ARCHIWUM 30

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum

 

 

 

2010.03.01 | Adrian Bergier w Resovii

Adrian Bergier podpisał półroczny kontrakt na grę w Resovii.
 24- letni wychowanek Wratislavii Wrocław z rzeszowskimi "pasiakami" trenuje od początku stycznia. W rundzie jesiennej sezonu 2009/10 reprezentował II-ligowego Kolejarza Stróże.
 

resoviacy.pl

2010.02.27 | Sparing w Podgrodziu

Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 2:1 (1:1)
Kantor, Walaszczyk - Płonka

Resovia: Pietryka, Siedlarz, Kozubek, Domoń, Szkolnik, Piątkowski, Walaszczyk, Minasjan, Zawiślan, Kantor, Bergier oraz Sotnicki, Turczyn, Głaz, Łanucha, Bogacz
Izolator: Kwaśny, Kopiec, Iwanowski, Szpond, Krzak, Bereś, Cupryś, Burak, Przybyła, Płonka, Porada oraz Pieniążek, Worosz, Czopko, Woźniak, Padiasek, Karwat, Skiba, Cioch, Rusin, Warzybok

Do pauzujących od dłuższego czasu Łukasza Morawskiego, Marka Kusiaka i Oskara Fryca dołączyli Sebastian Hajduk i Piotr Chlipała. Ten pierwszy naderwał mięsień, drugi - przeziębił się. Hajduk jest po zabiegu u dr Legii Stanisława Machowskiego, po drugiej wizycie w gabinecie fizykoterapii wróci na boisko. - W przypadku Marka Kusiaka rokowania też są dobre. Liczę, że zagra na inaugurację rundy rewanżowej - mówi trener Resovii Mirosław Hajdo. Rzeszowianie przez cały następny tydzień ćwiczyć będą na boisku w Podgrodziu. Niewykluczone, że i tam rozegrają w sobotę ostatni przed ligą sparing z Igloopolem Dębica.
Piłkarze Izolatora, którzy celują w tym sezonie w drugą ligę, do meczu przystąpili krótko po obozie i intensywnych treningach. Momentami brakowało szybkości i sił, ale szkoleniowiec Grzegorz Opaliński był zadowolony. - Zagraliśmy na świetnej murawie przeciwko klasowemu rywalowi. Czego chcieć więcej?

TSz, sportowetempo.pl

2010.02.24 | Zmęczeni, ale zwycięscy

Resovia Rzeszów - Spartakus Szarowola 2:0 (2:0)
Chlipała 2

Resovia: Pietryka, Siedlarz, Kozubek, Bogacz, Szkolnik, Zawiślan, Minasjan, Walaszczyk, Bergier, Chlipała, Kantor oraz Sotnicki, Cichosz, Piątkowski, Turczyn, Głaz, Łanucha, Jakubowski
Spartakus: Waskiewicz, But, Himicz, Hamarnik, Stadnicki, Raisza, Diaczuk-Stawicki, Luc, Hordei, Podrygula, Droździel oraz Kogut, Prokopowicz, Zdybek, Schechluk, Ivanyschyn, Huszczyn, Temerivski, Kozelko

Piłkarze Resovii pokonali dziś w meczu sparingowym w Dukli trzecioligowy Spartakus Szarowola po golach Piotra Chlipały. Rzeszowian czekają jeszcze gry kontrolne z Izolatorem i Igloopolem.
- Nie graliśmy tak dobrze jak z KSZO, prawdopodobnie dlatego, iż chłopcy czuli w nogach mocny wtorkowy trening - opowiada szkoleniowiec "pasiaków" Mirosław Hajdo, który od następnego tygodnia zamierza dać zawodnikom więcej luzu. - Do ligi zostało kilkanaście dni, muszą odzyskać świeżość - tłumaczy. Dwa gole zdobył dziś Piotr Chlipała. - Trafienie na 2-0 było, że palce lizać. Piotrek huknął z półobrotu nie do obrony - zachwycał się Hajdo.
Przeciwko Spartakusowi nie zagrał Sebastian Hajduk, bardzo ostro potraktowany ostatnio przez obrońcę KSZO Radosława Kardasa. Lekko kontuzjowany jest też Konrad Domoń.
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Marek Kusiak pojedzie z wynikami rezonansu magnetycznego do dr Legii Stanisława Machowskiego. Weźmie z sobą Oskara Fryca, który ciągle narzeka na ból w skręconej kostce. Z kolei od poniedziałku do zajęć wraca po rehabilitacji Łukasz Morawski.
W sobotę rzeszowianie zmierzą się w sparingu z Izolatorem Boguchwała, ostatnim ich przeciwnikiem przed inauguracją rundy rewanżowej będzie Igloopol. Oba mecze prawdopodobnie zostaną rozegrane na boisku w Dębicy.

TSz, sportowetempo.pl

2010.02.23 | Resovia w latach 50-tych (cz.1)

Ciągłe zmiany składu, bałagan organizacyjny i ubytki kadrowe spowodowały, że po spadku w 1954 roku do kolejnego sezonu rozgrywek rzeszowianie przystępowali na szczeblu klasy A .
50-te urodziny Resovia witała nie tylko w nowej lidze, ale również pod nową nazwą. Było to powodem połączenia się dwóch federacji sportowych: Ogniwa (do którego należała dotychczas Resovia) i Spójni - w jedno zrzeszenie o nazwie Sparta.
Wkrótce okazało się, że resoviacy niedługo będą grać pod szyldem Sparty. W marcu 1955 roku przewodniczący GKKF wydał zarządzenie, które pozwoliło klubom powrócić do stosowania nazw własnych. Jednym z pierwszych klubów, który skorzystał z tego była Resovia. Od kwietnia w prasie lokalnej stosowano wyłącznie przedwojenną nazwę rzeszowskiego klubu. Wpłynęło to mobilizująco zarówno na zawodników jak i na działaczy. Cel był jeden: "Powrót do III ligi".

więcej | resoviacy.pl

2010.02.20 | Sparing na koniec zgrupowania

KSZO Ostrowiec Św. - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
85' Kapsa

KSZO: Wróbel, Szymoniak, Kardas, Ciesielski,  Matuszczyk, Frańczak, , Białek, Skórnicki, Cieciura, Kanarski, Cieśliński oraz Dymanowski, Kajca, Persona, Wieczorek, Dybiec, Dziewulski, Kapsa, Folc
Resovia: Pietryka, Siedlarz, Domoń, Kozubek, Szkolnik, Zawiślan, Walaszczyk, Minasjan, Bergier, Hajduk, Kantor oraz Sotnicki, Chlipała, Głaz, Turczyn, Piątkowski, Bogacz

Powracająca z obozu szkoleniowego w Skotnikach drużyna Resovii rozegrała sparing z I-ligowcami z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po składnej akcji miejscowych w 85 minucie meczu. W drużynie KSZO Ostrowiec wystąpił były piłkarz Resovii Jarosław Białek.

resoviacy.pl

2010.02.17 | Resovia skuteczna

 Resovia Rzeszów - Alwernia Kraków 5:1 (3:0)
Kantor 2, Łanucha, Hajduk, Walaszczyk

Resovia: Pietryka, Siedlarz, Bogacz, Domoń, Jakubowski, Łanucha, Minasjan, Walaszczyk, Turczyn, Hajduk, Kantor oraz Sotnicki, Szkolnik, Cichosz, Zawiślan, Chlipała, Bergier, Piątkowski

Przebywający na obozie w Skotnikach piłkarze Resovii wysoko pokonali dziś w sparingu III-ligową Alwernię. Trenera "pasiaków" niepokoi jednak tajemniczy uraz Marka Kusiaka.
Lider obrony Resovii narzeka na ból, który z okolic kręgosłupa promieniuje na nogę. - Nie ma na co czekać. Wysyłamy Marka na rezonans magnetyczny - mówi trener Mirosław Hajdo. Przeciwko Alwernii nie zagrali także kontuzjowani Łukasz Morawski i Oskar Fryc, a także Wiesław Kozubek, któremu szkoleniowcy pozwolili odpocząć.
Resoviacy w piątek kończą zgrupowanie, w sobotę zmierzą się w Ostrowcu Świętokrzyskim z pierwszoligowym KSZO. Adrian Bergier i Mariusz Cichosz jeszcze nie podpisali umów, ale wiosną na pewno zagrają w rzeszowskim zespole.

TSz, sportowetempo.pl

2010.02.13 | Sparing z Kmitą Zabierzów

 Resovia Rzeszów - Kmita Zabierzów 2:1 (1:0)
Kantor, Kozubek

Piłkarze Resovii przebywający na przedsezonowym obozie w Skotnikach rozegrali kolejny mecz sparingowy.
Tym razem przeciwnikiem "pasiaków" była III-ligowa drużyna Kmity Zabierzów. Rzeszowianie odnieśli skromne zwycięstwo 2:1 po strzałach Dariusza Kantora i Wiesława Kozubka.

 

resoviacy.pl

2010.02.11 | Resovia na zgrupowaniu

Piłkarze Resovii udali się na drugi w tym roku obóz szkoleniowy. Tym razem miejscem docelowym drugoligowców z Rzeszowa są podkrakowskie Skotniki.
Ośrodek szkoleniowy, w którym na co dzień trenują krakowskie drużyny zapewni „pasiakom” bardzo dobre warunki do treningów typowo piłkarskich. Będzie też czas i odpowiednie warunki na odnowę biologiczną i zajęcia z taktyki.
Do dyspozycji piłkarzy będzie pełnowymiarowe boisko oraz sztuczna murawa pokryta balonem. W grupie piłkarzy, którzy wyjechali na 9-dniowe zgrupowanie znalazło się miejsce dla Adriana Bergiera (Kolejarz Stróże) i Mariusza Cichosza (Błękitni Ropczyce).

resoviacy.pl

2010.02.10 | Sparing wygrany, jutro na obóz

Resovia Rzeszów - Tomasovia Tomaszów Lub. 1:0 (1:0)
23' (k) Kusiak

Resovia: Sotnicki, Kozubek, Kusiak, Bogacz, Szkolnik, Bergier, Fryc, Walaszczyk, Turczyn, Głaz, Kantor oraz Siedlarz, Cichosz, Zawiślan, Łanucha, Domoń, Minasjan, Chlipała, Hajduk

Drugoligowi piłkarze Resovii pokonali po golu z karnego Tomasovię w rozegranym dziś w Dukli meczu kontrolnym. W czwartek rano "pasiaki" wyjeżdżają na drugi tej zimy obóz.
W styczniu drużyna przebywała w Barcicach k. Starego Sącza. Teraz miejscem zgrupowania są podkrakowskie Skotniki. Za tydzień resoviacy zmierzą się tam z trzecioligową Alwernią. Na obóz trener Mirosław Hajdo zabiera 23 piłkarzy. W tym Adriana Bergiera (można go już traktować jak kolejnego nowego zawodnika), Marcina Cichosza (decyzja o tym, czy zostanie w Resovii zapadnie na dniach) i Rafała Zawiślana, który jednak wrócił z Sandecji Nowy Sącz. - Mówiłem, że tak będzie? - uśmiechał się znacząco opiekun "pasiaków".
Przeciwko Tomasovii nie zagrali chorzy Marcin Pietryka i Jarosław Piątkowski, a rekonwalescent Łukasz Morawski truchtał wokół boiska. Wiosną w Resovii nie ujrzymy natomiast pomocnika Witolda Jakubowskiego, który przegrał rywalizację o miejsce w składzie. Klub szuka swojemu wychowankowi dobrego pracodawcy.

TSz, sportowetempo.pl

2010.02.09 | Kolejne zmiany kadrowe w Resovii

Działacze i trenerzy Resovii znaleźli konkurenta dla Marcina Pietryki. Rywalizację o miejsce w bramce "pasiaków" podjął wychowanek krakowskiego Kabla - Waldemar Sotnicki. 
28-letni bramkarz podpisał półroczny kontrakt na grę w Resovii. Rundę jesienną sezonu 2009/10 spędził w I-ligowym KSZO Ostrowiec (6 meczów). Wcześniej grał również w Górniku Wieliczka i Hutniku Kraków.
Jednocześnie działacze Resovii potwierdzili oficjalnie informację o powrocie Tomasza Wdowika do macierzystego Przeboju Wolbrom.

resoviacy.pl

2010.02.07 | 8. miejsce "Resoviackich Urwisów" w Gdańsku

Najmłodsza drużyna piłkarska Resovii, czyli podopieczni trenera Szymona Grabowskiego z rocznika 2000 wzięła udział w turnieju halowym o "Złote Lwy Gdańskie".
W dwudniowym turnieju (6-7 lutego) organizowanym przez Lechię Gdańsk wystąpiło 14 zespołów z całej Polski. 
 
foto: Piotr Matusewicz / lechia.gda.pl


Resoviacy po pierwszym dniu turnieju zajmowali wysokie 3 miejsce w grupie A. W meczu ćwierćfinałowym rozgrywanym w niedzielę młodzi rzeszowianie ulegli po rzutach karnych reprezentacji Szkoły Fubolu z Wilanowa 2:3. Kolejne porażki z Jagiellonią Białystok i Koroną Ostrołęka uplasowały drużynę Resovii ostatecznie na 8 miejscu.
                                                                                   
Mecze grupowe:
Lechia II Gdańsk - Resovia 0:0
Granica Kętrzyn - Resovia 2:3
Hutnik Kraków - Resovia 3:0
Bałtyk Gdynia - Resovia 0:1
Arka Gdynia - Resovia 6:0
Lechia Gdańsk 2001 - Resovia 0:1

więcej | resoviacy.pl

2010.02.06 | Resovia drużyną roku 2009

Pomocnik Resovii Kamil Walaszczyk został piłkarzem roku 2009 w plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i dziennika "Super Nowości".
Rozgrywający "pasiaków" poprowadził drużynę do drugiej ligi, gdzie także radzi sobie ona doskonale. - Nie byłoby mnie tutaj, gdyby moi koledzy nie grali tak wspaniale. Muszę ich chyba zaprosić na obiad - mówił Walaszczyk odbierając nagrodę. Resovia została również drużyną roku.

                            
Kamil Walaszczyk, piłkarz roku 2009 w plebiscycie OZPN Rzeszów i gazety Super Nowości, motor napędowy II-ligowej Resovii (71 meczów, 12 bramek)

Najlepszym młodzieżowcem uznano Mateusza Podstolaka ze Stali Mielec, trenerem-wychowawcą młodzieży - Rafała Domarskiego (reprezentacja Podkarpacia w roczniku 1993), odkryciem roku - Grzegorza Krzaka z Izolatora Boguchwała, a trenerem Piotra Brzezińskiego prowadzącego trzecioligową Unię Nowa Sarzyna.
Przyznano też dwie nagrody specjalne - dla prezesa CWKS Resovia Aleksandra Bentkowskiego i klubu Partyzant Targowiska (beniaminek IV ligi).

                          
Aleksander Bentkowski, laureat nagrody specjalnej w plebiscycie OZPN Rzeszów i gazety Super Nowości, prezes jednego z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce, w Resovii od 19 grudnia 2005 r.

To była VIII Gala Piłkarska - poprzednie odbywały się pod patronatem "Tempa", a później "Dziennika Polskiego". Pomysłodawcą imprezy był redaktor naczelny tychże tytułów Ryszard Kołtun (dziś kieruje portalem sportowetempo.pl).

TSz, sportowetempo.pl

2010.02.03 | Hokejowy wynik pod Wawelem

Cracovia Kraków - Resovia Rzeszów 4:3 (1:2)
32' Goliński, 50' 54' (k) Matusiak, 78' Kaliciak - 24' Wasiluk (sam.), 26' Walaszczyk, 63' Kantor

Cracovia: Cabaj, Mierzejewski, Polczak, Wasiluk, Derbich, Pawlusiński, Baran, Klich, Goliński, Moskała, Sacha oraz Merda, Sasin, Tupalski, Grzesiak, Szeliga, Kaszuba, Jeleń, Łuczak, Kostrubała, Kaliciak, Matusiak, Cebula
Resovia: Sotnicki, Kozubek, Kusiak, Bogacz, Szkolnik, Piątkowski, Walaszczyk, Domoń, Bergier, Hajduk, Chlipała oraz Pietryka, Bartoszyk, Siedlarz, Wdowik, Kantor, Turczyn, Głaz, Łanucha, Fryc, Minasjan, Cichosz

Nadspodziewanie trudnym przeciwnikiem okazała się dla ekstraklasowej Cracovii II-ligowa Resovia,  prowadzona przez byłego trenera "Pasów" Mirosława Hajdę. - To był nasz najlepszy sparing. Do przerwy prowadziliśmy 2-1, potem na boisku pojawiło się ośmiu nowych zawodników, zaczął sypać śnieg, ale wciąż zagrażaliśmy gospodarzom - cieszył się trener rzeszowian.
Pierwszy gol dla Resovii padł po błędzie Marka Wasiluka naciskanego przez Piotra Chlipałę. Kolejne po efektownych strzałach z wolnego Kamila Walaszczyka i niezwykle aktywnego Dariusza Kantora, który jeszcze dwa razy uderzał w ten sam sposób, a piłka mijała bramkę o centymetry. W 66 minucie to resoviacy powinni prowadzić 4-3, jednak Wiesław Kozubek z pięciu metrów nie potrafił pokonać Łukasza Merdy.
Pierwszego gola dla Cracovii zdobył Michał Golkiński, strzałem głową zamienił na bramkę dośrodkowanie z prawej strony Dariusza Pawlusińskiego. Na 2-2 wyrównał Radosław Matusiak.     
Po jego strzale z 15 metrów, piłka odbiła się jeszcze od jednego z rzeszowian i wpadła do siatki. Chwilę potem Matusiak wykorzystał rzut karny (za faul na Kaszubie) i Pasy prowadziły 3-2, a po tym jak do remisu doprowadził Kantor, zwycięską bramkę dla krakowian strzelił  nowy gracz Cracovii Krzysztof Kaliciak, finalizując kontrę zespołu.
Bramki drugoligowca przez pół godziny strzegł Waldemar Sotnicki (ostatnio w KSZO, kiedyś w Hutniku Kraków i Górniku Wieliczka), który lada dzień powinien podpisać kontrakt. - Przyda się nam ktoś tak doświadczony - podkreśla szkoleniowiec Resovii. Zatrudnienie Sotnickiego oznacza koniec szans na angaż dla sprawdzanego od dwóch tygodni Łukasza Bartoszyka z Tomasovii.

TSz, sportowetempo.pl

2010.02.02 | Piotr Marynowski piłkarzem Resovii

Piotr Marynowski został nowym piłkarzem rzeszowskiej Resovii. 20-letni wychowanek LKS-u Łużna większą część swojej krótkiej kariery piłkarskiej spędził w mieleckiej Stali, z którą w 2007 roku zdobył Mistrzostwo Polski juniorów młodszych.
Utalentowany pomocnik trenuje z rzeszowskimi "pasiakami" od początku roku. W dniu dzisiejszym podpisał kontrakt na grę w Resovii do 2012 roku.

resoviacy.pl

2010.01.30 | Kolejny sparing Resovii

Resovia Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
38' Kmiecik

Resovia: Pietryka, Siedlarz, Kozubek, Bogacz, Szkolnik, Turczyn, Łanucha, Fryc,  Walaszczyk, Piątkowski, Kantor oraz Sotnicki, Wdowik, Głaz, Marynowski,  Minasjan, Cichosz,  Domoń, Bergier, Chlipała, Hajduk
Sandecja: Kozioł, Makuch, Fröhlich, Sylla, Choruži,  Bębenek, Niane, Stefanik, Gawęcki, Hloušek, Kmiecik oraz Szczepanik, Gryszun, Borovićanin, Kominiak, Zawiślan, Szczepański, Bania, Zygmunt, Urban, Piegzik, Aleksander

Resovia po raz kolejny rozegrała sparing w Dukli i ponownie przegrała, tym razem 0-1 z I-ligową Sandecją Nowy Sącz (gol Kmiecika). Mogło się skończyć remisem, ale Arturowi Minasjanowi brakło precyzji przy wykonywaniu rzutu karnego.
Nasz klub testował bramkarza Waldemara Sotnickiego, ostatnio zawodnika KSZO Ostrowiec. Wiosną w ekipie pasiaków będzie grał Rafał Zawiślan (chwilę trenował w Sandecji), ale testowany Artur Bergier, który miał być jego ewentualnym następcą niekoniecznie wróci automatycznie do Kolejarza Stróże, bo przypadł do gustu szkoleniowcom rzeszowskiej drużyny.
Miejsca w Resovii nie zagrzeje Mariusz Wiktor (wrócił po wypożyczeniu do Orła Przeworsk) - jest bliski przejścia do Rzemieślnika Pilzno

T. Ryzner, Nowiny

2010.01.28 | Piotr Chlipała wypożyczony do Resovii

Piotr Chlipała wzmocni kadrę Resovii w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010. Negocjacje działaczy Resovii z zawodnikiem i jego macierzystym klubem trwały od kilku tygodni.
Nowy nabytek rzeszowskich "pasiaków" jest doświadczonym napastnikiem, który większą część swojej kariery spędził w klubach województwa małopolskiego. Grał m.in. w Świcie Krzeszowice, Proszowiance, Kmicie Zabierzów, Kolejarzu Stróże i Sandecji Nowy Sącz. W rundzie jesiennej sezonu 2009/10 rozegrał w barwach I-ligowej Sandecji 11 meczów ligowych.

resoviacy.pl

2010.01.27 | Przegrany sparing "pasiaków"

Karpaty Krosno - Resovia Rzeszów 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
9' Szymański, 35' Mroczka, 68' Buczek - 26' Chlipała

Resovia: Pietryka, Szkolnik, Bogacz, Kozubek, Siedlarz, Piątkowski, Walaszczyk, Fryc, Łanucha, Kantor, Chlipała oraz Bartoszyk, Wdowik, Jakubowski, Turczyn, Domoń, Bergier, Minasyan, Marynowski, Hajduk, Głaz
Karpaty: Hajduk, Śliwiński, Prach, Łukaczyński, Włodarski, Kumah-Doe, Składanowski, Majcher, Sedlaczek, Szymański, Sienicki oraz Martuszewski, Gąsiorek, Gonet, Nazar, Buczek, Mroczka, Frydrych, Drąg, Kurowski, Koncewicz, Albrycht, Garlak, Sico, Moroń

W rozegranym dzisiaj sparingu piłkarze Resovii przegrali niespodziewanie z III-ligową drużyna Karpat Krosno. Mecz rozegrano w Dukli na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

resoviacy.pl

2010.01.23 | Resovia szuka bramkarza

Piłkarze rzeszowskich "pasiaków" zakończyli tygodniowe zgrupowanie w Barcicach. Resoviacy przebywali w ośrodku "Las Vegas" oddalonym 9 km od Nowego Sącza.
W trakcie zgrupowania do drużyny dołączył testowany bramkarz Łukasz Bartoszyk (Tomasovia). Jego treningi z Resovią związane są z tym, że sprawa pozyskania Piotra Towarnickiego najprawdopodobniej nie powiodła się. Towarnicki, który był wcześniej przymierzany do gry w Resovii został zawieszony w prawach zawodnika przez swój macierzysty klub (Concordię Piotrków Trybunalski). Spór bramkarza z Concordią rozstrzygnie najprawdopodobniej Wydział Dyscypliny PZPN w Warszawie.

resoviacy.pl

2010.01.18 | Tomasz Wdowik wypożyczony do Resovii

Tomasz Wdowik został na 6 miesięcy wypożyczony z Przeboju Wolbrom do Resovii.
20-letni obrońca jest wychowankiem IKS Olkusz. W 2007 roku trafił do drużyny z Wolbromia, z którą awansował do II ligi. W rundzie jesiennej sezonu 2009/10 w barwach Przeboju rozegrał 13 meczów ligowych.

 

resoviacy.pl

2010.01.15 | Resoviacy wzięli na obóz kilku nowych

Piłkarze Resovii wyjechali dziś rano na tygodniowy obóz do Barcic k. Starego Sącza. - Będziemy trenować ciężko, trzy razy dziennie - zapowiedział szkoleniowiec "pasiaków" Mirosław Hajdo, który podczas zgrupowania przyjrzy się kilku nowym twarzom.
W grupie 23 zawodników jacy wsiedli do autokaru, znaleźli się pozyskani tej zimy przez rzeszowski klub Mateusz Siedlarz, Piotr Chlipała i Artur Minasjan, który od samego rana załatwiał w urzędach (z dobrym skutkiem) formalności związane z przedłużeniem polskiej wizy.
Mirosław Hajdo na obóz zabrał również Mariusza Wiktora (wrócił z wypożyczenia do Orła Przeworsk), 20-letniego pomocnika Piotra Marynowskiego, który ostatnio próbował swoich sił w Stali Mielec i trenującego w rzeszowskim klubie od jesieni obrońcę z Ropczyc Mariusza Cichosza. Na miejscu do zespołu dołączyć ma 24-letni pomocnik Adrian Bergier, któremu trener Kolejarza Stróże Jarosław Araszkiewicz właśnie podziękował za współpracę.

A.Lupa, sportowetempo.pl

2010.01.14 | Z Zakaukazia do Rzeszowa

Artur Minasyan, 32-letni pomocnik pochodzący z Armenii podpisał półroczny kontrakt na grę w barwach Resovii.
Nowy nabytek rzeszowskich "pasiaków" jest byłym rozgrywającym reprezentacji swojego kraju. W swojej bogatej karierze piłkarskiej były piłkarz Araratu Erywań brał również udział w rozgrywkach Pucharu UEFA.

resoviacy.pl

2010.01.07 | Pierwszy trening "pasiaków"

Piłkarze "pasiaków" rozpoczęli dziś na własnym boisku przygotowania do rundy rewanżowej. Jutro spotkają się w hali, gdzie nastąpi sprawdzenie wagi, a potem odbędą się testy wydolnościowe.
Zajęcia przy padającym śniegu przeprowadzili głównie asystenci Mirosława Hajdy - Józef Stefanik i Mariusz Stawarz. Zaczęło się od biegu wokół boiska, rozciągania mięśni i zabawie z piłkami lekarskimi, skończyło na krótkiej "gierce". Trening trwał niewiele ponad godzinę.
Pojawiło się na nim 23 zawodników. Z nowych - tylko Mateusz Siedlarz (obrońca pozyskany z Przeboju Wolbrom). Bramkarz Piotr Towarnicki (ostatnio Concordia Piotrków Trybunalski) i napastnik Piotr Chlipała (Sandecja Nowy Sącz) spodziewani są w piątek. Nie wiadomo, czy rzeszowianie dokonają kolejnych zakupów. - Mamy na oku dwóch graczy, całkiem solidnych, ale do realizacji transferów daleka droga. Doświadczony pomocnik może by się i przydał, z drugiej strony uważam, że kadra jest mocna i nie warto na siłę dokonywać rewolucji - tłumaczy Mirosław Hajdo.
Z zespołem trenowali dzisiaj Bartosz Madeja, Marcin Pietrucha i Łukasz Korab, choć wiosną w Resovii ich nie zobaczymy. Madeja przechodzi do Siarki Tarnobrzeg, Pietrusze, Korabowi oraz Mariuszowi Wiktorowi klub szuka sensownych pracodawców. W drużynie zostaje natomiast Konrad Domoń.

A.Lupa, sportowetempo.pl

2010.01.04 | Resoviakom kończy się laba

W czwartek, 7 stycznia, wrócą do zajęć piłkarze Resovii. Na pierwszym treningu mają się pojawić trzej nowi zawodnicy - bramkarz Piotr Towarnicki (ostatnio Concordia Piotrków Trybunalski), obrońca Mateusz Siedlarz (Przebój Wolbrom) i napastnik Piotr Chlipała (Sandecja Nowy Sącz).
- Spotykamy się w hali, zaczynamy od ważenia i testów wydolnościowych. Mamy nadzieję, że piłkarze będą w formie. Po zakończeniu rundy otrzymali zestawy ćwiczeń. Za każdy dodatkowy kilogram zapłacą 300 zł kary - informuje II trener rzeszowian Józef Stefanik - Czy ktoś będzie musiał sięgać do kieszeni? Chyba nie, skoro nawet Sebastian Hajduk, facet ze skłonnościami do tycia, nie przekroczył limitu - dodaje ze śmiechem.
15 stycznia "pasiaki" wyjadą na 8-dniowy obóz do Barcic koło Starego Sącza. Miejsce drugiego zgrupowania ciągle nie jest znane - wiadomo jednak, że będą to Dukla albo Skotniki pod Krakowem. W stolicy Małopolski resoviacy zagrają również na początku lutego sparing z Cracovią.

A.Lupa, sportowetempo.pl

2009.12.29 | Tomek Król wypożyczony do Polonii Przemyśl

Bramkarz Resovii, ulubieniec rzeszowskiej publiczności - Tomasz Król został wypożyczony do IV-ligowej Polonii Przemyśl.
Okres kadencji trenera Hajdy w Resovii był dla tego zawodnika okresem najtrudniejszym. Bramkarz wystąpił tylko w 2 meczach Pucharu Polski. W poprzednich sezonach rozegrał 13 spotkań ligowych w barwach rzeszowskiego klubu. Najlepszy występ w bramce "pasiaków" odnotował w derbach Rzeszowa rozegranych 26 kwietnia 2009 r. Sercem do walki i zaangażowaniem w podejściu do treningów i meczów zyskał sobie sympatię i szacunek rzeszowskich kibiców.

 resoviacy.pl

2009.12.23 | Mateusz Siedlarz piłkarzem "pasiaków"

Mateusz Siedlarz, 23-letni obrońca Przeboju Wolbrom przechodzi do rzeszowskich "pasiaków". Wychowanek krakowskiej Garbarni związał się z Resovią 3-letnim kontraktem. W drużynie z Wolbromia spędził ponad 4 sezony. W 14 meczach rundy jesiennej 2009/10 zdobył dla Przeboju 3 gole, wszystkie z rzutów karnych.


 

 resoviacy.pl

2009.12.18 | Pełne poparcie dla Aleksandra Bentkowskiego

W czwartek (17 bm.) o godz. 17.00 odbyło się 94. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze członków Cywilno – Wojskowego Klubu Sportowego „Resovia”. 
W zarządzie klubu zaszły tylko „kosmetyczne” zmiany. W dalszym ciągu pełne poparcie klubowych członków posiada prezes Aleksander Bentkowski, który przez kolejne 4 lata będzie pełnił funkcję prezesa jednego z najstarszych klubów w kraju.
W składzie zarządu Resovii znaleźli się ponadto: Janusz Mazur (wiceprezes ds. sportowych, Prezes Sekcji Lekkiej Atletyki), Jacek Pięta (wiceprezes ds. sponsorów), Zbigniew Wiech (wiceprezes ds. organizacyjnych), Adam Sadecki (członek zarządu, Prezes Sekcji Piłki Nożnej), Eugeniusz Korbecki (członek zarządu, Prezes Sekcji Kolarskiej), Jacek Trojnar (członek zarządu, Prezes Sekcji Łuczniczej), Łukasz Majka (członek zarządu), Bogdan Kula (członek zarządu), Wiesław Ptaszek (członek zarządu).

 resoviacy.pl

2009.12.13 | Orliki Igloopolu Dębica najlepszą drużyną Resovia PDEM CUP

Zwycięzcą halowego turnieju Resovia PDEM CUP organizowanego dla chłopców z rocznika 2000 została drużyna Igloopolu Dębica.
8 drużyn biorących udział w turnieju rozgrywało 14-to minutowe mecze w systemie „każdy z każdym”. Dębickie „Morsy” okazały się tego dnia zdecydowanie najlepszą i najskuteczniejszą drużyną turnieju. Kolejne miejsca na pudle zajęły drużyny Stali i Orłów Rzeszów. Niedawny triumfator Pucharu Rzeszowa, drużyna „resoviackich urwisów” wystawiła dwie ekipy, które zajęły odpowiednio 4 i 6 miejsca.

więcej | resoviacy.pl

2009.12.08 | Adam Sadecki nadal prezesem sekcji piłkarskiej

- Być działaczem Resovii, klubu z ponad 100-letnią tradycją, to zaszczyt i honor - podkreślił po wyborze na prezesa piłkarskiej sekcji Adam Sadecki, który - de facto - rzeszowskim piłkarzom szefuje już od 10 miesięcy.
Podczas dzisiejszego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków sekcji Sadecki uzyskał wielki mandat zaufania - nie było na sali nikogo, kto podważyłby jego kandydaturę.
Nowy-stary prezes stanął na czele zarządu, w skład którego weszli: Marek Holski, Janusz Brud, Ryszard Blicharz i bramkarz II-ligowej drużyny Marcin Pietryka.
- Jestem szczęśliwy, ale i zaskoczony wyborem - przyznał Sadecki. Obecnych na zebraniu piłkarzy poprosił o wyrozumiałość. - Robimy wszystko, żebyście otrzymywali wypłaty w terminie. Czasem się nie udaje, ale to nie świadczy o nieudolności działaczy. W klubie panuje świetna atmosfera, dbajmy o nią.
Sytuacja finansowa sekcji nie jest zła. Piłkarzy wspiera 46 sponsorów, szacowany budżet na 2010 rok to prawie 1 mln zł.

A. Lupa, sportowetempo.pl

2009.12.08 | Piotr Towarnicki przymierzany do gry w Resovii

Bramkarz Piotr Towarnicki uzupełni kadrę Resovii przed rundą rewanżową sezonu 2009/2010. 21-letni wychowanek klubu Orzeł Biały Wałcz będzie rywalizował o miejsce w bramce z Marcinem Pietryką. Kandydat do gry w bramce „pasiaków” rundę jesienną spędził w drugoligowej Concordii Piotrków Trybunalski. W swojej krótkiej karierze piłkarskiej reprezentował m.in. Kolejarza Stróże, Amicę Wronki, Arkę Gdynia i Kanię Gostyń. Ma za sobą również naukę w znanej szkole bramkarskiej w Szamotułach i udział w konsultacjach młodzieżowej kadry Polski trenera Andrzeja Zamilskiego. Jego transfer do Resovii związany jest z wypożyczeniem Tomka Króla do jednego z podkarpackich klubów.

resoviacy.pl

 

 


29  31 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by