starszych sezon 2011/2012  runda II rewanżowa zmierzą się z rówieśniczkami z Motoru Przemyśl.
Nasza drużyna przystępuje do rundy rewanżowej rozgrywek dzięki uprzejmości Pana Wiesława Lady reprezentującego Podokręg Dębica.
W rywalizacji biorą udział drużyny: UKS Szóstka Dębica, MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna,  LKS Pustków, MULKS Pustynia,  MKS Motor Przemyśl  oraz CWKS Resovia Rzeszów. Tabela przed rundą rewanżową przedstawia się następująco:

2012.03.24 | Piłkarki Resovii zremisowały z II-ligowcem

Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa Dln. 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)
69' Słomka - 20' Bochenek

Piłkarki Resovii zremisowały w meczu sparingowym z II-ligową drużyną Sokoła Kolbuszowa Dolna. Rzeszowianki przygotowują się do jesiennego debiutu w rozgrywkach ligowych i sparing z doświadczonym rywalem był dla podopiecznych Moniki Nosal cennym sprawdzianem.
Mecz podzielono na trzy tercje. W pierwszych dwóch widoczna była przewaga doświadczonej drużyny gości. Bramka dla piłkarek Sokoła padła w 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i mocnym strzale z główki Karoliny Bochenek.
Piłkarki Resovii wyrównały w 69 minucie meczu po strzale z pola karnego. Trzecia tercja była w wykonaniu rzeszowianek najlepsza. W ostatnich minutach meczu ambitnie mogły pokusić się o kolejną bramkę.

2012.02.08 | Pierwsze sukcesy piłkarek Resovii

Praca od podstaw, jaką wykonuje pani trener Monika Nosal już przynosi efekty w postaci sukcesów piłkarskich. Jej podopieczne wzięły udział w dwóch turniejach piłki halowej. Seniorki rywalizowały 2 lutego w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Resovia Women Cup”, W imprezie rozgrywanej w hali Politechniki piłkarki Resovii zajęły II miejsce.

4  Uniwersytet Rzeszowski 3 0 2-10

Organizatorami tego turnieju byli: Młodzieżowa Sekcja Piłki Nożnej, Kobieca Sekcja Piłki Nożnej CWKS RESOVIA. Sponsorem tytularnym turnieju była firma: Syriusz Sp. z o.o. , producent i dostawca sprawdzonego oprogramowania dla firm produkcyjnych, handlowych i usługowych.

W II Halowym Turnieju Resovia Women Cup, rozegranym 8 lutego spotkały się juniorki. Tym razem reprezentantki Resovii zdobyły pierwsze miejsce. Sponsorem tego turnieju była firma Commit.

2011.10.18 | Resoviaczki piłkę kopią

W rzeszowskim klubie ćwiczy już 30 dziewcząt w różnym wieku. - To był strzał w dziesiątkę – mówi o powstałej w sierpniu w Resovii sekcji piłki nożnej kobiet trenerka Monika Nosal. Futbolówkę kopie już 30 dziewcząt. Najstarsze mają 25, najmłodsze – osiem lat.
Można przypuszczać, że grupa trenujących będzie jeszcze liczniejsza. –
Sekcja jest otwarta dla wszystkich, studentki już zaczynają się zgłaszać – tłumaczy Monika Nosal. Była zawodniczka Sokoła Kolbuszowa Dolna, opiekująca się również kadrą Podkarpacia do lat 16, studentka piątego roku wychowania fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. – Piłka nożna kobiet w Polsce nigdy nie będzie tak popularna jak w Niemczech, USA albo krajach skandynawskich, ale nasze województwo to już w ogóle biała plama. Czas najwyższy coś z tym zrobić – uśmiecha się.

Plan jest następujący: juniorki starsze
Resovii zostaną zgłoszone do ligi wojewódzkiej, którą tworzą kluby z Dębicy, Pustyni, Pustkowa, Kolbuszowej i Przemyśla, seniorki od września 2012 roku grałyby w III lidze lubelskiej. – Dziewczęta są ambitne, jedna dojeżdża na każde zajęcia nawet z Niska. Z poziomem już jednak bywa różnie. Niektóre uczą się futbolu od podstaw – przyznaje pani Monika, która swoje kwalifikacje ciągle podnosi. – Byłam niedawno w Niemczech na kursie wyrównawczym trenerów. Chodziło o zdobycie certyfikatu UEFA B, dzięki któremu można podjąć pracę za granicą. Przy okazji obejrzałam z trybun mecz mistrzostw świata USA – Szwecja i byłam zszokowana. Organizacją, poziomem spotkania, liczbą kibiców, zainteresowaniem ze strony mediów – opowiada.
Resoviaczki mają za sobą pierwszy, wygrany, towarzyski mecz. Jest pomysł, by pokazać się kibicom i zagrać na boisku ze sztuczną trawą z ciekawym przeciwnikiem. – Póki co, zapraszam na zajęcia! – zachęca Monika Nosal.

Lubisz piłkę nożną? Chcesz spróbować swoich sił na boisku? Szczegóły u trenerki Moniki Nosal pod numerem telefonu 607 659 369. W okresie jesienno-zimowym zajęcia odbywają się w środy i piątki, w hali Podpromie i IV Gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia.

T. Szeliga, Super Nowości

2011.09.25 | Pierwszy mecz i pierwszy sukces resoviaczek

Iskra Krzemień - Resovia Rzeszów 2:6
Mróz 2, Mac 2, Greguła, Pawlina (dla Resovii)

Resovia: Mścisz, Jamuła, Greguła, Wanat, Kuszek, Busz, Bać, Mac, Pawlina, Łuszcz, Mróz oraz Niziołek, Kopacz, Buczyńska, Turczyn, Misiuda, Sowa, Wnuk

Od 1 sierpnia na stadionie Resovii trenuje piłkarska drużyna kobiet. Zajęcia prowadzone przez Monikę Nosal odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki). W dniu wczorajszym resoviaczki rozegrały swój pierwszy towarzyski mecz. Rzeszowianki w miejscowości Krzemień (woj. lubelskie) zmierzyły się z miejscową drużyną Iskry. Historyczne spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem resoviaczek 6:2.