ARCHIWUM 53

  klub
strona główna
aktualności
informacje
stadion
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum


 


 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013.10.15 | Jutro pucharowa środa

W dniu jutrzejszym III-ligowy zespół Resovii rozegra w Dębicy mecz z rezerwami Wisłoki w ramach 1/8 Pucharu Polski Podokręgu Rzeszów-Dębica. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 15.00.
Również jutro, w tych samych rozgrywkach miały zmierzyć się w Rzeszowie zespoły rezerw Resovii i Wisłoki Dębica. Działacze dębickiego zespołu z powodu chorób i kontuzji zawodników postanowili wycofać zespół z rozgrywek.
Komisja Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej przychyliła się do wniosku działaczy z Dębicy. W związku z powyższym zespół rezerw Resovii zyskuje awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

 PZPN, resoviacy.pl

2013.10.13 | Resovia przegrała w ostatniej sekundzie

AZS II UJ Kraków - Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)
25' Kiełtyka (dla Resovii)

Resovia: Mścisz, Koman (46' Węgrzyn), Błyskal (46' Gola) Kiełtyka, Malicka, Mróz, Czyż, Kurasz, Słomka (80' Mik), Sowa, Wargacka (46' Bąk)

Krakowianki strzeliły gola za 3 punkty dosłownie w ostatniej sekundzie meczu. - Ze sporego spalonego - mówi Monika Nosal. Trenerka Resovii miała do sędziny wiele pretensji, ale w szczegóły nie chciała wchodzić. - Takich jaj chyba nigdy nie widziałam. Piszemy do związku pismo w sprawie - dodała.

T. Ryzner (Nowiny)

2013.10.13 | Rezerwy bez punktów w kolejnym meczu

Resovia II SMS Rzeszów - Piast Nowa Wieś 1:2 (0:1)
61' M. Krawczyk - 16' M. Kędzior, 51' Żebrakowski

Resovia II: Tomczyk, Trzyna (46' M. Krawczyk), Pietrucha, Ł. Świst, Susz (73' Gołda), Miazga, Wilk (46' Kalandyk), Bako, Bukała (46' Kaliniec), Bereś, Dziedzic
Piast: Brzychc, Matlak, Rzeszutek, Klamut, Drzał (70' Sierżęga), M. Kędzior (89' Śliż), Dworak, Żebrakowski, Hanulak, Ataman, Szymański, Sędzia: Rauza (Leżajsk), Widzów: 80

W meczu 13 kolejki rzeszowskiej okręgówki piłkarze rezerw Resovii przegrali z Piastem Nowa Wieś 1:2. Rzeszowianie częściej byli przy piłce, przewyższali rywali kulturą gry i przez większą część spotkania gra toczyła się na połowie Piasta. Niestety marny z tego pożytek, bo dwa błędy w obronie i fatalna skuteczność "Pasiaków" pozwoliły rywalom na wywiezienie kompletu punktów.
 


foto: resoviacy.pl

Mecz zaczął się od składnej akcji "biało-czerwonych" i już w 10 minucie Bartosz Bereś mógł wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło szczęścia, bo piłka po jego strzale głową wylądowała na słupku.
Goście nie ukrywali, że swoich szans będą szukać przy stałych fragmentach gry. W 16 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Kędzior i strzałem z główki umieścił piłkę w siatce gospodarzy.
 


foto: resoviacy.pl

Po zmianie stron do natarcia ruszyli gospodarze, ale ich akcje kończyły się bezproduktywnymi dryblingami przed polem karnym rywali. Natomiast goście w 51 minucie meczu zdobyli niespodziewaną, kolejną bramkę. Łukasz Żebrakowski idealnie uderzył piłkę i z 18 metrów trafił w samo okienko bramki Tomczyka.
 


foto: resoviacy.pl

Resovia kontaktową bramkę zdobyła w 61 minucie. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na głowę Miłosza Krawczyka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Od 60 minuty meczu piłka praktycznie nie opuszczała połowy gości. Resovia nacierała na bramkę Piasta, ale brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. W 70 minucie spotkania na bramkę Tomasza Brzychca huknął jak z armaty Oleksandr Bako, ale golkiper Piasta nie dał się zaskoczyć. Kilkanaście minut później ukraiński pomocnik Resovii stanął przed kolejną szansą. Tym razem piłka po jego strzale o pół metra minęła światło bramki.
 


 foto: resoviacy.pl

W 85 minucie spotkania fatalny błąd popełnił Łukasz Świst i Mateusz Żebrakowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Resovii. Na szczęście przytomne wyjście Tomczyka do piłki uratowało rzeszowską drużynę przed strata kolejnej bramki.
W 90 minucie spotkania mocnym strzałem na bramkę gości popisał się Marcin Pietrucha, ale po raz kolejny sytuację zażegnał Brzychc.
 


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl


foto: resoviacy.pl

 resoviacy.pl

2013.10.12 | Zwycięstwo w meczu sparingowym

Resovia Rzeszów - Piast Tuczempy 4:0 (1:0)
27' Nikanovych, 51' Jaroch, 71' 79' Brągiel

Resovia: Pietryka, Jaroch, Kozubek, Pydych, Szkolnik, Bukała (46' Brągiel), Madeja, Rop (46' Kaliniec), Nikanovych (65' P. Krawczyk), Ogrodnik (65' Bereś), Buczek (46' Cempa)

Piłkarze Resovii w rozegranym dzisiaj sparingu pokonali IV-ligowy Piast Tuczempy 4:0. Pierwszą bramkę dla "Pasiaków" zdobył w 27 minucie Andrij Nikanovych. W 51 minucie spotkania wynik meczu na 2:0 podwyższył Bartosz Jaroch. Obrońca Resovii trafił do bramki dobijając strzał Dawida Cempy. Udany występ zaliczył również Dariusz Brągiel, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w 71 i 79 minucie meczu.

 resoviacy.pl

2013.10.12 | Piłkarki rezerw umocniły się na fotelu lidera

Resovia II Rzeszów - San Gorzyce 4:1
Wargacka, Pajda, Łuszcz, Krzysztoń (dla Resovii II)

Piłkarki rezerw Resovii zdobyły komplet punktów w meczu 7 kolejki III ligi podkarpackiej. Podopieczne Sabiny Wargackiej pokonały zespół Sanu Gorzyce 4:1 i umocniły się na fotelu lidera.

 

 resoviacy.pl

2013.10.06 | Trenerka poprowadziła do zwycięstwa

Resovia Rzeszów - Moravia Morawica 5:0 (2:0)
18' 58' Mróz, 35' Nosal, 75' Kiełtyka, 89' Słomka

Resovia: Mścisz, Błyskał, Kiełtyka, Koman (55' Langenfeld), Malicka (50' Węgrzyn), Czyż, Kurasz, Sowa (65' Łuszcz), Mróz (75' Mik), Nosal (40' Słomka), Wargacka (70' Bąk)
Moravia: Kobylańska, Dębowska (80' Kurzeja), Moskwa, A. Michta, Kmita (40' Miszczyk, 70' Choińska), Pawlik (85' Fornalska), Olesińska (60' Gawrońska), Cedro, Piątkowska, Gotowiecka (55' Rutczyńska), K. Michta, Sędzia: Wosiewicz (Krosno), Widzów: 50

Piłkarki Resovii po bardzo dobrej grze pokonały zespół Moravii Morawica 5:0. Na murawie od pierwszych minut pojawiła się trenerka Monika Nosal i jej podopieczne poczuły się pewniej. Rzeszowianki zaatakowały od pierwszych minut.
Pierwszą bramkę zdobyła Elżbieta Mróz, która dobijała strzał Małgorzaty Sowy. W tym okresie gry okazje do podwyższenia wyniku miały jeszcze Sabina Wargacka i Monika Nosal. Moravie ratowała dwukrotnie bramkarka i słupek bramki. W 35 minucie meczu rzeszowianki podwyższyły wynik meczu na 2:0. Bramkę po indywidualnej akcji zdobyła grająca trenerka Monika Nosal.
Po zmianie stron Resovia nadal napierała na bramkę gości. W 48 minucie słupek po raz kolejny ratował zespół przyjezdnych. W 58 minucie spotkania Elżbieta Mróz zdobyła kolejną bramkę dla "biało-czerwonych".
Kwadrans przed końcem spotkania fantastycznym strzałem z dystansu popisała się Agnieszka Kiełtyka, zmuszając bramkarkę gości do kapitulacji po raz czwarty. Kilka minut później ta sama zawodniczka ostemplowała poprzeczkę przyjezdnych. W 89 minucie meczu wynik spotkania ustaliła na 5:0 Karolina Słomka.

 resoviacy.pl

2013.10.06 | Mamy lidera!

Stal Sanok - Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
86' Buczek

Stal Sanok: Krzanowski, Jaklik, (66' Karol Adamiak), Kokoć, Węgrzyn, Łuczka (75' Poliniewicz), Januszczak, Lorenc, Tabisz (9' Kamil Adamiak), Ząbkiewicz, Józefiak, Sobolak
Resovia: Pietryka, Jaroch (81' Buczek), Domoń, Pydych, Szkolnik, Brągiel, Nikanovych, Kaliniec (43' Rop), Świechowski, Ogrodnik (72' Fedan), Cempa (56' Zieliński)
Sędzia: Kwaśny (Sędziszów Młp.), Widzów: 1000

Mecz pechowo zaczął się dla gospodarzy, którzy już w 9 minucie spotkania stracili Marcina Tabisza. Pomocnik sanoczan musiał opuścić boisko z powodu urazu kolana. Miejscowi zagrali tak jak większość przeciwników Resovii w tym sezonie. Podwoili szeregi obronne i wyczekiwali na okazje z kontrataków.
Rzeszowianie dwoili się i troili, atakując skrzydłami, ale piłka podobnie jak w poprzednich meczach do bramki wpadać nie chciała.
Resovii gra się na boiskach III ligi niezwykle trudno. Prowadzą grę, sporo biegają, dyktują warunki w środku pola, ale ich gra w polu karnym rywali pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Nie inaczej było i tym razem. Okazji do zdobycia bramki było kilka.
W 16 minucie Michał Ogrodnik po dokładnym podaniu Dariusza Brągla w idealnej sytuacji strzelił wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później z ostrego kąta strzelał Dawid Cempa i przy tej sytuacji na posterunku był golkiper gospodarzy.
W ostatniej minucie pierwszej połowy na pole bramkowe dogrywał Michał Ogrodnik, a piłkę uderzoną niezbyt czysto przez Cempę, z linii bramkowej wybił Jakub Kokoć.
W 59 minucie spotkania na bramkę gości uderzał Dominik Zieliński, ale bramkarz gospodarzy pewnie wyszedł do piłki i skracając kąt strzału, zażegnał sytuację. Dobijał z nożyc Kacper Rop, ale również bez efektu bramkowego.
Resovia dążyła do zdobycia upragnionej bramki do ostatnich minut. Przy akcji Dariusza Brągla ponownie spisał się rewelacyjnie broniący Krzanowski. Rzeszowianie osiągnęli cel w 86 minucie. Kropkę nad "i" postawił Dorian Buczek. 17-letni napastnik Resovii otrzymał podanie (z główki) od Kacpra Ropa i lekkim strzałem po ziemi pokonał bramkarza miejscowych.
W obozie przyjezdnych zapanowała euforia, a gospodarze, których mecz kosztował sporo wysiłku nie byli już w stanie odmienić losów spotkania. W ostatniej minucie meczu z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki, plac gry opuścił Dariusz Brągiel, ale nie miało to już wpływu na grę. Po meczu trenerzy i zawodniczy Resovii zadedykowali zwycięstwo licznej grupie kibiców, która była obecna tego dnia w Sanoku.

 resoviacy.pl

Roman Borawski (trener Resovii): Chcę pochwalić cały zespół, a także podziękować naszym kibicom, którzy byli dwunastym zawodnikiem. Są z nami na dobre i na złe. Każdy klub chciałby takich mieć. My ich mamy.

 resoviacy.pl

2013.10.05 | Przykra niespodzianka w Sokołowie

Sokół Sokołów Młp. - Resovia II SMS Rzeszów 3:0 (1:0)
41' Nowak, 56' (k) Piechniak, 71' Kołodziej

Sokół:  Kwiecień, Piechniak, Dec, Kościółek, Pietroński (87′ Ciupak), Kuca (80′ Darocha), Węglowski, Kołodziej, Pieniek, Pruś, Nowak
Resovia II:
Gąsior, Trzyna (46' Gaweł), Mendoń
, Ł. Świst, P. Świst (80' Kędzior), Bereś, Bako, Wilk (39' Kalandyk), Miazga, P. Krawczyk (46' Słaby), Dziedzic
Sędzia: Mokrzycki (Mielec), Widzów: 150

W rozegranym dzisiaj spotkaniu 12 kolejki rzeszowskiej klasy "O" piłkarze rezerw Resovii przegrali w Sokołowie Małopolskim z miejscowym Sokołem 0:3.
Rzeszowianie rozegrali jeden z najsłabszych meczów w sezonie i pomimo tego, że pierwsza bramka padła po błędzie arbitrów, to gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Początek meczu należał do gości i nic nie wskazywało, że outsider z taką łatwością poradzi sobie z wiceliderem tabeli.
 

 
   foto: resoviacy.pl

Już w 7 minucie spotkania Sebastian Dziedzic powinien wpisać się na listę strzelców. Napastnik Resovii otrzymał idealną piłkę od Piotra Krawczyka, ale w dogodnej pozycji strzeleckiej trafił wprost w bramkarza.
Po raz kolejny resoviacy zagrozili miejscowym w 27 minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Oleksandr Bako, ale również przy tym strzale refleksem popisał się golkiper miejscowych Grzegorz Kwiecień.
 

 
   foto: resoviacy.pl

Po 30 minutach gry do głosu doszli gospodarze. Pierwszy zagroził rzeszowskiej bramce Konrad Nowak, który strzałem z rzutu wolnego przeegzaminował Kamila Gąsiora. W 40 minucie spotkania po niecelnym podaniu Grzegorza Trzyny w polu karnym Resovii znalazł się z piłką Nowak. Jego strzał na bramkę efektownie wybronił ponownie Gąsior.
Kolejna akcja gospodarzy przyniosła im pierwszego gola. Nie popisał się przy tej sytuacji sędzia liniowy, który przegapił ewidentną pozycję spaloną. Akcję prawym skrzydłem zakończył skutecznym strzałem z pola karnego nie kto inny jak Konrad Nowak.
 


foto: resoviacy.pl

W 45 minucie spotkania gospodarze przeprowadzili kolejną groźną akcję, ale tym razem Kamil Gąsior wyszedł z opresji bez straty gola.
Po przerwie resoviacy starali się atakować, ale ich akcje były dość chaotyczne. Indywidualne dryblingi kończyły się przeważnie stratą piłki i szybkimi kontratakami miejscowych. Tak było w 56 minucie meczu. Gospodarze trzema podaniami wyszli z kontratakiem, który zakończył się faulem na Stanisławie Prusiu w polu karnym Resovii. Jedenastkę na bramkę zamienił grający trener Sokoła Piotr Piechniak. Były reprezentant Polski i eks-resoviak pewnym strzałem pokonał 16-letniego bramkarza Resovii.

 


foto: resoviacy.pl

W 71 minucie spotkania gospodarze przeprowadzili najładniejszą akcję meczu i zdobyli kolejną bramkę. Najlepszy na boisku Konrad Nowak poradził sobie z Łukaszem Świstem i dograł w pole karne w tempo do wybiegającego Krystiana Kołodzieja. 17-letni napastnik gospodarzy nie miał kłopotów ze zdobyciem trzeciej bramki.
Kilka minut później Konrad Nowak objechał Patryka Śwista i przed stratą kolejnej bramki "biało-czerwonych" uratowała poprzeczka.
Rzeszowianie próbowali zmienić losy spotkania do ostatnich minut, ale uważnie grająca defensywa gospodarzy, kierowana przez Piotra Piechniaka, na zbyt wiele rzeszowskiej młodzieży nie pozwalała. Ostatnim akcentem meczu był strzał nad poprzeczką Sebastiana Dziedzica w 86 minucie.
 


foto: resoviacy.pl

 resoviacy.pl

2013.10.02 | Klasyczny hat-trick Fedana

Iskra Jawornik Polski - Resovia Rzeszów 1:7 (0:2)
48' Rzepa - 4' 90' Buczek, 19' (k) 81' Domoń, 63' 73' 83' Fedan

Resovia: Pietryka (75' Tomczyk), Jaroch, Pydych, Domoń, Bereś (85' Kozubek), Ogrodnik (57' Fedan), Nikanovych, Kaliniec, Brągiel, Buczek, Zieliński (54' Madeja)
Widzów: 120

Piłkarze III-ligowej Resovii zainaugurowali tegoroczne rozgrywki o Puchar Polski zwycięstwem w Jaworniku Polskim. Miejscowy zespół Iskry nie ma szczęścia do Resovii. W niedzielę podopieczni Tomasza Stybaka przegrali w meczu ligowym z rezerwami Resovii 2:9, a już 3 dni później zostali pokonani przez zespół trenera Borawskiego 7:1.
"Biało-czerwoni"
wystawili do meczu mocny skład i nie pozwolili miejscowym na zbyt wiele. Już w 4 minucie spotkania Dorian Buczek udowodnił, że w polu karnym czuje się jak ryba w wodzie i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Wynik mecz podwyższył na 2:0 strzałem z rzutu karnego Konrad Domoń.
Kilka minut po przerwie bramkę kontaktową zdobył Krzysztof Rzepa i gospodarze poczuli, że są w stanie sprawić niespodziankę. Do czasu gdy na boisku pojawił się Sebastian Fedan. Wychowanek Resovii, który przebojem wdarł się w tym sezonie do kadry zespołu, w ciągu 20 minut trzykrotnie pokonał bramkarza gospodarzy Mateusza Pieniądza. Pozostałe bramki dla rzeszowskiej jedenastki zdobyli jeszcze Konrad Domoń (81') i Dorian Buczek (90'). W 75 minucie na boisku pojawił się 16-letni bramkarz Piotr Tomczyk, który zaliczył debiut w pierwszym zespole.

 resoviacy.pl

2013.10.02 | Zwycięstwo rezerw w Pucharze Polski

Orzeł Wysoka Głogowska - Resovia II SMS Rzeszów 1:4 (0:4)
58' Hajkowicz - 17' 41' Rop, 26' 40' Dziedzic

Resovia II: Ozimek, Mendoń, Ł. Świst (62' Trzyna), Szkolnik (62' P. Świst), Kędzior, Kalandyk, Rop, Wilk, Miazga Bukała, Dziedzic (62' Bako)
Sędzia: Kisielewicz (Leżajsk), Widzów: 12

Piłkarze rezerw Resovii w meczu II rundy rozgrywek Pucharu Polski pokonali B-klasowy Orzeł Wysoka Głogowska 4:1. Rzeszowianie zwycięstwo zapewnili sobie już w pierwszej połowie, strzelając gospodarzom cztery bramki.


foto: resoviacy.pl

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Kacper Rop, który strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza miejscowych. W 26 minucie meczu rzeszowianie podwyższyli wynik spotkania na 2:0 za sprawą Sebastiana Dziedzica. Napastnik Resovii strzałem z główki przelobował Michała Bułasia i skierował piłkę do siatki.
 


foto: resoviacy.pl

Kilka minut później piłka po atomowym strzale Piotra Szkolnika otarła się o poprzeczkę. Goście w tej części gry posiadali znaczną przewagę na boisku i tuż przed przerwą jeszcze dwukrotnie golkiper gospodarzy wyjmował piłkę z siatki.
W 40 minucie spotkania Sebastian Dziedzic skutecznie strzelił z pola karnego koło słupka, a minutę później wynik meczu podwyższył ponownie Kacper Rop.
 


foto: resoviacy.pl

Po przerwie z dobrej strony pokazali się gospodarze, których grą kierował wszędobylski Adrian Żabiński. W 58 minucie spotkania ich starania zakończyły się bramką. Rzeszowianie stracili piłkę po rzucie rożnym i szybki kontratak miejscowych celnym strzałem zakończył Maciej Hajkowicz.
 


foto: resoviacy.pl

W ostatnich minutach mecz się zaostrzył, a najbardziej w starciach z rywalami ucierpiał Adam Bukała. W drugiej połowie spotkania  rzutu karnego dla "biało-czerwonych" nie wykorzystał Kacper Rop. Przy jedenastce za poprzednie błędy zrehabilitował się bramkarz Orła Michał Bułaś.
 


foto: resoviacy.pl

resoviacy.pl

2013.09.30 | Naprzód wygrał w Rzeszowie

Resovia Rzeszów - Naprzód Sobolów 0:3 (0:1)
Białoszewska 2, Gajdur

Resovia: Mścisz, Węgrzyn Błyskal, Czyż, Langenfeld, Sowa, Kurasz, Prugar, Mróz, Wargacka, Czyrek oraz Bąk, Koman, Malicka, Mik
Naprzód: Rudzka, Białoszewska, Czapeczka, Gajdur, Jankowska, Jawor, Kaczmarczyk, Maciejasz, Szostak, Trzaska, Piech oraz Łyżwińska, Błaszczyk, Chmura, Osiecka
Sędzia: Wosiewicz (Krosno), Widzów: 50

Piłkarki Resovii musiały uznać wyższość rywalek z Sobolowa i w zaległym spotkaniu II-ligowych rozgrywek przegrały z Naprzodem 0:3. Rzeszowianki popełniały zbyt dużo błędów w defensywie i do przerwy przegrywały 0:1. W drugiej połowie meczu podopieczne Moniki Nosal zmarnowały kilka stuprocentowych okazji i nie potrafiły odrobić strat. Na domiar złego rywalki jeszcze dwukrotnie pokonały Karolinę Mścisz i odniosły pewne zwycięstwo.

 więcej | resoviacy.pl

2013.09.29 | Rezerwy rozgromiły Iskrę

Resovia II SMS Rzeszów - Iskra Jawornik Polski 9:2 (2:1)
12' Bukała, 43' Bereś, 61' 83' Dziedzic, 70' Rop, 77' Miazga, 85' 89' Kalandyk, 88' (k) Buczek - 45' 51' T. Warchoł

Resovia II: Gąsior, Jaroch (46' P. Świst), Ł. Świst, Mendoń, G. Trzyna (88' Kędzior), Bako (78' Kalandyk), Wilk (46' Buczek), Rop, Bereś, Bukała (55' Miazga), Dziedzic
Iskra: M. Pieniądz
, Gmyrek, Uchyra, M. Trzyna, Piejko, K. Jamrozik, Ł. Pieniądz, Makara (74' Kasznia), Kuryło, Puzio, T. Warchoł Sędzia: Krzak (Mielec), Widzów: 100

Piłkarze rezerw Resovii w ostatnich meczach ligowych imponują skutecznością strzelecką. Nie inaczej było i tym razem. Podopieczni Krzysztofa Depy w meczu 11 kolejki klasy "O" strzelili 9 goli i zdobyli komplet punktów.
Rzeszowianie przez własną niefrasobliwość w defensywie pozwolili sobie strzelić dwie bramki, ale byli zespołem zdecydowanie lepszym.


 
   foto: resoviacy.pl

Bramkarz Iskry Mateusz Pieniądz miał tego dnia wyjątkowo dużo pracy. Po raz pierwszy przeegzaminowany został w 5 minucie spotkania przez Sebastiana Dziedzica. Minutę później na bramkę rywali strzelał Bartosz Jaroch, ale piłka wylądowała na słupku.
Pierwsza bramka padła w 12 minucie spotkania. Adam Bukała na 16 metrze przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i mierzonym strzałem pokonał zasłoniętego Pieniądza.
 

 
    foto: resoviacy.pl

W 43 minucie wynik meczu na 2:0 podwyższył Bartosz Bereś, który wdarł się z piłką w pole karne gości i przy asyście dwóch obrońców, nie bez trudu skierował futbolówkę do siatki.
Wydawało się, że "biało-czerwoni" pójdą za ciosem, ale w 45 minucie meczu goście po rzucie rożnym zdobyli gola kontaktowego.
 

 
    foto: resoviacy.pl

Po gwizdku zaatakowali przyjezdni, którzy prostymi środkami starali się zmusić rzeszowską defensywę do kolejnego błędu. W 50 minucie spotkania rzeszowska obrona zaspała po raz drugi i Tomasz Warchoł zdobył gola na wyrównanie.
 

 
    foto: resoviacy.pl

Gospodarze po kwadransie słabszej gry po przerwie, od 60 minuty zabrali się do roboty. W 61 minucie spotkania z rzutu wolnego na bramkę gości uderzył Kacper Rop. Bramkarz odbił futbolówkę, ale przy dobitce Sebastiana Dziedzica nie miał już nic do powiedzenia. Kilka minut później piłka po strzale z główki Łukasza Śwista wylądowała na poprzeczce.
 

 
    foto: resoviacy.pl

Resoviacy zamknęli rywali na ich własnej połowie i kolejne bramki były kwestią czasu. W 70 minucie spotkania Kacper Rop samotny rajd pomiędzy obrońcami Iskry zakończył mierzonym strzałem koło słupka na 4:2.


 
    foto: resoviacy.pl

W 77 minucie spotkania rzeszowianie mieli kolejny rzut wolny przed linią pola karnego. Ponownie uderzał Kacper Rop, ale tym razem piłkę odbitą przez golkipera gości skutecznie dobił Bartłomiej Miazga. Bramka na 5:2 odebrała gościom ochotę do gry, a rzeszowianie wręcz przeciwnie, z każdą kolejną minutą konstruowali coraz ciekawsze akcje. Coraz łatwiej radzili sobie również z dziurawą defensywą gości.
 

 
    foto: resoviacy.pl

W 83 minucie w okolicach linii końcowej boiska znalazł się z piłką Bartłomiej Miazga. Wycofał piłkę dokładnie do wbiegającego Sebastiana Dziedzica i Mateusz Pieniądz po raz szósty wyjmował piłkę siatki.
 

 
    foto: resoviacy.pl

Już dwie minuty później Resovia zdobyła kolejną bramkę. Tym razem ładnym zwodem oszukał bramkarza gości Łukasz Kalandyk, który strzałem do pustej bramki podwyższył wynik meczu na 7:2.
 

 
    foto: resoviacy.pl

Po tej bramce bohaterem spotkania postanowił zostać trener przyjezdnych Tomasz Stybak, który przy stanie 7:2 zachęcał zespół nie tylko do gry na czas, ale również do faulowania i nieczystych zagrań.
 

 
    foto: resoviacy.pl

Rzeszowianie odwdzięczyli mu się jeszcze dwoma golami. W 88 minucie piłkę z linii bramkowej rękami wybił jeden z obrońców gości. Sędzia wskazał na wapno, a piłkarza ukarał czerwoną kartką. Jedenastkę na bramkę zamienił Dorian Buczek. Minutę później Łukasz Kalandyk technicznym strzałem przelobował bramkarza i ustalił wynik spotkania na 9:2.
 

 
    foto: resoviacy.pl
 

 
    foto: resoviacy.pl

 resoviacy.pl

 

ARCHIWUM:

 

52  54
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by