ARCHIWUM 88

  klub
strona główna
aktualności
informacje
stadion
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

2023.06.24 |  Ruben Hoogenhout odchodzi z Resovii

Z kadrą Resovii pożegnał się Ruben Hoogenhout. 24-letni piłkarz rozegrał w barwach Resovii 25 spotkań ligowych i 2 spotkania w Pucharze Polski, w których zdobyl 1 bramkę. W rzeszowskich "Pasiakach" grał na warunkach wypożyczenia z Miedzi Legnica. Po spadku tego zespołu z Ekstraklasy i zakończeniu umowy z Resovią, powrócił do Legnicy.

resoviacy.pl

2023.06.22 | Resovia po pierwszym treningu

Podopieczni Mirosława Hajdy rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu 2023/24. W pierwszym treningu na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego wzięło udział 37 piłkarzy.
W ekipie rzeszowskich "Pasiaków" zapowiadają się spore rotacje kadrowe i nadal jest więcej niewiadomych, niż informacji o planach na najbliższy sezon. Pierwszoligowcy z Rzeszowa nadal funkcjonują bez dyrektora sportowego, a zapowiadana zmiana na stanowisku prezesa spółki dotychczas nie doszła do skutku.
W klubie potwierdzono dotychczas, że ważne kontrakty na najbliższy sezon mają: Radosława Adamski, Branislav Pindroch, Bartłomiej Wasiluk, RafałMikulec, Bartłomiej Eizenchart, Radosława Kanach, Mateusz Bondarenko i Maciej Góski.

resoviacy.pl

2023.06.21 | Mehdi Lehaire wrócił do Legnicy

Z kadrą Resovii pożegnał się Mehdi Lehaire. 23-letni piłkarz rozegrał w barwach Resovii 14 spotkań ligowych. W rzeszowskich "Pasiakach" grał na warunkach wypożyczenia z Miedzi Legnica. Po spadku tego zespołu z Ekstraklasy i zakończeniu umowy z Resovią, powrócił do Legnicy.

resoviacy.pl

2023.06.21 | Marek Mróz piłkarzem Zagłębia Lubin

Z kadrą Resovii pożegnał się Mark Mróz. Najlepszy strzelec zespołu Mirosława Hajdy w nadchodzącym sezonie zagra w barwach Zagłębia Lubin.
W rzeszowskich "Pasiakach" rozegrał w rozgrywkach ligowych i Pucharu Polski 63 mecze, w których zdobył 16 goli.

resoviacy.pl

2023.06.19 | Kolejny ubytek w zespole Resovii

Kolejnym piłkarzem, który rozstał się z zespołem Resovii jest Aleksander Komor. 28-letni środkowy obrońca w nadchodzącym sezonie reprezentował będzie barwy GKS-u Katowice.
W Resovii rozegrał 43 mecze ligowe, w których zdobył 5 bramek.

resoviacy.pl

2023.06.16 | Miłosz Kałahur piłkarzem Lechii Gdańsk

Z kadrą Resovii po zakończeniu sezonu 2022/23 pożegnał się Miłosz Kałahur. 23-letni piłkarz w nadchodzącym sezonie zagra w Lechii Gdańsk, którą poprowadzi nowy szkoleniowiec Szymon Grabowski.
Miłosz Kałahur rozegrał w barwach Resovii 21 meczów ligowych i 3 mecze w rozgrywkach Pucharu Polski. Zdobył dla rzeszowskich "Pasiaków" 1 bramkę.

resoviacy.pl

2023.06.07 | Kamil Antonik piłkarzem Miedzi Legnica

Z kadrą Resovii po sezonie 2022/23 pożegnał się Kamil Antonik. 24-letni piłkarz grający na pozycji bocznego pomocnika w nadchodzącym sezonie reprezentował będzie barwy Miedzi Legnica. Ze spadkowiczem z Ekstraklasy związał się trzyletnim kontraktem.
W Resovii, w rozgrywkach ligowych i w Pucharze Polski rozegrał 101 spotkań, w których zdobył 12 bramek.

resoviacy.pl

2023.06.03 | Roztrwonione zwycięstwo

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia Rzeszów 4:3 (1:3)
29' Neugebaurer, 49' Sitek, 52' Drzazga, 74' Biliński - 9' Antonik, 18' (k) 25' (k) Wasiluk

Podbeskidzie: Igonen, Sitek, Mikołajewski, Vitelli , Markow, Hartherz (77' Milašius), Neugebauer , Bieroński (30' Simonsen), Janota , Drzazga, Biliński
Resovia:
Łakota, Adamski
, Komor , Bondarenko , Kałahur , Mikulec , Kanach (58' Mikrut), Bąk (58' Chuchro), Wasiluk (85' Pieniążek), Eizenchart (79' Seweryn), Antonik (58' Górski )
Sędzia: Gawęcki
(Kielce), Widzów: 3214

Piłkarski rollercoaster zaprezentowali swoim kibicom piłkrze Resovii, którzy roztrwonili trzybramkową zaliczkę w Bielsku-Białej. "To nie będzie spacerek, nic z tych rzeczy" - zapowiadał przed spotkaniem Resovii z Podbeskidziem fizjoterapeuta "Pasiaków" Wojciech Bałut.
Miał rację, bo było to spotkanie niecodzienne. Po niespełna trzydziestu minutach gry wydawało się, że rzeszowianie zdemolują wyżej notowanego rywala, ale katastrofalną nonszlalancją oddali prowadzenie.
W Bielsku-Białej trener Mirosław Hajdo zamieszał składem i dał zagrać kilku piłkarzom, kórzy mieli w całym sezonie mało okazji do pokazania się w podstawowej "jedenastce". 
Dla "Pasiaków" miał być to mecz o pietruszkę, a miejscowi mieli jeszcze teoretyczne szanse na grę w barażach w przypadku potknięć Stali Rzeszów i Arki Gdynia.
Podopieczni Dariusza Żurawia od pierwszego gwizdka mocno aatakowali i szczególnie na prawej stronie boiska z dużą łatwością przedzierali się w pod pole karne "biało-czerwonych".
W 9 minucie w obozie gospodarzy zapanowała konsternacja, bo Kamil Antonik solową akcję zakończył precyzyjnym uderzeniem i dał "Pasiakom" prowadzenie. Kilka minut później ten sam zawodnik otrzymał  długie podanie z własnej połowy i został powalony na murawę w "szesnastce" gospodarzy przez Arthura Vitelli' ego. Francuski obrońca otrzymał czerwoną kartkę, a rzeszowianie rzut karny.
Przed szansą podwyższenia wyniku ze stałego fragmentu gry stanął Bartłomiej Wasiluk i okazji nie zmarnował.
Rzeszowianie sami zakosczeni takim obrotem sprawy nie zamierzali cofać się do defensywy. W 25 minucie zapachniało sensacją, bo w polu karnym gospodarzy faulowany był Rafał Mikulec. Do "jedenastki" ponownie podszedł Wasiluk i po raz kolejny pewnym strzałem pokonał Matveia Ignonena.
Na stadionie rozległy się gwizdy niezadowolonej z gry swoich piłkarzy publiczności i wydawało się, że Resovia ma wszystkie argumenty, aby ułożyć sobie ten mecz według swojego scenariusza.
Niestety fatalne błędy Aleksandra Komora sprawiły, że resoviacy znaleźli się w tarapatach. W 29 minucie środkowy obrońca Resovii stracił piłkę przy wyprowadzeniu akcji, a sytuacji nie zdołał ratować Mateusz Bondarenko i Tomasz Neugebauer zdobył pierwszą bramkę dla miejscowych.
Kilkadziesią sekund później ponownie koszmarny błąd popełnił Komor. Środkowy obrońca Resovii znowu nie opanował piłki przy wyprowadzania i sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Michała Janotę. Arbiter bez zbędnych ceregieli sięgnął po czerwony kartonik i miejscowi poczuli, że mogą jeszcze wrócić do gry w tym spotkaniu.
Po przerwie Podbeskidzie zaczęło marsz do zwycięstwa, a piłkarze trenera Mirosława Hajdy popełniali kolejne błędy.
W 49 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Maksymilian Sitek. 22-letni pomocnik, który ma w przeszłości epizod gry w młodzieżowych zespołach Resovii precyzyjnym strzałem obok słupka zaskoczył Pawła Łakotę i na stadionowym zegarze pojawił się wynik 2:3.
Na wyrównującą bramkę publicznośc nie musiała długo czekać, bo defensywa Resovii grała bardzo ślamazarnie. Piłka dograna z rzutu wolnego trafiła na głowę Jeppe Simonsena, który dograł do Krzysztofa Drzazgi i było 3:3. Wszystko precyzyjne, wyćwiczone i przy statycznej postawie "Pasiaków".
Po stracie bramki do natarcia ruszyli rzeszowianie, ale fatalny błąd przytrafił się tym razem Miłoszowi Kałahurowi. Boczny obrońca Resovii stracił futbolówkę i kontratak gości strzałem na 4:3 wykończył Kamil Biliński.
W 76 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Radosław Adamski i rzeszowianie kończyli mecz w dziewięciu.
Miejscowi potrafili wykorzystać przewagę liczebną, długo utrzymywali się przy piłce i dowieźli korzystny dla nich rezultat do ostatniego gwizdka. Wygrana nie dałą im jednak miejsca w barażach. Na pozycjach 3-6 uplasowały się zespoły: Bruk-Betu Nieciecza, Wiłsy Kraków, Puszczy Niepołomice i Stali Rzeszów. Bezpośrdeni awans do Ekstraklasy zapewniły sobie: ŁKS i Ruch Chorzów. Z Fortuna I Ligą po ostatniej kolejce pożegnały się: Skra Częstochowa, Chojniczanka Chojnice i Sandecja Nowy Sącz. Resovia zajęła 14 miejsce w tabeli z 38 punktami na koncie.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Podbeskidzie Resovia
 bramki 4 3
 strzały celne 8 5
 strzały niecelne 4 4
 rzuty rożne 5 5
 na spalonym 1 1
 rzuty karne 0 2
 rzuty wolne 18 12
 żółte kartki 3 7
 czerwone kartki 1 2

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Jesteśmy chyba frajerami roku, bo mając mecz pod kontrolą absolutną, nagle w kilka minut się mecz odwraca. Do teraz tego sobie nie mogę wytłumaczyć. To jest mój komentarz do meczu. Należą się jednak podziękowania chłopakom, bo dzięki nim dzisiaj tu nie musieliśmy walczyć o życie.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.06.01 | Kolejny występ Gracjana Czapniewskiego w kadrze U15

Włochy U15 - Polska U15 2:2 (1:0)
17' 68' Lontani - 47' Dudek, 58' Cegliński

Włochy: Huli, Specker (41' Mambuku), Palma, Bovio (60' Reggiani), Calvani (41' Marello), Borasio (49' Bagordo), Ceppi (60' Prisco), Comotto (60' Montorro), Lontani, Vella (49' Blini), Zanaga (41' Campaniello)
Polska: Błocki, Kubiak (68' Uchroński), Gmur (41' Hanuszczak), Czapniewski, Kędziora, Grześka (41' Osowski), Cegliński, Falkiewicz, Dudek (68' Ruszkiewicz), Peret (68' Węgrzyn), Szymczak (41' Siniawski)
Sędzia: Lisi (Włochy)

Młodzieżowa reprezentacja Polski U15 zremisowała 2:2 z Włochami. Było to kolejny mecz towarzyski zespołu Dariusza Gęsiora, w którym zagrał Gracjan Czapniewski. Piłkarz SMS-u Resovia rozegrał całe spotkanie.

resoviacy.pl

2023.05.30 | Gracjan Czapniewski ponownie w kadrze Polski

Włochy U15 - Polska U15 3:1 (1:1)
5' Campaniello, 34' Lontani, 61' Blini - 10' Siniawski

Włochy: D'Autilia Widmer, Lissi (51' Mambuku), Natali, Reggiani (69' Bovio), Marello (41' Calvani), Bagordo (79' Borasio), Prisco (51' Montorro), Blini, Lontani (41' Comotto), Campaniello (41' Zanaga), Inacio
Polska: Zieliński, Korzeniowski, Cegliński, Czapniewski (74' Gmur), Bartkowiak (69' Kubiak), Dudek, Ruszkiewicz (69' Falkiewicz), Węgrzyn (41' Osowski), Hanuszczak (60' Peret), Uchroński
(74' Kędziora), Siniawski (60' Szymczak)
Sędzia: Buletti (Włochy)

Reprezentacja Polski do lat 15 prowadzona przez Dariusza Gęsiora przegrała 1:3 z Włochami w meczu towarzyskim. W zespole "biało-czerwonych" 74 minuty rozegrał reprezentant Resovii Gracjan Czapniewski. Był to kolejny występ piłkarza Resovii w młodzieżowej reprezentacji Polski.

resoviacy.pl

2023.05.28 | Szóstka od Trójki na zakończenie sezonu

Trójka Staszówka Jelna - Resovia Rzeszów 6:0 (2:0)
2' (k) 77' Romuzga, 25' (sam.) Florek, 61' Tomasiak, 75' 90' Kuźdub

Trójka: Smoleń, Cygan, Duda, Dziób, Golonka (30' Dudka), Haberna, Kalinowska (75' Wałaszek), Kuźdub, Piwowarczyk, Tomasiak , Romuzga
Resovia:
Barszcz, Gołojuch , Florek , Czyż, Marszał (58' Strasińska), Bednarz, Misiak , Litwin (58' Bukowiec), Kurasz, Puzio, Dańko
Sędzia: Adamska (Kielce), Kaput (rezerwowa Resovii)

Do zachowania statusu pierwszoligowca piłkarki Staszówki potrzebowały zwycięstwa nad wyżej notowaną Resovią i cel osiągnęły z nawiązką. Już w 2 minucie spotkania Anita Romuzga wpisała się na listę strzelców po strzale z rzutu karnego.
To było kompletnie nieudane spotkanie w wykonaniu piłkarek Pawła Szurgocińskiego. W 25 minucie trafienie samobójcze zanotowała Wioletta Florek, a kilka minut później z boiska wyleciała ukarana drugim żółtym kartonikiem Roksana Gołojuch.
Grające w dziesiątkę piłkarki Resovii niewiele miały do powiedzenia na murawie w Siennej i po przerwie grano właściwie do jednej bramki.
Kolejne trafienia zanotowały: Anita Romuzga, Paulina Tomasiak i Natalia Kuźdub. Ta ostatnia piłkarka trafiała do siatki dwukrotnie i "biało-czerwone" wracały do Rzeszowa z bagażem sześciu goli.
Rzeszowianki zakończyły sezon 2022/23 na szóstym miejscu w tabeli.

resoviacy.pl

2023.05.27 | Pożegnalny mecz "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
17' Kałahur - 58' (sam.) Chuchro, 80' Mešanović

Resovia: Pindroch, Mikulec, Komor, Hoogenhout , Kałahur, Mikrut (46' Vieira), Wasiluk (35' Chuchro), Mróz , Lehaire (71' Kanach), Eizenchart (58' Antonik), Górski (72' Seweryn)
Bruk-Bet:
Bartoszek, Kadlec
, Ambrosiewicz, Putivcev, Grabowski (46' Fornalczyk ), Hilbrycht, Spiewak, Hubinek , Zawijśkyj (46' Mešanović) Radwański, Wacławek (74' Błachewicz) Poznar (89' Kukułowicz)
Sędzia: Małyszek
(Lublin), Widzów: 1082

Na finiszu ligowych rozgrywek podopieczni Mirosława Hajdy przegrali z walczącą o awans do Ekstraklasy Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:2. To było ostatnie w sezonie spotkanie "Pasiaków" rozgrywane w Rzeszowie i "biało-czerwoni" chcieli godnie pożegnać się z publicznością. Przez niespełna godzinę resoviacy radzili sobie bardzo dobrze w pojedynku z wyżej notowanym rywalem, ale końcówka meczu należała do gości.
Gospodarze od 30 minuty mieli mocno pod górkę, bo plac gry opuścił ukarany czerwoną kartką Ruben Hoogenhout.
Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy zepchnęli Resovię na własną połowę. Spore kłopoty rzeszowianom sprawiało upilnowanie Adama Radwańskiego, który zasypywał pole karne Resovii groźnymi dośrodkowaniami. Rzeszowianie starali się w wychodzić szybkimi kontratakami.
W 17 minucie świetną akcję wyprowadził Filip Mikrut, który wyłożył piłkę Bartłomiejowi Eizenchartowi. 21-letni wychowanek Górinka Łęczyca strzelił prosto w wychodzącego z bramki Bartoszka, ale dobitka Miłosza Kałahura była już skuteczna.
Dwie minuty później na bramkę Resovii uderzał Bruno Wacławek i Ruben Hoogenhout jakimś cudem zdołał wybić piłkę z bramki.
Kluczowym momentem spotkania była 30 minuta. Bartłomiej Wasiluk wdał się w koszmarny drybling z Adamem Radwańskim i stracił futbolówkę. Wychodzącego na czystą pozycję rywala faulował Ruben Hoogenhout i arbiter sięgnął po czerwoną kartkę.
Grający w przewadze piłkarze Radoslava Latala przejęli inicjatywę, ale Resovia mądrze broniła dostępu do własnej bramki i dowiiozła wynik do przerwy.
W drugiej połowie spotkania doświadczony zespół z Niecieczy ruszył z impetem do natarcia. W rzeszowskiej bramce cuda wyczyniał Branislav Pindroch, który dwoił się i troił, aby powstrzymać rozpędzonych rywali.
W 58 minucie defensywa Resovii pękła po rzucie rożnym. Piłka dośrodkowana przez Mariusza Fornalczyka trafiła w okolice drugiego słupka, a tam pojedynek główkowy z rywalem przegrał Eizenchart. Zakotłowało się w okolicach linii bramkowej i futbolówkę głową trącił Andrej Kadlec na tyle sprytnie, że ta po odbiciu od Karola Chuchro - wpadła do siatki.
W 75 minucie koronkową akcję w polu karnym rywali przeprowadzili rzeszowianie, ale Łukasz Seweryn nie wykorzystał idealnej sytuacji bramkowej.
Cztery minuty później goście przejęli piłkę po niedokładnym podaniu Kamila Antonika i Muris Mešanović strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Pindrochowi na interwencję.
W końcowych minutach meczu do głosu ponownie doszli rzeszowianie i mieli jeszcze okazje, aby sięgnąć po remis.
W 86 minucie wychodzącego z kontratakiem Radosława Kanacha faulował Mariusz Fornalczyk i arbiter po raz drugi w tym spotkaniu sięgnął po czerwoną kartkę.
W doliczonym czasie gry na bramkę gości uderzał jeszcze Rafał Mikulec i piłkę meczową miał Marek Mróz. Nieczysto jednak trafiona piłka wylądowała nie w siatce, a w rękawicach Bartoszka.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Bruk-Bet
 bramki 1 2
 strzały celne 6 8
 strzały niecelne 5 8
 rzuty rożne 6 9
 na spalonym 1 0
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 13 17
 żółte kartki 1 2
 czerwone kartki 1 1

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Ostatni mecz w Rzeszowie. Nie na naszym obiekcie lecz w Rzeszowie. Chcę podziękować kibicom, którzy nas dopingowali od września do dzisiejszego spotkania. Wspierali nas nie tylko w dobrych momentach, ale też w tych trudnych chwilach. Dzięuję moim zawodnikom, bo to był pierwszy mecz, który zagraliśmy bez obciązeń psychicznych. Wykonali dobrą robotę. Dzięuję wszystkim w klubie, którzy byli nam życzliwi, pomagali w trudnych momentach. To jest dla nas istotne. Dzieuję sztabowi, kierownikowi zespołu. Nie zawsze było łatwo, a zawsze możńa było na tych ludzi liczyć. Jeśli chodzi o mecz, to nie spodziewałem się, że prawie 70 minut będziemy grać bez jednego zawodnika. Można było jednak jeszcze coś dołożyć do wyniku. Przed nami ostatni mecz. Mam nadzieję, że zarząd stanie na wysokości zadania i zbuduje lepszy zespół, a nie drużynę, która odpali lub nie odpali. To zadanie działaczy. Mam nadzieję, ze tak się stanie. Dziś chcieliśmy zagrać w niskim pressingu, odbierać piłki. Początek meczu był dla gości, a później spotkanie się wyrównało. Zdobyliśmy fajną bramkę. Na raty, al dobre podanie Mikruta i wykończenie Kałahura. Dobrze szło do momentu czerwonej kartki. Nie wiem czy zawodnik wychodziłna czystą pozycję. Muszę to jeszcze raz obejrzeć. Czy tam nie było Komora? Po kartce trzeba było zmienić granie. Rywal wyrównał i wyszedł na prowadzenie. W końcówce mieliśmy jednak jeszcze okazje do wyrównania. Aby Resovia miała w końcu dobry zespół, musi się coś tu zacząć dziać. Muszą wszscy zrozumieć, że nia da się budować ekipy na ryzyku. Ten klub zasługuje na to, aby drużyna walczyła o szóstkę.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.05.21 | Ten niesamowity Pirulo

ŁKS Łódź  - Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)
30' Pirulo, 61' (sam.) Chuchro - 86' Buno Garcia

ŁKS: Bobek, Dankowski, Dąbrowski, Marciniak, Tutyškinas (87' Monsalve), Pirulo (87' Balongo), Mokrzycki, Trąbka, Kowalczyk, Szeliga (67' Śliwa), Janczukowicz (75' Jurić)
Resovia:
Pindroch, Adamski, Komor, Chuchro
, Kałahur, Mikulec (78' Bruno Garcia ), Kanach (62' Wasiluk), Mróz, Lehaire (67' Bąk), Antonik (62' Eizenchart), Górski (78' Sylvestr)
Sędzia:
T. Marciniak (Płock),Widzów: 11 562

Podopiecznym Mirosława Hajdy nie udało się powstrzymać kroczącego do Ekstraklasy Łódzkiego Klubu Sportowego. "Rycerze Wiosny" mają w swojej kadrze niesamowitego Pirulo, który ma patent na Resovię.
Hiszpański piłkarz w kolejnym pojedynku z "biało-czerwonymi" był nie do zatrzymania. Dryblował, podawał, strzelał i cieszył się z bramek z licznie zgromadzoną łódzką publicznością.
Rzeszowianie zaczęli ten mecz ostrożnie, a w planie mieli uważną defensywę i szukanie swojej okazji w kontratakach. W pierwszym kwadransie łodzianie nie rzucili się do zdecydowanego natarcia, ale w 16 minucie świetną okazję do wpisania się na listę strzelców miał Piotr Janczukowicz.
23-letni wychowanek Gryfu Słupsk w polu karnym obrócił się z piłką i oddał strzał, ale Branislav Pindroch popisał się udaną interwencją. Była jeszcze dobitka Bartosza Szeligi, ale i tym razem golkiper Resovii nie skapitulował.
Dziesięć minut późńiej ponownie łodzianie mieli "setkę". Na plecy Karola Chuchrę wziął sobie Pirulo i po chwili to samo z Aleksandrem Komorem zrobił Janczukowicz. Koronkowa akcja ŁKS-u i tym razem została zastopowana przez Pindrocha, który stopą wybronił strzał oddany z 4 metrów.
Cuda w w rzeszowskim polu karnym wyczyniał Pirulo, który z łatwością ogrywał Karola Chuchro, ale i cuda wyczyniał bramkarz Resovii, który dwoił się i troił na linii bramkowej.
W 30 minucie rzeszowianie sprawili gospodarzom prezent. Piłkę po niedokładnym podaniu Radosława Kanacha przejął Janczukowicz i kilka sekund później Pirulo strzałem po ziemi pokonał Pindrocha.
Miejscowi zmuszali rzeszowian do błędów i tak było w 44 minucie. Piłkę przy wyprowadzaniu akcji stracił Aleksander Komor i przed kolejną okazją bramkową stanął Pirulo. Było to kolejny pojedynek napastnika ŁKS-u z bramkarzem Resovii i tym razem znowu z opresji zdołał wyjść golkiper.
Po przerwie rzeszowianie byli tłem dla rozpędzonych na autostradzie do Ekstraklasie łódzkich piłkarzy. Łodzianie zamknęli Resovię na jej połowie, nie pozwalali zbyt często jej opuszczać i skutecznie odbierali "biało-czerwonym" piłkę.
W 61 minucie przed polem karnym piłkę stracił Marek Mróz i rozpędzony Pirulo po raz kolejny uderzał na rzeszowską bramkę. Strzał z ostrego kąta był na tyle przemyślany, że piłka po odbiciu od Karola Chuchro wylądowała w bramce Resovii.
Po drugim trafieniu rzeszowianie kompletnie stracili pomysł na grę, a tymczasem piłkarze Kazimierza Moskala konsekwentnie dążyli do kolejnych trafień.
W 78 minucie na murawie pojawił się Bruno Garcia, który wniósł w grę rzeszowskiej ekipy nieco kolorytu. 26-letni wychowanek brazylijskiego Palmeiras efektownym strzałem z lewej nogi wykończył dośrodkowanie Miłosza Kałahura i w 86 minucie zdobył bramkę kontaktową. Strzelec bramki z radości zdjął koszulkę i za ten czyn ujrzał żółty kartonik, co w późniejszych fragmentach spotkania miało jeszcze swoje konsekwencje. Niespodziewane trafienie rzeszowian wprawiło gospodarzy w konsternację, bo Resovia zaczęła stwarzać sobie kolejne okazje bramkowe. Po jednym z dośrodkowań ponownie bliski trafienia był Bruno Garcia.
W 90 minucie meczu brazylijski piłkarz za faul na rywalu ujrzał po raz drugi żółty kartonik i musiał opuścić plac gry. Nie miało to już jednak większego znaczenia na przebieg spotkania i gospodarze dopisali komplet punktów w tabeli.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  ŁKS Resovia
 bramki 2 1
 strzały celne 5 1
 strzały niecelne 6 3
 rzuty rożne 1 6
 na spalonym 3 1
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 19 17
 żółte kartki 1 3
 czerwone kartki 0 1

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Tradycyjnie gratuluję rywalom i przy okazji gratuluję awansu. Myślę, że tak będzie. ŁKS potwierdził dzisiaj, że miejsce pierwsze tego zespołu nie jest przypadkiem. Gospodarze nie musieli zdobywać bramki z naszych podań.

resoviacy.plfoto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl
foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.05.14 | Arcyważne zwycięstwo "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Chojniczanka Chojnice 3:1 (3:0)
3' Mikulec, 30' Mróz, 39' Antonik - 62' (k) Skrzypczak

Resovia: Pindroch, Adamski , Komor, Hoogenhout, Kałahur, Mikulec (79' Vieira), Kanach (62' Wasiluk), Bąk (67' Mikrut), Mróz, Antonik (67' Lehaire), Sylvestr (62' Górski)
Chojniczanka:
Kuchta, Raburski (46' Korczyc), Gorlik, Bartosiak, Mikołajczyk (46' Niepsuj), Ryczkowski (68' Jakóbowski), Kalinkowski, Karbowy (71' Mikołajczak), Mazek, Tuszyński, Skrzypczak
Sędzia:
Gawęcki (Kielce), Widzów: 1112

To było dla Resovii spotkanie o... "być, albo nie być" w Fortuna 1 Lidze. Na finiszu rozgrywek rzeszowianie pokonali Chojniczankę, która podobnie jak "biało-czerwoni" jest w grupie zespołów z nożem na gardle.
Rzeszowianie weszli w spotkanie perfekcyjnie, bo już w 3 minucie Rafał Mikulec po podaniu Miłosza Kałahura, pokonał bramkarza gości. To była koronkowa akcja "Pasiaków, która wprowadziła w dalsze losy meczu odrobinę spokoju.
W 14 minucie meczu dosyć niefrasobliwe zagranie Kamila Antonika mogło gospodarzy kosztować utratę bramki, bo Kamil Mazek przejął futbolówkę i wycelował w słupek.
W 30 minucie rzeszowianie przeprowadzili kolejną efektowną akcję. Rafał Mikulec odegrał "z klepki" do Marka Mroza, a ten lewą nogą z bliskiej odległości dopełnił formalności.
Niespełna dziesięc minut później piłkarze Resovii świętowali kolejne trafienie. Rafał Mikulec zakręcił rywalem i uruchomił Jakuba Sylvestra. Słowacki napastnik kątem oka spostrzegł niepilnowanego Kamila Antonika, a ten atomowym uderzeniem pod poprzeczkę zmienił rezultat na 3:0.
W 40 minucie "setkę" miał jeszcze Sylvestr, ale piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła słupek.
W tym spotkaniu nie tylko defensywa Chojniczanki była dziurawa, bo błędy popełniali również w tej formacji rzeszowianie. W 45 minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Kamil Mazek, a akcję zamykał niepilnowany Adam Ryczkowski. Wychowanek Polonii Warszawa miał sporo czasu i miejsca, aby wykończyć akcję, ale Branislav Pindroch w fantastycznym stylu wybronił jego strzał.
Po przerwie też sporo działo się na murawie. W 62 minucie Kamil Antonik nieprawidłowo powstrzymywał w polu karnym Szymon Skrzypczaka i arbiter odgwizdał rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił sam poszkodowany, ale przyznać należy, że golkiper Resovii wyczuł zamiary strzelca i do obrony uderzenia niewiele zabrakło.
Graczem meczu był tego dnia Marek Mróz. Piłkarz Resovii w 84 miucie przeporwadził kolejną solidną akcję i w decydującym momencie wyłożył futbolówkę Maciejowi Górskiemu. Napastnik Resovii uderzył po ziemi, ale Kuchta w dobrym stylu zdołał ratować sytuację.
Trzy minuty późńiej ten sam duet przeprowadził kolejną groźną akcję. Ponownie podawał Mróz, uderzał Górski i ponownie golkiper z Chojnic nie dał się pokonać.
Swoje trzy grosze do rezultatu chciał dołozyć też wychowanek Resovii Filip Mikrut. 19-letni napastnik w doliczonym czasie gry strzelał głową na bramkę, ale futbolówka wyladowała na poprzeczce.
Rzeszowianie odnieśli zasłużone zwycięstwo i po ostatnim gwizdku trener Mirosław Hajdo mógł odetchnąć z ulgą. Do zakończenia rozgrywek rzeszowianie rozegrają jeszcze trzy mecze z zespołami z górnych rejonów tabeli.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Chojniczanka
 bramki 3 1
 strzały celne 7 3
 strzały niecelne 3 8
 rzuty rożne 5 8
 na spalonym 0 0
 rzuty karne 0 1
 rzuty wolne 10 18
 żółte kartki 2 0
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Cieszymy się bardzo, bo to był trudny mecz dla zespołu. Wiedzieliśmy, że wygrana pozwoli odskoczyć na bezpieczną odległośc, ale nie jest to 100% naszego utrzymania się w lidze. Trzy mecze do końca i siedem punktów przewagi. Będzie się nam trochę lepiej grało. Jedziemy do Łodzi do rywala z górnej półki. Jedziemy tam z pokorą i chcemy też przywieźć punkty. Dziękuję piłkarzom i mam prośbe do kibiców, aby czasem ruszyli się z domów i wypełnili stadion.To nas niesie i na to czekamy.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.05.13 | Remis piłkarek na finiszu ligi

Resovia Rzeszów - Skra Częstochowa 2:2 (1:2)
29' Dańko, 78' Kurasz - 11' (k), 41' Matusiak

Resovia: Barszcz, Gajdur, Czyż, Dubiel (46' Florek), Gołojuch, Bednarz, Strasińska (46' Misiak), Michalska (46' Litwin ), Puzio, Kurasz, Dańko (53' Kaput )
Skra:
Szulc, Wodarz, Lulkowska, Ozierańska, Baszewska, Chudzik (78' Mesjasz) , Frontczak, N. Młynek (78' Danheisig) , Liczko, Matusiak, Kohut
Sędzia:
Wiatr (Tarnów), Widzów: 80

W przedostatniej kolejce rozgrywek I ligi piłkarki Resovii podzieliły się punktami z trzecią siłą rozgrywek Skrą Częstochowa. To było spotkanie okraszone efektownymi bramkami i kibice w gronie, których obecni byli również piłkarze zespołu trenera Hajdy, nie narzekali na brak emocji.
Podopieczne Pawła Szurgocińskiego dwukrotnie musiały gonić wynik. W 11 minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie po strzale z rzutu karnego Justyny Matusiak.
W 29 minucie snajperskim instynktem wykazała się Alicja Dańko. Napastniczka Resovii z łatwością ograła jednąz defensorek Skry i w sytuacji sam na sam z bramkarką precyzyjnym strzałem umieśiła piłkę w siatce.
Przed przerwą Skra pokazał solidny futbol, ale w drugiej połowie to Resovia posiadała przewagę. Piłkarki z Częstochowy miały w swoich szerwgach jednak Justynę Matusiak. Piłkarka Skry fantastycznym strzałem w okienko w 41 minucie po raz kolejny dała prowadzenie swojej drużynie.
Poirytowane takim obrotem sprawy rzeszowianki ruszyły do natarcia i gra oczyła sięgłónie na połowie Skry. Brakowało jednak szczęścia i spokoju. W 55 minucie piłka po atomowym strzale Wioletty Florek wylądowała na poprzeczce.
Więcej szczęścia miała Karolina Kurasz. Skrzydłowa Resovii jest ostatnio w wyśmienitej formie i również w tym meczu była wyróżniającą się postacią.
W 78 minucie starałą się dośrodkować piłkę w pole karne i z podania wyszedł fantastyczny strzał w okienko. Bramkarka Skry mogła tylko wzrokiem odprowadzić piłkę trafiającą do siatki.
W ostatnich minutach Resovia miałą jeszcze sytuacje bramkowe, ale Gabriela Kaput i Anna Puzio nie zdołały wykorzystać okazji. 

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.05.06 | Z piekła do nieba

Ruch Chorzów  - Resovia Rzeszów 1:3 (1:1)
2' Sadlok - 14' Bąk, 62' (k), 66' Mróz

Ruch: Bielecki, Baranowski (23' Kasolik ), Sadlok, Szywacz, Wójtowicz, (67' Witek), Sedlák (67' Michalski), Piątek, Kobusiński (54' Moneta), Foszmańczyk (54' Janoszka), Feliks, Szczepan
Resovia:
Pindroch, Adamski, Komor, Hoogenhout, Kałahur, Vieira (75' Bruno Garcia), Bąk (82' Mikrut), Kanach
, Mróz, Antonik (82' Lehaire), Górski (59' Sylvestr)
Sędzia:
Urban (Warszawa),Widzów: 8954

Ogromną niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Resovii, którzy w Gliwicach pokonali walczący o awans do Ekstraklasy Ruch Chorzów. To był marsz "Pasiaków" z piekła do nieba, bo już w 2 minucie przegrywali to spotkanie po golu z rzutu wolnego Macieja Sadloka.
W tym spotkaniu szkoleniowiec Resovii nie mógł skorzystać z usług kluczowych zawodników: Mikulca, Wasiluka i Eizencharta, a na dodatek miał problem wystawieniem do gry, któregoś z młodzieżowców.
Biorąc pod uwagę kontuzje Nikodema Niskiego i Łukasza Seweryna oraz słaby występ Karola Chuchro w derbowym spotkaniu ze Stalą - sięgnąć należało w szeregi SMS-u Resovia. W szerokiej kadrze meczowej pojawili się zatem: Dawid Pieniążek, Kornel Rębisz i Filip Mikrut, a do "jedenastki" meczowej powrócił Radosław Bąk.
Mecz świetnie zaczął się dla "Niebieskich", bo już w 2 minucie Maciej Sadlok strzałem z rzutu wolnego nie dał szans golkiperowi Resovii na interwencję. Piłka po odbisiu od poprzeczki i pleców interweniującego bramkarza, wpadła za linię bramkową.
W pierwszym kwadransie spotkania gospodarze mieli jeszcze dwie świetne okazje do podwyższenia wyniku, ale Pindroch świetnie spisywał się w bramce i robił wszystko, aby ratować to spotkanie. Wydawało się, że natarcie miejscowych będzie nie do zatrzymania.
Chorzowianie po dobrym początku trochę jednak stracili czujność i w 14 minucie "biało-czerwoni" dosyć niespodziewanie, lecz po świetnej akcji - doprowadzili do wyrównania.
Koronkowa akcja Górskiego, Mroza i Antonika zakończyła się wbiciem futbolówki do siatki z bliskiej odległości przez Radosława Bąka i autor bramki mógł dedykowa pierwsze trafienie dla swojego klubu siędzącej na trybunie partnerce.
Po zdobytym golu rzeszowianie złapali wiatr w żagle i zaczęli na gliwickim stadionie czuć się coraz pewniej.
Gospodarze wspierani przez liczną chorzowską publiczność też nie mogli przejść obok tego spotkania i obydwa zespoły postarały się o dobre widowisko. W 33 minucie ponownie świetną interwencją popisał się Branislav Pindroch, który wygrał pojedynek sam na sam z Kobusińskim.
Na drugą połowę spotkania z impetem weszła Resovia. Już w 46 minucie "setkę" miał Bąk, ale jego strzał głową w świetnym stylu wybronił Bielecki. Dobijał jeszcze aktywny Pedro Vieira, ale i tym razem bramkarz Ruchu popisał się bramkarskim instynktem.
W 59 minucie Kamil Antonik został podcięty w polu karnym przez Wójtowicza i arbiter nie miał wątpliwości, aby przyznać gościom "jedenastkę". Szansy nie zmarnował Marek Mróz, który z wapna wycelował przecyzyjnie pod poprzeczkę.
Resoviacy z każdą kolejną minutą czuli się coraz pewniej, a gra z kontry bardzo im odpowiadała.
W 66 minucie Jakub Sylvestr fantastycznym podaniem wyłożył futbolówkę wbiegającemu na pole bramkowe Mrozowi, a ten dopełnił formalności.
Wynik na stadionowym zegarze był dla gospodarzy sporym zaskoczeniem, ale do ostatnieg ogwizdka starali się ratować niekorzystną sytuację. Rzeszowianie cofnięci chyba zbyt głęboko mieli sporo pracy w swoim polu karnym, ale nie pozwolili Ruchowi na zdobycie bramki kontaktowej. Okazje bramkowe miał Daniel Szczepan, ale golkiper Resovii był za każdym razem tam, gdzie trzeba.
W końcowych fragmentach meczu o trafienia mogli, a nawet powinni postarać się też i piłkarze Mirosława Hajdy. Po jednym z kontrataków w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Jakub Sylvestr. Słowacki napastnik chciał efektownym lobem podwyższyć rezultat końcowy, ale przekombinował i posłał piłkę nad poprzeczką.
Mecz zakończył się wygraną Resovii, która biorąc pod uwagę trudny terminarz nadal balansuje na krawędziu pozostania w lidze. Do utrzymania rzeszowianom potrzeba 4 punktów i trener "Pasiaków" na pomeczowej konferencji słusznie studził nastroje huraoptymizmu.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Ruch Resovia
 bramki 1 3
 strzały celne 9 9
 strzały niecelne 11 4
 rzuty rożne 10 5
 na spalonym 0 1
 rzuty karne 0 1
 rzuty wolne 17 12
 żółte kartki 1 1
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Bardzo się cieszymy, bo na pewno nikt na nas nie stawiał. Przyjeżdżając na Ruch, gdzie kibice stworzyli kapitalną atmosferę, chcieliśmy sprawić niespodziankę. Nasza sytuacja w  tabeli nie należy do najłatwiejszych. Graliśmy z bardzo dobrą drużyną i szczęścia też trochę mieliśy w końcówce. Ruch podobnie miał trochę szczęścia. Klasa rywala była duża. Dzięuję chłopakom, bo zostawili dużo zdrowia i serca na boisku. Mamy najcięższy terminarz i nie jest nam łatwo. Być może takie mecze z lepszymi rywalami wywołują taką dobrą koncentrację w zespole. My cały czas mamy duże ciśnienie. Przed nami bardzo ważny mecz z Chojnicami. Obyśmy sięnie zachłysnęli tym dzisiejszym rezultatem. Dzisiaj mamy trzy punkty, ale konkurenci jeszcze jutro grają. Cały czas gramy na wyjeździe, bo mecze na stadionie miejskim nie traktujemy jak na swoim stadionie. Skoro zostało obiecane przez ludzi władzy, że stadion dla Resovii powstanie, to te słowa nie pozostaną rzucone wiatr i są to poważne deklaracje. Mam nadzieję, że nikt się tutaj nie ośmieszy.

resoviacy.plfoto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.29 | Niemiła niespodzianka

Resovia Rzeszów - Marcus Gdynia 0:1 (0:0)
60' Kamińska

Resovia: Barszcz, Gajdur, Czyż, Florek , Gołojuch (80' Dubiel), Strasińska (46' Puzio), Michalska (80' Krawczyk), Misiak (63' Litwin), Bednarz , Kurasz, Kaput (70' Dańko)
Marcus:
Grzaczkowska, Kowalska, Formella, Turkowska, Kohevnikova, Guzewicz (63' Krampa), Furmaniak, Kamińska (90' Kosłowska), Daleka (80' Golubska), Szmatuła, Abe (90' Pohribniak)
Sędzia:
Syta (Kraków), Widzów: 50

Piłkarki Resovii sprawiły niemiłą niespodziankę w starciu z niżej notowanym rywalem. Walczące o utrzymanie na zapleczu Ekstraligi piłkarki z Gdyni wykazywały się sporą determinacją i przez większą część spotkania nie widać było, że obydwa zespoły mają bardzo różny dorobek punktowy.
Resovia słabo zagrała przede wszystkim w ofensywie. Rzeszowianki pod polem karnym rywalek nie miały pomysłu na przeprowadzenie skutecznej akcji bramkowej. Karolina Kurasz starała się wrzutkami w "szesnastkę" rozmontować gdyńską defensywę, ale piłkarki z Trójmiasta skutecznie wyeliminowały z gry Gabrielę Kaput. Nie był to udany występ najlepszej snajperki Resovii i w 70 minucie zostałą zmieniona przez Alicję Dańko.
Kilka razy w pole karne rywalek starała się przedrzećKarolina Bednarz, ale i ona nie miała pomysłu na uważńie grające rywalki.
Kluczowym momentem spotkania była 60 minuta. Klaudia Kamińska wygrała walkę o piłkę z defensorkami Resovii i lekkim strzałem obok wychodzącej z bramki Alicji Barszcz, zdobyła bramkę na wagę 3 punktów.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto:resoviacy.pl


foto:resoviacy.pl


foto:resoviacy.pl


foto:resoviacy.pl


foto:resoviacy.pl


foto:resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.29 | Przegrana "Pasiaków w Derbach Rzeszowa

Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów 1:2 (0:2)
46' Mróz - 13' Małecki, 45' Michalik

Resovia: Pindroch, Komor (46' Antonik), Chuchro, Hoogenhout, Adamski, Mikulec , Eizenchart (67' Vieira ), Wasiluk , Lehaire (67' Kanach),  Mróz, Górski (90' Sylvestr)
Stal:
Bąkowski, Polowiec (19' Marczuk), Góra, Oleksy, Głowacki , Michalik, Poczobut, Wolski, Danielewicz , Prokić, Małecki (83' Olejarka)
Sędzia:
Musiał (Kraków), Widzów: 3718

Podopieczni Mirosława Hajdy przegrali 1:2 ze Stalą w 89. Derbach Rzeszowa. Decydujące okazały się gole z pierwszej połowy spotkania. Do przerwy goście zyskali dwubramkową przewagę i "biało-czerwoni" po zmianie stron musieli gonić wynik.
Obydwa zespoły wyszły do meczu niezwykle skoncentrowane i od pierwszego gwizdka wiadomo było, że będzie to bój nie tylko o punkty.
Pierwszy na bramkę "biało-niebieskich" uderzał Bartłomiej Wasiluk, ale Bąkowski spokojnie wzrokiem mógł odprowadzić piłkę szybującą obok celu.
Goście wyszli na prowadzenie już w 13 minucie. Piłka odbita od Karola Chuchro trafiła pod nogi Patryka Małeckiego, któremu wystarczył ułamek sekundy, aby lewą nogą z 15 metrów uderzyć na bramkę. Futbolówka po odbiciu od słupka wylądowała w siatce i Branislav Pindroch nie miałnajmniejszych szans na interwencję.
"Biało-czerwoni" chcieli rzucić się do natarcia, ale rywale wiedzieli jak trzymać "Pasiaków" z dala od własnej bramki. Szansę na wyrównanie miał Marek Mróż, ktory w 19 minucie podchodziłdo rzutu wolnego. Okazja była dobra bo i odległość i miejsce wykonania stałego fragmentu gry dawały nadzieję, że Bąowski może mieć kłopoty. Piłka uderzona przez 24-letniego wychowanka Sandecji poszybowałą jednak nad poprzeczką.
"STalowcy" szybko operowali piłką i z dużą łatwością przenosili siępod pole karne Resovii. W 23 minucie groźnie uderzał na bramkę Resovii Dominik Marczuk, ale golkiper Resovii był na stanowisku.
W 45 minucie defensywa Resovii pękła po raz kolejny. Andrea Prokić z łatwością ograł Karola Chuchro i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Po przeciwnej stronie bramki Michalika nie upilnował Radosław Adamski i piłkarze trenera Myśliwca świętowali drugie trafienie.
Resoviacy w ostanich meczach pierwsze minuty gry po przerwie mieli bardzo niemrawe. Tym razem jednak było inaczej głównie za sprawą wprowadzonego do gry w 46 minucie Kamila Antonika. Rezerwowy Resovii przejął piłkę po niecelnym zagraniu jednego z rywali i uruchomił Mehdiego Lehaire. Ten próbował uderzać na bramkę, ale po chwili wyłożył piłkę Mrozowi. Najlepszy strzelec Resovii uderzył bez przyjęcia i zanotował 7 trafienie w sezonie.
W 57 minucie publiczność zgromadzona na stadionie miejskim jęknęła z rozpaczy, bo fatalnie fatalnie spudłował Ruben Hoogenhout. Piłka dośrodkowana w pole karne przez Eizencharta trafiła na głowę holenderskiego obrońcy, ale ten z odległości 5 metrów przestrzelił nad bramką.
Po godzinie gry inicjatywę przejęli znowu piłkarze Stali. Po dograniu aktywnego Małeckiego "setkę" miał Michalik, ale podobnie jak wcześniej Hoogenhout - on również pudłował.
W 82 minucie z odległosci dwóch metrów strzelał Danielewicz i po raz kolejny bramkarskim kunsztem popisał się Pindroch. Goście mogli zamknąć to spotkanie trzecim trafieniem, ale nie potrafili postawić kropki nad "i" i w ostatnich minutach resoviacy postawili wszystko na jdeną kartę. Przy rzutach wolnych w polu karnym rywali pojawiłsię nawet golkiper "Pasiaków". Jednak defensywa Stali grała już uważnie, a w odpowiednich momentach przerywała grę celebrując rzuty wolne. W 88 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Bartłomiej Wasiluk i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Resoviacy kończyli mecz w dziesięciu i mieli jeszcze okazję do zmiany rezultatu w 90 minucie. Jednak dośrodkowanie Marka Mroza z rzutu wolnego w pole karne nie było precyzyjne i mecz zakończył się wygraną gości.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Stal
 bramki 1 2
 strzały celne 1 5
 strzały niecelne 5 4
 rzuty rożne 5 6
 na spalonym 4 0
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 15 21
 żółte kartki 6 2
 czerwone kartki 1 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Powiem krótko gratuluję zespołowi Stali zwycięstwa. Moim chłopakom dziękuję, że dążyli do zmiany rezultatu do ostatnich minut. Mieliśmy moment, kiedy wydawało się, że Ruben nie może tego zepsuć, ale nie trafił. Rywal też miał później dwie takie sytuacje. Liczyliśmy na inny wynik. Jesteśmy rozczarowani, ale taki jest sport. Wypadł nam Łukasz Seweryn z kontuzją podobną do kontuzji Marka Mroza. Chcieliśmy mieć wyższy zespół do stałych fragmentów gry. Alek Komor grał kiedyś na pozycji prawego obrońcy w Górniku Łęczna. Stąd moja decyzja, że na tej pozycji zagra. Stal, jeśli chodzi o całość jako zespół jest budowana od 3 lat. Jeśli chodzi o klub to jest wniosek, że trzeba budować sukcesywnie, a nie na pół roku. Gra się tak, jak pozwala przeciwnik.  Zmiany miały dać więcej ofensywy i to była rola Antonika i Vieiry. Przy wyniku 1:2 Ruben nie trafił z 3 metrów. Nie wiem jak wynik skończyłby się, ale trzeba to trafić. Nasza sytuacja w tabeli nie była łatwa. Mieliśmy oddech, ale nikt nie mówił, że będzie komfortowa sytuacja.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.25 | W sobotę piłkarskie derby Rzeszowa

Piłkarska społeczność Rzeszowa szykuje się na sobotnie derby Rzeszowa, które są bez wątpienia największym sportowym wydarzeniem w stolicy województwa.
Pojedynki Resovii ze Stalą mają już swoją bogatą historię, bo obydwa kluby rywalizują ze sobą w bezpośrednich pojedynkach już od 1945 roku.
W sobotni wieczór konkurować będą ze sobą kluby z jednego miasta, ale jakże odmienne.
Pierwszy, zapoczątkowany jeszcze za czasów zaborów, kiedy gra w piłkę była nie do końca rozumianym i legalnym dziwactwem. Założony spontanicznie w gronie rzeszowskich gminazjalistów, którzy chcieli uprawiać sport, reprezentować miasto i iść śladem lwowskich i krakowskich rówieśników.
Drugi założony w latach czterdziestych, w czasach budowy Polski Ludowej na podwalinach Organizacji Młodzieży Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego, w okresie kiedy wszystko, co przedwojenne było passe.
Zespoły piłkarskie obydwu klubów miały swoje lepsze i gorsze chwile, a ich pojedynki były zawsze gwarancją zawziętości i walki o prymat na zielonej murawie.
Jak będzie tym razem? Przekonamy się 29 kwietnia po ostatnim gwizdku meczu rozgrywanego na stadionie miejskim w rzeszowie.

zestawienie meczów derbowych - kliknij

Poniżej przedstawiamy urywkowe wspomnienia z wybranych meczów derbowych rozegranych w ostatnich latach. 

2022.10.01, Stal - Resovia 3:4  pojedynek derbowy o mistrzostwo I ligi

W ślad za Resovią na zapleczu Ekstraklasy pojawiła się Stal i przyszło ponownie Kargulowi i Pawlakowi spotkać się przy sąsiedzkim płocie. Ten derbowy pojedynek to był prawdziwy piłkarski rollercoaster. Od dłuższego czasu media rozpływały się w lukrze opisów formy "biało-niebieskich". W Resovii panowały stonowane nastroje, a kapelan "Pasiaków" ks. Ireneusz Folcik podkreślał nawet, że: "Będzie dobrze!". Szybko okazało się, że zna sięna futbolu i ma rację, bo mecz świetnie ułożył się "Pasiakom".  Po bramkach Wasiluka i Górskiego kibice odetchnęliby z ulgą, gdyby.... to nie było spotkanie derbowe. Po przerwie Stal doprowadziła do wyrównania i zabawa zaczęła się od nowa. Świetna postawa Pindrocha sprawiła, ze nawałnica Stali została powstrzymana, a tymczasem "biało-czerwoni" w ułańskim stylu odwrócili po raz kolejny losy meczu. Gol Antonika dał Resovii kolejne proewadzenie, a bramka Bartłomieja Kwietnia wprawiła resoviacką publiczność w euforię.


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

2020.07.31, Resovia - Stal 0:0 pd. 7:6 po rzutach karnych, pojedynek derbowy o awans do I ligi (baraże)

Byli tacy, co określali to spotkanie meczem stulecia w historii klubu. Rzuty karne zadecydowały, że Resovia nie tylko pokonała odwiecznego rywala, ale awansowała na zaplecze Ekstraklasy. Drużyna z najniższym budżetem w lidze i stadionem odbiegającym od dzisiejszych norm licencyjnych utarła maruderom nosa. Po morderczym sezonie ekipa Szymona Grabowskiego nie pękła w decydujacym dniu. Po ostatnim karnym obronionym przez Marcela Zapytowskiego każdy chciał znaleźć się na murawie i uściskać bohaterów. Takiej radości w tej części Rzeszowa nie było od lat. Piłkarze i szkoleniowcy zrobili swoje. Następny krok należeć miał do działaczy i władz miasta. 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

2019.09.22, Stal - Resovia 1:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Stal była faworytem tego spotkania, ale wiadomo było, że trener Szymon Grabowski ma plan. W swoim arsenale miał Serhija Krykuna i to szybki skrzydłowy miał pobiegać z  defensywą gospodarzy. Trafił do siatki w 15 minucie a swój wyczyn mógł skopiować jeszcze w kolejnych fragmentach meczu, bo rywale widzieli tylko jego plecy. Jednak "biało-niebiescy" zdołali za sprawą Pląskowskiego doprowadzić do wyrównania. Bohaterem Rzeszowa tego dnia był jednak Krykun.


foto: Nowiny

2018.05.16, Resovia - Stal 3:2, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Osiem dni po wygranych derbach w Pucharze Polski, wygrać pojedynek derbowy w meczu ligowym - to może zrobić tylko zespół charakternych graczy. Taka była ekipa Szymona Grabowskiego. Podkreślić należy, że to było kolejne zasłużone, wybiegane, wypracowane zwycięstwo Resovii. Bramkę na wagę złota zdobył w 90 minucie Aleksander Drobot. Wcześniej do siatki trafił Damian Barszczak. Jeden z ważniejszych meczów ostatnich lat bo obydwa zespoły rywalizowały o czub tabeli.


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

2018.05.08, Resovia - Stal 3:2, pojedynek derbowy o Puchar Polski

Wygrana w meczu derbowym to nie tylko cześć i  chwała. Okazuje się, że można też zgarnąć czek. To był majstersztyk w wykonaniu "Pasiaków". Było to jedno z ciekawszych spotkań derbowych ostatnich lat. Resoviacy Szymona Grabowskiego grali koncertowo, a po ostatnim gwizdku strzeliły korki od szampana.


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

2017.08.15, Stal - Resovia 0:0, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Bezbramkowy remis to rezultat chyba najczęściej określający pojedynki derbowe. Tym razem było to spotkanie bez większej historii. Niespodziewanie na ławce rezerwowych zasiadł Marcin Pietryka. Jego miejsce w bramce zajął Piotr Gnatek. Młody bramkarz zachował czyste konto bramkowe.


foto: Nowiny

2017.04.01, Resovia - Stal 2:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Podopieczni trenera Szymona Szydełki po serii niemrawych ligowych występów pokonali faworyzowany zespół Stali. Radość "Pasiaków" po ostatnim gwizdku była wielka, a najszczęśliwsi byli strzelcy bramek, wychowankowie Resovii: Szymon Kaliniec i Sebastian Dziedzic.


foto: Nowiny


foto: archiwum Resovia

2016.10.12, Stal - Resovia 2:2, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Tradycyjnie media rozpływały się o w "achach" i "ochach" o zespole gospodarzy, a tymczasem Resovia łatwo nie oddała skóry i po wymianie ciosów spotkanie zakończyło się remisem.  Trenerzy Szymon Szydełko i Rafał Rajzer potrafili zmotywować tą ekipę. Gole: Pałys-Rydzik i Staszczak.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2016.04.02, Resovia - Stal 0:3, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Resoviacy zagrali bardzo słabe spotkanie, a jeden z kibiców określił postawę gospodarzy jako "Zespół Związanych Nóg". Trzecią bramkę dla gości zdobył Patryk Zieliński, który karierę piłkarską zaczynał w Resovii, w ślad za swoim ojcem Arturem i wujkiem Wojciechem.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2015.11.21, Stal - Resovia 2:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Resoviacy przegrali ten pojedynek, ale schodzili do szatni po ostatnim gwizdku żegnani brawami. O wygranej Stali zadecydował fanstastyczny gol Petera Suswama. Piłkarz, któremu zapowiadano nietuzinkową karierę ostatnio reprezentował Victorię Skaryszew.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2014.09.06, Resovia - Stal 1:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Remis po bramkach wychowanków. Resoviacy prowadzili po trafieniu Szymona Kalińca i wydawać się mogło, że "Pasiaki" świętować będą zwycięstwo. Tymczasem dał o sobie znać Łukasz Szczoczarz, który nie tylko zasłynął z łatwości pisania internetowych komentarzy, ale równie dobrze radził sobie na ligowych boiskach. Resovia zagrała na stadionie miejskim jako gospodarz.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2013.04.24, Stal - Resovia 0:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Łukasz Zaniewski rozegrał w barwach Resovii tylko 10 spotkań ligowych i zdobył 1 bramkę. Kibice Resovii nie oddaliby jednak tego gola nawet w zamian za 20 innych. Było to trafienie w 91 minucie pojedynku derbowego. Resovia wygrała przy ul. Hetmańskiej 1:0, a kibice domagali się  nazwania w Rzeszowie jednej z ulic nazwiskiem swojego napastnika.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2012.09.19, Resovia - Stal 1:0, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Trener Tomasz Tułacz miał patent na Stal. Miał również w swoich szeregach Sebastiana Hajduka. Napastnik Resovii był derbowych rywali takim samym postrachem, jak piłkarz Anglii Gary Lineker dla reprezentacji Polski. To głównie po jego trafieniach rzeszowianie świętowali zwycięstwa. Resoviacy zagrali na stadionie miejskim w roli gospodarza. Od początku wiadomo było, że nowy obiekt piłkarski to bubel: wiało i kapało na głowę z nieszczelnego dachu już wtedy.


foto: Nowiny


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2012.04.21, Resovia - Stal 0:0, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Po ostatnim gwizdku szkoleniowiec Resovii Marcin Jałocha utyskiwał, że ciężko grać prowadząc przez cały mecz atak pozycyjny. Derby mają też to do siebie, że są brzydkimi spotkaniami walki i głównie przeszkadzania rywalowi. Tak było i tym razem.  


foto: Nowiny

2011.09.18, Stal - Resovia 0:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Podawał Michał Ogrodnik, a Sebastian Hajduk trącił futbolówkę w kierunku bramki na drugi słupek - lekko, precyzyjnie i dokładnie tak jak chciał. Stal atakowała mocno, ale w bramce "Pasiaków" bronił niezastąpiony Marcin Pietryka. Do ostatniego gwizdka zachował czyste konto. Po meczu, długo w szatni gości słychać było śpiewy piłkarzy Resovii.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2011.04.23, Stal - Resovia 2:0, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Resovię rozmontował pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego Tomasz Margol. Uczestniczył w obydwu akcjach bramkowych i wykładał piłkę napastnikom. Kilka dni po meczu derbowym z funkcją szkoleniowca pożegnał się Wojciech Borecki.


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2010.09.12, Resovia - Stal 1:2, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

To był ligowy debiut Artura Łuczyka w roli szkoleniowca. Niestety jego zespół przegrał ten pojedynek 1:2. "Biało-czerwoni" mieli wówczas w swojej kadrze świetnych napastników: Kantor, Hajduk, Pontus. Ten ostatni w planach miał studia na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Lotnictwa. Z marzeń o zostaniu pilotem nic nie wyszło, ale na murawie dwumetrowy piłkarz Resovii latał aż miło. W tym meczu też wpisał się na listę strzelców. 


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2010.05.08, Stal - Resovia 1:2, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

To było show w wykonaniu Dariusza Kantora. Napastnik Resovii już w 5 minucie zdobył z przewrotki bramkę, która zasługuje na miano najpiękniejszych w historii "biało-czerwonych". W 63 minucie po raz kolejny wpisał się na listę strzelców i w historię klubu z ul. Wyspiańskiego.


foto: Nowiny


foto: Nowiny


foto: Nowiny

2009.09.26, Resovia - Stal 3:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo II ligi

Po tym spotkaniu hasło: "Resovia Pany" obowiązywało nadal. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Mirosława Hajdo zdobyli: Sebastian Hajduk, Kamil Walaszczyk i Marek Kusiak. Pierwszy z nich to lis pola karnego. "Wala" to profesor środka pola, który strzałami z rzutów wolnych sprawiał cuda. Tak było i tym razem. Marek Kusiak kierował wówczas linią defensywy, ale tym razem i on zanotował trafienie... z rzutu karnego. 


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

2008.09.21, Stal - Resovia 1:4, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

W 85 minucie meczu kibice Resovii przecierali ze zdumienia oczy, bo stadionowy zegar wskazywał wynik 0:4 na korzyść ich zespołu. "Ale jaja!" - wiwatowali sympatycy najstarszego rzeszowskiego klubu. Tak walczącą Resovię chciałoby się oglądać zawsze. Sfrustrowani rywale wyładowywali swoją złość na nogach zawodników Resovii. Gryboś wyleciał z boiska za złośliwy faul na Walaszczyku i wiadomym było, że napastnik Stali jest już raczej u schyłku swojej piłkarskiej przygody. Nastrojów Resovii nie popsuła bramka Kocura w doliczonym czasie gry. W tym spotkaniu Resovia dyktowała warunki.


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia


foto: Nowiny

2008.05.31, Resovia - Stal 1:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Pojedynek nie różnił się od tych z poprzednich lat i piłkarze tradycyjnie nie przebierali w środkach.  Był kilka razy przerywany przez arbitra i trwał właściwie ponad 100 minut. Po godzinie gry do szpitala z podejrzeniem złamania kości piszczelowej został odwieziony Marek Kusiak. Na szczęście skończyło sięna mocnym stłuczeniu. Gorąco było nie tylko na murawie, ale i na trybunach. Bramkę dla Resovii zdobył ulubieniec kibiców - Wiesław Kozubek, który w swoim stylu uderzał piłkę głową po wrzutce z rzutu rożnego. Trener Tułacz wiedział jak rozegrać stałe fragmenty gry.  


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

2008.04.09, Resovia - Stal 3:2, pojedynek derbowy o Puchar Polski

Pojedynek pucharowy elektryzował kibiców od wielu dni i publiczność się nie rozczarowała. "Biało-czerwoni" przegrywali 1:2, ale gol Piotra Mazurkiewicza w 90, minucie wprawił stadion w euforię. W dogrywce Resovia tego meczu nie mogła już przegrać. Wychowanek Jagielloni Białystok Michał Mościński miał mało występów w pierwszym zespole "Pasiaków", ale to jego gol w 94 minucie dał Resovii wymarzone zwycięstwo. Tradycyjnie kolorowo było również od kartek. Stalowcy kończyli mecz w dziewięciu. 


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

2007.10.28, Stal - Resovia 1:0, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Resovię prowadził szkoleniowiec Maciej Huzarski, który obydwa kluby zna jak własną kieszeń.  Wiadomo było, że jego zespół będzie grał ofensywny futbol. W składzie Resovii wystąpili m.in. Rafał Rajzer i Szymon Grabowski. Ten duet jeszcze wiele razy w późniejszych latach dołożyć miał swoje trzy grosze do historii meczów derbowych, nie tylko w roli piłkarzy.


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

1999.04.14, Resovia - Stal 0:3 wo.  pojedynek derbowy o mistrzostwo IV ligi

Mecze derbowe zawsze wywoływały dodatkowe emocje, ale tym razem napięcie na trybunach było zbyt wysokie.  Już przy wyjściu piłkarzy Stali na rozgrzewkę posypały się na nich różne przedmioty. Zawodnicy mieli problemy z wyjściem na mecz. Ostatecznie sędziemu udało się rozpocząć zawody, ale w 3 minucie na tartanową bieżnię wbiegli sympatycy Resovii, którzy wzdłuż boiska ruszyli w kierunku sektora gości. Policja nie była w stanie zapanować nad wydarzeniami i arbiter Wiesław Dulski w porozumieniu z delegatem Tereszkiewiczem postanowili nie wznawiać meczu. Zamieszki przeniosły się na miasto, a porządek zapanował dopiero po kilku godzinach. Było jasne, że Resovia straci punkty walkowerem, ale klub otrzymał też dotkliwe kary finansowe. Do końca sezonu na stadionie przy ul. Wyspiańskiego mecze rozgrywano przy pustych trybunach. To jednak nie było przeszkodą dla kibiców, którzy gromadzili się na dachach pobliskich bloków. Arbiter Dulski po jakimś czasie został kierownikiem w Stali. Przypadek?


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

1998.09.05, Stal - Resovia 0:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo IV ligi

Przed meczem derbowym resoviacy grali z spotkanie ligowe z Jarosławskim Klubem Sportowym i w dziwnych okolicznościach arbiter wyrzucił z boiska dwóch najlepszych piłkarzy Huberta Kopcia oraz Macieja Bilińskiego. Po meczu sędzia został ukarany przez kwalifikatora degradacją do niższej ligi, ale Resovia na derbowe spotkanie miała wyjść bez dwóch czołowych graczy. W klubie zastanawiano się kto zawrócił w głowie arbitrowi przed najważniejszym meczem sezonu. Kilka dni przed derbowym spotkaniem anulowano karę Kopciowi i ostatecznie mógł zagrać przeciwko Stali. Pech chciał, że w 28 minucie legendarny napastnik Resovii musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Zastąpił go młody wychowanek z rzeszowskiej Baranówki Grzegorz Kwatkowski, a że na Baranówce grać w piłkę potrafią - to "Kwiatek pokazał w ostatnich sekundach meczu.  W 90 minucie po zagraniu Marka Kramarza to właśnie on zdobył głową bramkę dającą zwycięstwo "Pasiakom". "Biało-czerwona" część stadionu oszalała z radości.


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

1997.06.21, Resovia - Stal 1:1, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

Spotkaniem derbowym resoviacy żegnali III ligę. Spadek był już przesądzony, ale z faworyzowanym rywalem zza miedzy przegrać nie można. Bramkę dającą "Pasiakom" remis zdobył Tomasz Skiba, który do Resovii przyszedł z rzeszowskiego Zelmeru. Tak... był taki klub w naszy mieście.


foto: archiwum Resovia

1995.04.01, Resovia - Stal 1:0, pojedynek derbowy o mistrzostwo III ligi

To był ciężki okres w historii klubu, który przeżywał problemy organizacyjne i finansowe. Kadrę opuszczali najlepsi zawodnicy i zespół musiał opierać się głównie na wychowankach. Tych jednak w derbowych pojedynkach motywować nie trzeba było. W starciu ze Stalą, zwycięstwo rzeszowskim "Pasiakom" zapewnił Robert Szafar, który piłkarskiego rzemiosła uczył się u trenera Stanisława Roga. Gol zdobyty na bramkę od strony stadionowego zegara był jednym z nielicznych elementów dających radość kibicom Resovii w tym trudnym sezonie.


foto: archiwum Resovia


foto: archiwum Resovia

resoviacy.pl

2023.04.22 | Oczekiwane zwycięstwo piłkarek

Bielawianka Bielawa  - Resovia Rzeszów 1:2 (0:1)
79' Rogaciova - 19' Kurasz, 50' Dańko

Bielawianka: Valchuk, Kubik, Zubczyk, Nierychło, M. Kruk, Szczepańska, Z. Kruk, Rogaciova, Wierzbicka (46' Migacz ), Brzeska , Tylak
Resovia:
Barszcz, Gajdur, Florek, Czyż, Kurasz, Gołojuch, Strasińska (46' Krawczyk), Dańko, Michalska (62' Marszał), Bednarz, Puzio
Sędzia: Olesiak (Sosnowiec)

Podopieczne Pawła Szurgocińskiego przywiozły z Bielawy komplet punktów. Resovia długo czekała na zwycięstwo, a ostatnie wyniki zespołu jeszcze niedawno liczącego się w walce o czołowe lokaty tabeli były rozczarowaniem.
Tym razem rzeszowskie piłkarki pokazały sportową złość i pokazały, że daleki wyjazd nie będzie wycieczką krajoznawczą.
Pierwsza na listę strzelców wpisała się Karolina Kurasz, która od dłuższego czasu jest wyróżniającą się postacią w zespole. Po przerwie wynik na 0:2 podwyższyła Alicja Dańko i Resovia miała kolejne szanse bramkowe.
Niespodziewanie kontaktową bramkę zdobyły piłkarki z Bielawy i ostatnie minuty meczu były dosyć nerwowe.
Rzeszowianki jednak grały uważnie w defensywie i na więcej rywalkom nie pozwoliły.

resoviacy.pl

2023.04.22 | Podział punktów w Niepołomicach

Puszcza Niepołomice  - Resovia Rzeszów 0:0

Puszcza: Komar, Stępień (85' Koj), Wojcinowicz, Sołowiej, Jakuba, Thiakane, Serafin, Pięczek (61' Tomalski), Klisiewicz (46' Zapolnik), Kramarz (46' Frelek ), Kidrič (62' Stec)
Resovia:
Pindroch, Mikulec, Chuchro, Hoogenhout, Adamski, Antonik, Wasiluk, Kanach, Mróz (66' Lehaire), Eizenchart (75' Vieira), Górski (75' Sylvestr)
Sędzia:
Szczech (Warszawa), Widzów: 1220

Punkt z trudnego terenu w Niepołomicach przywieźli piłkarze Mirosława Hajdy. Nie był to mecz obfitujący w koronkowe zagrania i akcje bramkowe, ale nie można było odmówić ambicji i determinacji piłkarzom obydwu zespołów.
Trener "Pasiaków" zamieszał trochę składem, a zawodnicy wprowadzeni do gry odwdzięczyli się jemu i rzeszowskim kibicom może nie porywającym, ale solidnym występem.
W pierwszym kwadransie żaden z zespołów nie ruszył do zdecydowanego natarcia i mecz toczył sie głównie w środku pola. Pierwsi na bramkę rywala strzelali resoviacy, ale uderznie Kamila Antonika po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta nie przyniosło oczekiwanego efektu.
Przed przerwą niewiele było akcji, które można zapamiętać na dłużej, ale Resovia nie ustępowała rywalom w żadnym z piłkarskich elementów i w szatni to raczej podopieczni trenera Tułacza mogli spodziewać się ostrych słów.
Po przerwie miejscowi ruszyli do zdecydowanych ataków na bramkę Resovii. Ich gra polegała na wrzucaniu piłek w okolice linii końcowej boiska, gdzie wysocy piłkarze z Niepołomic starali się zaskoczyć defenywę Resovii. Ta jednak radziła sobie w walce o górne piłki całkiem nieźle, a w odpowiednich momentach udawało się nawet przeprowadzać kontrataki. W środkowych rejonach boiska dobrze radził Sobie Radosław Kanach, a po lewej stronie dwukrotnie starał się szarżować Pedro Vieira. "Pasiaki" jednak nie zagroziły  bramce Kevina Komara.
"Biało-czerwoni" mieli sporo szczęścia w 71 minucie, bo Kamil Zapolnik nie zdążłył zamknąć akcji po zagraniu Huberta Tomalskiego. Dwie minuty późńiej instynktem bramkarskim popisał się powracający po kontuzji do gry Branislav Pindroch. Golkiper Resovii w świetnym stylu wybronił główkę Zapolnika i do ostatniego gwizdka zachował czyste konto.
W końcówce meczu odważniej zaatakowali rzeszowianie. Jednak ich akcje były dosyć chaotyczne i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Puszcza Resovia
 bramki 0 0
 strzały celne 2 2
 strzały niecelne 4 7
 rzuty rożne 1 3
 na spalonym 2 2
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 16 16
 żółte kartki 2 2
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Zdawaliśmy sobie sprawę, że jedziemy na trudny teren. Zespoły z czuba tabeli przekonały się, że tutaj łatwo się nie gra. Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. Zwłaszcza do przerwy, jeśli przy kilku akcjach zagralibyśmy mniej nerwowo, to stworzylbyśmy sobie okazję, aby to spotkanie zamknąć. Szanujemy ten punkt, bo wiemy z kim graliśmy. Chcę podziękować moim piłkarzom, bo zneutralizowali te atauty Puszczy. Byli czujni przy stałych fragmentach gry, w rzutach z autów. Mecz oceniam na plus, natomiast my musimy myślec o nastęnym spotkaniu.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.16 | Daleko do ideału

Resovia Rzeszów - Ząbkovia Ząbki 1:1 (1:0)
14' Kaput - 85' (k) Prochowska

Resovia: Barszcz, Gajdur, Czyż Florek, Gołojuch (55' Marszał), Strasińska (76' Dubiel), Misiak, Bednarz (55' Kurasz), Puzio (46' Litwin), Dańko (55' Szlęzak ), Kaput
Ząbkovia: Nowak, Wrzesińska, Kałun (50' Skowrońska) , Dziemidowicz, Wołejsza, Piskorz, Marczak, Katowicz, Witkowska, Warachowska (70' Baranowska), Prochowska
Sędzia: Olesiak (Limanowa), Widzów: 50

"Niewiele brakło do zwycięstwa, ale styl był daleki od ideału" - podsumował po ostatnim gwizdku występ swoich podopiecznych trener Paweł Szurgociński.
Pierwsza połowa spotkania toczyła się zgodnie z planem. Rzeszowianki po trafieniu Gabrieli Kaput prowadziły 1:0 i kontrolowały to spotkanie. Nie stwarzały sobie zbyt wielu okazji bramkowych, ale grające dosyć bojaźliwie rywalki też niezbyt często zapuszczały się pod pole karne Alicji Barszcz.
Po przerwie gra "Pasiaczek" zgodnie z podsumowaniem szkoleniowca daleka była od ideału. Resovia grała chaotycznie i jedynie po akcjach Karoliny Kurasz w polu karnym Ząbkovii bito na alarm.
Po godzinie gry niespodziewanie do ofensywy przeszły piłkarki z Ząbkowa i Alicja Barszcz musiała się sporo napracować, aby ratować Resovię przed stratą bramki.
W 85 minucie piłka trafiła w rękę jedną z piłkarek Resovii i sędzina przyznała Ząbkovii rzut karny.
Jedenastkę na bramkę zamieniła strzałem z 11 metrów Milena Prochowska i "biało-czerwone" musiały obudzić się z letargu. W ostatnich minutach rzuciły się do desperackich ataków i w 90 minucie sędzina Olesiak ponownie zdecydowała się wskazać na wapno. Tym razem futbolówka uderzyła w rękę jedną z piłkarek Ząbkovii stojących w polu karnym.
W ostatniej akcji meczu do rzutu karnego podeszła Gabriela Kaput. Wydawać się mogło, że najlepsza snajperka Resovii nie zmarnuje okazji do sięgnięcia po komplet punktów, ale uderzona przez nią piłka wylądowała na poprzeczce.

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.14 |  Remis Resovii w starciu z Chrobrym

Resovia Rzeszów - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
20' M. Górski - 23' Mucha

Resovia: Łakota, Seweryn, Komor , Hoogenhout , Adamski, Mikulec (88' Antonik), Wasiluk, Lehaire (82' Kanach), Mróz, Eizenchart (72' Vieira), M. Górski (72' Sylvestr)
Chrobry:
Węglarz, Kuzdra, Zarówny, Mandrysz, S. Górski, Ozimek (80' Bogusz), Kolenc, Mucha, Machaj (80' Wolsztyński), Jóźwiak (63' J. Górski), Steblecki (70' Wojtyra)
Sędzia: Kawałko (Olsztyn), Widzów: 1032

Piątkowe starcie Resovii z Chrobrym Głogów zakończyło się remisem, który chyba można uznać za sprawiedliwy rezultat. Rzeszowianie walczyli ambitnie, ale po raz kolejny w rundzie wiosennej trafili na solidny zespół szukający punktów w starciu z potencjalnie słabszą rzeszowską ekipą.
Przyjezdni już w 5 minucie postraszyli gospodarzy, bo piłka po uderzeniu Stebleckiego wylądowała na poprzeczce. Pierwszy kwadrans meczu należał do przyjezdnych, którzy dali sygnał, że grać będą otwarty, ofensywny futbol.
Po kwadransie do głosu doszli rzeszowianie. Akcje "Pasiaków" groźne były głównie po zagraniach Bartłomieja Eizencharta. Jego dośrodkowania i szarże z piłką wprawiały defensywę gości w niemałe kłopoty.
W 20 minucie meczu piłkę w pole karne zagrywał Rafał Mikulec, na bramkę nieczysto uderzał Eizenchart i futbolówka trafiła pod nogi Macieja Górskiego, który z bliskiej odległości trafił do siatki.
Radość "Pasiaków" z prowadzenia nie trwała długo, a nastroje podopieczni Mirosława Hajdy popsuli sobie trochę na własne życzenie. Piłka dorzucona z autu trafiła na głowę Alberta Zarównego i z jego strzałem stojący na linii bramkowej golkiper Resovii sobie poradził. Futbolówkę dobijał jednak głową Patryk Mucha i nie było już szans na skuteczną interwencję bramkarza.
Po stracie gola rzeszowianie ruszyli do natarcia, ale brakowało dokładności i wykończenia akcji. Prawą stroną boiska pod pole karne próbował kilka razy przedostać się Rafał Mikulec i udawało mu się zgubić rywali. Jednak jego dośrodkowania tego dnia pozostawiały sporo do życzenia.
Po przerwie mocniej zaatakowali piłkarze Marka Gołębiewskiego. Tymczasem gospodarze groźni byli przy rzutach rożnych. W 46 minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłkę w poprzeczkę wycelował Łukasz Seweryn.
Po jednej z akcji Chrobrego arbiter długo zastanawiał się, czy nie przyznać gościom rzutu karnego, ale ostatecznie nie odgwizdał "jedenastki" i publiczność mogła odetchnąć z ulgą.
Mecz był wyrównany i obydwa zespoły szukały swoich szans w kontratakach. Zyskało na tym widowisko, bo akcje przenosiły się od jednej bramki do drugiej.
Ostatni kwadrans należał do Resovii, która postawiła wszystko na jedną kartę. Było sporo rzutów rożnych i rajdów w pole karne.
Akcje"biało-czerwonych"  nabrały tempa po pojawieniu się na boisku rezerwowych. Jednak, ani Pedro Vieira, ani Kamil Antonik nie stworzyli sobie sytuacji bramkowej. Okazję do wprawienia widzów w euforię miał w ostatnich sekundach meczu Łukasz Seweryn. Boczny obrońca Resovii zwlekał jednak z oddaniem strzału i mecz zakończył się podziałem punktów.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Chrobry
 bramki 1 1
 strzały celne 5 4
 strzały niecelne 8 5
 rzuty rożne 10 3
 na spalonym 2 2
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 15 10
 żółte kartki 2 0
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Jest niedosyt, bo chcieliśmy ten mecz w Rzeszowie wygrać. Tym bardziej, że ostatnio na tym stadionie nie zapunktowaliśmy. Troszkę piłkarskiego farta nam dzisiaj brakło, aby zdobyć coświęcej niż punkt. Strzelamy  bramkę po fajnej akcji, a później aut rywali. Mówiliśmy, że Chrobry dużo takich auów wykonuje w ten sposób. Błąd przegrana piłka w defensywie i nie zawsze się wygrywa. Nam punkty są potrzebne, ale nie można mieć zastrzeżeń do zespołu pod względem motorycznym. Za szybko chcieliśmy dogrywać piłkę w pole karne, zbyt szybko zakończyć akcję. Czasem brakowało chłodnej głowy, próby stworzenia lepszej sytuacji. Moim zawodnikom gratuluję zaangażowania i gry do ostatnich minut. Jeśłi chodzi o Eizencharta, to  kapitalnie grał na lewej stronie. Fajną zmianę dał Pedro Vieira. Szkoda żółtej kartki Arka Komora. Zmieniliśmy trening. Na pewne elementy poświęcamy więcej czasu. Przekłada się to na mecz. Robimy wszystko, aby było coraz lepiej.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

 


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.08 | Demolka w Bełchatowie

Skra Częstochowa - Resovia Rzeszów 0:5 (0:2)
1' (sam.) Flak, 15' 65' Mróz, 63' Górski, 73' Sylvestr

Skra: Bursztyn, Flak (33' Winciersz ), Krzyżak, Mesjasz, Czajka (46' Szymański ), Lukoszek, Gołębiewski (46' Jaroch), Olejnik, Babiarz (60' Baranowicz ), Nocoń , Kozłowski (86' Kitliński)
Resovia:
Łakota, Seweryn , Komor, Hoogenhout (77' Chuchro), Adamski, Mikulec (77' Antonik ), Wasiluk (71' Kanach), Lehaire (71' Bąk), Mróz , Eizenchart, Górski (71' Sylvestr)
Sędzia: Karski (Słupsk), Widzów: 82

W arcyważnym spotkaniu walczących o utrzymanie w Fortuna I lidze zespołów, rzeszowianie zdemolowali Skrę Częstochowa 5:0.
Mecz rozgrywany w Bełchatowie (tam w roli gospodarza gra Skra) od początku toczył się po myśli "Pasiaków". Podopieczni Mirosława Hajdy już w 27 sekundzie spotkania cieszyli się ze zdobycia pierwszej bramki.
Z prawej strony dośrodkowywał Rafał Mikulec, a w polu bramkowym Jan Flak głową niefortunnie wbił piłkę do siatki. Zawodnik Skry czuł na plecach Bartłomieja Eizencharta i w ułamku sekundy podjął decyzję o podaniu do bramkarza, ale sprawiłrzeszowianom świąteczny prezent.
W 15 minucie w polu karnym z piłką znalazł się Maciej Górski. Napastnik Resovii długo starałsię znaleźć drogę do bramki gospodarzy, ale ostateczniw wyłożył futbolówkę Markowi Mrozowi. Ten ostatni uderzał piłkę na raty i przy dobitce Jakub Bursztyn był bez szans.
Gospodarze mieli okazję ratować to spotkanie jeszcze w 22 minucie po niedokładnym wybiciu Radosława Adamskiego. Piłkę przejął Radosław Gołębiewski, który po chwili wycelował w słupek rzeszowskiej bramki.
Po tej akcjie mecz zdominowali piłkarze trenera Mirosława Hajdy, który pilnował, aby jego podopieczni nie pokpili sprawy: "Bez zabawy! - pokrzywkiwał z ławki rezerwowych szkoleniowiec Resovii.
Po przerwie gospodarze ruszyli z ochotą doodrabiania strat i okazje bramkową miał Gracjan Jaroch. W bramce Resovii czujny był jednak Paweł Łakot, który udaną interwencją wybronił mocny strzał. 
Rzeszowianie po godzinie gry nadal kontrolowali sytuację na boisku i wspólnie motywowali się do jeszcze lepszej gry. Po raz pierwszy w w tej rundzie razili też swoich rywali zabójczymi kontrami. W 63 minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Radosław Adamski. Wychowanek Wilgi Widełka wyłożył futbolówkę Górskiemu,  ten podwyższył rezultat na 0:3.
Ta bramka odebrała gospodarzom ochotędo walki i już 120 sekund później rzeszowianie świętowali kolejne trafienie. Tym razem do siatki trafił Marek Mróz, ale "Pasiakom" było ciągle mało. W 73 minucie Bartłomiej Eizenchart dograł piłkę do Jakuba Sylvestra, a ten ustalił wynik spotkania na 0:5.
Resovia nie zwalniała tempa i miała kolejne szanse na bramki. W ostatnich fragmentach meczu na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Eienchart i Antoni, ale tym razem golkiper Skry był na stanowisku.
Rzeszowianie zagrali solidny mecz i dopisali w tabeli cenne punkty, któe mogą mieć wpływ na utrzymanie się zespołu w Fortuna I lidze.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Skra Resovia
 bramki 0 5
 strzały celne 4 9
 strzały niecelne 3 5
 rzuty rożne 2 5
 na spalonym 0 5
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 16 13
 żółte kartki 6 3
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Gratuluję swoim zawodnikom za bardzo dobre spotkanie. Czekaliśy na ten mecz i na to, aby piłkarze się przełamali. Trenujemy po to, aby grali takie mecze. Dopisujemy bardzo ażne dla nas punkty i mamy spokojne święta. Składam z okazji Świąt Wielkanocnych życzenia naszym kibicom.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.04.07 | Czwarte miejsce Polaków w Turnieju Czterech Narodów

Polska U15 - Finlandia U15 1:1 (1:0)
22' Hanuszczak - 48' Velasquez

Polska: Błocki, Falkiewicz, Cegliński, Czapniewski, Peret (50' Bartkowiak), Dudek, Ruszkiewicz, Węgrzyn (50' Mozie), Jóźwiak, Porada (41' Bil), Hanuszczak (50' Uchroński)
Finlandia: 
Aerts, Väkiparta, Kumpu , Palmula, Grönlund, Eloluoto (41' Rrustemi), Tiitinen (75' Haarma), Nylund, Katz, Velaquez, Tuomi (56' Zaitra)

Reprezentacja Polski do lat 15 w składzie z Gracjanem Czapniewskim (SMS Resovia) zremisowała 1:1 z Finlandią. Był to ostatni mecz drużyny Dariusza Gęsiora w Turnieju Czterech Narodów rozgrywanym na Węgrzech.
Polacy po rozegraniu trzech spotkań zgromadzili 2 punkty i zajęli ostatnie (czwarte) miejsce. 

resoviacy.pl

2023.04.05 | Zmarł Adam Pielach, były piłkarz Resovii

Zmarł w wieku 67 lat Adam Pielach, były zawodnik Resovii, który w 1977 r. świętował z rzeszowskimi "Pasiakami" historyczny awans do II ligi.
Był wychowankiem Stali Nysa, który w sezonie 1975/76 dołączył do kadry zespołu prowadzonego przez trenera Witolda Szygułę. Przez wiele sezonów był podstawowym piłkarzem Resovii i pomimo ofert z klubów I ligi pozostał wierny rzeszowskim "Pasiakom" do 1987 r.
Karierę piłkarską zakończył w amatorskich klubach Jednośći Niechobrz i LKS Palikówka.
Uroczystości pogrzebowe odbedą się w dniu 6 kwietnia (czwartek) o godz. 11 w kaplicy na Cmentarzu Wilkowyja.

resoviacy.pl

2023.04.05 | Kolejny mecz Czapniewskiego w kadrze Polski U15

Polska U15 - Słowacja U15 1:2 (1:0)
4' Uchroński - 55' (k) Mateáš, 58' Novák

Polska: Nowak (41' Błocki), Korzeniowski, Falkiewicz, Czapniewski (41' Dudek), Bartkowiak (63' Małota), Mozie (73' Ruszkiewicz), Mazurkiewicz (41' Cegliński), Peret (73' Baj), Bil (56' Hanuszczak), Uchroński (56' Węgrzyn), Porada (63' Jóźwiak)
Słowacja:
 Gubka, Šimko (41' Ožvold ), Pittel, Žilinčik , Mikunda, Pecsuk, Kodaj (61' Jenčuš), Benkovský (51' Mateáš), Rajnoha (61' Lábo), Polták (41' Koribský), Novák (68' Majoros)

Reprezentacja Polski do lat 15 w swoim drugim spotkaniu Turniej Czterech Narodów przegrała ze Słowacją 1:2. Był to kolejny mecz ekipy trenera Dariusza Gęsiora rozgrywany na Węgrzech, w którym zagrał Gracjan Czapniewski. Piłkarz SMS Resovia rozegrał w tym spotkaniu 41 minut. 

resoviacy.pl

2023.04.04 | 90 minut Gracjana Czapniewskiego w meczu kadry

Węgry U15 - Polska U15 0:0

Węgry: Lányi, Balog (69' Manzella), Hecler, Joó (60' Prettenhoffer), Rankó, Bösze, Pesti, Gyebróczki (60' Soós) Galambos, Magyarics(60' Kecskés), Nyikos (69' Nyers)
Polska: Błocki, Małota, Korzeniowski, Cegliński, Czapniewski, Hanuszczak, Ruszkiewicz, Dudek, Węgrzyn, Baj, Jóźwiak oraz Uchroński, Mozie,Bartkowiak, Bil, Porada
Sędzia: Jakab (Węgry)

Reprezentacja Polski U15 prowadzona przez Dariusza Gęsiora zremisowała 0:0 w pierwszym meczu rozgrywanego na Węgrzech Turnieju Czterech Narodów. Rywalem "biało-czerwonych" w pierwszym spotkaniu była reprezentacja gospodarzy.
W polskim zespole cały mecz rozegrał reprezentant Resovii Gracjan Czapniewski.

resoviacy.pl

2023.04.03 |  Bezbarwna gra "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - GKS Tychy 0:1 (0:1)
26' Żytek

Resovia: Łakota, Seweryn (88' Niski), Komor, Hoogenhout , Kałahur (61' Adamski), Mikulec , Wasiluk, Lehaire, Mróz (88' Antonik), Vieira (61' Eizenchart), Górski (73' Sylvestr)
GKS Tychy:
Jałocha, Połap , Nedić, Tecław, Wołkowicz , Machowski (90' Dzięgielewski), Radecki, Żytek, Czyżycki (80' Dominguez), Mikita , Rumin (74' Skibicki)
Sędzia: Małyszek (Lublin), Widzów: 872

Po dwutygodniowej przerwie wydawać się mogło, że rzeszowianie podejdą do meczu głodni futbolu, ale pierwsza połowa była bardzo senna w ich wykonaniu. Aktywniejsi byli goście, którzy w 26 minucie zdobyli bramkę na wagę 3 punktów.
W tyskim zespole aktywny w ofensywie był Patryk Mikita, a na lewym skrzydle sporo krwi napsuć chciał rzeszowianom Krzysztof Wołkowicz.
Gra "biało-czerwonych" do przerwy była bardzo bezbarwna. Podopieczni Mirosława Hajdy szybko tracili piłkę, a do rozgrywania często zmuszony był Bartłomiej Wasiluk, który nie zawsze mógł znaleźć wspólny plan z kolegami na budowanie akcji.
Więcej działo się pod polem karnym Resovii, ale to rzeszowianie przeprowadzili pierwsi groźną akcję. Po jednym z kontrataków szansę na zdobycie bramki miał Pedro Vieira, ale efektownym wyjściem z bramki ratował sytuację Konrad Jałocha.
W 26 minucie resoviacy zaspali przy rzucie rożnym i piłkę dośrodkowaną w pole karne wbił z 3 metrów do siatki Wiktor Żytek.
Prowadzenie przyjezdnych przed przerwą nie pobudziło "Pasiaków" do większej aktywności. Więcej z gry nadal mieli goście, któzy czuli się na błotnistej murawie stadionu miejskiego bardzo pewnie.
Resovia dogodną okazję do wyrównania miała w końcowych fragmentach pierwszej połowy, ale szczęśliwa interwencja Jakuba Tecława utrudniła Maciejowi Górskiemu skierowanie piłki do siatki.
Po przerwie rzeszowianie zagrali już lepiej, a tymczasem goście nieco cofnięci, szukali kolejnej szansy w kontratakach.
W 49 minucie na listę strzelców miał szansę wpisać się Mikita, ale w dogodnej sytuacji nieznacznie pudłował.
W 67 minucie piłka dośrodkowana przez Rafała Mikulca wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Konrada Jałochę i publiczność nieco ożyła na trybunach.
Skrzydeł "Pasiakom" dodali wprowadzeni na murawę zmiennicy: Radosław Adamski i Bartłomiej Eizenchart. To akcje tych piłkarzy miały największe szanse na osiągnięcie oczekiwanego celu. W 72 minucie soczysty strzał Eizencharta z ostrego kąta zdołali zablokować defensorzy.
Końcówka meczu należała do rzeszowian, którzy atakowali z dużym zaangażowaniem, ale nie potrafili postawić kropki nad "i".
Sporo było dośrodkowań i walki w polu karnym, gdzie w rolę napastnika wcielił się na ostatnie fragmenty meczu Ruben Hoogenout. To właśnie holenderski środkowy obrońca po ostatnim gwizdku najbardziej nie mógł pogodzić się ze stratą punktów.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia GKS Tychy
 bramki 0 1
 strzały celne 4 4
 strzały niecelne 6 5
 rzuty rożne 5 7
 na spalonym 1 1
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 19 13
 żółte kartki 2 3
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Powiem krótko, pierwszą połowę przespaliśmy trochę, bo mimo wszystko nie musieliśmy stacić tej bramki. W drugiej połowie chłopcy z ogromnym zaangażowaniem dążyli do odrobienia wyniku. Nie mieli tego przysłowiowego szczęścia. Był słupek, była ta sytuacja Eizencharta, gdzie został zablokowany jego strzał. Parę okazji stworzonych, ale wynik został z pierwszej połowy. Nie można odmówić ambicji i zaangażowania. Przegraliśmy bitwę, lecz wojna trwa. Musimy zapomnieć o tym meczu. Jestem przekonany, że w kolejnych meczach wnioski wyciągniemy. Nie było planu, aby dawać pograć rywalom. Plan był, aby wygrać mecz. Graliśmy z zespołem, będącym w naszym zasięgu. Dzisiaj wniosek taki, że trzeba dwie połowy zasuwać, aby wygrać w tej lidze.  

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.03.28 | Gracjan Czapniewski ponownie w kadrze Polski U15

Trener reprezentacji Polski U15 Dariusz Gęsior powołał zawodników na mecze Turnieju Czterech Narodów. W turnieju planowanym na 4-7 kwietnia Polacy zmierzą się z Węgrami (gospodarzami imprezy), Słowacją i Finlandią.
W grupie powołanych piłkarzy znalazł się reprezentant SMS Resovii Gracjan Czapniewski, który po raz kolejny założy  koszulkę reprezentacji z białym orłem

resoviacy.pl

2023.03.26 | Bez punktów w Łodzi

UKS SMS II Łódź - Resovia Rzeszów 3:0 (2:0)
5' 47' Filipczak, 44' Maciejko

UKS SMS II: Banach, Kolis, Onoszko , Walczak (34' Stachurska), Enja, Bałdyga, Dąbrowska (46' Kiełczewska), Domin, Maciejko, Gąsieniec (80' Kowalska), Filipczak (80' Lipińska)
Resovia:
Barszcz, Gołojuch, Czyż (75' Dubiel), Florek, Gajdur (46' Marszał ), Bednarz,  Misiak, Strasińska (70' Litwin), Dańko, Puzio (70' Krawczyk), Kaput
Sędzia: Kupidura (Radom)

Wysokiej porażki doznały piłkarki Pawła Szurgocińskiego w wyjazdowym spotkaniu z rezerwami UKS SMS Łódź. Łodzianki wzmocnione piłkarkami z pierwszego zespołu nie pozwoliły "biało-czerwonym" na zbyt wiele.
Najwięcej pracy na boisku miała tego dnia Alicja Barszcz. Golkipera Resovii kilka razy ratowała zespół Resovii przed stratą bramek. Skapitulować musiała trzykrotnie, po uderzeniach Pauliny Filipczak i Klaudii Maciejko.
Łodzianki szybko ustawiły sobie spotkanie, w któym Resovia nie zaprezentowała dobrej formy. Po ostatnim gwizdku szkoleniowiec "biało-czerwonych" Paweł Szurgociński podkreślał, że: "Zabrakło przede wszystkim: charakteru i sytuacji podbramkowych. Wiele do życzenia pozostawiała również gra bez piłki".

resoviacy.pl

2023.03.24 | Wygrany sparing z Sandecją

Resovia Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (1:0, 1:1, 2:1) / grano 4 x 30 minut
29' Mikulec, 85' Antonik, 111' Lehaire - 37' (k) Wróbel, 105' (k) Mas

Resovia: Łakota, Niski, Chuchro , Hoogenhout, Adamski, Wasiluk, Bruno Garcia, Mikulec, Mróz, Vieira, Sylvestr oraz Grabowski, Kałahur, Bondarenko , Bąk , Seweryn, Eizenchart, Pieniążek, Kanach , Lehaire, Antonik, Górski
Sandecja:
Putnocký, Nekić, Pawłowski, Boczek, Piter-Bučko, Iskra, Fall, Potoma, Toporkiewicz, Kirss, Wróbel oraz Tokarz, Nawotka, Lusiusz, Mas, Walski, Kožulj, Surzyn, Kowalik, Słąby, Kasprzak, Podgórski, Manzorro
Sędzia: Bieniasz (Rzeszów), Widzów: mecz bez udziału publiczności

Ekipa rzeszowskich "Pasiaków" korzystając z przerwy w ligowych rozgrywkach rozegrała sparing z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie rozegrane na stadionie przy ul. Wyspiańskiego zakończyło się zwycięstwem Resovii 3:2.
W trwającym 120 spotkaniu szkoleniowcy pierwszoligowych zespołów mieli okazję sprawdzić formę licznej grupy piłkarzy. W szeregach Resovii zabrakło Branislava Pindrocha i Aleksandra Komora. Bramkarz Resovii leczy uraz mięśni brzucha, a środkowemu obrońcy sztab szkoleniowy dał czas na odpoczynek po ostatnim spotkaniu.
Rzeszowianie dobrze czuli się na murawie stadionu, na którym trenują i wykazali się dobrą szkutecznością. Bramki dla "biało-czerwonych" zdobyli: Rafał Mikulec, Kamil Antonik i Mehdi Lehaire. Sandecja obydwie bramki zdobyła po rzutach karnych.

resoviacy.pl

2023.03.22 | Bohaterskie piłkarki Resovii

Resovia II Rzeszów - Górnik Łęczna 2:5 po dogrywce (2:2, 2:2)
9' Puzio, 24' Bednarz - 4' Pietakiewicz, 33' 115' Skupień, 93' (k) Miłek, 120' Litwiniec

Resovia: Barszcz, Gajdur, Czyż,  Gołojuch ,  Dubiel ,Strasińska (74' Krawczyk), Puzio (94' Marszał), Litwin, Dańko (55' Ślezak), Bednarz, Kaput
Górnik:
Urbańczyk, Bużan, Kazanowska Głąb, Skupień, Szymczak (70' Litwiniec), Dereń (70' Kaczor), Rapacka (70' Sikora), Lefeld, Fabova (87' Ratković), Piętakiewicz (46' Miłek)
Sędzia: Biernat (Brzesko), Widzów: 180

Piłkarki Resovii stoczyły bohaterską walkę z krajowym potentatem Górnikiem Łęczna. Stawką meczu był ćwierćfinał Pucharu Polski i w zaciętym pojedynku rzeszowianki pokazały się z bardzo dobrej strony. Trzecia siła kobiecej Ekstraligi do wyeliminowania Resovii potrzebowała dogrywki, a kto wie - jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie czerwona kartka i rzut karny podyktowany w 93 minucie?
Mecz zaczął się od prowadzenia faworyzowanych piłkarek z Łęcznej. Już w 4 minucie spotkania piłkę zagraną za plecy defensorek Resovii przejęła Julia Piętakiewicz, która efektownym wolejem jako pierwsza wpisała się na listę strzelców. Szybko zdobyte prowadzenie uśpiło czujność podopiecznych Roberta Makareiwcza i w 9 minucie meczu błąd golkiperki Górnika wykorzystała Anna Puzio.
Pierwsza połowa spotkania była bardzo dobra w wykonaniu rzeszowianek, które bohatersko walczyły o każdy metr boiska.
W 24 minucie fantastycznym uderzeniem w okienko bramki popisała się Karolina Bednarz i dosyć nieoczekiwanie Resovia wyszła na prowadzenie.
Resovia walczyła ambitnie, ale doświadczone piłkarki Górnika już 9 minut później doprowadziły do wyrównania. Przyjezdne po raz kolejny wykorzystały lukę w szykach obronnych Resovii i na 2:2 wyrównała Katja Skupień.
Po przerwie przewaga piłkarek z Łęcznej była wyraźniejsza. Resovia skupiała sięna wyprowadzaniu kontrataków, ale zaden z zespołów nie zdołał zmienić wyniku.
O rozstrzygnięciu spotkania zadecydowała dogrywka, która nie była szczęśliwa dla "biało-czerwonych".
W 3 minucie dodatkowego czasu gry Natalia Dubiel faulowała jedną z rywalek i sędzina sięgnęła po czerwony kartonik i odgwizdała rzut karny.
Skutecznym egzekutorem jedenastki była Klaudia Miłek, która pewnym strzałem pokonała Alicję Barszcz.
Grające w osłabieniu piłkarki Resovii w końcowych fragmentach meczu opadly z sił i doświadczony zespół z Górnika bezlitośnie wykorzystał kolejne szanse bramkowe. W 115 minucie trafieniem popisała się Klaudia Miłek, a w ostatniej akcji meczu rezultat na 2:5 ustaliła Marianna Litwiniec.

resoviacy.pl

2023.03.18 | Postraszyły lidera

Resovia Rzeszów - Stomilanki Olsztyn 1:1 (1:1)
12' Misiak -  19' Sokołowska

Resovia: Barszcz, Gołojuch, Czyż, Florek, Gajdur (46' Dańko), Misiak (70' Marszał), Strasińska (62' Litwin), Puzio, Kurasz , Bednarz, Kaput
Stomilanki:
Ptaszek, Krech, Kędzia, Taranowska, Libera, Bida (76' Olender), Sokołowska, Rosiak , Kałużna, Osajkowska , Sunday (85' Milewska)
Sędzia: Walczyńska (Lublin), Widzów: 60

Główny kandydat do awansu chciał z Rzeszowa wywieźć komplet punktów, ale podopieczne Pawła Szurgocińskiego rozegrały dobry mecz i urwały punkty rywalkom. Początek spotkania należał do Resovii, która pressingiem skutecznie wyibijała z rytmu zespół Stomilanek.
W 12 minucie efektownym uderzeniem popisał się Aleksandra Misiak i "biało-czerwone" poczuły, że są w stanie sięgnąć po komplet punktów. Nie cieszyły się jednak z prowadzenia zbyt długo, bo już 7 minut później do wyrównania doprowadziła Aleksandra Sokołowska.
Rzeszowianki grały odważnie, z dużą determinacją i do przerwy nie ustępowały rywalkom na boisku. Grały też uważnie w defensywie i nigeryjska napastniczka Esther Sunday niewiele miała do powiedzenia pod bramką "Pasiaczek".
Po przerwie więcej z gry miał zespół Dariusza Maleszewskiego, ale w bramce Resovii dobrze radziła sobie Alicja Barszcz.
Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów i po ostatnim gwizdku obydwaj trenerzy mogli czuć lekki niedosyt.

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.03.18 | Radość "Pasiaków" w Katowicach

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0:1 (0:1)
33' Mróz

GKS: Kudła, Brzozowski (77' Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Janiszewski , Rogala, Błąd, Figiel (78' Kozubal), Marzec (75' Urynowicz), Roginić (65' Bergier), Arak
Resovia:
Łakota, Seweryn, Komor, Hoogenhout, Kałahur (78' Adamski ), Mikulec, Wasiluk, Lehaire, Mróz (68' Kanach), Vieira (78' Eizenchart), Górski (68' Sylvestr)
Sędzia: Krasny (Kraków), Widzów: 2263

Smak pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w 2023 r. poznali piłkarze Resovii, którzy w Katowicach pokonali miejscowy GKS. Za bohaterów spotkania można uznać dwóch piłkarzy rzeszowskiego klubu: Pawła Łakotę i Marka Mroza. Pierwszy w ostatnich sekundach pierwszej połowy obronił rzut karny, a drugi fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił "Pasiakom" komplet punktów. 
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i nie ukrywali, że chcą sięgnąć po długo oczekiwane w Katowicach zwycięstwo.
Piłkarze Rafała Góraka sposób na defensywę Resovii chcieli znaleźć akcjami w bocznych rejonach boiska. Tam sporo pracy po stronie Resovii mieli: Miłosz Kałahur, Łukasz Seweryn, Rafał Mikulec, a nawet zmuszony do gry obronnej Pedro Vieira.
Miejscowi starali się dogrywać piłkę w pole karne, ale tam teren czyścili środkowi obrońcy Resovii i kończyło się głównie na rzutach rożnych.
Resovia zdecydowanie rzadziej przebywała na na połowie "Gieksy", a drogę w pole karne rywali starała się znaleźć długimi zagraniami za plecy obrońców.
W zespole Pasiaków" przed przerwą wyróżniał się Rafał Mikulec, bo to po jego szarżach gospodarze mieli najwięcej kłopotów.
W 29 minucie "biało-czerwoni" mieli sporo szczęścia, bo piłka po strzale na bramkę trafiła w glowę stojącego na linii bramkowej Rubena Hoogenhouta.
Kilka minut później Resovia miała rzut wolny z 22 metrów. Do piłki podeszli Marek Mróz i Bartłomiej Wasiluk. Wydawać się mogło, że wykonawcą stałego fragmentu gry będzie Wasiluk, który potrafi posłać piłkę w stylu Roberta Carlosa. Tymczasem futbolówkę fenomentalnie uderzył Marek Mróz i uderzył ją precyzyjnie w okolice łączenia słupka z poprzeczką. Futbolówka po odbiciu od poprzeczki zatrzepotała w siatce, a strzelec utonął w objęciach kierownika zespołu Stanisława Mandeli.
W 36 minucie szczęścia nia miał Maciej Górski, bo piłka po jego strzale lewą nogą, wylądowała na słupku. Resoviacy wrzucili na wyższy bieg i coraz więcej działo się w polu karnym Kudły. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Araka, po którym instynktem bramkarskim wykazał się Paweł Łakota.
W ostatniej minucie pierwszej połowie Łukasz Seweryn faulował Araka i arbiter po analizie VAR, przyznał miiejscowym rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Arkadiusz Jędrych, ale jego zbyt sygnalizowany strzał nie sprawił trudności golkiperowi Resovii. Paweł Łakota wyczuł intencje strzelca, wyłapał piłkę i mógł odbierać gratulacje od kolegów. Była to jedna z wielu interwencji, po których bramkarz Resovii zasłużył na miano bohatera spotkania. 
Po przerwie do natarcia ruszyli miejscowi i przez kwadrans rzeszowianie skupiali się na uważnej grze defensywnej, jednak z czasem zapędy katowiczan ostygły i to Resovia zaczęła atakować.
W 72 minucie indywidualna akcja Pedro Vieiry mołga dać kolejną bramkę "Pasiakom". Portugalski zawodnik Resovii zrobił wszystko jak trzeba, ale jego strzał nogą obronił Kudła. Miejscowi odpowiedzieli uderzeniem Marca, ale tym razem Łakota pokazał bramkarskie rzemiosło.
Mecz w ostatnim kwadranise nabrał tempa i na brak emocji kibice nie mogli narzekać. W 77 minucie kolejną "setkę" miał Pedro Vieira, ale i tym razem zabrakło chłodnej głowy. Skrzydłowy Resovii uderzył po ziemi na bramkę, a jeden z obrońców GKS-u w hokejowym stylu rzucił się na murawę i zablokował strzał.
W ostatnich sekundach spotkania gra przeniosła się ponownie pod bramkę Resovii i po raz kolejny zakotłowało się w polu bramkowym "biało-czerwonych". Tym razem sytuację ratował Aleksander Komor, który w ostatniej chwili zablokował piłkę zmierzającą do celu. Po ostatnim gwizdku radość rzeszowskich piłkarzy była ogromna, a gratulacje od kolegów z zespołu odbierał głównie Paweł Łakota. To jego nazwisko skandowali po ostatnim gwizdku kibice Resovii na stadionie przy ul. Bukowej.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  GKS Katowice Resovia
 bramki 0 1
 strzały celne 7 4
 strzały niecelne 3 7
 rzuty rożne 11 2
 na spalonym 2 0
 rzuty karne 1 0
 rzuty wolne 15 19
 żółte kartki 2 1
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Radość w szatni jest duża, bo wiadomo jak nam te punkty są potrzebne. Wszyscy z dołu tabeli punktują i my też przyjechaliśmy tu po zdobycz punktową. Przywieziemy do Rzeszowa 3 punkty. Drużyna GKS Katowice, to zespół o potencjale piłkarskim. Gospodarze stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. My tez mieliśmy okazje, których nie wykorzystaliśmy, tym bardziej te punkty cieszą. Słwa uznania dla zespołu, bo mówiliśmy przed meczem, że nie można tak podejść do spotkania, tak - jak podeszliśmy w Gdyni. Za tamten mecz przepraszaliśmy swoich kibiców. Dziśnie moga mieć do nas zastrzeżeń. Dziękuję za to że w dużej liczbie przyjechali na ten mecz.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.03.12 | Zwycięstwo na wagę złota

Resovia Rzeszów - Odra Opole 2:0 (1:0)
29' Mikulec, 90' Hoogenhout

Resovia: Łakota, Seweryn , Komor , Hoogenhout, Kałahur (66' Adamski), Mikulec (84' Antonik ), Wasiluk, Lehaire , Mróz (71' Kanach), Eizenchart (65' Vieira), Górski (71' Sylvestr)
Odra:
Haluch, Spychała (87' Szrek), M. Kamiński, Żemło , Pikk, Nowak (75' Makuszewski), W. Kamiński (87' Urbańczyk), Niziołek, Czapliński, Galán, Guzdek (75' Klimek)
Sędzia: Idzik (Poznań), Widzów: 1172

To było zwycięstwo na wagę złota, bo sytuacja rzeszowskich "Pasiaków" w ligowej tabeli po ostatnich spotkaniach zrobiła się dramatyczna. "Biało-czerwoni" mają nóż na karku i chcąc zachować status pierwszoligowca, muszą punktować.
W spotkaniu z Odrą Opole dopisali komplet punktów i po ostanim gwizdku na twarzach "Maltańskich Rycerzy" zagościł uśmiech. Najszczęśliwszy był Ruben Hoogenhout strzelec drugiej bramki, który w doliczonym czasie gry przypieczętował zwycięstwo Resovii.
Przed przerwą rzeszowianie posiadali przewagę na obisku, ale to goście oddali pierwszy groźny strzał za sprawą Czaplińskiego, który soczystym strzałem przetestował formę Pawła Łakoty. Bramkarz Resovii zastąpił tego dnia w bramce kontuzjowanego Branislava Pindrocha i przyznać trzeba, że wywiązywał się ze swoich obowiązków bez zarzutu, a pracy miał sporo.
W szeregach Resovii aktywny był Maciej Górski, któy już w 10 minucie zmusił do interwencji golkipera Odry.
Po dwóch kwadranasach "biało-czerwoni" prowadzili 1:0 po bramce Rafała Mikulca, który strzałem z pola karnego zaskoczył Halucha. Przy bramce duży udział miał Marek Mróz, który precyzyjnym podaniem obsłużył autora bramki.
Przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania wyniku jeszcze rzed przerwą, ale defensywa "Pasiaków" nie popełniała błędów i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie przyjezdni ruszyli do zdecydowanego natarcia i to oni dłużej utrzymywali się przy piłce. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym Resovii i Paweł Łakota musiał bardzo się natrudzić, aby zachować czyste konto bramkowe.
Najroźniej w polu karnym "Pasiaków" zrobiło się w doliczonym czasie gry. Po jednym ze stałych fragmentów, gracze z Opola próbowali kilka razy uderzać na bramkę gospodarzy, ale w gąszczu nóg futbolówka wracała w okolice linii pola karnego. Resovia przetrwała moment kryzysu i w ostatnich sekundach odpowiedziała dwoma kontratakami. Za pierwszym razem Kamil Antonik nieczysto trafił w piłkę i nie zdołał podwyższyć dorobku bramkowego, ale kilkadziesiąt sekund później Ruben Hoogenhout ustalił wynik meczu na 2:0.
Defensor Resovii w stylu sprintera pobiegł z piłką przez połowę boiska i strzałem do pustej bramki wprawił publikę w euforię.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Odra
 bramki 2 0
 strzały celne 3 3
 strzały niecelne 3 5
 rzuty rożne 5 8
 na spalonym 1 2
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 14 16
 żółte kartki 4 1
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Tak się składa, że każdy mecz gramy o życie. Na pewno nie jest łatwo. Zmierzyliśmy się z dobrym zespołem, który dotychczas punktował i jest bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Odra ma bardzo rołśych zawodników i bardzo dobrze wykonuje stałe fragmenty gry. My po klęsce (nawet nie porażce, lecz klęsce) chcieliśmy się zrehabilitować. Chcieliśy swoim stylem, operowaniem piłką dziś dominować. Do przerwy wyglądało to bardzo dobrze, natomiast 20 minut po przerwie to najlepiej o tym zapomnieć. Wydaje mi się, że siły mamy, bo skoro w 93 minucie wychodzimy do kontry i środkowy obrońca goni w takim tempie, to jest niezrozumiałe, że po przerwie tak to wyglądało. W szatni powiedzieliśmy sobie w przerwie, że nadal jest 0:0. Odra zyskała dużą przewagę jeśli chodzi o posiadanie piłki, natomiast nie stworzyła sobie sytuacji. Uważam, że był to dla nas taki najtrudniejszy przeciwnik, jeśli chodzi o organizację gry. Trener Odry dużo wprowadził swojej, takiej pragmatycznej piłki. Chcę podzięować swoim zawodnikom, bo walczyli ile mogli. Kibicom też dziękuję, ale my jesteśmy w trudnej sytuacji i za piękną grę tu się w lidze nie zostaje. Potrzebujemy punktów.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.03.11 | Porażka piłkarek Resovii

SWD Wodzisław Śląski - Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)
10' Sarapata, 65' Gulec - 27' Strasińska

SWD: Rydlewska, Śmietana (46' Kąsek), Dragunowicz, Sarapata, Psota (75' Brzychcy), Kozłowska (84' Czekańska), Krakowiak, Błatoń,  K. Przeciszewska, Jendrzejczyk,   Gulec (90' Herak)
Resovia:
Pydych, Gajdur (77' Kusior) , Florek , Czyż, Gołojuch, Kurasz , Misiak, Straisńska (65' Dańko) , Litwin, Bednarz , Mikrut (60' Puzio)
Sędzia: Syta (Kraków)

W pojedynku sąsiadujących w tabeli zespołów lepsze okazały się pikarki z Wodzisława Śląskiego. Rzeszowianki miały okazję utrzymać kontakt z czołówką tabeli, ale porażka z SWD utrudniła nieco sytuację "biało-czerwonych".
Mecz źle ułożył się dla przyjezdnych, bo już w 10 minucie Patrycja Sarapata wpisała się na listę strzelców. Reprezentantka młodziezowej kadry Polski napsuła sporo krwi rzeszowiankom w tym spotkaniu.
W 27 minucie Martyna Straińska doprowadzila do wyrównania i "biało-czerwone" poczuły, że w tym spotkaniu jeszcze mogą pokusić się o komplet punktów. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały jednak budowaniu koronkowych akcji i więcej było walki na boisku niż poukładanej, przemyślanej gry.
W 65 minucie dała znać o sobie Roksana Gulec. Piłkarka z Wodzisławia atomowym uderzeniem z rzutu wolnego zapewniła zwycięstwo swojej drużynie. Strza wykonany z 30 metrów był precyzyjny i Natalia Pydych nie zdążyła wybronić futbolówki zmierzającej w "okienko" bramki.
Był to debiut młodej rzeszowskiej golkiperki na pierwszoligowych boiskach, podobnie jak Gabrieli Kusior, która pojawiła się na boisku w 77 minucie.

resoviacy.pl

2023.03.08 | Marcin Kumorek piłkarzem Sokoła Kolbuszowa Dln.

Z kadrą Resovii pożegnał się Marcin Kumorek. 20-letniemu wychowankowi TAP-u Tarnów nie udało się zadebiutować w zespole seniorów Resovii. W rundzie jesiennej sezonu 2022/23 był kluczowym zawodnikiem zespołu rezerw.
W rundzie wiosennej reprezentował będzie barwy 4-ligowego Sokoła Kolbuszowa Dolna. 

resoviacy.pl

2023.03.04 | Bezbramkowy remis piłkarek

Resovia Rzeszów - Polonia Środa Wielkopolska 0:0

Resovia: Barszcz, Gajdur , Florek, Czyż, Gołojuch, Strasińska (71' Misiak), Litwin, Bednarz,  Puzio, Kurasz, Mikrut (46' Dańko)
Polonia:
Parecka, Szewczyk, Hyży, Drożak,  Falkowska, Ratajczak, Ciesiółka,   Nogalska,  Wierzbińska (71' Dobroń), Szukalska (62' Nowicka), Wielińska ,
Sędzia: Kupidura (Radom), Widzów: 50

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie piłkarek Resovii z Polonią Środa Wielkopolska. To był typowy mecz walki, w którym rzeszowianki przez niemal godzinę grały w okrojonej kadrze. Powodem była czerwona kartka dla Klaudii Gajdur zarobiona w 38 minucie na raty, (dwie żółte kartki) za faule.
Duży wpływ na wydarzenia boiskowe miały warunki atmosferyczne. Było to kolejne wiosenne spotkanie rozegrane przy dużym wietrze i dokuczliwym zimnie. Na boisku było sporo ambitnej walki, ale również chaotycznej gry.
Żaden z zespołów nie stworzył sobie klarownej sytuacji bramkowej i nie było to widowisko, które będzie zapamiętane na dłużej. Podopieczne Pawła Szurgocińskiego po czerwonej kartce dla swojej defensorki wcale nie ograniczały się do bronienia wyniku. W ofensywie widoczna była Anna Puzio, która starała się zastąpić brak Gabrieli Kaput.
Na słowa uznania zasłużyły też środkowe defensorki Resovii: Wioletta Florek i Katarzyna Czyż, które skutecznie radziły sobie z akcjami odważnie grających rywalek.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.03.03 | Bezradność w Gdyni

Arka Gdynia - Resovia Rzeszów 4:0 (3:0)
5' (k) Capanni, 40' 78' Czubak, 45' Skóra

Arka: Kajzer, Tomal, Dobrotka, Azackyj, Gojny (80' Bednarski), Milewski (80' Żebrowski), Gol (58' Purzycki), Skóra, Capanni (73' Stepień), Haydary (58' Adamczyk), Czubak
Resovia:
Pindroch (41' Grabowski), Kałahur , Bondarenko , Komor, Mikulec, Eizenchart (72' Sylvestr), Wasiluk (72' Antonik), Bąk (46' Kanach), Mróz, Vieira (46' Adamski), Górski
Sędzia: Trochimiuk (Ciechanów), Widzów: 4011

Spotkanie Resovii z gdyńską Arką zakończyło się wysoką porażką podopiecznych Mirosława Hajdy. Rzeszowianie byli tłem dla głodnych zwycięstwa gospodarzy i jeszcze przed przerwą stracili 3 bramki.
Miejscowi od pierwszego gwizdka dyktowali warunki tego spotkania. Pierwszy na bramkę Branislava Pindrocha uderzał głową już w 1 minucie Oleksand Azackyj, ale golkiper Resovii był na posterunku.
Dwie minuty później w słupek wycelował Kacper Skóra, a po chwili Aleksander Komor stanął na nogę jednego z rywali i arbiter przyznał gospodarzom wątpliwy rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił strzałem po ziemi Luan Capanni i wiadomo było, że w Gdyni łatwo nie będzie.
Miejscowi zdominowali Resovię w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. "Rzeszowianie" z ogromnym trudem przedostawali się na połowę rywali, przegrywali większość pojedynków o piłkę i golkiper Arki przez większą część spotkania był bezrobotny.
Pierwszą odważniejszą próbę przedarcia się w pole karne gospodarzy przeprowadził w 11 minucie Bartłomiej Eizenchart, który zakończył akcję niedokładnym dośrodkowaniem.
Pięć minut później mogło być 2:0, ale Kacper Skóra minimalnie spudłował po dośrodkowaniu Dawida Gojnego. Rzeszowianie pierwszy groźny strzał oddali w 21 minuciemeczu. Miłosz Kałahur dogrywał piłkę na głowę Pedro Vieiry, a ten głową posłał piłkę nad bramką.
Po tej akcji gospodarze ruszyli do huraganowego natarcia, a ich przewaga była przygniatająca. Rzeszowianie sprawiali wrażenie całkowicie zagubionych i popełniali kolejne błędy.
W 40 minucie miejscowi podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Piłka dograna w pole karne trafiła na głowę Karola Czubaka, a ten nic nie robiąc sobie z towarzystwa trzech piłkarzy Resovii - wycelował futbolówkę do siatki.
W 41 minucie plac gry opuścił kontuzjowany Branislav Pindroch, który doznał urazu już na początku spotkania. W bramce zastąpił go debiutujący młodzieżowiec Tadeusz Grabowski. Golkiper Resovii nie zdołał zbyt długo zachować czystego konta bramkowego, bo już w 45 minucie Kacper Skóra podwyższył rezultat spotkania na 3:0. Trudno winić młodego golkipera za tą bramkę, bo przy sytuacji przysnęli raczej jego koledzy z zespołu.  Piłka wrzucona z autu sprawiła niemałe zamieszanie w polu karnym Resovii i 19-letni wychowanek Arki skrzętnie wykorzystał okazję.
Po przerwie "Arkowcy" mogli zagrać na luzie, a resoviacy nie mieli pomysłu na odrabianie strat. Już  minutę po wznowieniu gry "setkę" miał Sebastian Milewski, ale piłka odbita od stopy Aleksandra Komora, wyszła na rzut rożny.
Dopiero po godzinie gry coś drgnęło w grze "biało-czerwonych". W 65 minucie debiutujący w zespole Resovii Radosław Kanach próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Kajzera i pomylił się nieznacznie. Po chwili ten sam zawodnik uderzał na bramkę rywali po wrzutce z rzutu rożnego, ale tym razem golkiper Arki wybił futbolówkę.
Później dwie okazje miał Eizenchart. Za pierwszym razem trafił w słupek, a po chwili został zablokowany przez jednego z rywali. To był dobry kwadrans gry Resovii, ale niestety na tym się skończyło, bo Arka poukładała szyki i w 78 minucie przeprowadziła skuteczny kontratak.
Na bramkę miejscowych uderzał Kamil Antonik, a po chwili gopodarzom wystarczyło kilka sekund, aby przedostać się w pole karne Resovii, gdzie jak ryba w wodzie czuł się Karol Czubak. Napastnik Arki pomimo starań środkowych obrońców Resovii zdołał zakończyć akcję podcinką, po której piłka wylądowała w siatce po raz czwarty.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Arka Resovia
 bramki 4 0
 strzały celne 9 2
 strzały niecelne 4 5
 rzuty rożne 5 4
 na spalonym 1 5
 rzuty karne 1 0
 rzuty wolne 20 12
 żółte kartki 2 2
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Na wstępie chcę pogratulować ekipie gospodarzy oraz podziękować naszym kibicom, którzy jechali przez całą Polskę po to, aby oglądać bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Słabą szczególnie pierwszą połowę. Za to w naszym imieniu chcę kibiców przeprosić. Biorę na swoje barki odpowiedzialność, bo dostaliśmy lekcję wolicjonalną, mentalną, piłkarską. Gospodarze zasłużenie wygrali to spotkanie. Po przerwie wyglądało to trochę lepiej, ale nie zmienia to faktu, że był to bardzo słaby nasz występ.

resoviacy.pl

2023.02.25 | Świetny mecz piłkarek Resovii

Resovia Rzeszów - Rekord Bielsko-Biała 3:0 (1:0)
9' Czyż, 75' 87' Bednarz

Resovia: Barszcz, Gołojuch, Florek, Czyż, Kurasz, Gajdur (75' Dańko),Misiak (64' Michalska), Strasińska (73' Puzio), Litwin, Bednarz, Kaput (85' Mikrut),
Rekord: Majewska, Skolarz
(46' Palichleb), Rżany, Piekarska, Gąsiorek, Moskała, Kubaszek, Suwada (75' Bednarek), Nowacka (46' Nowak), Gutowska (75' Szafran), Galus (46' Chóras)
Sędzia: Wiatr (Tarnów), Widzów: 60

Bardzo dobrym meczem zainaugurowały rundę wiosenną piłkarki Pawła Szurgocińskiego. Ekipa Resovii pokonała wicelidera tabeli 3:0 i przyznać trzeba, że to zwycięstwo było w pełni zasłużone.
Rzeszowianki zaskoczyły drużynę Rekordu agresywną grą i przez większą część spotkania dyktowały warunki meczu.
Pierwsza na listę strzelców wpisała się Katarzyna Czyż. Defensorka Resovii w ostatnim sparingu doznała urazu i jej występ w ligowym meczu stał pod znakiem zapytania. Okazało się jednak, że po kontuzji nie ma już śladu i piłkarka Resovii w 9 minucie strzałem z kilku metrów pokonała Majewską.
Rzeszowianki nie popełniały błędów w obronie i stwarzały sobie sporo okazji bramkowych. Drogę do zdobycia kolejnych bramek starały się znaleźć w bocznych rejonach boiska. Tam bardzo aktywne były dwie Karoliny. Karolina Kurasz aktywna była na prawej stronie, a Karolina Bednarz nękała rywalki po stronie prawej. Ta ostatnia jeszcze przed przerwą trafiła piłką w słupek.
Piłkarki Rekordu najlepszą okazję do wyrównania miały w 66 minucie meczu. W polu karnym Resovii faulowana była Wiktoria Nowak i sędzina przyznała rywalkom Resovii rzut karny. Do "jedenastki" podeszła sama poszkodowana, ale jej uderzenie w dobry stylu wybroniła Alicja Barszcz.
Niepowodzenie Rekordu dodało skrzydeł piłkarom Resovii, którw w ostatnim kwadransie rzuciły się do natarcia ze zdwojoną siłą.
Ten fragment spotkania należał Karoliny Bednarz, która obchodziła w dniu meczu swoje urodziny. Sprawiła sobie wymarzony prezent w postaci dwóch bramek. W 75 minucie po indywidualnej akcji nie dała szans bramkarce Rekordu, a 12 minut później wykończyła kolejny kontratak trafieniem na 3:0.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.02.24 | Żelazne nerwy Wasiluka

Resovia Rzeszów - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
32' (k) Wasiluk

Resovia: Pindroch, Seweryn, Komor, Bondarenko, Kałahur, Mikulec (84' Antonik), Wasiluk, Lehaire, Mróz (85' Bruno Garcia), Eizenchart (72' Vieira), Górski
Górnik: Gostomski, Zbozień, Cissè , de Amo, Dziwniel (63' Kwiatkowski), Tkacz (63' Sobol ), Lewkot, Kryeziu (84' Szramowski), Kozak, Krykun, Podliński
Sędzia: Sulikowski (Gdańsk), Widzów: 1089

"Biało-czerwoni" odetchnęli z ulgą, bo w arcyważnym spotkaniu pokonali Górnik Łęczna 1:0. Przyjezdni to zespół, z którym w ligowych pojedynkach rzeszowianie nie wygrali od lat 80. ubiegłego wieku. Dziś ekipa Mirosława Hajdy poradziła sobie nie tylko z wyżej notowanym rywalem, ale również z dużą presją.
Bramkę decydującą o zwycięstwie "Pasiaków" zdobył Bartłomiej Wasiluk, który strzałem z rzutu karnego pokonał Gostomskiego.
Piłkarze trenera Prasoła od pierwszego gwizdka wykazywali się ogromną dyscypliną taktyczną i wiadomo było, że "Pasiakom" cięzko będzie ugryźć szyki obronne Górnika.
Przyjezdni nie rzucali się do ofensywy, a raczej starali się zmuszać Resovię do ataku pozycyjnego i wyczekiwali na błędy gospodarzy. Rzeszowianie przed przerwą nie bardzo mieli pomysł na rozmontowanie defensywy Gónika i akcji bramkowych za wiele nie było ani pod jedną, ani pod drugą bramką.
W 32 minucie Souleymanne Cissè wyciął w polu karnym Macieja Górskiego i arbiter przyznał "Pasiakom" rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Bartłomiej Wasiluk, który w takich sytuacjach wykazuje się żelaznym układem nerwowym. Tak było i tym razem. Pomocnik Resovii wytrzymał presję i precyzyjnym uderzeniem obok słupka pokonał Macieja Gostomskiego.
Po przerwie do wyrównania starał się doprowadzić Serhij Krykun. Były piłkarz Resovii szarżował na lewej stronie boiska i w polu karnym Resovii bito na alarm. Jednak strzały ukraińskiego piłkarza były minimalnie niecelne i Branislav Pindroch mógł odetchnąć z ulgą.
Akcje Krykuna były ostrzeżeniem dla Resovii, której piłkarze musieli wnieść coś więcej do meczu, aby dopisac komplet punktów.
Motorem napędowym Resovii starał siębyć Mehdi Lehaire, który w ofensywie próbował współpracować z Markiem Mrozem i Maciejem Górskim. Ten ostatni w końcowych fragmentach meczu miał okazję podwyższyć rezultat, ale w polu karnym nieczysto uderzył w piłkę i fatalnie spudłował.
Do ostatniego gwizdka łęcznianie starali się doprowadzić do wyrównania i  prowadzenie Resovii wcale nie było takie pewne. Defensywa "Pasiaków" poradziła sobie jednak ze sporą ilością rzutów rożnych i dośrodkowań ze stałych fragmentów gry. Mecz zakończył się wygraną Resovii, która dopisała niezwykle ważne punkty w tabeli.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Resovia Górnik
 bramki 1 0
 strzały celne 4 2
 strzały niecelne 4 6
 rzuty rożne 0 8
 na spalonym 2 0
 rzuty karne 1 0
 rzuty wolne 13 21
 żółte kartki 1 3
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Był to na pewno mecz trudny z racji wagi spotkania. Mecz i wynik determinował postawę zawodników. Uważam, że zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Dziękuję zawodnikom, bo nie jest łatwo być na miejscu spadkowym i grać z rywalami w będącymi w podobnej sytuacji. Musimy znosić presję i dziś z tym poradziliśmy sobie. Jestem zadowolony z gry i wyniku. Ja nigdy nie narzekam. Patrząc na sytuację jaką mamy i fakt, że nie mogliśmy pozyskać jakichś zawodników. Dziś to już nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o Serhija Krykuna, był moim zawodnikiem w Garbarni. Wiem jakim jest piłkarzem. Dziś Łukasz Seweryn, który jeszcze niedawno grał w III lidze poradził sobie z zadaniem. Mieliśmy stuprocentową sytuację Maćka Górskiego, gdzie nie trafił czysto w piłkę. Dziś tych strzałów kilka było. Na pewno pracujemy i nie jest tak, że  wszystko jest dobrze. Każdy by chciał oglądać dużo bramek i strzałów, ale małymi krokami musimy zdobywać punkty i to jest najważniejsze.


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.02.22 | Radosław Kanach w kadrze Resovii

Po rozegranych wiosną przez rzeszowskie "Pasiaki" dwóch meczach ligowych do kadry Resovii dołączył Radosław Kanach. 23-letni wychowanek Błażowianki Błażowa gra na pozycji defensywnego pomocnika i o miejsce w kadrze Resovii rywalizował będzie z Radosławem Bąkiem i Bartłomiejem Wasilukiem.
Piłkarską karierę zaczynał w młodzieżowych zespołach Błażowianki i Stali Rzeszów. W sezonie 2016/17 przeszedł do Cracovii. Nie udało mu się na stałe przebić do podstawowego składu krakowskiego zespołu z Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zagrał 9 spotkań.
W latach 2018-2020 rerezentował Sandecję Nowy Sącz. W barwach tego klubu na I-ligowych boiskach rozegrał 50 spotkań ligowych. Ma na swoim koncie również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U18, U19 i U20.

resoviacy.pl

2023.02.20 | Przekleństwo VAR-u

Sandecja Nowy Sącz - Resovia Rzeszów 1:1 (1:0) / mecz w Niepołomicach
40' (k) Wróbel - 58' Mikulec

Sandecja: Putnocký, Iskra, Piter-Bučko, Boczek, Słaby , Chmiel (90' Palacz), Kasprzak (90' Kriss), Fall, Potoma (70' Walski), Koštál (63' Pawłowski), Wróbel
Resovia:
Pindroch , Seweryn, Komor , Hoogenhout , Kałahur, Mikulec , Wasiluk , Lehaire, Eizenchart (85' Antonik), Mróz (77' Bondarenko), Sylvestr (70' Górski)
Sędzia:
Pskit (Łódź), Widzów:
Grabowski (rezerwowy - Resovia), Mandela (kierownik zespołu - Resovia)

Podziałem punktów zakończyło się arcyważne dla obydwu zespołów spotkanie, w którym rzeszowianie mieli mocno "pod górkę".
Dwa rzuty karne, dwie czerwone i dziewięć żółtych kartek oraz dwie wątpliwe analizy VAR to sporo jak na mecz zespołów z ogona Fortuna I Ligi.
Więcej z gry w meczu rozegranym w Niepołomicach mieli "biało-czarni", ale resoviacy też mogli pokusić się o komplet punktów, pomimo, że solidne mieli jedynie 30 minut spotkania.
Pierwsza połowa meczu należała do Sandecji i Branislav Pindroch dwoił się i troił, aby zachować czyste konto bramkowe. Okazje do wpisania się na listę strzelców mieli byli piłkarze Resovii: Kamil Słaby i Jakub Wróbel. Pierwszemu brakowało precyzji, a na przeszkodzie drugiego stanął właśnie golkiper Resovii.
W 24 minucie w szansę bramkową miał Daniel Chmiel, ale i on spudłował. Rzeszowianie przed przerwą grali dosyć wolno i czytelnie. Zanim skrzydłowi zdołali przedrzeć się na połowę rywala, ten był już w pełnej gotowości, aby odebrać piłkę.
W 40 minucie futbolówka trafiła w rękę stojącego w polu karnym Aleksandra Komora i arbiter po wyjątkowo długiej analizie systmu VAR, wskazał "na wapno", a piłkarza Resovii ukarał żółtą kartką.
"Jedenastkę" na bramkę zamienił Jakub Wróbel, który posłał futbolówkę precyzyjnie obok prawego słupka.
Druga połowa meczu był już lepsza w wykonniu "Pasiaków". Rzeszowianie od 50 minuty mocno zaatakowali i można było odnieść wrażenie, że defensywa Sandecji w końcu pęknie.
Stało się tak w 58 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Na lewym skrzydle dobrze współpracował duet: Eizenchart - Kałahur i to oni mieli spory udział w golu. Piłka posłana w pole karne trafiła do wbiegającego na drugi słupek Rafała Mikulca, a ten precyzyjnym strzałem głową - postawił kropkę nad "i".
Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem
Pitera-Bučko, ale Pindroch nie dał się zaskoczyć i kolejną interwencją pokazał, jak ważnym jest elementem zespołu.
Przekleństwo VAR-u wróciło do "Pasiaków" w 71 minucie. Ponownie analitycy systemu VAR dopatrzyli się zagrania ręką przez Komora w polu karnym i ponownie arbiter udał się przed szklany ekran umieszczony w okolicy ławek trenerskich.
Po dłuższym czasie sędzia przyznał Sandecji rzut karny, a obrońcę Resovii ukarał drugą żółtą kartką i wyrzucił z boiska. Dostało się również kierownikowi zespołu Stanisławowi Mandeli, któremu (chyba z rozpędu) - sędzia również pokazał czerwień.
Do "jedenastki" podszedł wprowadzony chwilę wcześniej Walski, ale jego strzał był mocno niecelny i rzeszowianie mogli odetchnąć z ulgą.
Grająca w dziesięciu Resovia zmuszona była do pilnowania remisu i końcówka meczu należała do Sandecji. Gospodarze mocno napierali, ale nie zrobili większej krzywdy "Pasiakom". Na błotnistej murawie trudno było atakować, a chaotyczne dośrodkowania skrzętnie wybijali rzeszowscy defensorzy.
Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, a po gwizdku kończącym to dziwne spotkanie obydwa zespoły schodziły do szatni ze sporym niedosytem.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Sandecja Resovia
 bramki 1 1
 strzały celne 4 2
 strzały niecelne 6 1
 rzuty rożne 7 8
 na spalonym 2 2
 rzuty karne 2 0
 rzuty wolne 16 14
 żółte kartki 3 8
 czerwone kartki 0 2

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): Mecz o bardzo dużej wadze. Zaczeliśmy z trudnym przeciwnikiem Wisłą Kraków. Jechaliśmy na trudny teren, tu do Niepołomic, gdzie Sandecja bez problemu pokonała Łęczną. Chcieliśmy jednak wyszarpać tu  jakąs zdobycz punktową. Szczęście przy drugim karnym nam dopisało, lecz myślę, że zasłużyliśmy też na zdobycz punktową. Graliśmy nieźle, szczególnie w drugiej połowie. Grając 11 na 11, uważam, że drużyna była rozpędzona, aby dorzucić kolejną bramkę. Jedna długa piłka i zrobił się kolejny karny. Zdobyliśmy punkt i to było minimum, które sobie zakładałem.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.02.14 | Daniel Morys w Stali Brzeg

Z kadrą Resovii pożegnał się Daniel Morys. 22-letni wychowanek Wisły Kraków w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 na warunkach wypożyczenia reprezentował będzie barwy III-ligowej Stali Brzeg.
W Resovii rozegrał 16 meczów, w których zdobył 1 bramkę. To gol jego autorstwa pozwolił "Pasiakom" wyeliminować z rozgrywek Pucharu Polski legnicką Miedź.

resoviacy.pl

2023.02.13 | Nagrody dla Gabrieli Kaput i Radosława Bąka

W piątek (10 bm.) w Hotelu Łańcut poznaliśmy laureatów XIX edycji plebiscytu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Podkarpacka Nike.
W tym roku o nagrodach i wyróżnieniach decydowała Kapituła złożona z działaczy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, wiceprezesów, szefów komisji i wydziałów, prezesów podokręgów, a także dziennikarzy. To oni wybrali nominowanych, a następnie zwycięzców. Nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach.
Podobnie jak w roku poprzednich edycjach, również i tym razem Resovia wystawiła na uroczystość liczną reprezentację.
Kapituła przyznała przedstawicielom rzeszowskiego klubu statuetki w dwóch kategoriach:

- Młodzieżowiec/Odkrycie Roku: Radosław Bąk (Resovia),
- Piłkarka Roku: Gabriela Kaput (Resovia).

W pozostałych kategoriach nagrody odebrali:
- Fustalowy Zawodnik Roku: Mateusz Wanat (Eurobus Przemyśl),
- Trener Wychowawca Młodzieży Roku: Dariusz Liana (Karpaty Krosno),
- Sponsor Roku: Jacek Krupa (Superior Industries),
- Samorządowiec Roku: Mariusz Szewczyk (burmistrz Dębicy),
- Działacz Roku: Ernest Kasia (KS Wiązownica),
- Mecenas Sportu: Lasy Państwowe, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Sprawiedliwości,
- Drużyna Roku: Stal Mielec,
- Trener Roku: Adam Majewski (Stal Mielec),
- Piłkarz Roku: Maciej Domański (Stal Mielec),
- Nagrody Specjalne: Mirosław Kalitam Marcin Włodarski, Jan Domarski
 
 


foto: CWKS Resovia


foto: CWKS Resovia

resoviacy.pl

2023.02.11 | Kanonada strzelecka piłkarek

Resovia Rzeszów - Unia Lublin 13:0 (7:0)
4' (sam) ?, 8' 44' Mikrut, 15' 38' Puzio, 29' 47' Kaput, 43' Kurasz, 79' Krawczyk, 55' Czyż 66' 74' Strasińska, 77' Bednarz

Resovia: Barszcz, Gajdur (46' Marszał), Czyż, Michalska (55' Krawczyk), Gołojuch, Kurasz, Litwin, Puzio (53' Bednarz), Mikrut, Kaput
Sędzia: Burakowska (Rzeszów), Widzów: 30

Kanonadę strzelecką w starciu z II-ligową Unią Lublin urządziły sobie podopieczne Pawła Szurgocińskiego. Piłkarki Resovii już na przerwę schodziły z zaliczką 7 (!) bramek, które skutecznie odbierały ochotę do gry piłkarkom z Lublina.
Okazji do podwyższenia wyniku było jeszcze sporo, ale rzeszowianki nie zawsze potrafiły wyregulować celowniki.
Szkoleniowiec Resovii po ostatnim gwizdku nie miał jednak dobrego nastroju, bo w końcowych fragmentach spotkania nieprzyjemnej kontuzji kolana doznała Katarzyna Czyż. Kluczowa defensorka Resovii zniesiona została przez koleżanki z boiska i "biało-czerwone" kończyły mecz w dziesiątkę.
O tym, jak groźna jest kontuzja piłkarki Resovii, dowiemy się po badaniach diagnostycznych.
W zespole z Lublina wystąpiła była piłkarka Resovii Aleksandra Czubat. 
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.02.10 | Falstart Resovii

Wisła Kraków - Resovia Rzeszów 2:0 (2:0)
16' (sam.) Seweryn, 36' Fernandez

Wisła: Biegański, Jaroch, Łasicki, Moltenis, Juncá, Villar (74' Żyro), Duda (89' Talar), Basha (50' Sapała), Fernández , Młyński (74' Mula), Rodado (89' Benito)
Resovia:
Pindroch, Seweryn (77' Pieniążek), Komor, Hoogenhout, Adamski, Vieira (57' Antonik), Wasiluk, Lehaire, Mróz (77' Kałahur), Eizenchart (69' Mikulec), Sylvestr (77' Górski)
Sędzia:
Kochanek (Opole), Widzów: 9311

To była nieudana inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Resovii. Podopieczni Mirosława Hajdy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z krakowską Wisłą i wrócili do Rzeszowa bez punktów. Resovia przespała pierwszą połowę, straciła dosyć szybko dwie bramki i po przerwie musiała walczyć raczej o honor niż o punkty. Wisła Radosława Sobolewskiego pokazała futbol szybki, precyzyjny i skuteczny. Dla "Pasiaków" na dzień dzisiejszy to były zbyt wysokie progi.
Miejscowi od pierwszych minut meczu mieli więcej z gry, a na koronkowe akcje Davida Juncy i Miki Villara rzeszowianie długo nie mogli znaleźć sposobu. Hiszpański duet, który zasilił w przerwie zimowej krakowski zespół, napsuł "Pasiakom" sporo krwi w tym meczu.
Pierwsza bramka meczu padła w 16 minucie. Kacper Duda zagrał futbolówkę do Davida Juncy, a ten dośrodkował w pole karne. Wydawało się, że akcje zakończy Boris Moltenis, ale debiutujący w barwach Resovii Łukasz Seweryn w zamieszaniu podbramkowym trącił piętą piłkę do bramki. Trudno winić piłkarza Resovii za ten kiks, bo musiał reagować na tak precyzyjne dośrodkowanie, ale rzeszowianie na zbyt dużo pozwalali rywalom już w bocznych rejonach boiska.
Tak było też przy drugiej bramce. W 36 minucie za akcją nie zdążył Radosław Adamski i z lewej strony boiska futbolówkę w pole karne posłał Miki Villar. W polu karnym kropkę nad "i" postawił Luis Fernández i wiadomo było, że "Pasiaki" są w ogromnych tarpatach.
Przed przerwą rzeszowianie na bramkę Biegańskiego uderzali trzykrotnie, ale strzały z dystansu Bartłomieja Wasiluka rozgrzały jedynie golkipera gospodarzy. Uderzenie głową Jakuba Sylvestra było zbyt lekkie, aby zasłużyło nawet na notatkę do pomeczowej relacji.
Po zmianie stron mecz nie tracił tempa. Obydwa zespoły sporo biegały i walczyły, a rzeszowianie przy niekorzystnym wyniku zaczęli pokazywać, że nie chcą być tłem dla wyżej notowanego rywala.
"Biało-czerwoni" podeszli wyżej i częściej byli w posiadaniu piłki. Przeprowadzili też kilka odważnych akcji, ale ich wykończenie pozostawiało sporo do życzenia. Płaskie dośrodkowania były przeważnie blokowane przez wiślackich defensorów i Biegański nie miał zbyt dużo pracy.
Przedzierać pod bramkę gospodarzy starał się szczególnie Pedro Vieria, który w duecie z Mehdim Lehaire może stworzyć w szeregach Resovii ciekawy duet. Na krakowski, pretendujący do awansu zespół było to jednak za mało i "biało-czerwoni" punktów muszą szukać w kolejnych meczach.

resoviacy.pl

 

statystyki meczu
  Wisła Resovia
 bramki 2 0
 strzały celne 3 5
 strzały niecelne 8 4
 rzuty rożne 8 3
 na spalonym 0 1
 rzuty karne 0 0
 rzuty wolne 22 13
 żółte kartki 1 1
 czerwone kartki 0 0

 

resoviacy.pl

Mirosław Hajdo (trener Resovii): No cóż, gratuluję Wiśle zwycięstwa. Jakość piłkarska na pewno była po stronie Wisły. Myślę, że w pierwszych 20 minutach wyszliśmy zbyt wystraszeni tej całej otoczki, kibiców i atmosfery. Straciliśmy bramki, których abslutnie nie powinniśmy stracić. Proste błędy, które nie powinny się wydarzyć. Wisła miała przewagę, Wisła ma cel, którym jest awans. Patrząc z przebiegu meczu nie było stuprocentowych sytuacji (oczywiście podkreślam jakość rywala) jednak wystarczyły dwa błędy i Wisła wygrała zasłużenie. Jakość piłkarska Wisły jest duża. Liga dopiero wznowiła rozgrywki. Spotkań jest jeszcze dużo, zobaczymy jak będzie w kolejnych spotkaniach.

resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.02.06 | Msza św. w intencji Resovii

We wtorek (7 bm.) w Kościele pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Stanisława (rzeszowska Fara) sprawowana będzie Msza św. w intencji CWKS Resovia S.A.
W nabożeństwie, które tradycyjnie już od lat odprawiane jest przed rozpoczęciem i wznowieniem piłkarskich rozgrywek uczestniczą sportowcy, trenerzy, działacze i kibice rzeszowskich "Pasiaków".
W Eucharystii przewodniczył będzie kapelan Resovii ks. infułat Ireneusz Folcik. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00.

resoviacy.pl

2023.02.05 | Koncert strzelecki w meczu z drugoligowcem

Resovia Rzeszów - Wanda Kraków 8:1 (4:1)
2' 42' 45' Kaput, 22' Puzio, 56' 80' 84' Bednarz, 90' Mikrut - 14' Kozicka

Resovia: Pydych, Marszał, Czyż, Michalska, Gajdur, Szlęzak (46' Mikrut), Misiak, zawodniczka testowana (46' zawodniczka testowana), Puzio, Bednarz, Kaput

Wysokim zwycięstwem piłkarek Resovii zakończył się mecz kontrolny z Wandą Kraków.
Drugoligowiec jedynie przez 30 minut dotrzymywał kroku rzeszowiankom. W trudnych warunkach atmosferycznych piłkarki Resovii wykazały się dużą skutecznością. Już w 2 minucie meczu precyzyjna wrzutka Karoliny Bednarz trafiła na głowę Gabrieli Kaput. Snajperka Resovii efektownym uderzeniem potwierdziła, że jest w wyśmienitej formie.
Resovia wystąpiła w przemeblowanym składzie, w którym wystapiły dwie testowane zawodniczki.
Inicjatorkami większości akcji bramkowych był duet Karolina Bednarz - Gabriela Kaput. Obydwie piłkarki zanotowały hat-tricka, a dorobek tej ostatniej mógł być jeszcze okazalszy, ale w 45 minucie nie wykorzystała rzutu karnego.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.02.04 | Skromne informacje z Turcji

Resovia Rzeszów - Siłeks Kratovo 2:1 (2:1) / mecz w Belek
24' Eizenchart, 30' Vieira - ?'

Resovia:
Siłeks:

W ostatnim meczu kontrolnym przed powrotem do ligowych rozgrywek piłkarze Resovii zmierzyli się w tureckim Belek z zespołem Siłeks Kratowo.
Rywale Resovii to drużyna, która występuje na najwyższym szczeblu rozgrywek w Macedonii Północnej.
Resoviacy wkrótce kończą zgrupowanie w Turciji i już w najbliższy piątek zainaugurują rundę wiosenną w Krakowie, gdzie przyjmowani będą przez Wisłę.
Niedobrą tradycją stało się, że szkoleniowcy Resovii nie chcieli zdradzać szczegółów ostatniego meczu kontrolnego. Skład rzeszowskich "Pasiaków" z tego spotkania na prośbę sztabu szkoleniowego nie zostanie podany.
Wiadomo jedynie, że spotkanie zakończyło się wygraną "Pasiaków" 2:1. Bramki dla Resovii zdobyli Bartłomiej Eizenchart i Pedro Vieiria.

resoviacy.pl

2023.02.03 | Hubert Karpiński w Hutniku Kraków

Z kadrą Resovii pożegnał się Hubert Karpiński. 19-letni napastnik na warunkach wypożyczenia przechodzi do II-ligowego Hutnika Kraków.
Wychowankowi Widzewa Łódź nie udało się przebić do ścisłej "jedenastki" zespołu Mirosława Hajdy. W I-ligowej Resovii rozegrał 5 spotkań ligowych.

resoviacy.pl

2023.02.02 | Kolejny mecz Gracjana Czapniewskiego w kadrze Polski

Hiszpania U15 - Polska U15 4:1 (2:0)
25' 28' Oyono, 57' P. Fernandez, 65' Ortega - 48' Mozie

Hiszpania: Guirao (40' Marina), Oyono (65' A. Fernandez), P. Fernandez (65' Vacas), Navarro (65' P. Garcia), Puyo (65' Sáez), Anadón (65' Carbonero), J. A. Ortega (65' V. Garcia), Zanzi (65' G. Fernandez), Gistau (65' Hernandez), Mora (65' Bonel), J. M. Ortega (65' Murcia)
Polska: Błocki, Minuczyc (41' Węgrzyn), Cegliński, Mozie (75' Michałowski), Delikat (55' Leniart), Bartkowiak, Małota (69' Zawadzki), Ruszkiewicz (69' Kaszub), Kędziora (41' Uchroński), Tarkowski (41' Siniawski), Korzeniowski (75' Czapniewski)
Sędzia: Sánchez (Hiszpania)

Reprezentacja Polski do lat 15 przegrała w drugim rozegranym sparingu z Hiszpanią przegrała 1:4. Było to kolejne spotkanie Gracjana Czapniewskiego z SMS-u Resovia w młodziezowej reprezentacji Polski. Reprezentant Resovii pojawił się na boisku w 75 minucie spotkania.
Honorową bramkę dla "biało-czerwonych" zdobył w 48 minucie Pascal Mozie z Legii Warszawa.

resoviacy.pl

2023.02.01 | Lanie od Austriaków

Resovia Rzeszów - FC Blau-Weiß Linz 0:3 (0:2) / mecz w Belek
11' Ronivaldo, 28' M. Seidl, 51' S. Seidl

Resovia: Pindroch (80' Grabowski), Niski (65' Seweryn), Hoohenhout (65' Komor ), Bondarenko (80' Chuchro), Adamski, Eizenchart (72' Sylvestr), Bąk (46' Wasiluk), Mikulec (72' Bruno Garcia), Mróz (46' Lehaire ), Kałahur (65' Vieira), Antonik
FC Blau-Weiß:

W swoim drugim sparingu rozegranym w Turcji piłkarze Resovii przegrali z austriackim FC Blau-Weiß Linz 0:3. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli wicelidera austriackiej drugiej ligii, bo już w 11 minucie Ronivaldo (po błędzie Marka Mroza) pokonał golkipera Resovii.
W pierwszej połowie rzeszowianie musieli walczyć nie tylko z solidnym austriackim przeciwnikiem, ale również porywistym wiatrem utrudniającym budowanie akcji.
Do warunków atmosferycznych lepiej przystosowali się przeciwnicy "Pasiaków", któzy skrzętnie wykorzystywali błędy rzeszowian.
W 28 minucie Radosław Bąk zbyt krótko wybił piłkę przed pole karne i Matthias Seidl strzałem z 10 metrów pokonał Pindrocha.
Po przerwie piłkarze Mirosława Hajdy mieli ułatwione zadanie, bo tym razem to oni grali z wiatrem. Nie udało im się jednak odwrócić losów meczu. Tymczasem Austriacy w 51 minucie ustalili wynik spotkania na 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się 21-letni Simon Seidl.

resoviacy.pl

2023.01.31 | 29 minut Czapniewskiego w meczu z Hiszpanią

Hiszpania U15 - Polska U15 3:0 (1:0)
30' A. Fernandez, 55' 57' Bonel

Hiszpania: Rodriguez, P. Garcia (68' J. M. Ortega), Sâez (68' Navarro), Carbonero, Murcia (74' Mora), V. Garcia (59' J. A Ortega), Fernandez (68' Zanzi), A. Fernandez (74' Anadón) Bonel (59' Gistau) Hernandez (59' Oyono), Vacas (74' P. Fernandez)
Polska: Zieliński, Cegliński, Kaszub, Leniart (61' Czapniewski), Korzeniowski, Mozie (41' Delikat), Małota (61' Bartkowiak), Ruszkiewicz (68' Michałowski), Węgrzyn (68' Minuczyc), Uchroński (74' Zawadzki), Sziniawski (61' Tarkowski)
Sędzia: Sánchez (Hiszpania)

Reprezentacja Polski do lat 15 przegrała 0:3 z Hiszpanią w pierwszym meczu towarzyskim rozegranym w Hiszpanii. W 61 minucie na murawie pojawił się reprezentant Resovii Gracjan Czapniewski.
Kolejne spotkanie z gospodarzami "biało-czerwoni" rozegrają 2 lutego.

resoviacy.pl

2023.01.29 | Wygrany sparing piłkarek

Resovia Rzeszów - Ząbkovia Ząbki 3:2 (0:0)
65' (k) 87' Kaput, 84' Kurasz - 76' Andruszewska, 80' Kałun

Resovia: Barszcz (60' Pydych), Gajdur, Michalska, Czyż, Gołojuch, Kurasz, Misiak, Strasińska (57' M. Harko), Puzio, Bednarz, Kaput

Podopieczne Pawła Szurgocińskiego pokonały w meczu towarzyskim Ząbkovię Ząbki 3:2.
W pierwszej połowie spotkania częściej przy piłce były rzeszowianki, ale to piłkarki z województwa mazowieckiego stworzyły sobie więcej okazji bramkowych. Szczególnie w końcowym kwadranise przed przerwą Alicja Barszcz miała kilka interwencji w polu karnym. To dzięki bramkarce Resovii ekipa "biało-czerwonych" schodziła na przerwę z rezultatem remisowym.
Pod bramką gości działo się w drugiej połowie. Resovia zaatakowała odważniej i to bramkarka Ząbkovii miała więcej pracy.
W 65 minucie piłka uderzyła w rekę jedną ze stojących w polu karnym piłkarek Ząbkovii i arbiter odgwizdał rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamieniła Gabriela Kaput. 
Wydawać się mogło, że Resovia pójdzie za ciosem, ale defensywa "biało-czerwonych" zaczęła popełniać błędy i przyjezdne po dwóch trafieniach zdołały odwrócić losy meczy. Bramki dla Ząbkowi zdobyły Karolina Andruszewska o Maja Kałun.
W końcowych fragmentach meczu Resovia ponownie wróciła na właściwe tory  i zdołała wyjść na prowadzenie. Po efektownych akcjach na listę strzelców wpisały się Gabriela Kaput i Karolina Kurasz.

 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.01.29 | Bułgarzy pokonani

Resovia Rzeszów - Marica Płowdiw 2:1 (1:1) / mecz w Belek
18' Vieira, 69' Syvestr - 24' Dimitriow

Resovia: Pindroch, Kałahur, Hoogenhout, Komor, Seweryn, Eizenchart, Wasiluk, Mróz, Lehaire, Vieira, Sylvestr oraz Grabowski, Adamski, Bondarenko, Niski, Bak, Mikulec, Pieniążek, Garcia, Antonik, Maćkowiak
Marica: Nikolov, Peychinov, Gaziev, Abramov, Solomon, Dimitrov, Ifeanyi, Atanasov, Malamov, Marchev, Domovchiyski oraz Nachev, Tanchev, Apostolov, Aliev, Janakov, Trifonov, Jordanow, Weszew, Sadakov, Ivanov, Popov

Piłkarze Resovii przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek mają za sobą pierwszy rozegrany mecz sparingowy. Rywalem "Pasiaków" był bułgarski drugoligowiec Marica Płowdiw.
Początek spotkania należał do podopiecznych Mirosława Hajdy i już w 1 minucie Wasiluk posłał piłkę nad poprzeczką. W pierwszym kwadransie rzeszowianie kilka razy uderzali na bramkę bułgarskiego golkipera, ale brakowało precyzji.
W 18 minucie na listę strzelców wpisał się Pedro Vieria, któy wykorzystałprecyzyjne podanie Jabuba Sylvestra.
Trzy minuty później "biało-czerwoni" meli świętną okazję na podwyższenie rezultatu, ale Mróz posłał piłkę z kilku metrów w bramkarza, a po dobitce Sylvestra - piłkę z linii bramkowej wybił defensor rywali.
W 24 minucie Bułgarzy doprowadzili do wyrównania po efektownym strzale Hristiana Dimitrova. 18-letni środkowy pomocnik posłał piłkę z 25 metrów precyzyjnie w okienko rzeszowskiej bramki.
Po przerwie obydwa zespoły miały szanse na zmianę rezultatu. Po stronie Resovii na bramkę rywali uderzali Wasiluk, Mróz i Vieira, ale piłka mijała cel.
W 69 minucie Nikodem Niski dograł piłkę w pole karne, a tam akcję wykończył skutecznym trafieniem Jakub Sylvestr. Gol słowackiego napastnika zapewnił "Pasiakom" zwycięstwo z 12 zespołem bułgarskiej drugiej ligi.

resoviacy.pl

2023.01.27 | Zmarł Zbigniew Wiech - były piłkarz Resovii, Dyrektor Klubu

26 stycznia br. zmarł w wieku 79 lat były piłkarz i działacz Resovii Zbigniew Wiech. Wychowanek rzeszowskich "Pasiaków" z klubem z ul. Wyspiańskiego związany był przez kilka dekad. W zespole seniorów Resovii grał w latach 1961-70. Z "biało-czerwonymi" w sezonie 1963/64 zdobył mistrzostwo III ligi.
Po zakończeniu piłkarskiej kariery pełnił funkcję m.in. kierownika drużyny, kierownika sekcji, wiceprezesa oraz Dyrektora Klubu. W 2015 roku na gali 70-lecia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej otrzymał puchar Najlepszego Działacza Piłkarskiego Miasta Rzeszowa.
Do ostatnich dni uczestniczył w wydarzeniach klubu, oglądał mecze rzeszowskich "Pasiaków" i jeszcze w poprzednim roku brał udział w spotkaniu sponsorów Resovii. Był encyklopedią wiedzy o ludziach związanych z Resovią, z którymi współtworzył jej historię.

resoviacy.pl

2023.01.26 | Łukasz Seweryn w kadrze Resovii

Do kadry Resovii dołączył 20-letni Łukasz Seweryn. Piłkarz Stali Mielec w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 grał na warunkach wypożyczenia w III-ligowym ŁKS Łagów. W związku z problemami organizacyjnymi i wycofaniem się z rozgrywek lidera III ligi wychowanek Górnika Jaworzno trafił do Resovii.
W rundzie jesiennej sezonu 2022/23 zagrał w 16 meczach ligowych, w których zdobył 2 gole. Jest piłkarzem grającym na pozycji lewego obrońcy. Ma na swoim koncie 9 rozegranych spotkań w kadrze Polski U16. W sezonia 2019/20 świętował ze Stalą Mielec awans do Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zanotował 1 występ.

resoviacy.pl

2023.01.26 | Dawid Pieniążek w kadrze Resovii

Do kadry Resovii dołączył 17-letni Dawid Pieniążek. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia w rundzie jesiennej sezonu 2022/23 był podstawowym piłkarzem rezerw Resovii prowadzonych przez trenera Romana Borawskiego.
Jest dopiero na początku kariery piłkarskiej, ale ma już za sobą epizod w zespołach młodzieżowych Wisły Kraków (w sezonie 2018/19) i Dalinu Myślenice. 

resoviacy.pl

2023.01.26 | Jakub Maćkowiak w kadrze Resovii

Do kadry Resovii dołączył 17-letni Jakub Maćkowiak. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia jest czołowym strzelcem rezerw Resovii, które walczą w tym sezonie o awans do IV ligi.
Piłkarz grający na pozycji napastnika jest kontynuatorem rodzinnych tradycji piłkarskich. Jego ojciec, Zbigniew Maćkowiak to były piłkarz Resovii i Łódzkiego Klubu Sportowego, który reprezentował barwy rzeszowskich "Pasiaków" w latach 1978-1984.

resoviacy.pl

2023.01.26 | Nikodem Niski w kadrze Resovii

Do kadry Resovii dołączył Nikodem Niski. 20-letni piłkarz grający na pozycji bocznego obrońcy rzeszowskie "Pasiaki" reprezentował będzie na warunkach wypożyczenia z Legii Warszawa.
Wychowankowi Huraganu Wołomin dotychczas nie udało się zadebiutować w zespole seniorów Legii. Grał  w zespołach młodzieżowych i III-ligowych rezerwach stołecznego klubu.
W dotychczasowej karierze piłkarskiej bronił również barw I-ligowego Chrobrego Głogów w sezonie 2020/21.
Ma na swoim koncie również występy w kadrze Polski U16 i U16. W młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Przemysława Małeckiego rozegrał łącznie 18 spotkań, w których zdobył 1 bramkę. 

resoviacy.pl

2023.01.24 | Gracjan Czapniewski w kadrze Polski U15

Reprezentant SMS-u Resovia znalazł się w grupie piłkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski U15, które odbędzie się na przełomie stycznia i lutego.
Wyróżnionym piłkarzem jest Gracjan Czapniewski, który 27 stycznia rozpocznie w Hiszpanii treningi z kadrą narodową prowadzoną przez Dariusza Gęsiora. Młodzieżowa reprezentacja Polski w trakcie zgrupowania rozegra dwa sparingi z Hiszpanią. Mecze zaplanowano na 31 stycznia i 2 lutego.

resoviacy.pl

2023.01.21 | Remis w sparingu z Siarką

Resovia Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:0) / mecz w Stalowej Woli
44' Wasiluk - 69' (k) Stefanik

Resovia: Pindroch, zawodnik testowany, Komor, Hoogenhout, Kałahur, Lehaire , Wasiluk, Mróz, Eizenchart, Vieira, Sylvestr oraz zawodnik testowany, Mikulec, Bak, Pieniążek, Antonik, zawodnik testowany, Górski
Siarka: Szymański, Bieniarz, Czmełenko, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kaliniec, zawodnik testowany, Rogala, Cichocki, Kwaśniewski, Zawiślak oraz Bierzało, Stefanik, Sulkowski, Hrnčiar, Tyl, zawodnik testowany, Adamek
Sędzia: Myszka (Stalowa Wola)

W meczu rozegranym w Stalowej Woli podopieczni Mirosława Hajdy zremisowali z II-ligową Siarką Tarnobrzeg 1:1. Drugoligowcy byli solidnym sparingpartnerem dla wyżej notowanych "Pasiaków" i szczególnie w drugiej połowie nie ustępowali "biało-czerwonym".
Pierwsza część towarzyskiego spotkania toczyła się pod dyktando Resovii, która długo nie potrafiła zakończyć akcji trafieniem. Dopiero w 44 minucie Bartłomiej Wasiluk, po krótko rozegranym rzucie wolnym, zaskoczył Szymańskiego atomowym uderzeniem. Rzeszowianie groźnie byli głównie na prawej stronie boiska, gdzie dobrze współpracował duet Kałahur - Eizenchart. To za sprawą dośrodkowań z tej strony boiska pachniało golem, przed gwizdkiem na przerwę.
Po przerwie rezultat spotkania miał okazję podwyższyć Mehdi Lehaire. Belgijski zawodnik, który jest nową twarzą w rzeszowskim zespole był wyróżniającą się postacią tego spotkania. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki zabrakło mu jednak zdecydowania i piłka wylądowała w bramkarskich rękawicach.
Drugoligowcy doprowadzili do wyrównania w 69 minucie meczu po strzale z rzutu karnego Marcina Stefanika. Bliski obronienia "jedenastki" był Branislav Pindroch, który przewidział intencje strzelca i rzucił się w odpowiednim kierunku. Jednak mocno uderzona futbolówka po odbiciu od rękawic wyciągniętego jak struna bramkarza - wpadła do siatki.
W zespole Resovii testowano dwóch bocznych obrońców i napastnika. Szansę na pokazanie się dostał również Dawid Pieniążek, który w końcowych fragmentach meczu sprawił niemałe zamieszanie w polu karnym Siarki.
W zespole z Tarnobrzega zagrało dwóch byłych piłkarzy Resovii: Szymon Kaliniec i Bartosz Sulkowski.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2023.01.16 | Mehdi Lehaire wypożyczony do Resovii

Do kadry I-ligowych piłkarzy Resovii dołączył Mehdi Lehaire. 22-letni piłkarz pochodzący z Belgii gra na pozycji ofensywnego pomocnika, a rzeszowskie "Pasiaki" będzie reprezentował na warunkach wypożyczenia z Miedzi Legnica.
Karierę pilkarską zaczynał w młodzieżowych zespołach francuskiego LOSC Lille Mètropole. We Francji trenował do 14 roku życia. W kolejnych latach grał w belgijskim Lierse SK i holenderskim FC Utrecht. W 2017 r. zadebiutował w seniorskim zespole Lierse na najwyższym szczeblu rozgrywek ligi belgijskiej. Po spadku swojego zespołu do niższej ligi przeniósł się do Utrechtu przed sezonem 2018/19. Dołączył do zespołu U19, a później grał w drużynie U21.
W sezonie 2020/21 pojawił się w Miedzi Legnica. Z legnickim zespołem w sezonie 2021/22 świętował awans do Ekstraklasy. W barwach "Miedzianki" rozegrał 56 spotkań ligowych, (4 gole) i 2 mecze Pucharu Polski (1 gol.)

resoviacy.pl

2023.01.14 | Wysoka przegrana w pierwszym sparingu

Motor Lublin - Resovia Rzeszów 5:1 (1:1) / mecz w Lublinie
4' (k) Ceglarz, 52' Kusiński, 74' 90' zawodnik testowany,  81' R. Król -  29' (k) Mróz

Motor: Budziłek, zawodnik testowany, Szarek, Zbiciak, Staszak, Gąsior, Rybicki, Złomańczuk, Ceglarz, Lis, Szuta oraz Rudol , Cichocki, Pytka, Najemski, zawodnik testowany, Reiman, Kusiński, M. Król, R. Król, Luberecki, zawodnik testowany
Resovia: Pindroch, Mikulec , Komor, Hoogenhout, Adamski, Vieira, Mróz, Wasiluk , Bąk, Antonik, Górski oraz zawodnik testowany, zawodnik testowany, Chuchro, Bondarenko, Kałahur, zawodnik testoway, Szymkiewicz, Sylvestr, Mikrut, Maćkowiak, Pieniążek
Widzów: mecz bez udziału publiczności

Nie wyszedł podopiecznym Mirosława Hajdy pierwszy tegoroczny mecz sparingowy. Rzeszowianie doznali wysokiej porażki w Lublinie, gdzie zmierzyli się z II-ligowym Motorem.
Gospodarze już w 4 minucie meczu wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu karnego Piotra Ceglarza.
Przed przerwą sporo działo się na boisku i obydwa zespoły miały sporo okazji do zmiany rezultatu. W 10 minucie na bramkę miejscowych pudłował Bartłomiej Wasiluk, a po chwili golkiper Resovii musiał ratować sytuację po błędzie rzeszowskich defensorów. Sytuacje strzeleckie jeszcze przed przerwą w szeregach "biało-czerwonych" mieli Pedro Vieira i Radosław Adamski, ale do wyrównania doprowadził Marek Mróz po strzale z rzutu karnego.
Na przerwę obydwa zespoły schodziły z wynikiem remisowym, a w drugiej połowie w obydwu zespołach pojawiło się sporo zmienników.
W 52 minucie gospodarze podwyższyli rezultat na 2:1 po dobitce Piotra Kusińskiego i w kolejnych minutach gry drugoligowcy mieli coraz więcej do powiedzenia w tym spotkaniu.
W 74 minuie po asyście Michała Króla testowanego bramkarza Resovii pokonał zawodnik testowany przez gospodarzy.
Kilka minut później defensywa Resovii popełniła kolejny błąd, po którym 33-letni Rafał Król podwyższył rezultat na 4:1.
Miejscowi w końcowych fragmentach meczu stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe i w doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:1 ustalił kolejną bramką zawodnik testowany przez lublinian.
W rzeszowskim zespole zagrało trzech zawodników testowanych. Ponadto debiut w zespole "Pasiaków" zanotował słowacki napastnik Jakub Sylvestr oraz piłkarze rezerw Resovii: Dawid Pieniążek i Jakub Maćkowiak.

resoviacy.pl

2023.01.09 | Jakub Sylvestr w kadrze Resovii

Do zespołu Resovii dołączył słowacki zawodnik Jakub Sylvestr. 33-letni piłkarz grający na pozycji napastnika karierę zaczynał w Slovianie Bratysława. W słowackiej ekstraklasie zadebiutował w 2007 r. i reprezentował swój macierzysty klub przez 3 lata z przerwą na wypożyczenie do Artmedii Petržalka. Ze Slovanem Bratysława świętował wówczas tytuły Mistrza Słowacji i Pucharu Słowacji.
W latach 2010-2012 reprezentował chorwackie Dynamo Zagrzeb i tam również miał okazję świętować tytuł mistrzowski. W latach 2012-2014 grał na boiskach 2. Bundesligi reprezentując barwy Erzgebirge Aue, a później 1. FC Nürnberg i SC Padeborn 07. W sezonie 2013/14 zdobył Króla Strzelców 2. Bundesligi.
W kolejnych latach piłkarskiej kariery grał w duńskim Aalborg BK, izraelskim Beitarze Jerozolima i litewskim Żalgirisie Wilno.
Ma na swoim koncie ponadto 6 meczów w reprezentacji Słowacji oraz 17 meczów w kadrach młodzieżowych swojego kraju.

resoviacy.pl

2023.01.09 | Szymon Gieroba w sztabie szkoleniowym Resovii

Do sztabu szkoleniowego Resovii dołączył Szymon Gieroba, który odpowiadał będzie za  przygotowanie motoryczne I-ligowego zespołu. To były zawodnik m.in. BKS Lublin, Cisów Nałęczów, KS Dąbrownicy i Sokoła Konopnica.
Ostatnio pracował w Górniku Lęczna. Był tam asystentem trenera Marcina Prasoła, odpowiadającym za przygotowanie fizyczne pierwszoligowych piłkarzy.
Wcześniej w klubie z Łęcznej pracował w sezonie 2016/17. W poprzednich latach pracował również w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Sandecji Nowy Sącz i  Motorze Lublin. 34-letni szkoleniowiec ma swoim CV również krótki epizod w roli pierwszego trenera zespołu kobiet w Górniku Łęczna.

resoviacy.pl

2023.01.09 | Klaudiusz Krasa w Górniku Polkowice

Z kadrą Resovii pożegnał się Klaudiusz Krasa. 21-letni zawodnik na warunkach wypożyczenia w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 reprezentował będzie barwy II-ligowego Górnika Polkowice.
W Resovii roezwgrał 20 meczów ligowych i 2 mecze Pucharu Polski, w których zdobył 1 bramkę.

resoviacy.pl

2023.01.04 | Dawid Kubowicz w Hutniku Kraków

Z kadrą rzeszowskich "Pasiaków" pożegnał się Dawid Kubowicz. 34-letni piłkarz od 2019 roku był filarem defensywy Resovii. W sezonie 2019/20 świętował z Resovią awans do I ligi. Rozegrał w barwach rzeszowskiego klubu 91 spotkań ligowych i 5 spotkań w Pucharze Polski.  Zdobył dla Resovii 13 bramek.
W rundzie wiosennej sezonu 2022/23 reprezentował będzie barwy II-ligowego Hutnika Kraków, do którego przechodzi na warunkach transferu definitywnego.

resoviacy.pl

2023.01.02 | Resovia po pierwszym treningu

Podopieczni trenera Mirosława Hajdy wrócili do treningów. Rzeszowski szkolniowiec na pierwszym, noworocznym treningu miał do dyspozycji 27 zawodników, którzy na boisku ze sztuczną nawierzchnią zainaugurowali przygotowania do rundy rewanżowej.
Z zespołem trenowali wracający po ciężkich kontuzjach piłkarze: Aleksander Komor i Bruno Garcia. Ponadto w zajęciach zadebiutowali juniorzy SMS-u Resovia, a wśród nich wyróżniający się strzelec zespołu rezerw Jakub Maćkowiak.

resoviacy.pl

2023.01.02 | Jakub Żukowski w sztabie szkoleniowym Resovii

Do sztabu szkoleniowego Resovii dołączył Jakub Żukowski, który pełnił będzie funkcję asystenta trenera Mirosława Hajdy.
Jest szkoleniowcem z licencją UEFA A, który ostatnio pełnił funkcję trenera analityka w Chojniczance Chojnice.
W sezonie 2021/22 współpracował z trenerem Adrianem Stawskim w Stomilu Olsztyn, a wcześniej pełnił funkcję asystenta Zbigniewa Smolki w Olimpii Grudziądz.

resoviacy.pl

2022.12.31 | Bartosz Kwiecień odchodzi z Resovii

Z zespołem Resovii pożegnał się Bartosz Kwiecień. Środkowy obrońca podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy z rzeszowskim klubem i w rundzie rewanżowej nie zobaczymy go w kadrze "Pasiaków".
W Resovii rozegrał 16 spotkań ligowych i 2 mecze w rozgrywkach Pucharu Polski, w których zdobył 3 gole.

resoviacy.pl

2022.12.29 | Rusza przetarg na budowę PCLA

W czwartek, 29 grudnia podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej miasto Rzeszów ogłosiło przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Nowa koncepcja obiektu, który ma powstać w oparciu o stadion Resovii przy ul. Wyspiańskiego, będzie spełniać wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cała inwestycja ma według szacunków kosztować 120 mln zł.
Takich tłumów sala konferencyjna rzeszowskiego Ratusza dawno nie widziała. Kilkadziesiąt osób chciało usłyszeć oficjalny komunikat w sprawie projektu, który liczy sobie dobre kilkanaście lat. Jako pierwszy dobrą nowinę ogłosił Konrad Fijołek, prezydent Miasta Rzeszowa.
- Nad tą sprawą zapętlił się gordyjski węzeł, a jego rozwiązanie trwało wiele miesięcy. Nie wpadamy w huraoptymizm, bo mieliśmy wiele zakrętów związanych z tym projektem, ale wreszcie ogłaszamy przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki - powiedział prezydent stolicy Podkarpacia.
- Przez lata pojawiały się różne warianty, pomysły, ale w końcu inwestycja może wystartować. Pozyskaliśmy niezbędne tereny na budowę i, co równie istotne, zabezpieczenie finansowe na wykonanie inwestycji.
Na konferencji obecni byli nie tylko samorządowcy, ale też grupa polityków, którzy od dawna byli zaangażowani w realizację projektu. Tomasz Poręba, eurodeputowany PiS, podkreślał, że budowa stadionu będzie możliwa wskutek porozumienia przedstawicieli wszystkich opcji politycznych.
 


wizualizacja: UM Rzeszowa

- Projekt zyskał popracie radnych wszystkich klubów. To projekt ponadpolityczny. Powstanie coś, co nie będzie służyć wyborcom tej czy innej opcji, ale wszystkim mieszkańcom miasta i regionu. Łatwo nie było. Kilkanaście lat trwała walka o to, by powstał nowowczesny obiekt. Kosztowało to wiele nerwów, ale wreszcie nadszedł moment, któy skłania do optymizmu. Liczę, że wykonwaca szybko się znajdzie i już nic nie zatrzyma budowy - podkreślił europoseł PiS.
Środki na budowę PCLA popłyną z trzech źródeł; z Ministerstwa Sportu, Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego.
 


wizualizacja: UM Rzeszowa

- Będzie to obecnie największa inwestycja finansowana przez Ministerstwo Sportu - podkreślał Krzysztof Sobolewski, poseł PiS. - Gwarantowana suma wyniesie 60 mln złotych, ale w razie potrzeby wsparcie może być jeszcze większe. Stadion będzie służył nie tylko Podkarpaciu, ale i całej Polsce. Juniorskie mistrzostwa Polski w uniwersyteckiej hali spotkały się z pochlebnymi ocenami w całym kraju. Jesli powstanie stadion, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby w Rzeszowie odbyły się mistrzostwa na otwartym obiekcie. Dodam, że marzy mi się że w niedalekiej przyszłowści na Wyspiańskiego zobaczymy też ekstralasowe mecze Resovii.
Dobre wieści o Urzędu Miasta przyniósł też Piotr Pilch, wicemarszałek województwa Podkarpackiego. - Przychodzę z konkretem. Radni sejmiku wojewódzkiego podtrzymali decyzję o wsparciu projektu i tym samym na PCLA zostanie przekazana kwota 15 mln zł. Naszym celem jest pomoc w likwidowaniu braków w infrastrukturze. Niedawno otwarty został w Rzeszowie nowoczesny basen, a teraz będziemy czekać na pierwszy, tak nowoczesny lekkoatletyczny stadion w regionie.
 


wizualizacja: UM Rzeszowa

Jak już wcześniej informowaliśmy, rzeszowski magistrat przeznaczy na inwestycję 30 milionów złotych. Całkowity koszt budowy ma zamknąć się w kwocie 120 milionów.
Podczas konferencji przedstawiono wizualizację wstępnego projektu stadionu. Szczegóły objaśniał Dariusz Urbanik, wiceprezydent Miasta Rzeszowa.
- Pomni doświadczeń związanych ze Stadionem Miejskim przy Hetmańskiej, uznaliśmy, że dach powinien przykryć całą widownię, co pozwoli spiąć konstrukcję. Stadion ma pomieścić 7900 widzów, ale w przyszłości możliwe będzie zwiększenie ilości miejsc siedzących. Pod częścią widowni powstanie dodatkowa kryta bieżnia lekkoatletyczna. Od strony ul. Wyspiańskiego, w miejscu fragmentu trybuny zaplanowano przestrzeń, któa posłuży m.in. do organizacji imprez kulturalnych na obiekcie. Będzie można tutaj rozłożyć scenę - powiedział wiceprezydent Rzeszowa.
Centrum stadionu będzie nowe boisko plus nowa bieżna. Projekt przewiduje przygotowanie tereniu poza obiektem, gdzie będą mogły odbywać się treningi w rzucie młotem i w rzucie oszczepem. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, nie nastapią żadne komplikacje, budowa powinna ruszyć do połowy przyszłego roku. Plan zakłada otwarcie obiektu w 2025 roku.

Tomasz Ryzner, Nowiny

2022.12.28 | Michał Galikowski odchodzi z Resovii

W sztabie szkoleniowym Resovii doszło do kolejnej zmiany. Z kadry rzeszowskich "Pasiaków" odchodzi trener przygotowania motorycznego Michał Galikowski. W Resovii pracował od 3 czerwca 2022 r.

resoviacy.pl

2022.12.14 | Mateusz Pawłowicz odchodzi z Resovii

Z funkcji asystenta trenera I-ligowych piłkarzy Resovii zrezygnował Mateusz Pawłowicz. 38-letni szkoleniowiec rozwiązał z rzeszowskim klubem umowę za porozumieniem stron.  W sztabie szkoleniowym rzeszowskich "Pasiaków" pracował od września br.

resoviacy.pl

2022.11.26 | Radość po ostatnim meczu piłkarek

Resovia II Rzeszów - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:1)
61' (k) Kaput, 81' Bednarz - 40' Gutowska

Resovia II: Barszcz, Marszał, Czyż, Florek, Gołojuch, Strasińska (70' Krawczyk), Litwin (80' Puzio), Misiak, Kurasz, Bednarz, Kaput
Rekord:
Majewska, Pietrzyk, Rżany, Cygan, Kłębek, Kubaszek, Moskała, Suwada, Gąsiorek, Nowacka, Gutowska (79' Chóras)
Sędzia: Biernat (Brzesko), Widzów: 50

Piłkarki Resovii pokonały Rekord Bielsko-Biała i awansowały do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczne Pawła Szurgocińskiego chciały zakończyć tegoroczną rywalizację piłkarską w dobrych nastrojach i po dobrym meczu osiągnęły swój cel.
W pierwszej połowie spotkania częśćie j przy piłce były rzeszowianki, które w ataku pozycyjnym starały się zmusić rywalki do błędu. Ten przydażył się jednak "biało-czerwonym". Katarzyna Moskała wywalczyła piłkę w bocznych reojnach boiska i precyzyjnym zagraniem w pole karne uruchomiła Julię Gutowską. Reprezentanka Polski U17  nie mogła zmarnować okazji bramkowej i pomimo starań Alicji Barszcz z bliskiej odległości skierowała piłkę do siatki.
Po przerwie obydwa zespoły ambitnie walczyły o przedłużenie swoich szans na grę w Pucharze Polski. W 61 minucie w polu karnym faulowana została Gabriela Kaput i sędzina odgwizadała rzut karny dla "Pasiaczek". "Jedenastkę" pewnym strzałem obok słupka na bramkę zamieniła sama poszkodowana.
W ostatnim kwadranise spotkania mocno zaatakowały piłkarki Rekordu, ale to Resovia zadałą kolejny skuteczny cios. Bramkę dającą awans rzeszowiankom do kolejnej fazy rozgrywek zdobyła Karolina Bednarz, która tym samym zakończyła piłkarską jesień "biało-czerwonych".


foto: Piotr Szura


foto: Piotr Szura

resoviacy.pl

2022.11.19 | Pewne zwycięstwo piłkarek

Resovia Rzeszów - Trójka Staszkówka/Jelna 3:0 (2:0)
29' Misiak,  37' (k) Kaput, 84' (sam.) Piwowarczyk

Resovia: Barszcz, Kurasz (75' Szlęzak), Czyż, Florek, Marszał (85' Dubiel), Gołojuch, Misiak (57' Krawczyk), Litwin (75' Strasińska), Puzio (57' Michalska), Bednarz, Kaput,
Trójka: Hebda, Cygan , Drwal, Dudka, Dziób, Haberna, Kuźdub (37' Kalinowska, 74' Lichoń), Piwowarczyk, Romuzga, Szlosek (46' Fryczek ), Wołoszek (74' Dudziak)
Sędzia: Walczyńska (Lublin), Widzów: 50

W ostatniej, jesiennej kolejce rozgrywek I ligi kobiet podopieczne Pawła Szurgocińskiego sięgnęły po komplet punktów. To było pewne zwycięstwo rzeszowskich piłkarek, ale rywalki wcale łatwo nie oddały skóry.
Obydwa zespoły stworzyły ciekawe widowisko. "Biało-czerwone" częściej były przy piłce i wykazywały większą ochotę do akcji ofensywnych.
Autorką pierwszej bramki była Aleksandra Misiak, która lewą stroną boiska przedarła się w pole karne rywalek i precyzyjnym strzałem obok słupka pokonała wychodzącą z bramki golkiperkę.
Rzeszowianki prowadziły otwartą, ofensywną grę i ich rywalki kilka razy odgryzły się szybkimi kontratakami. W zespole Wojciecha Mroza szwankowała jednak skuteczność, ale również Alicja Barszcz prezentowała tego dnia świetną formę. Bramkarka Resovii w dwóch sytuacjach ratowała zespół przed stratą bramki.
Wynik spotkania na 2:0 w 37 minucie podwyższyła strzałem z rzutu karnego Gabriela Kaput. "Jedenastka" przyznana została Resovii za zagranie ręką jednej z defensorek przyjezdnych.
Po przerwie rzeszowianki starały się kontrolować wydarzenia na boisku. Miały kilka okazji do podwyższenia rezultatu. W 84 minucie piłkę dośrodkowaną w pole karne traciła głową Natalia Piwowarczyki i niefortunnym golem samobójczym ustaliła wynik meczu na 3:0.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

 

ARCHIWUM:

 

87  89

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006-2021 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by  

niski