8  Rysy Bukowina Tatrzańska 8 4 8-19 1 1 6

GKS Katowice - Resovia Rzeszów 0:1 (0:1)
6' Matuszek

GKS: Antkowiak, Wojtas, Luty, Konieczna, Wieczorek (63' Noras), Koch, Kowalska (7' Ludwiczak), Łąckiewicz-Oślizło, Kil, Matusik, Nowak
Resovia: Pieniążek, Czyż, Murias, Florek, Fluder, Dziura,  Matuszek, Kaput (75' Wilowska), Karpińska,  Balicka,  Aleksandra Ząbek (60' Pyrcz)

Sensacyjnym zwycięstwem w Katowicach zakończyły rundę jesienną piłkarki Resovii. Rzeszowianki pokonały lidera rozgrywek katowicki GKS 1:0.
Decydująca o losach meczu była 6 minuta. Interweniująca przed polem karnym bramkarka GKS-u dotknęła piłkę ręką i ujrzała czerwony kartonik. Precyzyjnie wykonany rzut wolny rzeszowianek zakończył się trafieniem do siatki Karoliny Matuszek.
Piłkarki GKS-u rzuciły się do odrabiania strat i gra toczyła się głównie na połowie połowie rzeszowskiego zespoły. Piłkarki Sabiny Wargackiej wykazały ogromną determinację w defensywie i do ostatniego gwizdka nie pozwoliły rywalkom na trafienie do siatki. Ogromny w tym udział Katarzyny Pieniążek, która zadebiutowała tego dnia w bramce "Pasiaczek".

resoviacy.pl

2017.10.15 | Sprawiedliwy remis

Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa Dln. 0:0

Resovia: Byczek, Czyż, Murias, Florek (58' Dziura), Kiełtyka, Fluder, Matuszek, Kaput (67' Pyrcz), Janas (60' Aleksandra Ząbek), Bednarz, Antos (85' Balicka)
Sokół: Koman, Kaznecka (55' Dzudziak), Olejarczyk, Sudoł, Paterak, Mokrzycka, Motyka, Wdowiak, Bochenek, Kot (75' Nazarko), Korab
Widzów: 50

Piłkarki Resovii wysoko zawiesiły poprzeczkę faworyzowanym rywalkom z Kolbuszowej i od pierwszych minut odważnie zaatakowały. Sytuacji podbramkowych nie było tego dnia zbyt wiele, ale w 24 minucie Karolina Bednarz przy odrobinie szczęścia mogła wpisać się na listę strzelców. Na przeszkodzie stanęła jej bramkarka Sokoła, która odważnym wyjściem do piłki zażegnała sytuację.
Bardzo ciężko wskazać zespół, który posiadałby przewagę na boisku. Przyjezdne również zapędzały się pod pole karne Resovii, ale tam wszystkie piłki czyściła Katarzyna Czyż.
Po przerwie losy spotkania mogła odmienić Małgorzata Kot, ale tym razem świetną interwencją wykazała się bramkarka Resovii. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

2017.10.11 | Czek na otarcie łez

Resovia Rzeszów - Sokół Kolbuszowa Dolna 1:1, 2:4 po rzutach karnych
55' Kaput - 26' Nazarko

Resovia: Byczek (46' Niemiec), Murias, Florek (70' Pyrcz), Kiełtyka, Czyż, Balicka (46' Bednarz), Matuszek (72' Rzeszut), Janas, Dziura (46' Ząbek), Fluder, Kaput (65' Pajda)
Sokół:
Koman (85' Miszczak), Kaznecka, Sudoł, Olejarczyk, Paterak (50' Mokrzycka), Nazarko (55' Kot), Motyka, Wdowiak, Korab, Dudziak, Kitrys
Widzów:
50

Rzuty karne zadecydowały o porażce piłkarek Resovii w wojewódzkim finale Pucharu Polski. Rywalem "biało-czerwonych" piłkarek był zespół Sokoła Kolbuszowa. Przebieg spotkania był godny finału. Pierwsza połowa meczu należała do przyjezdnych, które w 26' minucie wykorzystały błąd resoviaczek i wyszły na prowadzenie. Na listę strzelców wpisała się Agata Nazarko.
Po przerwie do pracy wzięły się rzeszowianki, które walczyły o każdy metr boiska. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu podopieczne Sabiny Wargackiej doprowadziły do wyrównania po strzale Gabrieli Kaput i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1:1.
W rzutach karnych skuteczniejsze były piłkarki z Kolbuszowej, które nie wykorzystały tylko jednej "jedenastki". Gospodynie pudłowały trzykrotnie.
Po meczu obydwa zespoły odebrały z rąk Prezesa Podkarpackiego OZPN Mieczysława Golby okazałe puchary i okolicznościowe czeki w wysokości 2000 zł i 1000 zł.

2017.10.07 | Piłkarki bez punktów

Gol Częstochowa - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
60' J. Ciupa

Gol: K. Ciupa, Kalarus, Pająk, Uchnast, Sikorska (46' Knejska, 65' Drapacz), Klyta, Wodarz, Wójcik, J. Ciupa, Woszczyńska (85' Janus), Jeziorska
Resovia: Byczek, Czyż, Florek, Murias, Kiełtyka, Matuszek (74' Aleksandra Ząbek),  Dziura (58' Bednarz),
Fluder, Janas (46' Furdak), Antos (46' Kaput), Balicka,

Piłkarki Resovii wróciły z Częstochowy bez punktów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła 18-letnia Julia Ciupa. Rzeszowianki toczyły z miejscowym zespołem równorzędny pojedynek, ale popełniły jeden błąd przy wyprowadzeniu akcji i stratę piłki opłaciły trzema punktami.

2017.10.03 | Pół tuzina goli w Pucharze Polski

Grodziszczanka Grodzisko Dln. - Resovia Rzeszów 0:6 (0:3)
17' Kaput, 19' 62' Fluder, 36' 86' Matuszek, 65' Aleksandra Ząbek

Grodziszczanka: Gorący, Leniart (70' Sołek), Okoń (50' Bartnik), Kuźniar (45' Rączka), Rachwał, Kawalec (30' Mazur), Trojnar, Ochab (55' Zygmunt), Żak, Szałapska (39' Rynasiewicz), Krysa (60' Sobala)
Resovia:
Niemiec, Czyż, Kiełtyka, Pyrcz, Rzeszut, Furdak, Matuszek, Fluder, Chorzempa, Kaput, Aleksandra Ząbek

Stadion w Grodzisku Dolnym był bardzo gościnny dla piłkarek Resovii, które w okręgowym Pucharze Polski urządziły sobie festiwal strzelecki. Rzeszowianki pokonały III-ligowy zespół Grodziszczanki 6:0.
Pierwszoligowe piłkarki z Rzeszowa zapewniły sobie awans do dalszego etapu pucharowych rozgrywek właściwie już w pierwszej połowie spotkania, po bramkach Gabrieli Kaput i Gabrieli Fluder (dwa gole).
Po przerwie kolejne trafienia dołożyły Karolina Matuszek i Aleksandra Ząbek.

2017.10.02 | I liga kobiet w okrojonym składzie

Działacze ULKS Bogdańczowice podjęli decyzję o wycofaniu zespołu żeńskiego z rozgrywek południowej grupy I ligi.
Po rozegraniu trzech meczów i przełożeniu jednego spotkania outsider I ligi zrezygnował z dalszej rywalizacji w rozgrywkach. Piłkarki ULKS-u na poziomie I ligi grały nieprzerwanie od pięciu lat.
Dotychczasowe wyniki drużyny w sezonie 2017/18 zostały anulowane. Wycofanie się zespołu z ligi spowodowało, że z I ligi nie spadnie żadna z ekip. Piłkarki Resovii miały się zmierzyć z ULKS-em  4 listopada, w ostatniej kolejce rozgrywek.

2017.10.01 | Pewne zwycięstwo Tarnovii

Resovia Rzeszów - Tarnovia Tarnów 1:5 (0:2)
74' Janas - 16' 66' Derus, 21' 77' 78' Białoszewska

Resovia: Byczek, Florek, Czyż, Murias, Kiełtyka, Kaput (46' Fluder), Matuszek (73' Ząbek), Balicka, Furdak (46' Janas), Łach (46' Bednarz), Antos (70' Dziura)
Tarnovia:
Solarova (72' Turczyn), Hynek (69' Wojtaszek), Gajdur, Derus, Trytek, Wałaszek (81' Wołek),  Stańdo, Gębica,  Piwowarczyk, Kapustka (81' Bator),   Białoszewska
Widzów: 60

Pierwsze zaatakowały rzeszowianki i już w 4 minucie meczu Gabriela Kaput mogła pokusić się o zdobycie bramki, ale Tamara Solarova wykazała się kunsztem bramkarskim. Po kwadransie gry do głosu doszły piłkarki Tarnovii.  W kolejnych minutach posiadały one zdecydowaną przewagę na boisku i komplet punktów zapewniły sobie dwoma trafieniami właściwie już w pierwszej połowie.
Po przerwie piłkarki z Tarnow nie zwalniały tempa i kolejne bramki odnotowały Agnieszka Derus i Katarzyna Białoszewska.
Honorową bramkę dla piłkarek Resovii zdobyła strzałem z rzutu wolnego Karolina Janas.

2017.09.24 | Piłkarki przywożą punkty z Podhala

Rysy Bukowina Tatrzańska - Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)
27' Półtorak - 29' Matuszek, 46' Antos

Rysy: Dulak (50' Kulpa), Nowobilska, Kukuczka, Darda, Jurkowska, Martinczak, Kornaś, Misiura, Szostak, Toporkiewicz, Półtorak
Resovia: Byczek, Czyż (88' Pajda), Murias, Florek, Kiełtyka, Balicka, Matuszek (60' Fluder), Furdak (46' Janas), Kaput (67' Dziura), Łach (74' Wilowska), Antos (85' Ząbek)

Kompletem punktów przywiozły piłkarki Resovii z Nowego Targu. W zespole z Nowego Targu zabrakło czołowej strzelczyni ligi Klaudii Maciążki, ale nie umniejsza to sukcesu rzeszowianek. Podopieczne Sabiny Wargackiej zagrały dobry mecz. Już w pierwszych minutach Gabriela Kaput dwukrotnie stanęła przed szansą wpisania się na listę strzelców. Niewykorzystane szanse zemściły się na rzeszowiankach, bo w 27 minucie Halina Półtorak zmusiła Aleksandrę Byczek do kapitulacji.
Na odpowiedź Resovii nie trzeba było długo czekać, bo już dwie minuty później Karolina Matuszek doprowadziła do wyrównania efektownym strzałem z linii pola karnego.
W 46 minucie piłkarki Resovii wyszły na prowadzenie. Bramkę na wage trzech punktów zdobyła Natalia Antos, po podaniu Wioletty Florek.
W zespole Resovii po raz pierwszy w tym sezonie zagrała liderka zespołu Katarzyna Czyż. Nieobecność defensorki "Pasiaków" spowodowana była kilkumiesięcznym pobytem w Szwajcarii.

2017.09.09 | Piłkarki nadal bez zwycięstwa

Resovia Rzeszów - Praga Warszawa 2:2 (2:1)
5' (k) Fluder, 18' Florek
- 19' Olszowska, 48' Machnacka

Resovia: Byczek, Murias, Florek, Dziura, Kiełtyka, Balicka (53' Rzeszut), Furdak (65' Bednarz), Fluder, Wilowska (44' Ząbek), Kaput (85' Pyrcz), Antos
Praga: Łowicka, Kucharska, Olszowska, Wierzbicka, Dymińska, Dymitrowicz (82' Cieszkowska), Godlewska (65' Bartman), Grodzka (70' Ogonowska), Lipa, Machnacka
Widzów: 50

Mecz świetnie zaczął się dla Resovii. Już w 5 minucie faulowana w polu karnym została debiutująca na boiskach I ligi Natalia Antos. Jedenastkę na bramkę zamieniła Gabriela Fluder. W 18 minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego popisała się Wioletta Florek i było 2:0.
Niestety już kilkadziesiąt sekund później piłkarki ze stolicy odpowiedziały bramką kontaktową. Kilka minut po przerwie piłkarki Pragi doprowadziły do wyrównania. Tym razem efektownym strzałem z rzutu wolnego popisała się Dominika Machnacka.
Rzeszowianki po trzech kolejkach pozostają bez zwycięstwa, ale punkt zdobyty z silnym zespołem warszawskiej Pragi należy szanować.

2017.09.02 | Bezbramkowy remis piłkarek

Rolnik Głogówek - Resovia Rzeszów 0:0

Rolnik: Religa, Pawłowska, Dubiel, Duda, Globisz, Kiersztajn, Kościelniak, Kujawska, Lipka, Wojdyło (70' Konefał), Stroka
Resovia:
Byczek,
Murias,  Florek, Kiełtyka, Dziura, Balicka, Furdak, Rzeszut (70' Michalska),  Bednarz (50' Wilowska), Fluder, Kaput

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz 2. kolejki w I lidze kobiet, rozegrany pomiędzy Rolnikiem Głogówek i Resovią. Podopieczne Sabiny Wargackiej przymierzały się do zgarnięcia kompletu punktów, ale po raz kolejny szwankowała skuteczność. W zespole Resovii zadebiutowała 15-letnia Karolina Wilowska.

2017.08.28 | Falstart piłkarek

Resovia Rzeszów - Wanda Kraków 0:1 (0:1)
5' Basta

Resovia: Byczek, Murias, Florek, Kiełtyka, Dziura, Balicka (46' Ciepielowska), Prugar (46' Matuszek), Ząbek (46' Furdak), Fluder, Pyrcz (57' Bednarz), Kaput
Wanda: A. Król, Zaporowska, Jasnos, Kamieńska, M. Król, Mucha, Vypasniak, Fiałek, Basta, Pietrzyk, Sobolewska (90' Płaza)
Widzów: 100

Piłkarki Resovii zainaugurowały sezon ligowy porażką na własnym boisku. Wanda Kraków to zespół, który w poprzednich sezonach był w zasięgu rzeszowianek. Tym razem krakowianki pokazały na stadionie przy ul. Wyspiańskiego dojrzalszy futbol i zasłużenie wywiozły z Rzeszowa komplet punktów.
Bramkę na wagę 3 punktów już w 5 minucie zdobyła Julia Basta. Bramkarka Resovii odbiła piłkę po strzale krakowianki, ale futbolówka po rykoszecie wtoczyła się do bramki.
W 20 minucie sporo "biało-czerwone" miały sporo szczęścia, bo piłka po zaskakującym strzale (z okolic rzutu rożnego) Pauliny Fiałek wylądowała na słupku.
Gra rzeszowianek lepiej dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Resoviaczki rzuciły się do natarcia, ale ich indywidualne akcje nie przynosiły zamierzonego efektu.
W 82 minucie bliska wyrównania wyniku była Gabriela Kaput, ale piłkę po jej strzale z linii bramkowej wybiła jedna z defensorek Wandy.