4  LKS Goczałkowice-Zdrój 18 31 25-18 9 4 5
8  Wanda Kraków 18 17 14-25 5 2 11
9  Korona Łaszczów 18 15 16-44 4 3 11
10  Widok Lublin 18 3 6-451 0 3 15

2016.05.31 | 6. miejsce piłkarek Resovii na Mistrzostwach Polski U-16

Juniorki młodsze Resovii zajęły ex aequo z Bielawianką Bielawa 5 miejsce na Mistrzostwach Polski U-16. Regulamin imprezy nie przewidywał rozgrywania meczów o miejsca od 5 do 8.
Turniej w obecnej formie rozgrywany jest od 2011 roku. Dla piłkarek Resovii były to drugie z rzędu mistrzostwa. W poprzednim roku rzeszowianki zajęły 8 lokatę.
W imprezie rozgrywanej w dniach 24-29 maja we Włocławku uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy: Medyk Konin, Bielawianka Bielawa, Bronowianka Kraków, Stomil Olsztyn (grupa A) oraz Sztorm Gdynia, UKS SMS Łódź, Praga Warszawa, Resovia Rzeszów (grupa B).
Mistrzostwo Polski zdobyły zawodniczki UKS SMS Łódź, które w finale pokonały faworyzowany Medyk Konin po rzutach karnych 3:1. W regulaminowym czasie mecz finałowy zakończył się wynikiem bezbramkowym.
W meczu o 3 miejsce drużyna Pragi Warszawa pokonała Bronowiankę Kraków 2:0.
Piłkarki Resovii przegrały dwa mecze grupowe z UKS SMS-em Łódź 1:4 i Pragą Warszawa 0:2. W ostatnim meczu grupowym rzeszowianki pokonały Sztorm Gdynia 2:0. Była to spora niespodzianka, bo gdynianki w poprzednim roku przegrały dopiero w finale, a dwa lata wcześniej zdobyły złoto.
Tytuł najlepszej piłkarki turnieju zdobyła Paulina Filipczak (UKS SMS Łódź). Najlepszą bramkarką wybrana została Wiktoria Cisowska (Medyk Konin), a koronę najlepszej snajperki zabrała Alicja Materek (Praga Warszawa).

więcej | resoviacy.pl

2016.05.28 | Piłkarki zostają w I lidze

Resovia Rzeszów - Wanda Kraków 3:0 (1:0)
44' Kurasz, 57' Furdak, 68' Janas

Resovia: Niemiec, Czyż, Murias, Kudła (82' Jamka), Kiełtyka, Prugar, Chorzempa (46' Burek), Furdak (58' Błażejowska), Matuszek (75' Pajda), Janas (80' Paterek), Kurasz (70' Rzeszut)
Wanda: Tataruch, Klima (21' Piotrowska), Karcz, Kaźmierowska (80' Wilgocka), Górecka (87' Pyrz), Król, Zaporowska, Kamieńska, Nieroda (70' Nowak), Adler (86' Choińska), Nalepka
Widzów: 50

Rzeszowianki wzięły sprawy w swoje ręce i nie czekając na wiadomości z Łaszczowa (tam miejscowi walczyli o utrzymanie się w lidze z AZS-em), zaatakowały bramkę Katarzyny Tataruch od pierwszego gwizdka.
W 11 minucie meczu miały jednak trochę szczęścia, bo piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wylądowała na słupku rzeszowskiej bramki.
Podopieczne Sabiny Wargackiej tego dnia walczyły na całej długości i szerokości boiska i nie przeszkadzał im nawet tropikalny upał.
W 14 minucie meczu efektownym strzałem na bramkę krakowianek popisała się Karolina Janas, która była tego dnia wyróżniającą się postacią na boisku. Kilka minut później po jednym ze stać ucierpiała Urszula Piotrowska i z rozciętym łukiem brwiowym udała się na ławkę rezerwowych krakowskiego zespołu. W 28 minucie strzałem głową bramkarkę gości próbowała zaskoczyć Barbara Furdak, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.
Minutę przed gwizdkiem na przerwę piłkarki Resovii oszalały z radości, bo po kolejnej akcji Karolina Kurasz zmusiła do kapitulacji bramkarkę Wandy.
Po przerwie resoviaczki grały jak natchnione i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 57 minucie Barbara Furdak wykazała się snajperskim nosem i dobitką podwyższyła wynik spotkania na 2:0. Jedenaście minut później Karolina Janas ustaliła wynik spotkania na 3:0 wykorzystując dokładne dośrodkowanie z lewej strony boiska.
Walcząca o utrzymanie się w lidze Resovia zakończyła sezon na wysokim 6 miejscu w tabeli.

resoviacy.pl

2016.05.21 | Gol zostaje w lidze, Resovia jeszcze walczy

Gol Częstochowa - Resovia Rzeszów 0:0

Gol: Rokosa, Jeziorska, Wójcik, Rak (65' Michalska), Lenart, Knejska, Wodarz, Woszczyńska, Sikorska (70' Miniak), Sulisz, J. Ciupa
Resovia:
Niemiec, Czyż, Murias, Kudła, Chorzempa, Balicka (45' Pajda), Prugar,  Janas (80' Burek), Matuszek, Furdak (75' Błażejowska), Kurasz

Rzeszowianki kolejny mecz zakończyły bezbramkowym remisem. Z punktu cieszyć się mogły tylko piłkarki z Częstochowy, bo zagwarantowały sobie utrzymanie się w lidze. Podopieczne Sabiny Wargackiej o status pierwszoligowca walczyć będą jeszcze za tydzień w korespondencyjnym pojedynku z Koroną Łaszczów.
Resovia miała mnóstwo okazji bramkowych, ale po raz kolejny szwankowała skuteczność. Gospodynie wystąpiły tego dnia bez swojej najlepszej zawodniczki Darii Tarabasz i tylko sporadycznie zapędzały się pod pole karne rzeszowskiego zespołu.
Rzeszowianki za tydzień zmierzą się z Wandą Kraków i będzie to mecz decydujący o tym, w której lidze jesienią zagrają. W przypadku straty punktów będą musiały liczyć na zwycięstwo AZS-u Kraków w meczu z Koroną Łaszczów.

2016.05.15 | Remis ze wskazaniem na "Sovię"

Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa Dln. 0:0

Resovia: Niemiec, Czyż, Murias, Kudła, Chorzempa, Kiełtyka, Balicka, Prugar (63' Błażejowska), Janas, Furdak (75' Pajda), Kurasz
Sokół:
Stróż, Krystel, Olejarczyk, Dobrzańska, Kaznecka (58' Dudziak), Mokrzycka, Motyka, Wdowiak (85' Krysa), Korab, Bochenek, Kot (55' Sztuka)
Widzów: 100

W I-ligowych derbach Podkarpacia piłkarki Resovii podzieliły się punktami z rywalkami z Kolbuszowej. Bezbramkowy remis znacznie skomplikował sytuację walczących o utrzymanie się w lidze rzeszowianek. O tym, czy utrzymają status I-ligowca zadecydują mecze na finiszu rozgrywek z Wandą Kraków i Golem Częstochowa.
Podopieczne Sabiny Wargackiej w pojedynku z wyżej notowanym Sokołem zaprezentowały się bardzo dobrze. Walczyły na całej długości i szerokości boiska i przy odrobinie szczęścia mogły pokusić się o komplet punktów. Resoviaczki przeprowadzały groźne akcje głównie lewą stroną boiska, gdzie szalała Barbara Furdak.
W końcowych fragmentach meczu Patrycja Motyka za drugą żółtą kartkę opuściła plac gry i grające w przewadze resoviaczki mocno przycisnęły defensywę Sokoła. Kilka razy w polu karnym przyjezdnych "bito na alarm". Na bramkę Sokoła uderzały Agnieszka Kiełtyka i Maria Prugar, ale nie udało im się zmienić wyniku.

2016.05.07 | Ważne punkty piłkarek

Widok Lublin - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
90' Furdak

Widok: Smolińska, Michalak, Pochroń, Goś, Deaki, Dymowska, Barczak, Szewczyk, Przewłoka (88' Bielak), Włodarczyk (77' Koss), Szabała
Resovia:
Niemiec, Czyż, Murias, Kiełtyka, Kudła, Balicka
, Prugar (46' Błażejowska), Janas, Matuszek, Kurasz, Furdak

O zwycięstwie piłkarek Resovii zadecydował strzał w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową zainicjowała Karolina Kurasz, która minęła kilka rywalek i dograła do Barbary Kurasz. Uderzenie na raty tej ostatniej zmusił do kapitulacji bramkarkę Widoku.
Mecz kosztował trenerkę Resovii sporo nerwów, bo rzeszowianki grały bardzo chaotycznie i miały problem z konstruowaniem akcji.
Podopieczne Sabiny Wargackiej wróciły do Rzeszowa z kompletem punktów, który zwiększa ich szanse na utrzymanie się w lidze. O ligowy byt rzeszowianki rywalizują z Golem Częstochowa, Koroną Łaszczów i Wandą Kraków. Miejscowy Widok przez porażkę z Resovią stracił już szansę na zachowanie statusu I-ligowca.

2016.04.30 | Lider zabrał punkty do Krakowa

Resovia Rzeszów - AZS UJ Kraków 0:1 (0:0)
62' Bartosiewicz

Resovia: Niemiec, Czyż, Kiełtyka,  Murias, Kudła,   Balicka (46' Burek), Furdak (85' Pasterek), Matuszek, Janas,  Błażejowska (78' Ruiz Ayala), Kurasz,
AZS UJ: Knysak, Wilk, Malota, Dul, Bartosiewicz, Ładocha (65' Refecka), Bryzek (82' Howińska), Gozdecka, Bolko, Sitarz, Zapała
Widzów: 80

W meczu z głównym kandydatem do awansu na szczebel ekstraklasy piłkarki Resovii walczyły dzielnie, ale musiały ostatecznie uznać wyższość rywalek.
Rzeszowianki przez 60 minut meczu dotrzymywały kroku doświadczonym piłkarkom z grodu Kraka. W 61 minucie meczu piłka po niezbyt mocnym strzale Małgorzaty Bartosiewicz wylądowała w siatce.
Akademiczki z Krakowa po czternastu kolejkach rozgrywek I ligi nie straciły jeszcze bramki. W meczu z Resovią krakowianki wystawiły w bramce zawodniczkę z defensywy Magdalenę Knysak.

2016.04.22 | Piłkarki przywiozły z Kluczborka remis

ULKS Bogdańczowice - Resovia Rzeszów 0:0

ULKS: Jaksy, Paruch, Bielska, Kaczerewska, Augustyniak, Garbicz, Gaweł, Kowalczyk, Bar, Małycha, Banach (89' Kos)
Resovia: Niemiec,  Czyż, Kiełtyka,  Murias, Kudła, Balicka, Furdak (86' Burek), Prugar, Błażejowska (65' Matuszek),  Janas,  Kurasz
Widzów: 100

Mecz piłkarek Resovii rozegrany w Kluczborku zakończył się bezbramkowym remisem. Rzeszowianki wróciły do strefy spadkowej, bo Gol Częstochowa pokonał ousidera ligi lubelski Widok 2:0. Punkt zdobyty na terenie wyżej notowanych rywalek może w ostatecznym rozrachunku ligowym okazać się jednak bardzo cenny.

2016.04.17 | Sensacja w Rzeszowie

Resovia Rzeszów - Rolnik B. Głogówek 3:2 (1:1)
20' Kurasz, 60' Janas, 78' Czyż - 25' Hadelko, 71' Luty

Resovia: Mścisz, Czyż, Kiełtyka, Murias, Kudła, Balicka, Furdak (46' Matuszek), Prugar, Błażejowska (75' Ruiz), Janas,  Kurasz
Rolnik: Religa, Stroka (85' Dannheisig), Sukiennik, Kościelniak, Sotor, Pawłowska, Gogolin (76' Wojdyło), Luty, Kiersztajn (46' Duda), Hadelko, Ejzel
Widzów: 60

Do dużej sensacji doszło w meczu 12 kolejki I ligi południowej kobiet. Piłkarki Resovii pokonały na własnym boisku dotychczasowego lidera rozgrywek 3:2.
Rzeszowianki ustępowały rywalkom pod względem warunków fizycznych, ale wykazały się ogromną ambicją i od pierwszych minut starały się udowodnić, że nie są na pozycji straconej.
Pierwsza na listę strzelców wpisała się w 20 minucie meczu Karolina Kurasz. Wyróżniająca się piłkarka Resovii uprzedziła wychodzącą z bramki Religę i strzałem pod poprzeczkę skierowała futbolówkę do siatki.
Ślązaczki odpowiedziały bardzo szybko. W 25 minucie rewelacyjnym wolejem popisała się Maria Hadełko, która wykorzystując złe ustawienie bramkarki Resovii, doprowadziła do wyrównania.
Po przerwie "biało-czerwone" ponownie wyszły na prowadzenie. Tym razem błąd defensywy rywalek wykorzystała w 60 minucie Karolina Janas. Przyjezdne również nie dawały za wygraną i w 71 minucie Patrycja Luty doprowadziła do wyrównania.
Ostatnie słowo należało jednak tego dnia do podopiecznych Sabiny Wargackiej. W 78 minucie meczu Katarzyna Czyż po zamieszaniu podbramkowym skierowała piłkę do siatki i stała się bohaterką weekendu.

2016.04.10 | Piłkarki wróciły ze Śląska bez punktów

LKS Goczałkowice-Zdrój - Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)
44' Wołczyk

LKS: Kuś, Dzida, Nowok (80' Przemyk), Wołczyk, Zientek, Piwowarczyk (70' Matanog), Wachulec, Polnik, Piesiur (60' Madeja), Skaba, Mandla
Resovia: Niemiec, Balicka Błażejowska (73' Giera), Chorzempa, Czyż, Furdak, Janas, Kudła, Kurasz, Murias, Prugar

Piłkarki Resovii walczyły dzielnie, ale musiały po raz kolejny uznać wyższość rywalek z Goczałkowic. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła 21-letnia Patrycja Wołczyk. Rzeszowianki, aby wyrwać się ze strefy spadkowej muszą poprawić skuteczność. W jedenastu spotkaniach ligowych sześciokrotnie trafiały do siatki.

2016.04.02 | Cenne zwycięstwo piłkarek

Korona Łaszczów - Resovia Rzeszów 0:3 (0:3)
6' Murias, 10' Kurasz, 11 Czyż

Korona: Krawczyńska (16' Dumicz), Szkałuba, Struszewska, Kaziuk, Kukiełka, Klimczuk, Boba (82' Warmińska), Pieniący, Wnuk, Rząd
Resovia: Niemiec, Balicka, Błażejowska (85' Paterek), Czyż, Furdak (69' Giera), Janas (75' Burek), Kiełtyka, Kurasz (80' Ruiz Ayala), Murias, Prugar

Piłkarki Resovii odnotowały pierwsze zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Rzeszowianki zapewniły sobie komplet punktów już w pierwszym kwadransie meczu. Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry i błędach bramkarki Korony.
Obydwa zespoły walczą o utrzymanie się w lidze i punkty zdobyte w Łaszczowie mogą okazać się bardzo cenne.

2015.10.31 | Remis piłkarek w Krakowie

Wanda Kraków - Resovia Rzeszów 1:1 (0:1)
76' (k) Król - 44' Rzeszut

Wanda: Tataruch, Kaźmierowska (66' Piotrowska), Karcz, Nieroda, Zaporowska (75' Górecka), Król, Kamieńska, Żak, Suchojad, Nalepka, Adler
Resovia: Niemiec,  Czyż, Mądro,  Murias, Chorzempa,  Janas,  Kurasz, Giera,  Kudła,  Pajda (41' Rzeszut), Balicka (88' Paterek)

Ostatnia kolejka rundy jesiennej przyniosła punkt piłkarkom Sabiny Wargackiej. Rzeszowianki wyszły na prowadzenie po strzale Anny Rzeszut, która trzy minuty po wejściu na murawę wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Piłkarki z Krakowa doprowadziły do wyrównania po strzale Magdaleny Król z rzutu karnego.  Punkt przywieziony z grodu Kraka pozwolił rzeszowiankom opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

2015.10.25 | GOLarki pokonały Resovię

Resovia Rzeszów - Gol Częstochowa 1:3 (0:2)
73' Czyż - 5' (sam.) Czyż, 27' Kubiak, 55' Klyta

Resovia: Prucnal, Chorzempa, Czyż, Mądro, Murias, Janas, Giera (52' Rzeszut), Prugar, Balicka (55' Furdak), Pajda (46' Kudła), Kurasz
Gol: Ciupa, Jeziorska, Wójcik, Rokosa, Łupierz (75' Miniak), kubiak, Wodarz (46' Rak), Tarabasz, Sulisz, Lenart, Klyta (80' Woszczyńska)

Podopieczne Sabiny Wargackiej liczył na pierwszy komplet punktów, ale po raz kolejny musiały uznać wyższość rywalek. Zespół "Golarek" z Częstochowy pokazał się nad Wisłokiem z bardzo dobrej strony. Mecz zaczął się bardzo pechowo dla Resovii, bo już w 5 minucie Katarzyna Czyż trafiła do własnej siatki.
W 27 minucie Karolina Kubiak podwyższyła wynik spotkania na 0:2. Po przerwie częstochowianki udokumentowały swoją przewagę kolejnym golem. tym razem na listę strzelców wpisała się Natalia Klyta. Resovia na otarcie łez zdobyła honorowego gola, a trafienie zaliczyła Katarzyna Czyż.

2015.10.18 | Derby dla Sokoła

Sokół Kolbuszowa Dolna - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
90' Wdowiak

Sokół: Koman, Dobrzańska, Olejarczyk, Sudoł, Kaznecka, Mokrzycka, Bochenek, Wdowiak, Kot (89' Nazarko), Sztuka (80' Krysa), Korab
Resovia: Prucnal, Czyż,  Mądro
, Chorzempa,  Murias (87' Czyrek), Janas,  Prugar, Balicka,  Kudła,  (46' Furdak),  Giera (74' Rzeszut), Kurasz

Piłkarki Resovii walczyły dzielnie, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. O zwycięstwie zespołu z Kolbuszowej zadecydowała bramka zdobyta przez Iwonę Wdowiak w doliczonym czasie gry. Resovia po 7 kolejkach rozgrywek I ligi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

2015.10.10 | Z Widokiem na remis

Resovia Rzeszów - Widok Lublin 0:0

Resovia: Prucnal, Czyż, Mądro, Chorzempa,  Murias, Janas,   Matuszek,   Prugar, Kudła (60' Giera), Kurasz, Pajda (25' Rzeszut)
Widok: Kopińska, Kasperek, Golian, Goś, Deaki, Kuziel (46' Dymowska), Barczak, Przewłoka (70' Pochroń), Bosak, Szewczyk
, Koss (70' Bielak)
Widzów: 40

Piłkarkom Resovii nie udało się pokonać lubelskiego Widoku i po sześciu kolejkach rzeszowianki pozostają bez zwycięstwa. Akcje ofensywne rzeszowianek kończyły się w większości na szesnastym metrze od bramki przyjezdnych i sytuacji bramkowych za wiele nie było. W 25 minucie meczu plac gry opuściła Natalia Pajda, która w starciu z rywalką doznała kontuzji. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

2015.09.26 | Porażka piłkarek w Krakowie

AZS II UJ Kraków - Resovia Rzeszów 4:0 (3:0)
14' 15' 38' Sitarz, 67' Knysak

AZS II UJ: Klabis (46' Popławska), Łagowska, Grzywińska, Knysak, Ładocha, Wilk,  Dul (60' Ferfecka), Zapała (80' Włodarz),  Maziarz, Deptuła (46' Porosło),  Sitarz (70' Howińska),
Resovia: Prucnal,  Czyż, Słomka-Czyrek, Chorzempa, Janas, Kudła, Rzeszut (24' Giera, 46' Babula), Kurasz, Mądro, Matuszek, Paterek (70' Mik)

Piłkarki Resovii wróciły z Krakowa bez punktów i po pięciu kolejkach zajmują ostatnie miejsce w lidze. Akademiczki miały w swoich szeregach Natalię Sitarz, która trzykrotnie w pierwszej połowie wpisywała się na listę strzelców. Po przerwie rzeszowianki zagrały uważniej w defensywie, ale w 67 minucie spotkania Magdalena Prucnal skapitulowała po raz czwarty.

2015.09.20 | Ciężkie życie beniaminka

Resovia Rzeszów - ULKS Bogdańczowice 0:3 (0:1)
31' Gaweł, 74' Hyra, 77' Bielska

Resovia: Prucnal, Czyż, Słomka-Czyrek, Kiełtyka, Murias, Janas (88' Chorzempa), Prugar, Kudła (55' Rzeszut), Kurasz, Balicka (78' Węgrzyn) Matuszek (85' Paterek)
ULKS: Bar, Stuligłowa (89' Kos), Kaczerewska, Bielska, Garbicz (79' Banach), Latańska, Małycha,  Kowalczyk (89' Tkaczuk), Gaweł,  Lech (85' Rudzok), Hyra
Widzów: 40

Nie wiedzie się zawodniczkom Resovii na I-ligowych boiskach. Rzeszowianki po raz kolejny musiały uznać wyższość rywalek i punkty powędrowały na Śląsk. Podopiecznym Sabiny Wargackiej trudno było zarzucić brak ambicji i woli walki, ale zaprezentowały dosyć archaiczny futbol, opierający się na długich piłkach do osamotnionej Natalii Kudły.
Rywalki starały się rozgrywać piłkę i konstruować akcje ofensywne, ale przez pół godziny nie mogły rozmontować rzeszowskiej defensywy.
Pierwszy gol padł po katastrofalnym błędzie bramkarki, która po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minęła się z piłką i z prezentu skorzystała Katarzyna Gaweł.
Po przerwie piłkarki ze Śląska jeszcze dwukrotnie trafiały do siatki po strzałach: Olgi Hyry (74 min.) i Karoliny Bielskiej (77 min.).

2015.09.06 | Piłkarki przegrały z Rolnikiem

Rolnik Biedrzychowice - Resovia Rzeszów 3:2 (3:1)
20' 38' Pardus, 43' Sotor - 37' Matuszek, 90' Kurasz

Rolnik: Religa, Suchanek (60' Duda), Rudner,  Kiersztajn, Dubiel, Kościelniak, Gogolin (90' D. Kiełtyka), Pawłowska,  Sotor,  Ejzel (75' Bielska), Pardus (90' Szybka) ,
Resovia: Prucnal, Murias, Czyż, Słomka-Czyrek, A. Kiełtyka, Janas (84' Węgrzyn),  Kurasz,   Prugar,  Matuszek, Rzeszut (10' Balicka, 70' Giera), Kudła (75' Paterek)

Nie wiedzie się beniaminkowi z Rzeszowa w I lidze. W meczu 3 kolejki rozgrywek grupy południowej rzeszowianki musiały uznać wyższość piłkarek z Biedrzychowic. Podopieczne trenera Stanisława Dyji po 38 minutach gry prowadziły 2:0 po bramkach Kingi Pardus. W 37 minucie meczu Karolina Matuszek zdobyła bramkę kontaktową, przywracającą nadzieję rzeszowiankom na wywiezienie z Biedrzychowic punktów. Niestety jeszcze przed przerwą Ilona Sotor zdobyła kolejną bramkę dla miejscowych. W doliczonym czasie gry Karolina Kurasz ustaliła wynik spotkania na 3:2 , ale na więcej zabrakło czasu.

2015.08.30 | Nie wyszedł im ten mecz

Resovia Rzeszów - LKS Goczałkowice-Zdrój 0:2 (0:0)
48' 90' Adamczyk

Resovia: Prucnal,  Murias, Czyż, Słomka-Czyrek,  Kiełtyka, Janas, Kurasz, Prugar, Matuszek, Węgrzyn (48' Rzeszut, 60' Giera),  Kudła
LKS: Kuś, Zientek (78' Matonog), Skaba, Polnik, Wołczyk
(89' Huhulska), Król, Deda, Piwowarczyk (82' Stawnicza), Mandla,  Madeja,  Adamczyk (90' Odrobińska)
Widzów: 80

W pojedynku beniaminków I ligi południowej piłkarki Resovii musiały uznać wyższość rywalek z Goczałkowic. Początek meczu należał do podopiecznych Sabiny Wargackiej, które stworzyły sobie dwie okazje do zdobycia bramki. Po 30 minutach gry z zespołu uszło powietrze i do głosu doszły rywalki. W 42 minucie spotkania bramkarka Resovii po raz pierwszy wyjmowała piłkę z siatki, ale sędzina zawodów bramki dla LKS-u nie uznała, odgwizdując pozycję spaloną.
W 47 minucie meczu przyjezdne wykonywały rzut rożny i do piłki dośrodkowanej w pole bramkowe wyskoczyła Kamila Adamczyk, która zmusiła do kapitulacji bramkarkę Resovii. Magdalena Prucnal miała okazję zrehabilitować się za błąd przy stracie bramki już w 49 minucie. Wówczas bramkarka Resovii w świetnym stylu obroniła strzał Beaty Madeji.
 W końcowych fragmentach meczu wzrosła przewaga piłkarek z Goczałkowic. Na bramkę Resovii strzelały jeszcze Patrycja Wołczyk i Kamila Adamczyk. Ta druga (czołowa snajperka II ligi śląskiej z sezonu 2014/15) w 90 minucie meczu wykorzystując bierną postawę rzeszowskich defensorek, ustaliła wynik spotkania na 0:2.

2015.08.22 | Piłkarki Zainaugurowały sezon

Resovia Rzeszów - Korona Łaszczów 0:0

Resovia: Mścisz, Murias, Czyż, Słomka-Czyrek, Kiełtyka, Janas (80' Rzeszut), Kurasz, Prugar, Kudła, Giera (46' Matuszek), Paterek (46' Wargacka)
Korona: Krawczyńska, Herda, Kaziuk, Kaznowska, Klimczuk, Rząd, Stefanik, Struszewska, Szkałuba, Wnuk (46′ Kukiełka), Żak

Bezbramkowym remisem występy w I lidzie kobiet zainaugurowały zawodniczki Resovii. W pierwszej wyrównanej wyrównanej połowie miały kilka sytuacji, których nie udało się wykorzystać. - W większości były to prezenty od naszych przeciwniczek, a nie wypracowane przez nas akcje - komentuje trener Sabina Wargacka. Po przerwie nadal żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi, a mecz z reguły toczył się w środku pola. Niebezpiecznie zrobiło się przy dwóch rzutach wolnych podyktowanych dla Korony. Przyjezdnym nie udało się jednak trafić do bramki ani z siedemnastego, ani z osiemnastego metra i skończyło się tylko na strachu. - To był nasz pierwszy mecz w pierwszej lidzie. Nie był porywający, nie miałyśmy też wielu sytuacji, ale cieszymy się, że udało nam się zdobyć punkt. Pierwsze koty za płoty - podsumowuje trener Wargacka.