księga gości
forum

2012.03.03 | Rezerwy pokonały Strug

Resovia II Rzeszów - Strug Tyczyn 3:1 (2:0)
3' Rop, 32' Bąk, 55' Warchoł - 56' Zawadzki

Resovia II: Szyszko, Świst, Bąk, Pietrucha, Krzak, Adamski, Codello, Rop, Szalacha, Warchoł, Krawczyk oraz Pikuła, Tutak, Głowacki, Marynowski, Mastej

Piłkarze rezerw Resovii pokonali w meczu sparingowym drużynę Strugu Tyczyn 3:1. Resoviacy pierwszą bramkę zdobyli już w 3 minucie meczu. Na bramkę gości strzelał Jakub Warchoł, a udaną dobitką popisał się Kacper Rop. W 20 minucie meczu idealną okazję zmarnował Piotr Krawczyk, który otrzymał dokładne podanie od Ropa. W tej części gry resoviacy przeważali na boisku i stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 25 minucie meczu trójka Krawczyk, Szalacha, Warchoł rozklepała defensywę gości, ale temu ostatniemu zabrakło precyzji w wykończeniu akcji. W 30 minucie meczu solową akcją popisał się Piotr Krawczyk, ale również jemu nie udało się umieścić piłki w siatce gości. Dwie minuty później zdecydowanym wślizgiem i strzałem od słupka zaskoczył wszystkich Mateusz Bąk, który podwyższył wynik na 2-0. Przyjezdni w pierwszej połowie groźni byli głównie ze stałych fragmentów gry. W 37 minucie piłka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez gości, wylądowała na poprzeczce bramki.
W drugiej połowie meczu więcej akcji bramkowych mieli piłkarze z Tyczyna, ale to resoviacy zdobyli kolejnego gola. W 55 minucie meczu Jakub warchoł technicznym strzałem przelobował bramkarza gości i podwyższył wynik na 3:0. Rywale zdobyli gola kontaktowego już minutę później, kiedy to Zawadzki wykorzystał błąd rzeszowian i pokonał Pikułę.

resoviacy.pl

2012.03.01 | Bartosz Jaroch w młodzieżowej reprezentacji Polski

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski Marcin Dorna powołał zawodników rocznika 1995 na konsultację szkoleniową, która odbywać się będzie od 17 do 30 marca 2012 r. w Ciechanowie. W trakcie zgrupowania kadra Polski U-17 weźmie udział w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w Luksemburgu.
24 marca młodzieżowa reprezentacja zmierzy się w Luksemburgu z Czechami, 26 marca zagrają z Białorusią, a 29 marca z gospodarzem turnieju Luksemburgiem.
Wśród zawodników powołanych do kadry U-17 znalazł się wychowanek Polonii Przemyśl, a obecnie piłkarz Resovii - Bartosz Jaroch.
Powołania otrzymali: Piotr Azikiewicz (Zagłębie L.), Konrad Budek (Polonia Warszawa),  Adrian Cierpka (Lech P.), Gracjan Goroszkiewicz (Herta B.), Bartosz Jaroch (Resovia), Aleksander Jagiełło (Legia W.), Damian Kugiel (Lechia G.), Igor Łasicki (Zagłębie L.), Karol Linetty (Lech P.), Oskar Pogorzelec (Legia W.), Vincent Rabiega (Herta B.), Sebastian Rudol (Pogoń Sz.), Mariusz Stępiński (Widzew Ł.), Patryk Stępiński (Widzew Ł.), Aleksander Wandzel (Lech P.), Rafał Włodarczyk (Mazur K.), Sebastian Zieleniecki (SMS Łódź), Karol Żwir (Stomil O.).

PZPN, resoviacy.pl

2012.02.29 | Pięć bramek w sparingu

Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 5:0 (1:0)
Frankiewicz, Kantor 2, Kwiek, D. Góra

Resovia: Pietryka, Jaroch, Bogacz, Nikanovych, Sulkowski, Fedan, Juszkiewicz, Frankiewicz, Brągiel, Hajduk, Ciećko oraz Mech, Szkolnik, Chrabąszcz, Domoń, Kozubek, B. Bereś, Kaliniec, Kwiek, Dziedzic, Kwiek, D. Góra
Izolator: Nalepa, Kopiec, Czopko, Szpond, Guzior, M. Bereś, Rogala, Skiba, Domin, Tyburczy, Adamczyk oraz Pawlus, Bojda, Woźniak, Wrona, Wiącek, Karwat, Buczek, Cupryś, Cioch, Porada, Worosz

W meczu kolejnym sparingowym piłkarze Resovii sprawili tęgie lanie III-ligowej drużynie Izolatora Boguchwała. W pierwszej połowie meczu gospodarze stworzyli sobie sporo okazji bramkowych, ale na bramkę zamienili tylko jedną z nich. Dariusz Frankiewicz strzałem z kilkunastu metrów zmusił do kapitulacji Grzegorza Nalepę. Wcześniej precyzji zabrakło Dariuszowi Brągielowi, który strzałem głową ostemplował słupek.
W drugiej połowie meczu gospodarze podkręcili tempo gry i przede wszystkim zagrali skuteczniej. Dominacja „Pasiaków” na boisku przełożyła się na kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Kantor (dwukrotnie), Kwiek i Góra. W kadrze Resovii zabrakło kontuzjowanych Grzegorza Krzaka i Michala Ogrodnika. Do gry powrócił natomiast Sebastian Hajduk. W drużynie gości prowadzonej przez byłego piłkarza Resovii Szymona Szydełko zagrali piłkarze znani wcześniej z występów w Resovii: Kopiec, Nalepa i Adamczyk.

2012.02.25 | Sparing pod znakiem kartek

Resovia II Rzeszów - KS Limblach Zaczernie 0:3 (0:1)
Blim, Wolański, Polak (k)

Resovia II: Szyszko, Świst, Bąk, Pietrucha, Góra, Adamski, Codello, Rop, Szalacha, Krawczyk, Warchoł oraz Marynowski, Głowacki, Tutak

Piłkarze rezerw Resovii rozegrali w dniu dzisiejszym kolejny sparing z III-ligowym zespołem Limblachu Zaczernie. W 10 minucie meczu Piotr Krawczyk za dyskusję z sędzią został ukarany czerwoną kartką. Pierwszą bramkę dla gości zdobył wychowanek "Pasiaków" Krzysztof Blim, który strzałem z 11 metrów pokonał Mateusza Szyszkę. Chwilę później boisko opuścił Marcin Pietrucha, który w dwóch zdaniach scharakteryzował poziom sędziowania dzisiejszego spotkania. Gospodarze walczyli ambitnie, ale kompletnie zawodzili pod bramką gości. W drugiej połowie meczu wynik na 2-0 podwyższył Damian Wolański. W drużynie gospodarzy na listę strzelców mogli wpisać się Rop i Adamski, ale w ich strzałach brakowało precyzji. W 80 minucie meczu wynik na 3-0 ustalił z rzutu karnego Damian Polak.

2012.02.25 | Resovia pokonała sanocką Stal

Resovia Rzeszów - Stal Sanok 3:1 (2:1)
37' D. Góra, 42' Ciećko, 79' Kantor - 18' S. Kurowski

Resovia: Mech, Jaroch, Bogacz, Domoń, Sulkowski, Ogrodnik, Kaliniec, Frankiewicz, Brągiel, Ciećko, D. Góra oraz Pietryka, Szkolnik, Nikanovych, Kozubek, Chrabąszcz, Fedan, Juszkiewicz, Kwiek, Bereś, Dziedzic, Kantor
Stal: Krzanowski, Tabisz, Węgrzyn, Zarzycki, Sumara, Kuzicki, Mroczka, Damian Niemczyk, Daniel Niemczyk, D. Kurowski, S. Kurowski oraz Faka, Kokoć, Januszczak, Kruszyński, Podubiński, Lorenc, Ząbkiewicz

Rzeszowianie w kolejnym meczu sparingowym pokonali III-ligową drużynę Stali Sanok 3:1. W 18 minucie meczu goście objęli niespodziewane prowadzenie. Składną akcję III-ligowców zakończył efektowną bramką Sebastian Kurowski. Były piłkarz Cracovii i Polonii Przemyśl stwarzał w pierwszej połowie największe zagrożenie w polu karnym gospodarzy. Bramę wyrównująca zdobył w 37 minucie meczu Daniel Góra, który otrzymał dokładne podanie od Brągiela. Resovia po strzelonej bramce przyspieszyła grę i stwarzała sobie coraz więcej okazji bramkowych. W 42 minucie meczu Tomasz Ciećko precyzyjnym strzałem z pola karnego podwyższył wynik na 2:1.
Druga część meczu była lepsza w wykonaniu "Pasiaków". Podopieczni trenera Jałochy prowadzili grę z dala od własnej bramki i Marcin Pietryka miał niewiele pracy. W 79 minucie dośrodkowanie Beresia z prawego skrzydła wykorzystał Kantor, który ustalił wynik meczu.

2012.02.22 | Resovia groźna przy rzutach rożnych

Resovia Rzeszów - Partyzant Targowiska 5:2 (2:1)
3' Domoń, 44' Ogrodnik, 49' D. Góra, 72' Chrabąszcz (k), 90' Kozubek - 24' Łanucha, 70' Nikody

Resovia: Pietryka, Jaroch, Nikanovych, Domoń, Szkolnik, Brągiel, Juszkiewicz, Frankiewicz, Ogrodnik, Kantor, Ciećko oraz Mech, Bogacz, Kozubek, Krzak, Sulkowski, Fedan, Chrabąszcz, D. Góra, Bereś, Dziedzic
Partyzant: Krawczyk, Łach, Policht, Zych, Zajdel, Sierżęga, Świechowski, Łanucha, Krupa, Nikody, Walat oraz Michalak, Ginalski, Remut, Supel, Borowczyk, Wójcik, Zarzyka

Piłkarze Resovii w dzisiejszym meczu sparingowym pokonali drużynę Partyzanta Targowiska 5:2. Rzeszowianie szczególnie groźni byli przy stałych fragmentach gry.  Trzy bramki padły po rzutach rożnych. Coraz pewniej w kadrze trenera Jałochy czują się najmłodsi: Jaroch, Dziedzic, Bereś. Po faulu na tym ostatnim zawodniku sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Chrabąszcz. Bardzo dobrze spisuje się również w polu karnym Daniel Góra, zdobywca kolejnej bramki dla "Pasiaków". W drużynie III-ligowców z Targowisk dobry mecz rozegrał były piłkarz Resovii Damian Łanucha.

2012.02.20 | Michał Ogrodnik Młodzieżowcem Roku 2011

W piątek (17 bm.) w hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyła się X Gala Piłkarska Podkarpacka Nike 2011. Na imprezie zorganizowanej przez Podkarpacki OZPN i Gazetę Super Nowości zjawiło się blisko 200 zaproszonych gości. Wyróżnienia dla zwycięzców w sześciu kategoriach przyznawała kapituła złożona z trenerów, działaczy i dziennikarzy sportowych.
Po raz kolejny w plebiscycie dużą rolę odegrali piłkarze związani z Resovią.
Tytuł Piłkarza Roku otrzymał bramkarz Piotr Hajduk (Karpaty Krosno), który w latach 2002-2005 reprezentował IV-ligową Resovię. W tej kategorii wśród nominowanych do nagrody był również filar resoviackiej defensywy Michał Bogacz.
Młodzieżowcem Roku został Michał Ogrodnik. 20-letni pomocnik ma na swoim koncie już 40 meczów w barwach Resovii.
Odkryciem Roku wybrany został Bartosz Jaroch. 17-letni wychowanek Polonii Przemyśl w przerwie zimowej przeszedł do II-ligowej Resovii.
Tytuł Drużyny Roku tym razem przypadł III-ligowej Siarce Tarnobrzeg, w kadrze której występują wychowankowie rzeszowskiego klubu: Bartosz Madeja i Witold Jakubowski.
Trenerem Roku został Daniel Kijak (Kantor Turbia, Olimpia Pysznica), który wygrał rywalizację m.in. z Wiesławem Gołdą trenerem rezerw Resovii.
W ostatniej kategorii Trenera Wychowawcy Młodzieży nagrodę odebrał trener kadry woj. 1999 i 2001 Karol Wołoszyn.

więcej | Super Nowości, resoviacy.pl

2012.02.19 | Zwycięstwo rezerw w sparingu

Resovia II Rzeszów - LKS Trzebownisko 2:0 (1:0)
7' Rop, 68' (k) Pietrucha

Resovia II: Szyszko, M. Góra, Bąk, S. Świst, Tutak, Pietrucha, Codello, Rop, Adamski, Warchoł, Krawczyk oraz Głowacki, Czeneskov, Ł. Świst, K. Pietryka
Sędzia: Anasychin (Rzeszów)

Kolejny sparing rozegrany na sztucznej murawie zakończył się zwycięstwem piłkarzy rezerw Resovii 2-0.  Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 7 minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Kacper Rop, który mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. W 31 minucie meczu sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy po faulu na Krawczyku. Nieskutecznym wykonawcą jedenastki okazał się sam poszkodowany. W drugiej połowie gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, ale w ich grze było dużo chaosu. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Jakub Warchoł, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W 68 minucie obrońca gości zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia odgwizdał kolejną „jedenastkę”. Tym razem do piłki podszedł Marcin Pietrucha, który pewnym strzałem podwyższył wynik na 2-0.

2012.02.18 | Resovia przegrała z Kolejarzem

Kolejarz Stróże - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0) / mecz w Dębicy
70' Gajtkowski

Kolejarz: Zarychta, Basta (60' M. Kantor), Markowski, Cichy, Walęciak (60' Nitkiewicz), Gajtkowski, Niane, Stefanik, Cebula, Wolański (60' Gryźlak), Kowalczyk (60' Rupa)
Resovia: Pietryka (46' Mech), Kozubek (46' Krzak), Domoń (46' Bogacz), Nikanovych, Szkolnik, Ogrodnik, Juszkiewicz (46' Chrabąszcz), Frankiewicz (70' Kaliniec), Brągiel (46' Sulkowski), D. Góra (70' Dziedzic), Hajduk

W rozegranym w Dębicy sparingu II-ligowa Resovia przegrała 0-1 z I-ligowym Kolejarzem Stróże. Resovia po raz trzeci grała sparing z I-ligowcem i po raz trzeci przegrała (Kolejarz to piąta ekipa zaplecza ekstraklasy). Bramkę na dębickim boisku strzelił jej nie byle kto – Krzysztof Gajtkowski swego czasu zdobywał ekstraklasowe gole dla Lecha Poznań czy Korony Kielce. Tym razem trafił z bliska po rzucie rożnym.
W Resovii najbliżej szczęścia był Sebastian Hajduk, z daleka ładnie huknął też Bartosz Sulkowski.
Mecz był wyrównany – mówi Stanisław Mandela, kierownik Resovii. - Z powodu drobnych urazów nie grali Dariusz Kantor, Tomasz Ciećko, Dawid Kwiek.
W środę nasz zespół miał rozpoczynać obóz do Bydgoszczy, ale w tej chwili nie jest on pewny.
Planowane były ciekawe sparingi, teraz okazuje się, że Warta Poznań leci na Cypr, a Lech proponuje drużynę Młodej Ekstraklasy – wyjaśnia kierownik Resovii.

T. Ryzner (Nowiny)

2012.02.18 | Wyrównany pojedynek ligowych rywali

Resovia II Rzeszów - Stal Nowa Dęba 2:2 (0:1)
67' Czeneskov, 90' Bąk - 10' K. Serafin, 60' Pogoda

Resovia: Szyszko, Pietrucha, Świst, Bąk, M. Góra, Tutak (46' Czeneskov), Adamski, Codello, Szalacha, Rop, Warchoł (60' Tutak)
Stal: Kunat, Diektiarenko, W. Dudek, Kowal, Rachwał, Milanowski, Sz. Serafin, K. Serafin, Warzocha, Rożnowski, Marut oraz Kalandyk, Nowak, Wydro, Pogoda

Piłkarze Resovii zremisowali w meczu sparingowym z drużyną Stali Nowa Dęba. Goście zdobyli pierwszą bramkę już w 10 minucie meczu po strzale Kamila Serafina i to oni w pierwszej połowie osiągnęli przewagę na boisku. Najlepszą okazję do wyrównania wyniku miał Jakub Warchoł, ale jego strzał głową był niecelny. W drugiej części meczu goście przyśpieszyli grę i coraz częściej atakowali bramkę Resovii.  Udało im się rozmontować defensywę "Pasiaków" w 60 minucie i Artur Pogoda strzałem z pola karnego podwyższył wynik na 2-0. Niespodziewanie po stracie bramki do głosu doszła Resovia.  W 67 minucie meczu miejscowi zdobyli bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Tihomir Czeneskov, który popisał się ładnym wejściem w pole karne i precyzyjnym strzałem po ziemi. Kilkanaście minut później strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gości się Piotr Codello. W 80 minucie meczu Kacper Rop mocno uderzył piłkę z rzutu wolnego, ale Kalandyk z niemałym trudem wyłapał piłkę. W ostatnich 15 minutach spotkania resoviacy praktycznie nie opuszczali połowy rywala i ich ambicja została nagrodzona w ostatniej minucie meczu. W 90 Mateusz Bąk zdobył bramkę wyrównującą, strzelając głową idealnie w okienko bramki Kamila Kalandyka.

2012.02.15 | Izolator pokonał rezerwy Resovii

Resovia II Rzeszów - Izolator Boguchwała 0:2 (0:0)

Resovia II: Szyszko, Świst, Baran, Ślęzak, Pietrucha, Adamski, Codello, Rop, Szalacha, Krawczyk, Warchoł oraz Pikuła Marynowski, Tutak, Głowacki, M. Góra

Piłkarze rezerw Resovii rozegrali kolejny sparing na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Podopieczni trenera Wiesława Gołdy przegrali 0-2 z III-ligową drużyną Izolatora Boguchwała. W składzie gospodarzy po raz kolejny zabrakło piłkarzy testowanych przez trenera Marcina Jałochę: Domonia, Fedana, Beresia, Kalińca i Dziedzica.

2012.02.15 | Resovia przegrała w Łęcznej

Górnik Łęczna - Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)
16' Łuczak

Górnik: Socha, Pielorz, Magdoń, Sołdecki, Świech, Hermann, Łuczak, Bartoszewicz, Renusz, Michalak, Nildo oraz Prusak, Kalkowski, Tymosiak, Zuber, Paluchowski, Oziemczuk
Resovia: Pietryka, Krzak, Bogacz, Nikanovych, Szkolnik, Ogrodnik, Frankiewicz, Juszkiewicz, Brągiel, Kantor, Hajduk oraz Mech, Domoń, Kozubek, Sulkowski, Fedan, Chrabąszcz, Bereś,  Dziedzic, Kaliniec, D. Góra

Resovia po raz pierwszy w tym roku grała na wyjeździe. Z I-ligowym rywalem spotkała się po raz drugi i ponownie przegrała (wcześniej 0-3 z Sandecją). W starciu z siódmą ekipą zaplecza ekstraklasy „pasiaki” nie miały za wielu okazji. Najlepszą szansę na wyrównanie miał 5 minut przed końcem Sebastian Dziedzic. Wychowanek naszego klubu znalazł się przed bramkarzem, ale nieczysto trafił w piłkę. Mecz toczył się oczywiście w trudnych warunkach. W sobotę nasz zespół ponownie zagra sparing poza Rzeszowem – w Dębicy zmierzy się z Kolejarzem Stróże, piątą drużyną I ligi.

2012.02.14 | Tomasz Kot odchodzi z Resovii

Działacze II-ligowej Resovii rozwiązali za porozumieniem stron kontrakt z Tomaszem Kotem. Wychowanek Lechii Sędziszów rozegrał w Resovii 10 meczów ligowych i 2 mecze Pucharu Polski. Ponadto wystąpił 4 razy w kadrze IV-ligowych rezerw Resovii.

2012.02.14 | Peter Záhradník odchodzi z Resovii

Peter Záhradník rozwiązał kontrakt z Resovią. Słowacki pomocnik rozegrał w w rzeszowskiej drużynie 13 meczów ligowych (1 gol) i dwa mecze Pucharu Polski (2 gole). Pomimo dobrych występów nie udało się mu wygrać rywalizacji o miejsce w składzie z Marcinem Juszkiewiczem. Ma na swoim koncie również 7 występów (2  gole) IV-ligowych rezerwach Resovii. W najbliższym sezonie zagra najprawdopodobniej w słowackim Partizánie Bardejov.