ARCHIWUM 42

  klub
strona główna
aktualności
informacje
stadion
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum 

 
 

 

 

2012.02.12 | Jednobramkowe zwycięstwo rezerw

Resovia II Rzeszów - Włókniarz Rakszawa 1:0 (0:0)
74' Codello

Resovia: Szyszko, Ślęzak, Bąk, Baran, Świst, Adamski, Szalacha, Rop, Codello, Warchoł, Głowacki oraz M. Góra, Niedbalec, Mastej, Marynowski, Tutak
Sędzia: Anasychin (Rzeszów)

Piłkarze rezerw Resovii w kolejnym meczu sparingowym pokonali lidera rzeszowsko-łańcuckiej klasy A, drużynę Włókniarza Rakszawa 1:0. W pierwszej połowie meczu najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Tomasz Głowacki. Jego uderzenie z pola karnego było minimalnie niecelne. W drugiej połowie meczu rzeszowianie osiągnęli minimalną przewagę na boisku, ale z ich akcji niewiele wynikało. W tej części gry na listę strzelców starał się wpisać Mateusz Bąk, ale jego strzał w zamieszaniu podbramkowym z trudem wybijał bramkarz gości. Kilka minut później niepilnowany Mateusz Góra strzałem głową ostemplował słupek bramkowy rywali. Jedyny gol w meczu padł w 74 minucie, kiedy to Piotr Codello technicznym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gości.

resoviacy.pl

2012.02.12 | Dariusz Brągiel piłkarzem Resovii

Dariusz Brągiel utalentowany wychowanek Czarnych Jasło wzmocnił kadrę Resovii przed rundą wiosenną sezonu 2011/12.
18-letni piłkarz, grający na pozycji lewego pomocnika trenuje z Resovią od listopada ubiegłego roku. W 2010 r. został powołany przez trenera Władysława Żmudę do młodzieżowej reprezentacji Polski U-17. Jest również wielokrotnym reprezentantem kadry wojewódzkiej. W ubiegłym sezonie był wyróżniającą się postacią na boiskach IV-ligi podkarpackiej.

resoviacy.pl

2012.02.11 | Wysokie zwycięstwo w kolejnym sparingu

Resovia Rzeszów - Orzeł Przeworsk 5:0 (1:0)
  24' Kantor, 53' 76' Dziedzic, 66' 89' Hajduk

Resovia: Pietryka, Krzak, Nikanovych, Bogacz, Jaroch, Brągiel, Juszkiewicz, Domoń, Fedan, Kantor, D. Góra oraz Pikuła, Kozubek, Szkolnik, Sulkowski, Frankiewicz, Kaliniec, Bereś, Dziedzic, Ogrodnik, Hajduk
Orzeł: Drzystek, Broda, Vaskovets, Sykała, Ł. Laska, Kocur, Zięba, Jędryka, Lech, Florek, Gawłowski oraz Łański, Kowal, Zagórski, M. Laska, Mazur, Mokrzycki, Strączek, Ziętek
Sędzia: Anasychin (Rzeszów)

Piłkarze Resovii pokonali w meczu sparingowym IV-ligową drużynę Orła Przeworsk 5:0. W pierwszych 20 minutach spotkania nic nie wskazywało na tak wysoka wygraną "Pasiaków". Goście atakowali Resovię już na jej połowie i to oni stworzyli dwie sytuacje bramkowe. Podpieczni trenera Huzarskiego stosowali skuteczny presing i zmuszali resoviaków do niedokładnych podań. W 24 minucie meczu do głosu doszli II-ligowcy. Strzał Daniela Góry z trudem obronił bramkarz gości, ale przy dobitce Kantora był już bezradny. Wcześniej Dariusz Kantor również pokonał bramkarza gości, ale sędzia odgwizdał spalonego. Resoviacy po strzelonej bramce przyśpieszyli tempo gry, ale razili niedokładnością. W 29 minucie meczu w słupek trafił najaktywniejszy na boisku Dariusz Kantor, a dwie minuty później to samo zrobił Daniel Góra. W 50 minucie meczu na 2:0 mógł podwyższyć Sebastian Hajduk, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości. To co nie udało się Sebastianowi Hajdukowi, udało się Sebastianowi Dziedzicowi. Wychowanek Resovii w 53 minucie meczu skierował głową piłkę do siatki. Z każdą kolejną minutą gry przewaga gospodarzy rosła. W 66 minucie meczu idealne podanie Kalińca wykorzystał Sebastian Hajduk, podwyższając wynik meczu na 3:0. W tym okresie gry bardzo dobrze prezentowała się trójka juniorów Resovii: Kaliniec, Bereś, Dziedzic. Ten ostatni w 76 minucie po raz kolejny pokonał bramkarza gości. Tuż przed końcem spotkania wynik na 5:0 ustalił Sebastian Hajduk, ponownie wykorzystując podanie Kalińca.
 

 
   foto: resoviacy.pl
 

 
    foto: resoviacy.pl

  
    foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2012.02.08 | Resovia przegrała z pierwszoligową Sandecją

Resovia Rzeszów - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:0)
  52' Kosiorowski, 78' Wiśniewski, 90' Zlatohlavy

Resovia: Pietryka, Szkolnik, Nikanovych, Bogacz, Jaroch, Brągiel, Frankiewicz, Juszkiewicz, Ogrodnik, Ciećko, Kantor oraz Mech, Krzak, Kozubek, Sulkowski, Kwiek, Domoń, D. Góra, Hajduk
Sandecja: Różalski, Fechner, Fröhlich, Zinyak, Niechciał, Szeliga, Petran, Szczepański, Burkhardt, Kosiorowski, Wiśniewski oraz Makuch, Zlatohlavy, Woźniak, Majkowski, Leśniak, Gawęcki, Janič

Resovia poniosła pierwszą sparingową porażkę, ale też po raz pierwszy grała z I-ligowcem.
Wynik nie może cieszyć, ale jest trochę mylący, a z naszą grą nie było tak źle – mówi Marcin Jałocha, trener "pasiaków”.
W I połowie byliśmy dla Sandecji równorzędnym przeciwnikiem. Okazje na bramkę miał między innymi Dariusz Kantor. W kilku sytuacjach brakło tego ostatniego podania.
Po zmianie stron "górale” okazali się skuteczni, szczególnie przy stałych fragmentach gry.
Straciliśmy trochę frajerskie dwa gole po rzutach rożnych. Jedna bramka padła już w doliczonym czasie – kontynuuje coach Resovii. – Cóż, mogło być lepiej, ale zagrało 18 zawodników i była to dla nich pożyteczna lekcja. W meczu nie wystąpił Sebastian Fedan, którego dopadła angina.
Resovia miała zaplanowany na sobotę sparing z KSZO, ale wskutek kłopotów rywala musiała szukać innego przeciwnika. Będzie nim Orzeł Przeworsk.

T. Ryzner, Nowiny

2012.02.08 | Pierwsze sukcesy piłkarek Resovii

Praca od podstaw, jaką wykonuje pani trener Monika Nosal już przynosi efekty w postaci sukcesów piłkarskich. Jej podopieczne wzięły udział w dwóch turniejach piłki halowej. Seniorki rywalizowały 2 lutego w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Resovia Women Cup”, W imprezie rozgrywanej w hali Politechniki piłkarki Resovii zajęły II miejsce.


Resovia Rzeszów – Uniwersytet Rzeszowski 2-1
Sokół Kolbuszowa – Uniwersytet Rzeszowski
5-0
Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa 1-1
Sokół Kolbuszowa - Politechnika Rzeszowska
1-0
Resovia Rzeszów - Politechnika Rzeszowska 2-0
Politechnika Rzeszowska – Uniwersytet Rzeszowski
3-1

 

 Resovia Women Cup (seniorki)

    m pkt br
1  Sokół Kolbuszowa 3 7 7-1
2  Resovia 3 7 5-2
3  Politechnika Rzeszowska 3 3 3-4
4  Uniwersytet Rzeszowski 3 0 2-10


Organizatorami tego turnieju byli: Młodzieżowa Sekcja Piłki Nożnej, Kobieca Sekcja Piłki Nożnej CWKS RESOVIA. Sponsorem tytularnym turnieju była firma: Syriusz Sp. z o.o. , producent i dostawca sprawdzonego oprogramowania dla firm produkcyjnych, handlowych i usługowych.

 
                                                                                                  
foto: cwks-resovia.pl
 

W II Halowym Turnieju Resovia Women Cup, rozegranym 8 lutego spotkały się juniorki. Tym razem reprezentantki Resovii zdobyły pierwsze miejsce. Sponsorem tego turnieju była firma Commit.

Resovia Rzeszów
- Motor Przemyśl 4:3
Motor Przemyśl -
Sokół Kolbuszowa 1:2
Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa 5:3
Sokół Kolbuszowa - LKS Pustków
3:0
Motor Przemyśl - LKS Pustków 4:0
Resovia Rzeszów - LKS Pustków 2:1
Sokół Kolbuszowa - MULKS Pustynia
4:0
Resovia Rzeszów - MULKS Pustynia 2:0
Motor Przemyśl - MULKS Pustynia 3:0
MULKS Pustynia - LKS Pustków
2:2

 

 Resovia Women Cup (juniorki)

    m pkt br
1  Resovia 4 12 13-7
2  Sokół Kolbuszowa 4 9 12-6
3  Motor Przemyśl 4 6 11-6
4  LKS Pustków 4 1 3-11
5  MULKS Pustynia 4 1 2-11


          
                                                                                                    foto: cwks-resovia.pl
 

cwks-resovia.pl, resoviacy.pl

2012.02.06 | Dariusz Frankiewicz piłkarzem Resovii

Dariusz Frankiewicz jest kolejnym zawodnikiem, który podpisał umowę z II-ligową Resovią. 25-letni pomocnik jest wychowankiem Lechii Sędziszów Młp. W swojej karierze reprezentował również drużyny Igloopolu Dębica, Korony Kielce, Kolejarza Stróże i III-ligowy, grecki AE Doxa Kranoulas.
Po powrocie do kraju, rundę jesienną sezonu 2011/12 spędził w macierzystej Lechii Sędziszów. Ma na swoim koncie blisko 20 meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-17 i U-18.

 resoviacy.pl

2012.02.04 | Sokół pokonał rezerwy Resovii

Resovia II Rzeszów - Sokół Nisko 0:1 (0:0)
55' Stąporski

Resovia II: Szyszko, Pietrucha, Baran, Bąk, Świst, Codello, Ślęzak, Szalacha, Mastej, Rop, Krawczyk oraz Adamski, Głowacki, Warchoł
Sokół:
Kielarski, Szpyra, Wojtak, Słowik, Górniak, Bednarz, Koczot, Krasoń, Szewc, Stąporski, Szeser oraz Kotuła, Wdowiak, Kurasiewicz, Jabłoński, Dyba, Pławiak

Piłkarze Sokoła Nisko wzmocnieni czterema zawodnikami z innych klubów, pokonali rezerwy Resovii w kolejnym rozegranym dzisiaj sparingu. Bramkę dla gości zdobył w 55 minucie meczu Przemysław Stąporski, były piłkarz Siarki Tarnobrzeg. W drużynie Resovii zabrakło Fedana i Domonia, którzy uczestniczą w meczach kontrolnych pierwszej drużyny.

 resoviacy.pl

2012.02.04 | Festiwal bramek w sparingu

Resovia Rzeszów - Czarni Jasło 6:0 (2:0)
9' Kwiek, 17' D. Góra, 55' Frankiewicz, 67' 89' Hajduk, 74' Szkolnik

Resovia: Pietryka, Krzak, Kozubek, Nikanovych, Sulkowski, Kwiek, Domoń, Juszkiewicz, Brągiel, Kantor, D. Góra oraz Mech, Szkolnik, Bogacz, Frankiewicz, Hajduk, Fedan, Ciećko, Bereś
Czarni: Biernacki, Maczuga, Bernacki, Kmiecik, Żuławski, Munia, Chrząszcz, M. Madejczyk, Kukowski, Grzesiak, Wardęga oraz Garbacik, K. Madejczyk, Kurdziel, M. Myśliwiec, N. Myśliwiec, Bartuś

Pomimo trudnych warunków pogodowych  na sztucznym boisku w Rzeszowie II-ligowa Resovia zmierzyła się z zespołem Czarnych Jasło. Rzeszowianie przeważali w większości elementów gry piłkarskiej i strzelili rywalom 6 goli.
Pierwszą bramkę dla "biało-czerwonych" zdobył już w 9 minucie David Kwiek.  Kilka minut później wynik podwyższył na 2:0 napastnik Daniel Góra. W  tej części gry dwie okazje do wpisania się na listę strzelców miał jeszcze Dariusz Kantor.
Piłkarze z Jasła mieli okres dobrej gry przez kwadrans po przerwie. Trzykrotnie w tym czasie zagrozili bramce Pawła Mecha, który wygrał pojedynki z Wardęgą, Myśliwcem, Kurdzielem i do końca meczu zachował czyste konto bramkowe.
W 55 minucie meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej zachował się Dariusz Frankiewicz, który umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce przewaga "Pasiaków" na boisku wzrosła, ale kolejne sytuacje do zdobycia gola zmarnowali Sebastian Hajduk i Piotr Szkolnik. Obydwaj zrehabilitowali się jednak pod koniec meczu. "Hajdi" wpisał się na listę strzelców dwukrotnie, a przy golu na 6-0 samotnym rajdem rozmontował defensywę gości. Wcześniej Piotr Szkolnik zachował się jak kopacz w meczu rugby, posyłając piłkę długim lobem w samo okienko bramki Biernackiego.
 

  
    foto: resoviacy.pl

  
     foto: resoviacy.pl
 

 resoviacy.pl

2012.02.04 | Kordian Wójs w sztabie szkoleniowym Resovii

Do sztabu szkoleniowego Resovii dołączył Kordian Wójs - trener odpowiadający za przygotowanie fizyczne zawodników. Pochodzący z Krakowa szkoleniowiec już przed sezonem 2011/12 pomagał piłkarzom Resovii w przygotowaniach kondycyjnych.
Przez większą część trenerskiej kariery związany Hutnikiem Kraków jako trener grup młodzieżowych oraz asystent i szkoleniowiec pierwszego zespołu. W roli pierwszego trenera pracował również w Wawelu Kraków. W swojej dziedzinie jest cenionym i znanym szkoleniowcem, a swoim doświadczeniem pomagał trenerom wielu drużyn piłkarskich m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec, Okocimski Brzesko.

 resoviacy.pl

2012.02.01 | "Pasiaki" pokonały "Przemyską Barcelonę"

Resovia Rzeszów - Polonia Przemyśl 3:1 (1:1)
Hajduk, Ciećko, Dziedzic - Wanat

Resovia: Mech, Krzak, Bogacz, Kozubek, Szkolnik, Ogrodnik, Juszkiewicz, Frankiewicz, Brągiel, Kantor, Hajduk oraz Pikuła, Nikanovych, Sulkowski, Kwiek, Ciećko, Dziedzic, Fedan, Domoń, Bereś

Piłkarzom Resovii nie straszna jest niska temperatura i ciężko pracują przed rozpoczęciem sezonu ligowego. W dniu dzisiejszym "biało-czerwoni" rozegrali kolejny sparing, w którym pokonali III-ligową Polonię Przemyśl 3:1. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Sebastian Hajduk, który o miejsce w składzie rywalizować będzie z Dariuszem Kantorem i Tomaszem Ciećko. Ten ostatni w meczach sparingowych prezentuje nie tylko dobrą grę, ale również instynkt strzelecki. W dzisiejszym meczu zdobył kolejną (czwartą w meczach kontrolnych) bramkę dla Resovii. Strzelcem trzeciego gola dla gospodarzy był Sebastian Dziedzic, wychowanek "Pasiaków", który jest bliski zadebiutowania w tym sezonie w meczach ligowych. W drużynie Polonii największe zagrożenie pod bramką gospodarzy stwarzał Mateusz Wanat, który przed przerwą zdobył bramkę wyrównującą. W zespole Marcina Jałochy zadebiutował Bartosz Sulkowski, który ostatnio reprezentował barwy Jezioraka Iława. Do gry powraca również skrzydłowy Resovii David Kwiek.

 resoviacy.pl

2012.01.31 | Hat-trick Krawczyka

Resovia II Rzeszów - Raniżovia Raniżów 4:1 (0:0)
Krawczyk 3, Baran

Resovia II: Szyszko, Świst, Bąk, Ślęzak, Pietrucha, Codello, Szalacha, Baran, Adamski, Głowacki, Krawczyk oraz Warchoł, Tutak, Mastej

Piłkarze rezerw Resovii zmierzyli się na własnym boisku z 9 drużyną dębickiej okręgówki  Raniżovią Raniżów. Mecz rozegrano na idealnie przygotowanym boisku i przy sztucznym oświetleniu, ale duży wpływ na warunki gry miała temperatura -15 C°. Do przerwy goście radzili sobie całkiem dobrze, ale w drugiej połowie meczu podopieczni trenera Gołdy poprawili skuteczność.  Na wyróżnienie zasłużył napastnik "Pasiaków" Piotr Krawczyk, który popisał się po przerwie zdobyciem trzech bramek.

 

 
     foto: resoviacy.pl
 

 
     foto: resoviacy.pl

 resoviacy.pl

2012.01.28 | Kolejny sparing rezerw

Lechia Sędziszów Młp. - Resovia II Rzeszów 3:0 (2:0)
Filipek 2, Bizoń

Resovia II: Szyszko, Góra, Ślęzak, Bąk, Świst, Adamski, Pietrucha, Rop Codello, Głowacki, Krawczyk oraz Mastej

Wysoką porażką zakończył się sobotni mecz kontrolny podopiecznych trenera Wiesława Gołdy. Na zaśnieżonej murawie i przy kilkustopniowym mrozie dużo lepiej radzili sobie piłkarze Lechii Sędziszów. W kadrze "Pasiaków" zabrakło Konrada Domonia i Sebastiana Fedana, którzy w tym czasie grali mecz w I zespole. Dobrą wiadomością jest powrót do zespołu Dawida Masteja, który od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją.

 resoviacy.pl

2012.01.28 | Wysokie zwycięstwo "Pasiaków"

Resovia Rzeszów - Karpaty Krosno 3:0 (2:0)
8' Fedan, 42' Kozubek, 60' Domoń

Resovia: Mech, Szkolnik, Nikanovych, Kozubek, Krzak, Brągiel, Frankiewicz, Domoń, Fedan, Ciećko, Hajduk oraz Kozak, Ogrodnik, Jaroch, Bogacz, Kantor, Dziedzic, Juszkiewicz
Karpaty: Hajduk, Jarząb, Łukaczyński, Włodarski, Chmielowski, Wasyk, Stanisz, Fydrych, Sedlaczek, Buczek, Czeneskov oraz Albrycht, Mikulec, Korzeniowski, Garlak, Sobota

Piłkarze Resovii rozegrali kolejny mecz sparingowy na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Tym razem rywalem rzeszowian była III-ligowa drużyna Karpat Krosno. Podopieczni trenera Jałochy w całym meczu byli drużyną przeważającą i nie pozwalali gościom na zbyt wiele. Pierwszego gola gospodarze zdobyli po rzucie rożnym wykonywanym przez Fedana. Kilka minut później piłka po strzale aktywnego Sebastiana Hajduka uderzyła w słupek. Wynik na 2:0 podwyższył w zamieszaniu podbramkowym Wiesław Kozubek. Goście w pierwszej połowie praktycznie tylko raz zagrozili bramce rzeszowian. Po przerwie Konrad Domoń zdobył najładniejszą bramkę meczu, pokonując strzałem z 22 metrów bramkarza gości. Okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze dwukrotnie Fedan i Juszkiewicz, ale ich strzały były niecelne.
 

 
    foto: resoviacy.pl
 

 
    foto: resoviacy.pl

 
    foto: resoviacy.pl
 

 
    foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2012.01.26 | Młodzieżowiec w bramce "Pasiaków"

19-letni bramkarz Paweł Mech zasilił kadrę Resovii przed rundą wiosenną sezonu 2011/12. Wychowanek Korony Kielce występował będzie w Resovii na zasadzie wypożyczenia.
W rundzie jesiennej 2011/12 reprezentował barwy III-ligowego Orła Wierzbica. Wcześniej grał w Koronie Kielce na boiskach Młodej Ekstraklasy

resoviacy.pl

2012.01.25 | Mateusz Bąk wraca do gry

Resovia II Rzeszów - MKS Korsze 1:1 (1:1)
27' Bąk - 25' Kozłowski

Resovia II: Szyszko, Świst, Baran, Bąk, Pietrucha, Codello, Szalacha, Ślęzak, Adamski, Warchoł, Krawczyk oraz Mastej, Niedbalec, Zahradnik, Czeneskow, Góra, Głowacki, Hajczuk, Tutak
MKS: Krupiczojć, Suchodolski, Branicki, Paweł Sawicki, Solecki, Romanowski, Roksela, Piotr Sawicki, Kozłowski, Miłoszewski, Miller oraz Krupczak, Milkiewicz, D. Sawicki, Tuzik, Mikołajczyk, Jakubczak, Bukowski, Czyrski, Chwaszczewski, Krajewski, Auguściak, Filipowicz

Przygotowujący się do IV-ligowych rozgrywek piłkarze rezerw Resovii zmierzyli się w meczu sparingowym z III-ligową drużyną MKS Korsze. Piłkarze z Warmii i Mazur, którzy przebywają na zgrupowaniu w Lubeni  wyszli na prowadzenie w 25 minucie meczu. Resoviacy wyrównali już dwie minuty później, a strzelcem bramki został wracający do gry po kontuzji Mateusz Bąk.

 MKS Korsze, resoviacy.pl

2012.01.25 | Remis z III-ligowcem

Resovia Rzeszów - Orlęta Radzyń Podlaski 2:2 (1:1)
36' Kantor, 69' Dziedzic - 20' Piotrowicz, 82' Zmorzyński

Resovia: Pietryka, Kozubek, Nikanovych, Jaroch, Szkolnik, Juszkiewicz, Fedan, Frankiewicz, Ogrodnik, Ciećko, Kantor oraz Bogacz, Krzak, Domoń, Bereś, Brągiel, Dziedzic, Hajduk
Orlęta: Stężała, Nowik, Wróblewski, Kuśmirek, Zarzecki, Borysiuk, Pliszka, Piotrowicz, Kępa, Danielak, Mychalczuk oraz Ciok, Leszkiewicz, Kazubski, Struk, Zmorzyński, Mitura, Ptaszyński, Borowicki

Podopieczni Marcina Jałochy w rozegranym dzisiaj sparingu zremisowali z III-ligowym zespołem Orlęta Radzyń Podlaski. Od 20 minuty meczu goście prowadzili 1:0 po bramce Piotrowicza. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Resovii, a wyrównującą bramkę dla "Pasiaków" zdobył Dariusz Kantor. Do przerwy bramce Stężały próbowali zagrozić jeszcze Juszkiewicz, Ciećko i Ogrodnik. W 69 minucie meczu "pukający" do kadry pierwszego zespołu Sebastian Dziedzic zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Wychowanek Resovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał bramkarza gości. Goście wyrównali wynik meczu w 82 minucie meczu po strzale z pola karnego Piotra Zmorzyńskiego. W drużynie gości udany występ zaliczył były piłkarz Resovii Andrzej Danielak. 

 resoviacy.pl

2012.01.21 | Remis z drużyną Tomasza Orłowskiego

Resovia Rzeszów - Limblach Zaczernie 2:2 (0:0)
Chrabąszcz, Kantor - Polak (k), Gwazdacz

W drugim, rozegranym dzisiaj meczu sparingowym piłkarze Resovii zremisowali z III-ligowym zespołem Limblachu Zaczernie 2:2. Z podstawowego zespołu "Pasiaków" w jedenastce meczowej znaleźli  się Pietryka, Szkolnik, Nikanovych, Chrabąszcz, Krzak, Hajduk i Kantor. Resztę zespołu tworzyła grupa zawodników z niższych lig, przymierzanych do gry w rzeszowskiej drużynie. W tej grupie szczególnie dobrą grą wykazał się Dariusz Brągiel z Czarnych Jasło. W bramce gości wystąpił wychowanek Resovii Jarosław Pikuła.
 


                                                                                                          foto: resoviacy.pl
 


                                                                                                         foto: resoviacy.pl


                                                                                                           foto: resoviacy.pl
 


                                                                                                         foto: resoviacy.pl
 

resoviacy.pl

2012.01.21 | Sparing na sztucznej murawie

Resovia Rzeszów - Stal Mielec 2:1 (2:1)
42' 44' Ciećko - 45' Wolański

Resovia: Mech, Krzak, Kozubek, Bogacz, Jaroch, Frankiewicz, Juszkiewicz, Ciećko, Ogrodnik, D. Góra, Dziedzic
Stal Mielec: Zieliński, Kardyś, Cichosz, Baran, Pydych, Wrona, Wolański, Skiba, Tułacz, Szewc, Czeneskov oraz Daniel, Kołacz, Partyka, Kołodziej, Kościelny, Skała, Tomasiak, Romanek, Marczenia, Zaskalski
Widzów: 60

W pierwszym meczu sparingowym piłkarze Resovii pokonali III-ligową drużynę Stali Mielec 2:1. Sztuczna murawa na stadionie Resovii została przed meczem dokładnie odśnieżona i piłkarze mieli idealne warunki do grania. W drużynie Resovii na wyróżnienie zasłużyła para zawodników Juszkiewicz - Ciećko, która sprawiała defensywie gości wiele kłopotów. W drugiej połowie intensywne opady śniegu negatywnie wpłynęły na poziom widowiska. W 50 minucie meczu resoviacy mieli okazję podwyższyć wynik, ale rzutu karnego nie wykorzystał Michał Bogacz. W rzeszowskiej jedenastce zagrali testowani młodzieżowcy Paweł Mech (bramkarz) i Daniel Góra (napastnik). W drużynie Stali Mielec zagrali dwaj piłkarze Resovii: Mirosław Baran i Tihomir Czeneskov.
 


                                                                                                      foto: resoviacy.pl


                                                                                                       foto: resoviacy.pl


                                                                                                           foto: resoviacy.pl


                                                                                                           foto: resoviacy.pl
 

 resoviacy.pl

2012.01.14 | Resoviacy najlepsi w Jarosławiu

Piłkarze II - ligowej Resovii zgarnęli wszystkie nagrody na XVII Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza w Jarosławiu. Resoviacy wygrali wszystkie mecze i zajęli zasłużone I miejsce.
Impreza zorganizowana przez Jarosławski Klub Sportowy zgromadziła 6 zespołów: JKS Jarosław, Pogoń Leżajsk, GKS Katowice, Unia Nowa Sarzyna, Stal Sanok, Resovia Rzeszów. 
Wyjątkowo emocjonujący przebieg miał mecz Resovii z GKS-em Katowice. Drużyna ze Śląska przyjechała do Jarosławia w mocno rezerwowym składzie, ale pomimo tego prowadziła z "Pasiakami" 2:0. Koncertowa gra Dariusza Kantora strzelca 4 bramek sprawiła, że resoviacy ostatecznie wygrali to spotkanie 5:4. 
Resovia wystąpiła w składzie: Pietryka, Pikuła, Nikanovych, Domoń, Jaroch, Szkolnik, Ciećko, Juszkiewicz, Ogrodnik, Kantor, Hajduk Bereś
Najlepszym strzelcem turnieju został Dariusz Kantor strzelec 10 bramek. Najlepszym bramkarzem został Mariusz Pietryka, a nagrodę najlepszego zawodnika turnieju odebrał również piłkarz Resovii - Andrij Nikanovych.

więcej | resoviacy.pl

2012.01.14 | 3 miejsce rezerw Resovii w Nowej Dębie

Piłkarze rezerw Resovii zajęli 3 miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Stal Cup" w Nowej Dębie. W imprezie wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy:
Grupa A - Stal Nowa Dęba I, Limblach Zaczernie, Wisłoka Dębica, Pogoń Staszów
Grupa B - Strumyk Malawa, Resovia II Rzeszów, Stal Nowa Dęba II, Sokół Nisko.
Po rozegraniu fazy grupowej do drugiego etapu rozgrywek awansowały: Stal Nowa Dęba I, Limblach Zaczernie, Strumyk Malawa, Resovia II Rzeszów.
W finale gospodarze ulegli III-ligowej drużynie Strumyka Malawa. W meczu o trzecie miejsce młodzi resoviacy pokonali III-ligowy zespół Limblachu Zaczernie.
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Resovii Piotr Krawczyk, strzelec 8 bramek. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Andrzeja Dudziaka (Stal Nowa Dęba), a nagrodę najlepszego bramkarza odebrał Rafał Pomianek (Strumyk Malawa).

mecze grupowe (Grupa B):
Stal Nowa Dęba II - Sokół Nisko 2-3

Strumyk Malawa - Resovia II Rzeszów 2-1
bramka dla Resovii II: Krawczyk

Stal Nowa Dęba II - Strumyk Malawa 0-2

Sokół Nisko - Resovia II  Rzeszów 0-3
bramki dla Resovii II: Krawczyk 3

Stal Nowa Dęba II - Resovia II Rzeszów 1-2
bramki dla Resovii II: Krawczyk, Marynowski

Sokół Nisko - Strumyk Malawa 0-4


Półfinały:

Stal Nowa Dęba - Resovia II Rzeszów 4-2
bramki dla Resovii II: Krawczyk 2


Limblach Zaczernie- Strumyk Malawa 1-5
 

Mecz o 3 miejsce:
Limblach Zaczernie  - Resovia II Rzeszów 0-2
bramki dla Resovii I: Krawczyk, Codello


Finał:

Strumyk Malawa - Stal Nowa Dęba 2-1

resoviacy.pl

2012.01.12 | "Pasiaki" zagrają w hali

Piłkarze II-ligowej Resovii wezmą udział w XVII edycji Halowego Turnieju Piłki nożnej im. Mariana Lotycza, który odbędzie się 14 stycznia w Jarosławiu.
Poza Resovią w jarosławskiej hali MOSiR wystąpią: JKS Jarosław, GKS Katowice, Stal Sanok, Unia Nowa Sarzyna, Pogoń Leżajsk. Początek imprezy o godz. 10.00. Bilet wstępu 10 zł.
Drużyna rezerw Resovii również 14 stycznia weźmie udział w halowym turnieju piłki nożnej. Podopieczni Wiesława Gołdy zaproszeni zostali po raz kolejny do gościnnej Nowej Dęby. W turnieju "Stal Cup" organizowanym przez miejscową Stal zmierzy się osiem zespołów z niższych klas rozgrywkowych. Poza IV-ligowym zespołem rezerw Resovii w imprezie wezmą udział: Stal Nowa Dęba (dwa zespoły), Sokół Nisko, Alit Ożarów, Pogoń Staszów, Strumyk Malawa, Limblach Zaczernie. Początek imprezy o godz. 9.30.

resoviacy.pl

2012.01.09 | Bartosz Jaroch piłkarzem Resovii

Bartosz Jaroch jest kolejnym piłkarzem, który dołączył do kadry II-ligowej Resovii. 16-letni wychowanek Polonii Przemyśl podpisał z rzeszowskim klubem 1,5- roczną umowę.  W rundzie jesiennej sezonu 2011/12 rozegrał 14 meczów na boiskach III ligi.

resoviacy.pl

2012.01.09 | Resovia rozpoczęła treningi

Pierwszy raz w historii Resovia przedsezonowe treningi ma okazję odbywać na swoim sztucznym boisku. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 30 piłkarzy. Było czterech nowych.
Sztuczna murawa jest nowa, deszcze ze śniegiem nie zrobiły jej krzywdy, dlatego w gierkach nie brakowało składnych akcji okraszonych golami.
W tłumie piłkarzy pojawiły się 4 nowe twarze: napastnik Tomasz Ciećko, (wypożyczony z Kolejarza Stróże) oraz pomocnicy: Dariusz Brągiel (pozyskany z Czarnych Jasło), Dariusz Frankiewicz (Lechia Sędziszów) i Bartosz Jaroch (Polonia Przemyśl). Dwaj ostatni są blisko podpisania umowy.
Ciećko jesienią niewiele grał, ale ma dobrą opinię, pasuje do naszej gry na dwóch napastników – mówi Marcin Jałocha, trener „pasiaków”. - Brągiel potrafi z lewej nogi dobrze dorzucić piłkę, pograć jeden na jeden. Frankiewicz został trochę odkurzony, ale to zawodnik ogramy, Liczymy, że wzmocni konkurencję w środku pomocy, ma lewą nogę, może więc też zagrać na lewej stronie. Jaroch jest bardzo młody, ale poczyna sobie dojrzale, odważnie. Podoba mi się jego gra w ofensywie.
Kadra jest zapięta, jak zaznacza trener „pasiaków”, na przedostatni guzik.
Chcemy mieć dwóch graczy na każdą pozycję, do czego potrzebny jest jeszcze lewy obrońca – mówi Jałocha.
Możliwe, że dziś na treningu pojawi się Bartosz Sulkowski (20 lat, 175 cm), jesienią wypożyczony z Jagiellonii Białystok do Jezioraka Iława. Za tydzień do zespołu dołączy bramkarz Krzysztof Smok (Orzeł Balin). W kręgu zainteresowań pozostają Patryk Broda (Orzeł Przeworsk) i Maciej Kowalczyk (MKS Kutno).
Piłkarzy Resovii czeka w tym tygodniu ważenie i testy wydolnościowe.
Na czas roztrenowania każdy otrzymał rozpiski treningów i wierzę, że poważnie do tego podszedł – mówi coach Resovii.
Resovia rozegra zaplanowanych 15 sparingów. Obóz zorganizowano dalej, niż zwykle, bo w Bydgoszczy.
Chcieliśmy pograć z drużynami z innego rejonu Polski. Będą sparingi z Elaną, Wartą. Jurek Podbrożny załatwił mecz z Lechem. Nawet jak to nie będzie to pierwszy skład, zagrać z taką firmą zawsze warto - dodał trener naszej ekipy.

T. Ryzner, Nowiny

2012.01.05 | Tomasz Ciećko w Resovii

23-letni Tomasz Ciećko w rundzie wiosennej będzie występował w drugoligowej Resovii. Zawodnik Kolejarza Stróże, który jest wychowankiem Tomasovii Tomaszów Lubelski, został wypożyczony na pół roku.
O utalentowanego pomocnika z Tomaszowa Lubelskiego Resovia zabiegała już w styczniu 2009 r. Tomasz Ciećko testowany był wówczas przez Legię Warszawa, ale ostatecznie pozostał w macierzystym klubie. Przed sezonem 2010/11 przeszedł do I-ligowego Kolejarza Stróże.
W rundzie jesiennej obecnego sezonu w I lidze w barwach Kolejarza wystąpił tylko w trzech spotkaniach ligowych i jednym meczu w Pucharze Polski.
Największym dotychczasowym sukcesem w karierze zawodnika jest zdobycie wicemistrzostwa Polski juniorów z drużyną Tomasovii w 2006 r. Rok później został wybrany najlepszym piłkarzem na lubelszczyźnie.

resoviacy.pl

2012.01.04 | Resovia w latach 60. (cz.7)

Piłkarze Resovii zainaugurowali sezon 1965/66 piłkarskim turniejem zorganizowanym z okazji 60-lecia klubu. W turniejowych rozgrywkach biało-czerwoni" pokonali zespoły Odry Opole i S.C Potsdam. W trzecim meczu turniejowym ulegli Stali Rzeszów 0:1. W sierpniu rzeszowianie przystąpili do rozgrywek ligowych. Na inaugurację Resovia pokonała w derbowym pojedynku "jedenastkę" Waltera 1:0. W kolejnych spotkaniach rzeszowska drużyna prezentowała się bardzo słabo. Resoviacy wygrali w wyjazdowym meczu z Bieszczadami Rzeszów, ale wrócili bez punktów z Jasła, Mielca i Dębicy. We wrześniu do drużyny dołączył bramkarz znany z występów w mieleckiej Stali - Ryszard Mysiak. W październiku "biało-czerwoni" ulegli rezerwom Stali Rzeszów i znaleźli się na przedostatnim miejscu w tabeli. W derbowym pojedynku fatalnie spisywała się szczególnie formacja ofensywna. Resoviacy w tym meczu nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem lokalnego rywala. Po licznych niepowodzeniach drużyna w końcu przełamała złą passę i w listopadowych meczach z Siarką i rezerwami Stali Mielec zdobyła komplet punktów. Pozwoliło to awansować na szóste miejsce na półmetku sezonu.

 więcej | resoviacy.pl

 

 

41  43


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by