ARCHIWUM 38

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  

 

2011.07.22 | Resovia na żółto i biało-czerwono

W budynku klubowym Resovii odbyła przedsezonowa konferencja prasowa, na której przedstawiono działaczy, trenerów i świeżo pozyskanych piłkarzy naszego klubu. Zaprezentowano też nowe koszulki. I  tak, u siebie Resovia będzie występować tradycyjnych, biało-czerwonych pasiakach. Na wyjazdach upodobni się do... Brazylii, bo ubierać będzie koszulki w żółtym kolorze. Nowi gracze z trudem mieścili się przy konferencyjnym stole, ale nic dziwnego, bo nasz klub dokonał aż dziewięciu transferów, a licząc juniora Kacpra Ropa w składzie znajdzie się 10 nowych.
Jestem w Resovii dopiero tydzień, ale widać, że organizacja klubu wygląda bardzo dobrze. Stawia się nas w roli faworytów do awansu, ale powinniśmy myśleć tylko o jednym – za każdym razem o najbliższym meczu – zauważył Michał Twardowski, nowy napastnik pasiaków.
Obecny na konferencji był też Wiesław Ptaszek, szef Handlopexu. Działacze Resovii nie szczędzili mu komplementów.  – To sponsor, który jest z Resovią 3 lata i zawsze możemy na nim polegać – podkreślał Adam Sadecki, prezes sekcji.

  
  Stoją od lewej: Grzegorz Krzak, Kacper Horodeński, Tomasz Kot, Tomasz Płonka, Michał Twardowski, Marcin Juszkiewicz, Paweł Cygnar, Piotr Piechniak, Tihomir Czeneskow , (foto: Nowiny)

T. Ryzner, Nowiny

2011.07.21 | Resovia zamyka kadrę

Dobiega końca gorączka transferowa w klubach II-ligi. Resovia jako jeden z pierwszych podkarpackich klubów zamyka kadrę II-ligowej drużyny. Wszystko wskazuje na to, że jako ostatni do zespołu „pasiaków” dołączą  dwaj młodzi zawodnicy: Tihomir Czeneskow (na zdj.) i Tomasz Kot. Czeneskow to 21-letni, bułgarski napastnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Jego dotychczasowa kariera piłkarska związana była z II-ligową bułgarską drużyną - Dorostoł Silistra. 20-letni Tomasz Kot jest znany z występów na podkarpackich boiskach niższych lig. Jest wychowankiem Lechii Sędziszów, a karierę piłkarską kontynuował w Błękitnych Ropczyce i ostatnio Unii Nowa Sarzyna. Jako piłkarz grający na prawej pomocy do gry w Resovii przymierzany był już w ubiegłym sezonie. Wówczas nie udało się mu przebić do kadry „pasiaków”. Ostatecznie rzeszowski klub pożegnało 7 piłkarzy. Mateusz Kantor już zdobywa bramki dla I-ligowego Kolejarza Stróże. Kamil Walaszczyk dołączył do grupy byłych resoviaków (Kusiak, Turczyn, Piątkowski) i reprezentował będzie Stal Stalową Wolę. Krzysztof Pieluch powrócił do macierzystej Wólczanki Wólka Pełkińska i w przyszłym sezonie pomoże swojej drużynie w walce o awans do wyższej ligi. Marcin Pontus i Tomasz Kaczor przymierzają się do gry w lidze słowackiej (FK Bodva Moldava nad Bodvou). Szymon Stencel powrócił w rodzinne strony i stara się o angaż w III-ligowym BKS Bielsko-Biała. Piotr Smolec, który ostatnio grał w sparingu Polonii Środa Wlkp., rówież poszukuje nowego klubu.

 resoviacy.pl

2011.07.19 | Hat-trick Krawczyka w rezerwach

Stal Nowa Dęba - Resovia II Rzeszów 2:5 (0:1)
55' Marut, 62' Kotrych - 13' 56' 74' (k) Krawczyk, 81' Dziedzic, 85' Marynowski

Resovia II: Kosiorowski, Świst, Bąk, Ślęzak, Góra, Marynowski, Záhradník, Pietrucha, Warchoł, Głowacki, Krawczyk oraz Szyszko, Skowronek, Codello, Dziedzic, Adamski, Rop

Piłkarze rezerw Resovii, którzy szlifują formę przed debiutem w IV lidze zmierzyli się w sparingowym meczu z przyszłym ligowym rywalem. Udanym występem i trzema bramkami popisał się napastnik "pasiaków" Piotr Krawczyk. W pierwszej połowie meczu w bramce Resovii zadebiutował Sebastian Kosiorowski (Garbarnia Kraków).

Nowiny, resoviacy.pl

2011.07.18 | Michał Twardowski wypożyczony do Resovii

Michał Twardowski zasili formację ofensywną Resovii w sezonie 2011/12. 22-letni napastnik do rzeszowskich "Pasiaków" trafił z Wisły Płock.  Jest wychowankiem Sparty Augustów, a karierę piłkarską kontynuował kolejno w Ruchu Wysokie Mazowieckie i Jagiellonii Białystok. Ma na swoim koncie 6 występów na boiskach ekstraklasy. W sezonie 2009/10 powrócił do Ruchu Wysokie Maz. (30 meczów, 14 bramek). W sezonie 2010/11 strzelił dla Wisły Płock 10 bramek w 27 meczach i tym samym przyczynił się do awansu "Nafciarzy" do I ligi.

resoviacy.pl

2011.07.18 | Porażka rezerw w Dębicy

Igloopol Dębica - Resovia II Rzeszów 3:0 (3:0)
25' 35' Pisarek, 30' Hendzel

Igloopol: Psioda, Hendzel, Brzostowski, Długosz, Mitręga, Więcek, Saletnik Machnik, Socha, Skarbek, Pisarek oraz Mitan, Wanat, Syguła, Jagoda, Sujdak, Jędrzejczyk, Rogowski
Resovia II: Szyszko, Góra, Ślezak, Bąk, Świst, Krawczyk, Pietrucha, Nikanovych, Warchoł, Marynowski, Czeneskow oraz Głowacki, Adamski, Niedbalec, Tutak, Dziedzic, Rop

W towarzyskim spotkaniu beniaminków IV ligi podkarpackiej górą okazała się młodzież dębickiego Igloopolu. Miejscowi ustalili wynik już w pierwszej połowie meczu. Resoviacy grający w eksperymentalnym składzie nie radzili sobie z dobrze grająca defensywą "Morsów".

resoviacy.pl

2011.07.17 | Mecze z Puszczą i Okocimskim w Boguchwale

W związku z wymianą murawy i remontem płyty głównej na stadionie przy ul. Wyspiańskiego spotkania Resovii z Puszczą Niepołomice (3 sierpnia) i Okocimskim Brzesko (20 sierpnia) rozegrane zostaną w Boguchwale na stadionie Izolatora. Pojemność stadionu Izo Arena w Boguchwale przy ul. Technicznej 1 wynosi 1500 miejsc (1050 miejsca siedzące, 515 kryte).
Na posiedzeniu zarządu sekcji ustalone zostały ceny biletów na sezon 2011/12. Cena karnetu na 9 meczów rundy jesiennej wynosi 60 zł.  Cena biletu normalnego wyniesie 10 zł, ulgowego i dla kobiet 5 zł. W przypadku meczów podwyższonego ryzyka bilet wstępu kosztował będzie 15 zł. Wstęp bezpłatny na mecze "pasiaków" obowiązywał będzie dzieci do lat 12, które na stadion przyjdą z opiekunem posiadającym bilet lub karnet.

resoviacy.pl

2011.07.16 | Udana próba generalna

Izolator Boguchwała - Resovia Rzeszów 2:4 (1:2)
38' Walat, 54' (k) Szpond - 39' 50' D. Kantor, 44' Cygnar, 88' Twardowski

Izolator: Pawlus, Kopiec, Woźniak, Czopko, Szpond, Bereś, Buczek, Cupryś, Domin, Walat, Porada oraz Guzior, B. Worosz, Rogala, Karwat, Cioch, Rusin, Tyburczy, M. Worosz
Resovia: Pietryka, Szkolnik, Bogacz, Baran, Krzak, Ogrodnik, Chrabąszcz, Cygnar, Piechniak, Płonka, D. Kantor oraz Kozubek, Domoń, Horodeński, Juszkiewicz, Kot, Záhradník, Kwiek, Hajduk, Twardowski

Piłkarze Resovii spotkali się w meczu sparingowym z III-ligowym Izolatorem Boguchwała. Mecz rozegrany w podrzeszowskiej Mogielnicy wywołał spore zainteresowanie wśród kibiców i działaczy. W składzie Resovii po raz pierwszy pojawili się Piotr Piechniak i Michał Twardowski (Wisła Płock). W pierwszej połowie meczu resoviacy starali się długo rozgrywać piłkę i grać uważnie w obronie. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gospodarze. Tomasz Walat z łatwością przechytrzył Michała Bogacza i piłka wylądowała w siatce tuż koło słupka. Radość III-ligowców nie trwała długo, ponieważ już minutę  później Dariusz Kantor doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą kolejną bramkę dla Resovii zdobył jeden z najlepszych tego dnia na boisku Paweł Cygnar. W drugiej połowie meczu trener Łuczyk dokonał kilku zmian. Resoviacy zdobyli jeszcze dwie bramki po strzałach Kantora (50 min.) i Twardowskiego (88 min.). Podopieczni trenera Szydełki bramkę kontaktową zdobyli po strzale Szponda z rzutu karnego.

 
   Marcin Juszkiewicz - rozgrywający (foto: resoviacy.pl)

 
    Kacper Horodeński - lewy obrońca (foto: resoviacy.pl)
 

  
      Tomasz Kot - prawy pomocnik (foto: resoviacy.pl)
 

  
      Piotr Piechniak - lewy pomocnik (foto: resoviacy.pl)

 

  
     Michał Twardowski  - napastnik (foto: resoviacy.pl)
 

 resoviacy.pl

2011.07.15 | Piotr Piechniak w Resovii

Pomocnik Piotr Piechniak, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski z Groclinem, w nowym sezonie będzie bronił barw Resovii. Resovia dawno nie pozyskała piłkarza z tak imponującym dossier. Piechniak (34 lata) jest ważną częścią historii Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. W klubie Zbigniewa Drzymały grał w latach 1999-2008. Zdobył z nim dwa Puchary Polski, Puchar Ligi i występował w Pucharze UEFA. Piechniak jeszcze rok temu grał w ekstraklasie (Odra Wodzisław), a poprzedni sezon spędził w I-ligowym GKS-ie Katowice. Karierę piłkarską rozpoczynał w Stali Stalowa Wola. Reprezentował również Hetmana Zamość, Polonię Warszawa i grecki APO Levadiakos. W sezonie 2010/11 rozegrał w GKS Katowice 22 mecze ligowe i strzelił 3 gole. Ma na swoim koncie również 3 mecze w reprezentacji Polski i udział w rozgrywkach Pucharu UEFA (Dyskobolia Groclin Grodzisk Wlkp.).

Nowiny, resoviacy.pl

2011.07.15 | Wychowanek rzeszowskich Orłów piłkarzem Resovii

Grzegorz Krzak wychowanek młodzieżowej szkółki piłkarskiej Orły Rzeszów zasilił kadrę "pasiaków" przed sezonem 2011/12. 19-letni piłkarz grający na pozycji bocznego obrońcy ostatnio reprezentował barwy III-ligowego Izolatora Boguchwała. W 2010 roku na zaproszenie Michała Globisza brał udział w zgrupowaniu szerokiej kadry Polski U-18.

resoviacy.pl

2011.07.13 | Stalówka lepsza w sparingu

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
73' Białek

Stal: Ciołek, Byrski, Wieprzęć, Żmuda, Lewandowski, Skórski, Horajecki, Piątkowski, Walaszczyk, Fabianowski, Białek oraz Dydo, Majowicz, Szymonik, Tabaka, Turczyn, Kocój
Resovia: Pietryka, Krzak, Bogacz, Baran, Szkolnik, Ogrodnik, Cygnar, Chrabąszcz, Fedoruk, Hajduk, Płonka oraz Vitiv, Góra, Domoń Kozubek, Kot, Horodeński,
Záhradník, Nikanovych, Rop, Juszkiewicz, D. Kantor, Czeneskow

W sparingu drugoligowców lepszym zespołem okazali się podopieczni trenera Adamusa. Jedynego gola zdobył strzałem głową Wojciech Białek, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Walaszczyka, który do "Stalówki” trafił właśnie po ostatnim sezonie z rzeszowskiego klubu

resoviacy.pl

2011.07.11 | Resovia wróciła ze zgrupowania

- Mimo, że przez trzy dni przeszkadzał nam deszcz, wykonaliśmy zaplanowana pracę – mówi Artur Łuczyk, trener Resovii, której piłkarze pocili się na tygodniowym obozie w Pustyni. Do poddębickiej miejscowości pojechało 27 piłkarzy. Pracowali sporo na taktyką, rozegrali dwa sparingi (2-0 z Puszczą Niepołomice, 1-0 z Garbarnią Kraków).
Zmęczenie było widoczne u zawodników, ale schematy, nad którymi pracujemy, częściowo udawało się stosować – mówi coach resoviaków. – Oczywiście jest sporo do poprawy, na przykład odbiór piłki po stracie, wyprowadzenie prostopadłego podania w ataku. Dobrze gramy po ziemi piłka, ale lepiej muszą wyglądać akcje oskrzydlające.
W czasie sparingu z Garbarnią Resovia testowała pomocników Tomasza Kota (Unia Nowa Sarzyna) i Adriana Fedoruka (ostatnio Bruk-Becie Nieciecza). Syn byłego reprezentanta kraju ma dobre referencje. Sparing nie wyszedł mu specjalnie, ale zostanie w Resovii na kolejne dni. – W Niecieczy grywał po obu stronach pomocy. Jeśliby potwierdziłby możliwości, przydałby się nam na lewej stronie, bo przy kontuzji Hajczuka, Kwiek miałby konkurenta.

   
    foto: K. Kapica, Nowiny

Trener pasiaków podjął decyzje odnośnie dwójki testowanych, bułgarskich napastników Postawił na 21-letniego Tihomira Czneskowa, podziękował Georgi Biżewowi (30 lat).
Tihomir jest perspektywiczny. To silny piłkarz, dobrze gra głową, nieźle utrzymuje się przy piłce. Pytanie tylko, czy porozumie się z klubem odnośnie kontraktu – mówi trener pasiaków.
Resovia wznawia zajęcia, ale w niepełnym składzie. Dwóch zawodników w trakcie obozu dopadł pech, a konkretnie kontuzje. Kacper Horodeński ma problem ze stawem skokowym i wróci do treningów za tydzień. Wspomnianemu Bartoszowi Hajczukowi odnowiła się kontuzja kolana, co oznacza przynajmniej 2 tygodnie bez ruchu. W środę Resovia gra wyjazdowy sparing ze Stalą Stalowa Wola (g. 16).

T. Szeliga, Nowiny

2011.07.10 | Rezerwy Resovii na turnieju w Krzeszowie

Piłkarze rezerw Resovii wzięli udział w IV Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Krzeszowie. W imprezie zorganizowanej przez miejscowy Klub Sportowy Rotunda nie było niespodzianki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna II-ligowej Stali Stalowa Wola. Kolejne miejsca na podium zajęli piłkarze III-ligowej Unii Nowa Sarzyna i resoviacy z drużyny trenera Gołdy. W kadrze rezerw Resovii pojawił się testowany Piotr Borowik (CWKS Legia Bemowo Warszawa). Najlepszym strzelcem imprezy został Robert Sprysak (Rotunda Krzeszów)

Zaproszone drużyny: Stal Stalowa Wola (II liga), Resovia II Rzeszów (IV liga), Unia Nowa Sarzyna (III liga),  Reprezentacja Polski Księży, Rotunda Krzeszów (liga okręgowa)

Wyniki: Rotunda - Resovia II 2:3, Unia N.S. - Stal St. W. 2:3, Rotunda - Księża 4:0, Rotunda - Unia N.S. 2:4, Księża - Resovia II 0:3, Stal St. W. - Rotunda 3:0, Stal St. W. - Resovia II 2:0

Skład Resovii: Mateusz Szyszko, Patryk Kozak, Paweł Ślęzak, Sławomir Świst, Mateusz Bąk, Marcin Pietrucha, Hubert Tutak, Radosław Adamski, Arkadiusz Niedbalec, Kacper Rop, Jakub Warchoł,  Patryk Marynowski, Piotr Borowik, Tomasz Głowacki, Sebastian Dziedzic
 


              foto: kadra Rezerw Resovii na turnieju , (http://krzeszow.nazwa.pl/ksrotunda)
 

resoviacy.pl

2011.07.11 | Paweł Cygnar ponownie w Resovii

Paweł Cygnar dołączy do kadry Resovii w sezonie 2011/12. 25-letni wychowanek Victorii Jaworzno w barwach rzeszowskich "pasiaków" występował już w sezonie 2008/09 za kadencji Tomasza Tułacza. Wystąpił wówczas w 15 meczach ligowych, strzelając 1 bramkę. W sezonie 2009/10 przeszedł do Bruk-Betu Nieciecza. Rundę jesienną sezonu 2010/2011 spędził na wypożyczeniu w Szczakowiance Jaworzno. W rundzie wiosennej 2010/11 ponownie reprezentował I-ligową drużynę z Niecieczy. Nie udało mu się jednak na stałe przebić do ścisłej "jedenastki" meczowej. Wiosną rozegrał tylko 4 mecze na boiskach I ligi.

resoviacy.pl

2011.07.10 | Kacper Horodeński piłkarzem Resovii

Kacper Horodeński dołączył do kadry Resovii. 21-letni wychowanek Stali Nowa Dęba podpisał trzyletni kontrakt z rzeszowskim klubem. Piłkarz grający na pozycji obrońcy ma za sobą bardzo udaną rundę wiosenną w macierzystym klubie. Wcześniej przez 4 sezony reprezentował barwy mieleckiej Stali. Jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na pozycjach lewego obrońcy i pomocnika. W Resovii o miejsce w składzie najprawdopodobniej będzie rywalizował z Piotrem Szkolnikiem.

resoviacy.pl

2011.07.09 | Sparing z Garbarnią

Resovia Rzeszów - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
64' Hajduk

Resovia: Pietryka, Góra, Kozubek, Domoń, Szkolnik, Kot, Cygnar, Nikanovych, Fedoruk,  D. Kantor, Czeneskow oraz Vitiv, Płonka, Hajduk, Baran, Rop, Ogrodnik, Záhradník, Bogacz
Garbarnia: Żylski, Mateusz Siedlarz, Haxhijaj, Grzesiak, Cygal,  Rado, Sepioł, Kalemba, Nykiel, Leszczak, Kozieł oraz Jękot, Kuźma, Pluta, Swaryczewski, Rupa, Zelek, Bachleda, Chodźko

W swojej trzeciej grze kontrolnej Resovia odniosła trzecie zwycięstwo. I jak we wcześniejszych meczach z Niecieczą i Puszczą Niepołomice, nie dała sobie strzelić gola. – Gra obronna zespołu cieszy, ale zadowolony jestem także z tego, iż potrafiliśmy wcielić w życie schematy ataku, które pilnie ćwiczyliśmy podczas ostatnich zajęć – podsumował występ przeciwko Garbarni Artur Łuczyk, trener „pasiaków”. Gola dającego wygraną zdobył po godzinie gry Sebastian Hajduk. Napastnik rzeszowian trafił do siatki głową, po ładnej kontrze i dośrodkowaniu Michała Ogrodnika, który właśnie został zawodnikiem Resovii. Biało-czerwoni powinni strzelić jeszcze jedną bramkę, ale Paweł Cygnar nie wykorzystał karnego. Bramkarz krakowian odbił piłkę, Cygnar dobijał, lecz i tym razem spudłował. Artur Łuczyk przyglądał się w sparingu Tomaszowi Kotowi z Unii Nowa Sarzyna i Adrianowi Fedorukowi, pomocnikowi Niecieczy, synowi Adama, byłego piłkarza Stali Mielec, Legii Warszawa i reprezentacji. – Adrian może grać na prawej i lewej flance, ale powiem szczerze, że nie zachwycił – ocenił zawodnika szkoleniowiec Resovii.

T. Szeliga, Super Nowości

2011.07.09 | GLKS Nadarzyn zrezygnował z Pucharu Polski

Zaplanowany na 20 lipca mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomiędzy Resovią a GLKS-em Nadarzyn nie dojdzie do skutku.
Klub z Nadarzyna przeżywa problemy organizacyjne i nie był w stanie zapewnić, iż w danym dniu wyśle swoją drużynę na mecz. Tym samym Resovia do fazy wstępnej (3 sierpnia) awansowała bez gry. W niej pasiaki zagrają ze zwycięzcą meczu Alit Ożarów – Wisła Płock.

T. Ryzner, Nowiny

2011.07.07 | Pierwszy mecz w Sokółce

Dzisiaj na stronie PZPN został opublikowany terminarz II ligi wschodniej. W pierwszej kolejce nowego sezonu (23 lipca) Resovia wyjeżdża do Sokółki. W dalszym ciągu nieznany jest pełny skład II ligi. Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Start Otwock nie otrzymały jeszcze licencji i na dzień dzisiejszy nie jest pewne w której lidze wystąpią zespoły obydwu klubów. Ponadto kluby, które mają problemy ze stadionami zagrają na wynajętych obiektach. Garbarnia swoje mecze będzie rozgrywała na stadionie Hutnika w Nowej Hucie, a Wisła Puławy w Poniatowej. Najprawdopodobniej również Resovia ze względu na remont murawy pierwsze mecze rozegra na wynajętym stadionie.

terminarz rundy jesiennej 2011/12 | resoviacy.pl

2011.07.06 | Zwycięstwo w Krakowie

Puszcza Niepołomice - Resovia Rzeszów 0:2 (0:1)
24' Płonka, 86' Biżew

Resovia: Vitiv (45' Pietryka), Krzak (45' Góra), Domoń (45' Bogacz), Baran (45' Kozubek), Horodeński (30' Szkolnik), Ogrodnik (45' Cygnar), Juszkiewicz (45' Zahradnik), Chrabąszcz (45' Nikanovych), Kwiek (75' Krawczyk), Płonka (30' Czeneskow, 75' Biżew), D. Kantor (30' Hajduk, 75' Rop)

Piłkarze rzeszowskiej Resovii spotkali się w meczu sparingowym z II-ligową drużyną Puszczy Niepołomice. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią należącym do krakowskiego Klubu Sportowego Nadwiślan. Pierwszą bramkę dla "pasiaków" zdobył Tomasz Płonka. Druga połowa meczu była dużo lepsza w wykonaniu Resovii. Szwankowała jedynie skuteczność strzelecka. Dwukrotnie okazje do podwyższenia wyniku zmarnował Piotr Krawczyk. W 86 minucie meczu wynik na 2:0 ustalił Georgi Biżew, który tym samym sprawił sobie prezent z okazji 30-tych urodzin. 

resoviacy.pl

2011.07.04 | Tomasz Płonka piłkarzem Resovii

Tomasz Płonka, były zawodnik izolatora Boguchwała  podpisał roczny kontrakt z Resovią i w sezonie 2011/12 wzmocni formację ofensywną "pasiaków". 25-letni piłkarz grający na pozycji wysuniętego napastnika karierę piłkarską rozpoczynał w LKS Trzebownisko. Grał również w Piaście Nowa Wieś i Lechii Sędziszów. Przez ostatnie cztery sezony reprezentował III-ligową drużynę Izolatora Boguchwała. W ubiegłym sezonie należał do czołowych strzelców III-ligi lubelsko-podkarpackiej (28 meczów, 16 goli).

resoviacy.pl

2011.07.04 | Marcin Juszkiewicz w Resovii

Marcin Juszkiewicz podpisał kontrakt z Resovią i w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy rzeszowskich "pasiaków". O rozgrywającego III-ligowej Concordii Piotrków Trybunalski zabiegano w Rzeszowie już od dwóch sezonów. Na przeszkodzie stał kontrakt zobowiązujący piłkarza do gry w Concordii do czerwca bieżącego roku. 28-letni piłkarz grający na pozycji rozgrywającego piłkarską karierę rozpoczynał w Brzostowiance, a kontynuował w Igloopolu Dębica i Concordii. Z tą ostatnią drużyną w sezonie 2007/08 awansował do II ligi. W rundzie jesiennej sezonu 2010/11 wystąpił we wszystkich meczach Concordii (19 meczów ligowych, 1 Puchar Polski). Był wiodącą postacią w drużynie do czasu konfliktu z prezesem klubu. W rundzie wiosennej nie rozegrał żadnego mecz ligowego.

resoviacy.pl

2011.07.04 | Resoviacy jadą na zgrupowanie

Rzeszowski klub pozyskał pomocników i wciąż szuka klasowego napastnika. Resovia ma  już pięciu zawodników, ale spektakularnego transferu jeszcze się nie doczekaliśmy. – Może ktoś dojedzie na obóz – informuje trener Artur Łuczyk, który zabiera dziś drużynę do Pustyni.
Resoviacy jadą mocną ekipą – możliwe, że przez tydzień ćwiczyć tam będzie nawet 30 zawodników. – Koszty dokwaterowania gracza nie są duże, a korzyści mogą być niebagatelne. Z tego też powodu zabieramy najmłodszych Kacpra Ropa i Sebastiana Dziedzica, jeśli wyleczy kontuzję to i Szymona Kalińca. To przyszłość Resovii, trzeba w nich inwestować już teraz – tłumaczy Łuczyk.
Na obozie znajdzie się także miejsce dla Piotra Szkolnika i Sebastiana Hajduka, którzy zostaną w Resovii na następny sezon. – Chcemy, żeby w ataku była spora konkurencja. Sebastian musi walczyć o swoje – mówi szkoleniowiec rzeszowian.  Konkurentami Hajduka są między innymi testowani od tygodnia Bułgarzy. – Tihomir Czeneskow prezentuje się korzystniej od Georgi Biżewa, ale też widać, że ta dwójka umie grać z sobą. Po powrocie do Rzeszowa podejmiemy decyzję odnośnie Bułgarów.
Artur Łuczyk preferuje system 4-4-2 i potrzebuje dwóch wartościowych napastników. Poprzedni sezon pokazał, że bez egzekutorów z prawdziwego zdarzenia, dobry wynik jest praktycznie niemożliwy. Dziś Resovia nie ma piłkarza zdobywającego regularnie po 12-15 goli, o transferowym hicie na razie także jest cicho. – Podpisanie kontraktu z kimś takim to nie jest prosta sprawa – przyznaje Łuczyk.
Resovia modyfikuje linię obrony, inaczej będzie też wyglądać pomoc. – Niewykluczone, że Wiesiek Kozubek wróci na pozycję stopera. W drugiej linii obok siebie mogą zagrać Paweł Cygnar i Marcin Juszkiewicz, ten drugi długo nie grał w piłkę, ale prezentuje się naprawdę nieźle – cieszy się Łuczyk, który podczas zgrupowania mnóstwo uwagi poświęci właśnie zagadnieniom taktycznym. – Popracujemy też nad motoryką, dwa razy pojedziemy do Dębicy na basen, zagramy sparingi z KSZO i Garbarnią. Na pewno nie będziemy się nudzić – uśmiecha się opiekun “pasiaków”.
Cygnar (ostatnio Nieciecza) grał w Resovii wiosną 2009 roku, Juszkiewicz już kilkakrotnie był przymierzany do rzeszowskiego klubu – wraca na Podkarpacie po 5-letnim pobycie w Concordii Piotrków Trybunalski. Oprócz nich umowy z biało-czerwonymi podpisali Grzegorz Krzak i Tomasz Płonka (Izolator Boguchwała) oraz najmniej znany z tego grona, 20-letni obrońca Kacper Horodeński (Stal Nowa Dęba).

Super Nowości, T. Szeliga

2011.07.02 | Pierwszy sparing "pasiaków"

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
80' Kwiek

Termalica: Struski, D. Krupa, Kulpaka, Czerwiński, Jarecki, Ryguła, Czarny, Metz, Kubowicz, Drozdowicz, Martuś oraz Pochroń, K. Krupa, Borkowski, Rudnik, Wrzosek
Resovia:
Pietryka, Krzak, Baran (46' Domoń), Kozubek (46' Bogacz), Szkolnik (46' Horodeński), Ogrodnik (30' Stąporski, 60' Pekár), Chrabąszcz (46' Cygnar), Záhradník (46' Juszkiewicz), Hajczuk (30' Rop, 60' Kwiek), Czeneskow (60' D. Kantor, 80' Płonka) Biżew (60' Krawczyk, 80' Dziedzic)

Zwycięstwem 1-0 zakończył pierwszy sparing Resovii. Pasiaki ograły w Niecieczy tamtejszy I-ligowy Bruk-Bet. Rzeszowianie mogli wygrać wyżej swój pierwszy sparing. W poprzeczkę trafił Bułgar Georgi Biżew, a Tomasz Płonka miał okazję sam na sam. Bruk-Bet, choć testował tłum młodzieżowców, w I połowie nie dawał sobie w kaszę dmuchać. Po zmianie stron na boisku pojawił się m. in. środkowi pomocnicy Marcin Juszkiewicz, Paweł Cygnar i pasiaki zaczęły rządzić na boisku. – Jak na pierwsze 45 minut, jakie obaj ze sobą zagrali, wyglądało to całkiem obiecująco – ocenia Artur Łuczyk, coach Resovii. Ozdobą meczu był gol – Dawid Kwiek w 80 minucie huknął z około 25 metrów i trafił w okolice "okienka".
W naszej ekipie pecha miał młody Szymon Kaliniec, który skręcił staw skokowy. W Resovii zagrał słowacki pomocnik Jozef Pekar (MFK Stara Lubovna), ale nie przekonał do siebie i pożegnał się z drużyną.

Nowiny, T. Ryzner

2011.06.29 | Mateusz Kantor w Kolejarzu Stróże

Mateusz Kantor zmienia barwy klubowe. Piłkarz Górnika Zabrze, który w sezonie 2010/11 na zasadzie wypożyczenia grał w Resovii w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy I-ligowego Kolejarza Stróże. Utalentowany młodzieżowiec w drużynie rzeszowskich "pasiaków" rozegrał 20 spotkań. Ma na swoim koncie również rozegrane 4 mecze w rezerwach Resovii i 2 mecze w drużynie juniorów starszych. 

resoviacy.pl

2011.06.29 | GLKS Nadarzyn rywalem Resovii w Pucharze Polski

Wydział Gier PZPN wylosował pary rundy przedwstępnej rozgrywek Pucharu Polski.
W pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski II-ligowa drużyna Resovii zmierzy się z GLKS Nadarzyn.  Mecze rundy przedwstępnej odbędą się 20 lipca. Pucharowy rywal "pasiaków" zakończył rozgrywki II ligi na 14 miejscu w tabeli. 
W dniu wczorajszym działacze GLKS-u podjęli decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek II ligi z powodów organizacyjnych.

resoviacy.pl

2011.06.27 | Resovia po pierwszym treningu

Dwudziestu trzech piłkarzy pojawiło się na pierwszym przedsezonowym treningu Resovii. W tej grupie było dwóch bułgarskich napastników. Georgi Biżew ma 30 lat i nieźle mówi po Polsku, bo na jego bogatej liście pracodawców (13) widnieje też KS Łomża. Tihomir Czeneskow to rosły 21-latek (193 cm). Obaj ostatnio zdobywali gole dla FC Dorospol, średniaka zaplecza bułgarskiej ekstraklasy. – Georgii to piłkarz pola karnego, ale umie grać też dalej od bramki. Tihomora za wcześnie oceniać. Pobędą u nas tydzień i zagrają w sparingu – mówi Artur Łuczyk, coach Resovii.
Nową twarzą w naszej ekipie był Paweł Joniec, 20-letni bramkarz z Crasnovii. W gronie trenujących znaleźli się też juniorzy: Kacper Rop, Sebastian Dziedzic i Piotr Krawczyk z drugiej drużyny. Po okresie rekonwalescencji do pierwszej drużyny dołączyli też Konrad Domoń i Oskar Fryc, swego czasu podstawowi defensywni pomocnicy zespołu. Z Resovią trenował też Sebastian Hajduk, o którym było słychać, że ma oferty z innych klubów.


                                                                                             foto: K. Kapica (Nowiny)

Sebastian nie był tym, z którego zrezygnowaliśmy – wyjaśnił Łuczyk, dodając, że w drużynie zostanie też raczej lewy obrońca Piotr Szkolnik.
Do piątku do zespołu ma dołączyć reszta nowych twarzy, m. in. pomocnik Marcin Juszkiewicz (Concordia Piotrków), możliwe, że też Mateusz Stąporski, napastnik Floty Świnoujście, należący do GKS-u Bełchatów, Tomasz Płonka, Grzegorz Krzak (obaj Izolator Boguchwała), Paweł Cygnar, Piotr Trafarski (obaj Bruk-Bet Nieciecza).
Po 1 lipca chcemy mieć już wszystkich piłkarzy, którzy nas interesują. Potem nastąpią ewentualnie tyko drobne zmiany – ocenia trener Resovii.
Pasiaki trenowały w Przybyszówce (tam na czas remontu swego boiska maja wynajęte boisko) niespełna 2 godziny. Zajęcia były lekkie, a zakończyła je wewnętrzna gierka. W sobotę rzeszowianie zagrają w Żabnie sparing z Bruk-Betem Nieciecza. W poniedziałek wyjeżdżają na obóz do Pustynii. Szefowie klubu rozmawiają z Izolatorem na temat wypożyczenia boiska na początku sezonu (murawa Resovii jest w remoncie).
Gra na tamtejszym stadionie najbardziej by nam odpowiadała – dodał Łuczyk.

T. Ryzner, Nowiny

2011.06.25 | Rezerwy Resovii w IV lidze

Resovia II Rzeszów - Grodziszczanka Grodzisko Dln. 2:0 (1:0)
38' Michał Skowronek, 80' Codello

Resovia II: Szyszko, Pietrucha, Ślęzak, Bąk, Świst, Adamski, Domoń, Codello, Warchoł, Krawczyk, Michał Skowronek (84' Marcin Skowronek)
Widzów: 100

Piłkarze rezerw Resovii zakończyli sezon zwycięstwem i powiększyli przewagę w tabeli do 23 punktów. Pomimo tego, że podopieczni trenera Gołdy zapewnili sobie awans do IV ligi już kilka tygodni wcześniej to do końca sezonu nie zabrakło im motywacji. Pierwszy gol padł po główkowej wymianie podań pomiędzy Bąkiem i Skowronkiem. Rzeszowianie posiadali na boisku zdecydowaną przewagę i bramka Mateusza Szyszki w pierwszej połowie nie była zagrożona. Po przerwie resoviacy podkręcili tempo, ale ich akcje kończyły się przeważnie na "szesnastce" przeciwnika. Dopiero w 80 minucie meczu biało-czerwoni przeprowadzili efektowną akcję zakończoną golem. W 90 minucie rzutu karnego dla Resovii nie wykorzystał Konrad Domoń.


                                                                                                            foto: resoviacy.pl
 


                                                                                                            foto: resoviacy.pl
 


                                                                                                            foto: resoviacy.pl
 

więcej | resoviacy.pl

2011.06.25 | Przemysław Matuła drugim trenerem "pasiaków"

Przemysław Matuła dołączył do sztabu trenerskiego II-ligowych piłkarzy Resovii i pełnił będzie funkcję asystenta Artura Łuczyka. Nowy trener "pasiaków" karierę piłkarską rozpoczynał w grupach młodzieżowych Resovii prowadzonych przez trenerów Zaborniaka i Roga. W pierwszej drużynie Resovii zadebiutował (podobnie jak Artur Łuczyk) w sezonie 1993/94. W Resovii grał w latach 1993-96 i 1998-99 na szczeblu II, III i IV ligi. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Szkoły Trenerów, tzw. "kuleszówki". W czasie studiów karierę piłkarską kontynuował w klubach niższych lig: AWF Warszawa, Hutnik Warszawa, Ożarowianka, Targówek Warszawa. Po studiach grał w Strugu Tyczyn, Izolatorze Boguchwała i Koronie Rzeszów. Karierę trenerską rozpoczynał jako opiekun grup młodzieżowych w szkółce Orły Rzeszów. Pracował również w IV-ligowym Izolatorze i Strugu Tyczyn. W sezonie 2010/11 prowadził IV-ligową drużynę Crasnovii Krasne. Ma uprawnienia trenera I klasy (UEFA A).

resoviacy.pl

 

 


37  39
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by