ARCHIWUM 35

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  

 

2011.03.01 | Dwóch nowych piłkarzy w Resovii

Kadra Resovii powiększyła się o dwóch nowych zawodników. Pierwszym z nich jest Barotosz Hajczuk (na zdj.). Utalentowany pomocnik podpisał półroczną umowę z rzeszowskimi "pasiakami". 21-letni wychowanek MOSiR-u Jastrzębie ostatnio grał w II-ligowej Olimpii Grudziądz. W sezonie 2009/10 reprezentował GKS Jastrzębie. Jest autorem bramki, która w meczu Resovia - GKS Jastrzębie (30.05.2010) dała gościom remis, a rzeszowian praktycznie pozbawiła szans na awans do I ligi.
Drugim z piłkarzy jest Krzysztof Pietluch, były zawodnik Wólczanki Wólka Pełkińska (liga okręgowa). Dla 20-letniego napastnika grającego dotychczas w niższych klasach rozgrywkowych podpisanie umowy z rzeszowskim klubem jest niewątpliwie awansem sportowym. Pietluch trenował z Resovią od listopada 2010, a zaczął od strzelenia dwóch bramek w sparingu ze Stalą Stalowa Wola. Wziął również udział w obozie szkoleniowym w Bielsku-Białej, po czym wrócił do macierzystego klubu.
Gdy wydawało się że z transferu 20-latka do drugoligowca nic nie wyjdzie, dołączył ponownie do drużyny prowadzonej przez Wojciecha Boreckiego. W ostatnich dwóch sezonach zdobył dla swojej drużyny 58 bramek.

resoviacy.pl

2011.02.27 | Mateusz Góra w Resovii

Mateusz Góra wzmocni linię defensywną Resovii w rundzie wiosennej sezonu 2010/11. 19-letni obrońca karierę piłkarską rozpoczynał w Iskrze Krzemień. Grał również w Ładzie Biłgoraj i ostatnio w IV-ligowej Janowiance Janów Lubelski. W rundzie jesiennej rozegrał 14 meczów i strzelił 1 bramkę.

resoviacy.pl

2011.02.27 | Kolejne zwycięstwo rezerw

Zimowit Rzeszów - Resovia II Rzeszów 0:1 (0:0)
Krawczyk

Resovia II: Szyszko, Pietrucha, Ślęzak, Bąk, Krawczyk, Warchoł, Domoń, Szalacha, Codello, D. Kantor, Skowronek oraz Superson, Adamski, Marynowski, Stencel

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Resovii. Tym razem sparingowym rywalem podopiecznych trenera Gołdy był A-klasowy Zimowit Rzeszów.

resoviacy.pl

2011.02.26 | Wysokie zwycięstwo rezerw

Herman Hermanowa  - Resovia II Rzeszów 0:3 (0:2)
Bać (sam.), Pontus, Krawczyk

Resovia II: Superson, Pietrucha, Ślęzak, Bąk, Szkolnik, Warchoł, Domoń, Szalacha, D.Kantor, Krawczyk, Pontus oraz Szyszko, Marynowski, Stencel, Codello, Świst, Kaliniec, Marynowski

Piłkarze rezerw Resovii wygrali 3:0 z A-klasową drużyną Herman Hermanowa. Rzeszowianie wystąpili wzmocnieni piłkarzami z pierwszego zespołu (Pontus, Szkolnik). Kolejny udany mecz rozegrał powracający do Resovii Piotr Krawczyk. Wychowanek "pasiaków" w ostatnich latach grał w Pogoni Leżajsk i Włókniarzu Rakszawa.

resoviacy.pl

2011.02.25 | Remis z Unią Tarnów

Resovia Rzeszów - Unia Tarnów 1:1 (1:0) (mecz w Dębicy)
Walaszczyk - Popiela (k)

Resovia: Pietryka, Chrabąszcz, Bogacz, Kozubek, Góra, Kwiek, Baran, Walaszczyk, Hajczuk, Záhradník, Hajduk oraz Vitiv Ogrodnik, Smolec, Pontus, D. Kantor, Szkolnik
Unia: Libera, Pawlak, Kleinschmidt, Krupa, Sieniawski, Popiela, Kazik, Ślęzak, Kroker, Wolański, Nytko oraz Pięta, Węgrzyn, Matras, Sojda, Witek, Mikołajczyk

Piłkarze Resovii rozegrali kolejny mecz kontrolny na boisku w Dębicy. Mecz z III-ligową Unią Tarnów zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla "pasiaków" zdobył Kamil Walaszczyk.

resoviacy.pl

2011.02.23 | Transferowe zamieszanie w Resovii

Stal Mielec - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
81' Marek

Resovia zagrała wczoraj sparing z Stalą Mielec. Trener Wojciech Borecki testował dwóch graczy. Byli to Sebastian Łętocha (Kolejarz Stróże) i Bartosz Hajczuk (Olimpia Grudziądz). Ten drugi już może być pewien gry w klubie z ul. Wyspiańskiego. - Będę nalegał na pozyskanie tego zawodnika. Co do Łętochy, to na razie stanowi on alternatywę dla Michała Ogrodnika, którego dość niespodziewanie możemy stracić - przyznał szkoleniowiec.
O piłkarza upomniał się jego poprzedni klub Błękitni Ropczyce. Jak się okazuje Ogrodnik został wypożyczony do Resovii. Działacze z Ropczyc chcą dopłaty za jego dalszą grę w ekipie "Pasiaków".

Super Nowości

2011.02.21 | Marcin Pietryka piłkarzem roku 2010

Bramkarz Resovii Marcin Pietryka został piłkarzem roku 2010 podczas IX Gali Piłkarskiej "Podkarpacka Nike 2010".
- Mam nadzieję, że tej nagrody nie dostałem za całokształt moich dokonań. Choć mam 29 lat, wcale nie czuję się, jakbym już osiągnął maksimum w mojej przygodzie z piłką. Przeciwnie, jestem gotów na nowe wyzwania. - powiedział bramkarz Resovii.
IX Gala Piłkarska – Podkarpacka Nike 2010 zgromadziła w piątek, 18 lutego najlepszych piłkarzy, trenerów i najlepszą drużynę Podkarpacia. Laureatów wybrała kapituła złożona z działaczy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i dziennikarzy sportowych. Najbardziej prestiżową odebrał bramkarz Resovii, który powtórzył sukces Kamila Walaszczyka z poprzedniej edycji plebiscytu.

więcej | Super Nowości

2011.02.20 | Michał Chrabąszcz w Resovii

Michał Chrabąszcz jest kolejnym zawodnikiem, który wzmocni kadrę Resovii przed rundą rewanżową 2010/11.
24 - letni pomocnik karierę piłkarską rozpoczynał w MOSiR Jastrzębie. Grał również w II-ligowym GKS Jastrzębie i I-ligowej Odrze Wodzisław. Po zakończeniu rundy jesiennej ze względu na kłopoty finansowe i organizacyjne Odry, piłkarz postanowił szukać nowego klubu. W lutym Krajowa Izba ds. Rozwiązywania Sporów na wniosek zawodnika podjęła decyzję w sprawie rozwiązania umowy z wodzisławskim klubem.

resoviacy.pl

2011.02.19 | Hajduk i Ogrodnik strzelają dla rezerw

Lechia Sędziszów Młp. - Resovia II Rzeszów 2:3 (0:2)
Filipek, Pazdan - Świst, Hajduk, Ogrodnik

Lechia: Stachnik, K. Banaś, Wszołek, Doroba, Śliwa, Pazdan, Babiarz, Długosz, Ciepiela, Filipek, Bizoń oraz Rogóż, Magdoń, Idzik, Ciskał, Przybek, Potwora
Resovia II: Szyszko, Świst, Ślęzak, Bąk, Pietrucha, Ogrodnik, Domoń, Szkolnik, Kaliniec, Krawczyk, Hajduk oraz Superson, Skowronek, Szalacha, Codello, Głowacki

Udany sparing rozegrali w dniu dzisiejszym piłkarze rezerw Resovii. Podopieczni trenera Wiesława Gołdy pokonali IV-ligową Lechię Sędziszów 3:2. Rzeszowianie do 60 minuty prowadzili różnica trzech goli i nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom. Ostatnie 30 minut meczu należało do gospodarzy, którym po indywidualnych akcjach udało się zdobyć dwie bramki. W składzie biało-czerwonych zagrało trzech piłkarzy z pierwszej drużyny: Szkolnik, Hajduk i Ogrodnik.

resoviacy.pl

2011.02.18 | Bezbramkowy remis ze Stalą Sanok

Resovia Rzeszów - Stal Sanok 0:0 (mecz w Dębicy)

Resovia: Pietryka, Kwiek, Góra, Bogacz, Baran, Smolec, Nikanovych, Fedan, Chrabąszcz, Zawiślan, Pontus oraz Vitiv, Kaliniec, Ogrodnik,, Szkolnik, Hajduk
Stal Sanok: Wilczewski, Ząbkiewicz, Sumara, Łuczka, D.Niemczyk, Lorenc, Węgrzyn, Kuzicki, Tabisz, Kuzio, Czenczek oraz Ziemba, Spaliński, Faka

Bezbramkowym remisem zakończył się piątkowy sparing Resovii z III-ligową Stalą Sanok. W drużynie rzeszowskich "pasiaków" wystąpił Rafał Zawiślan (Sandecja). 22-letni skrzydłowy występował w Resovii w sezonie 2009/10 i najprawdopodobniej w tym roku ponownie będzie reprezentował biało-czerwone barwy rzeszowian.

resoviacy.pl

2011.02.18 | Nowy bramkarz w Resovii

Wszystko wskazuje na to, że po długich poszukiwaniach sztab trenerski Resovii znalazł drugiego bramkarza do kadry "pasiaków".
Kandydatem do gry w bramce Resovii jest pochodzący z Ukrainy Ihor Vitiv. 26-letni zawodnik występował ostatnio w ukraińskiej  Desnie Czernihów (II liga). Ma na swoim koncie również występy w Arsenale Biała Cerkiew, Obłonie Kijów i Skale Stryj.
 

resoviacy.pl

2011.02.16 | Zwycięstwo w Dukli

Karpaty Krosno - Resovia Rzeszów 0:2 (0:1) (mecz w Dukli)
Smolec, Kaliniec

Sparing z Karpatami na dłużej zapamięta junior Szymon Kaliniec, który strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Resovii. – Wszedł po przerwie, grał tuż za wysuniętym napastnikiem i spisał się naprawdę dobrze – chwalił wychowanka rzeszowskiego klubu trener Wojciech Borecki.
Umowy z Resovią podpisali już pomocnik Michał Chrabąszcz (ostatnio Odra Wodzisław), obrońca Mateusz Góra (Janowianka) i bramkarz z Ukrainy Ihor Vitiv (Desna Czernihów; II liga). Dziś w klubie ma się pojawić skrzydłowy Sandecji Nowy Sącz Rafał Zawiślan.
W zespole "pasiaków” zaprezentował się wczoraj ukraiński rozgrywający. Okazał się jednak za słaby. Wiadomo też, że w Resovii nie będzie grał doświadczony obrońca Olimpii Elbląg Paweł Byrski, któremu trener Borecki przyglądał się w dwóch wcześniejszych meczach kontrolnych.

Nowiny

2011.02.13 | Resovia w latach 60. (cz. 1)

Sezon ligowy 1960 był przełomowy ze względu na planowaną zmianę kalendarza ligi na system jesienno-wiosenny. W przejściowym 1960 roku rozgrywki prowadzone były ostatni raz w starym systemie wiosna – jesień. W związku z tą reformą liga miała zostać rozegrana w ekspresowym tempie, a mistrz okręgu miał zostać wyłoniony do 15 lipca.
 Drużyna Resovii rozpoczęła przygotowania do sezonu już na początku stycznia. Resoviacy pod wodzą Emila Kotelnickiego trenowali dwa razy w tygodniu w sali Liceum im. Młodej Gwardii przy ul. Turkienicza (dzisiejsze II LO).
Inauguracja na własnym stadionie nie była udana. Typowana na lidera ligi Resovia zdobyła tylko jeden punkt. Remis przeciwko Stali Dębica nie zapowiadał późniejszego sukcesu. Piłkarze zrehabilitowali się swoim kibicom już w drugiej kolejce, pokonując Stal Ib Rzeszów 4:1. W dalszym etapie rozgrywek drużyna wygrała sześć kolejnych meczów i na półmetku z przewagą 6 punktów zajmowała fotel lidera.

więcej | resoviacy.pl

2011.02.13 | Remis rezerw ze Staroniwą

Resovia II Rzeszów - Staroniwa Rzeszów 1:1 (0:1)
Pietrucha

Resovia II: Szyszko, Świst, Ślęzak, Bąk, Pietrucha, Krawczyk, Głowacki, Stencel, Warchoł, Adamski, Skowronek oraz Szalacha

Rezerwy Resovii zremisowały z drużyną rzeszowskiej Staroniwy 1:1. Sparingowy mecz rozegrany został na bocznym boisku przy stadionie Resovii.
Zespół Staroniwy Rzeszów prowadzi były piłkarz Resovii Waldemar Kłos. Jego drużyna obecnie występuje w klasie B.

resoviacy.pl

2011.02.12 | Jednobramkowe zwycięstwo rezerw

Błażowianka Błażowa - Resovia II Rzeszów 0:1 (0:0)
62' Warchoł

Błażowianka: Jamrozik, Kozdraś, Brzęk, Perliński, Jamróz, R. Mijalny, Sobkowicz, W. Kruczek, Początek, Makara, P. Kruczek oraz P. Chuchla
Resovia II:
Szyszko, Świst, Bąk, Ślęzak, M. Kantor, Głowacki, Stencel, Warchoł, Domoń, Pietrucha, Krawczyk oraz Skowronek

Na brak zajęć nie mogą narzekać piłkarze rezerw Resovii. Podopieczni trenera Wiesława Gołdy rozegrali kolejny zwycięski sparing. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 62 minucie Jakub Warchoł. Piłkarze Błażowianki nie wykorzystali rzutu karnego.

resoviacy.pl

2011.02.12 |  Kolejny sparing Resovii

Resovia Rzeszów - Kolejarz Stróże 0:0 (mecz w Dębicy)

Resovia: Pietryka, Byrski, Baran, Kozubek, Góra, Záhradník, Nikanovych, Kwiek, Chrabąszcz, Fedan, D.Kantor oraz Vitiv, Szkolnik, Bogacz, Kaczor, Pontus, Hajduk, Smolec, Ogrodnik
Kolejarz: Zarychta, Basta, Szufryn, Cichy, Walęciak, Gryźlak, Uwakwe, Niane, Madejski, Jarosiewicz. Socha oraz Gruca, Ciećko, Rado, Mężyk

Resovia rozegrała kolejny mecz sparingowy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dębicy. Tym razem rywalem "pasiaków" był I-ligowy Kolejarz Stróże. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Drużyna trenera Boreckiego  jest nadal w fazie budowy i do wzmocnienia kadry przymierzani są kolejni zawodnicy. Po raz kolejny w składzie Resovii wystąpili testowani zawodnicy: Ihor Vitiv (Desna Czernihów), Paweł Byrski (Olimpia Elbląg).

resoviacy.pl

2011.02.09 | Bez bramek w Dębicy

Resovia Rzeszów - Okocimski Brzesko 0:0 (mecz w Dębicy)

Resovia: Pietryka, Góra, Baran, Kozubek, Byrski, Chrabąszcz, Záhradník, Fedan, Smolec, Pontus, D.Kantor oraz Vitiv, Kaczor, Kaliniec, Hajduk, Szkolnik, Ogrodnik, Bogacz
Okocimski: Trela, Wawryka, Policht, Czerwiński, Pawłowicz, Rupa, Wojcieszyński, Głaz, Łytwiniuk, Smółka, Trznadel oraz Mieczkowski, Szymonik, Krzak, Darmochwał, Kostecki, Pyciak, Kisiel, Pachota

W rzeszowskiej drużynie zaprezentował się 27-letni Paweł Byrski, lewy obrońca grający ostatnio w Olimpii Elbląg, a wcześniej m.in. w Polonii Bytom, Ruchu Radzionków i KSZO Ostrowiec.
Dobrze się spisał, co jednak nie oznacza, iż zostanie naszym zawodnikiem – mówi Wojciech Borecki, trener Resovii.
Między słupkami stanął znów doświadczony Ukrainiec. Jego gra mogła się podobać, ale z transferu chyba wyjdą nici.
Obawiam się, że zawodnik ma zbyt wygórowane żądania finansowe – przyznał Borecki. Szkoleniowca martwi kontuzja Kamila Walaszczyka (naderwanie mięśni brzucha), który odpocznie od piłki jeszcze przez 2 tygodnie.
Niestety, może nie zdążyć na pierwszy ligowy mecz – kręci głową Borecki. Humor poprawiła mu wiadomość, iż Polski Związek Piłki Nożnej stanął po stronie Michała Chrabąszcza, pomagając mu rozwiązać kontrakt z niewypłacalną Odrą Wodzisław. To oznacza, że były pomocnik GKS Jastrzębie trafi do Resovii.

M.Jastrzębski,  Nowiny

2011.02.07 | Wywiad z Dawidem Kwiekiem: "Dobrze znowu być z rodziną"

- Dawid czy David?
- Dawid, choć w dowodzie i paszporcie mam David. Urodziłem się w Niemczech i to miejscowi wpisali w dokumenty literkę "V”. Tak się zatem podpisuję, żeby nie było problemów.

- Dużo czasu upłynęło, zanim przyjechałeś do Polski. Opowiedz o tym.
- Rodzina pochodzi z Czudca, do dzisiaj mieszkają tam moi dziadkowie, wujkowie i kuzyni. W latach 80. rodzice wyjechali do Niemiec, tam się urodziłem, a gdy miałem 4 lata przenieśliśmy się do Kanady. W tym kraju wszyscy jeżdżą na łyżwach, liczy się tylko hokej. Ale ja chciałem grać w piłkę. Podczas jednego z polonijnych turniejów wypatrzył mnie Antoni Szymanowski, wtedy trener grup młodzieżowych Wisły. I wkrótce zabrał z sobą do Krakowa. Miałem 15 lat.

więcej | T.Szeliga, Nowiny

2011.02.07 | Peter Záhradník piłkarzem Resovii

Środkowy pomocnik ze Słowacji Peter Záhradník podpisał 1,5-roczny kontrakt na grę w Resovii. 27-letni piłkarz występował ostatnio w drużynie II ligi słowackiej FK Dolny Kubin.

resoviacy.pl

2011.02.07 | Dawid Kwiek piłkarzem Resovii

Dawid Kwiek zasilił kadrę Resovii przed rundą rewanżową sezonu 2010/11. 23-letni piłkarz urodzony w niemieckim Freiburgu związał się z Resovią 1,5-rocznym kontraktem. Jest wychowankiem Wisły Kraków, z którą w sezonie 2007/08 zdobył mistrzostwo Młodej Ekstraklasy. Karierę piłkarską kontynuował w szwajcarskich klubach Signal FC Bernex-Confignon i FC Yverdon-Sport. Lewonożny skrzydłowy ostatnio występował w I-ligowej drużynie Bruk-Bet Nieciecza.

resoviacy.pl

2011.02.06 | Niedzielny sparing rezerw

Wisłok Strzyżów - Resovia II Rzeszów 1:4 (1:1)
Baran - Fedan 2, Warchoł, Domoń

Wisłok: Bober, Szołdra, Rajzer, H.Lipka Włodyka, Piechowiak, Nykiel, Grabowski, Adamczyk, R. Klimek, Baran oraz Zimny, Draga, K.Lipka, Wieszczek
Resovia II: Szyszko, Pietrucha, Ślęzak, Bąk, Świst, Domoń, Fedan, Stencel, Szalacha, Warchoł, M.Kantor oraz Skowronek

W niedzielnym meczu sparingowym piłkarze rezerw Resovii pokonali A-klasowy zespół Wisłoka Strzyżów. W drużynie gospodarzy występuje obecnie trzech byłych zawodników Resovii: Rafał Rajzer, Szymon Grabowski (grający trener) i Jakub Baran. Ten ostatni zdobył dla miejscowych honorową bramkę. 

resoviacy.pl

2011.02.05 | Kolejny halowy sukces rezerw Resovii

Piłkarze rezerw Resovii po raz kolejny okazali się najlepszą drużyną na hali. Tym razem podopieczni trenera Wiesława Gołdy zwyciężyli piłkarski turniej halowy Mariot Cup organizowany przez klub piłkarski Herman Hermanowa. W turnieju rozgrywanym w Tyczynie uczestniczyło 8 drużyn, które rywalizowały ze sobą w systemie "każdy z każdym".
Królem strzelców został Piotr Krawczyk, zdobywca 9 bramek (Resovia II), a najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Sebastiana Brockiego (Strug Tyczyn). Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Grzegorzowi Hassowi (Bratek Bratkowice).

Wyniki meczów Resovii:
Resovia II Rzeszów - Bratek Bratkowice 4:0
Resovia II Rzeszów - Karpaty Krosno 3:4
Resovia II Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:0
Resovia II Rzeszów - Herman Hermanowa 3:0
Resovia II Rzeszów - Zimowit Rzeszów 2:1
Resovia II Rzeszów - Nafta Jedlicze 5:0

Resovia II wystąpiła w składzie: Szyszko, Superson, Świst, Ślęzak, Stencel, Pietrucha, Domoń, Szalacha, M. Kantor, Krawczyk, Warchoł

resoviacy.pl

2011.02.05 | Sparing w Tylmanowej

Sandecja Nowy Sącz - Resovia Rzeszów 3:1 (3:0)
4' Eismann, 7' Gawęcki, 16' Kowalczyk - 69' Nykanowicz

W sparingu rozegranym w miejscowości Tylmanowa nieopodal Nowego Targu piłkarze Resovii ulegli I-ligowej Sandecji 3:1. Trener Borecki  w dalszym ciągu poszukuje konkurenta dla Marcina Pietryki. Tym razem w bramce "pasiaków" testowano dwóch bramkarzy zza wschodniej granicy. W sobotnim meczu zabrakło kontuzjowanych: Pontusa, Kantora i Kozubka. Nie zagrał również testowany od kilku tygodni Kamil Radujl, który powrócił do treningów z Karpatami Krosno. Do grupy piłkarzy, którzy pożegnali się z rzeszowskim klubem dołączył Lubomir Ivanskyj, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

resoviacy.pl

2011.02.02 | Przegrany sparing ze Stalówką

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)
85' Gęśla

Stal: Socha, Demusiak, Drozd, Walasek, Witek, Paprocki Strzębski, Skórski, Gilar, Białek, Radawiec oraz Dydo, Piątkowski, Gęśla, Getinger, Rosłoń, Horajecki
Resovia: Pietryka, Chrabąszcz, Baran, Kozubek, Iwanskyj, Ogrodnik, Zahradnik, Fedan, Kwiek, Radulj, D.Kantor oraz Superson, Smolec, Bogacz, Pontus, Nikanovych, Góra, Łaciok, Kaliniec

Rzeszowskie "pasiaki" przegrały sparing z ligowym rywalem ze Stalowej Woli. W ostatnich minutach meczu jedyną bramkę zdobył Kamil Gęśla. W drużynie Resovii zabrakło Kamila Walaszczyka i testowanego wcześniej Dawida Wnuka. Walaszczyk przebywa na testach w Arce Gdynia i powróci do Rzeszowa najwcześniej w czwartek. W ostatniej chwili zrezygnowano z przymierzanego do gry w bramce Resovii Dawida Wnuka. Bramkarz Czarnych Żagań nie zdołał przekonać do swoich umiejętności trenerów i działaczy Resovii i rozstanie się z "pasiakami". Trener Wojciech Borecki w dalszym ciągu przygląda się grze nowych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że Resovię wzmocnią Artur Łaciok (Czarni Żagań), Dawid Kwiek (Nieciecza), Kamil Radulj (Karpaty Krosno) i Krzysztof Pietluch (Wólczanka Wólka Pełkińska).

resoviacy.pl

2011.01.31 | Sukces juniorów Resovii

W sobotę (29 bm.) w hali Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie przy ul. Miłocińskiej odbyły się I Zimowe Mistrzostwa Rzeszowa o Puchar Prezydenta Miasta w halowej piłce nożnej. Najlepsi okazali się młodzi resoviacy z rocznika 1993.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Resovię reprezentowali juniorzy starsi, którzy najpierw wygrali rywalizację w grupie B, a następnie w półfinale pokonali Koronę Rzeszów 2-1.
- Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo po drodze pokonaliśmy bardziej doświadczonych piłkarzy. Nasz młody zespół pokazał swoją wartość - mówił Radosław Adamski, jeden z zawodników Resovii.
W finale zmierzyli się z Stalą Rzeszów (złożoną podobnie jak Resovia głównie z juniorów). Po zaciętym pojedynku podopieczni Jacka Binkowskiego wygrali 3-1 i zwyciężyli w całym turnieju.
Trzecie miejsce zajęła Korona, czwarte Junak Rzeszów (Słocina). Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Przybylskiego (Resovia), a najlepszym zawodnikiem został Kacper Drelich (Stal Rzeszów). Królem strzelców został Kamil Sowa (Zimowit Rzeszów).

więcej | M.Jastrzębski, Nowiny

2010.01.29 | Niespodzianka w Dębicy

Igloopol Dębica - Resovia II Rzeszów 0:2 (0:0)
60' Krawczyk, 82' Pietrucha

Igloopol: Psioda, Mitan, Brzostowski, Długosz, Mitręga, Skarbek, Ziarko, Machnik, Pisarek, Janasiewicz, Czerwiec oraz Jagoda, Jędrzejczyk, Dzięgiel, Grdeń, Wójcik, Siwula
Resovia II: Szyszko, Świst, Bąk, Ślęzak, Pietrucha, Mastej, Fedan, Głowacki, Warchoł, M. Kantor, Krawczyk oraz Szkolnik, Kaczor

Podopieczni trenera Wiesława Gołdy sprawili miłą niespodziankę pokonując w meczu sparingowym drużynę Igloopolu Dębica. Obydwie bramki padły po strzałach wychowanków Resovii Krawczyka i Pietruchy.

resoviacy.pl

2010.01.29 | Resovia testuje kolejnych zawodników

KSZO Ostrowiec Św. - Resovia Rzeszów 1:2 (1:1)
33' Kanarski - 29' Kwiek, 54' D.Kantor

KSZO: Blagojević, Samba Ba, Kolarov, Skórnicki, Stachurski, Frańczak, Mąka, Kanarski, Cieciura, Bzdęga, Nowosielski oraz Bąbel, Dziadowicz, Brytan, Bajcetic, Łatkowski, Pavlović, Rajović
Resovia: Wnuk, Chrabąszcz, Kozubek, Bogacz, Iwanskyj, Smolec, Nikanovych, Zahradnik, Kwiek, Łaciok, Hamul'ak oraz Superson, Góra, Walaszczyk, Ogrodnik, D. Kantor, Kaliniec, Wojtal, Muszyński, Radulj, Pontus


Piłkarze Resovii pokonali w meczu sparingowym I-ligową drużynę ostrowieckiego KSZO. Bramki dla rzeszowian zdobyli testowany Dawid Kwiek ( ostatnio LKS Nieciecza) i Dariusz Kantor. 

resoviacy.pl

2010.01.28 | Mateusz Kantor w kadrze U-19

Mateusz Kantor otrzymał zaproszenie na konsultację szkoleniową U-19 do Grodziska Wielkopolskiego.
18-letni pomocnik Resovii znalazł się w grupie 20 piłkarzy wytypowanych przez Janusza Białka, trenera reprezentacji Polski do lat 19. Zgrupowanie kandydatów do kadry młodzieżowej odbędzie się w dniach 16-21 lutego. Wychowanek dębickiej Wisłoki, wypożyczony do Resovii z Górnika Zabrze rozegrał w barwach "pasiaków" 13 meczów ligowych.   
 

PZPN, resoviacy.pl

2010.01.26 | Sparing w Łęcznej

Górnik Łęczna - Resovia Rzeszów 4:1 (2:0)
21' Bartoszewicz, 36' Pešír, 57' 65' Szymanek - 72' Walaszczyk

Górnik: Prusak, Małkowski, Magdoń, Wallace, Żukowski, Zuber, Bartoszewicz, Milošeski, Michalak, Pešír, Nildo oraz Giertl, Kwiatkowski, Nikitović, Raczkiewicz, Zagurskas, Pielak, Szymanek, Apchazawa
Resovia: Pietryka, Chrabąszcz, Kozubek, Baran, Iwanskyj, Smolec, Kaliniec, zawodnik testowany, Radulj, Pietluch, zawodnik testowany oraz Wnuk, Szkolnik, Nikanovych, Bogacz, Góra, Ogrodnik, D.Kantor, Walaszczyk, Kaczor, Pontus, Łaciok

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym piłkarze Resovii ulegli I-ligowej drużynie Górnika Łęczna 4:1. W grupie zawodników testowanych przez Resovię znaleźli się dzisiaj dwaj piłkarze ze Słowacji. W kadrze "pasiaków" zabrakło Kamila Droba (Chełmianka), który najprawdopodobniej pozostanie w macierzystym klubie.

resoviacy.pl

2010.01.24 | Resoviacy wrócili z Bielska-Białej

Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili ze zgrupowania w Bielsku Białej piłkarze Resovii. Nie obyło się bez drobnych urazów.
Najpierw pecha miał Sebastian Hajduk, potem Kamil Drob (Chełmianka) lekko naciągnął wiązadło w kolanie, na koniec, podczas zajęć w hali, urazu nadgarstka doznał Artur Łaciok (Czarni Żagań). Nowy napastnik "pasiaków” do treningów wróci za tydzień. Resoviacy, zgodnie z tym, co zapowiadał ich szkoleniowiec Wojciech Borecki, wylewali pod Klimczokiem siódme poty.
Plan zrealizowaliśmy w stu procentach. Jestem zbudowany drużyną. To bardzo fajna grupa młodych ludzi i ciekawych zawodników – cieszy się opiekun rzeszowian.
Na koniec obozu doszło do wewnętrznej gierki. Brał w niej udział piłkarz ze Słowacji, któremu Borecki szybko jednak podziękował. Dziś resoviacy mają wolne, od wtorku wracają do ćwiczeń, w sobotę czeka ich pierwszy sparing z Górnikiem w Łęcznej (godz. 15).
Sztab Resovii powiększył się o kierownika drużyny, którym został wieloletni sympatyk klubu Stanisław Mandela.

T.Szeliga, Nowiny

2011.01.23 | Wysoka porażka rezerw

Crasnovia Krasne - Resovia II Rzeszów 6:1 (2:0)
Reiman, Komisarz, Gargała, Zieliński, Janik, Stępień - Krawczyk

Resovia: Superson, Świst, Bąk, Ślęzak, Pietrucha, M.Kantor, Codello, Głowacki, Warchoł, Marynowski, Krawczyk, oraz Tutak, Adamski

Piłkarze rezerw Resovii doznali bolesnej porażki w sparingowym meczu przeciwko IV-ligowej Crasnovii Krasne. Podopieczni trenera Przemysława Matuły (znanego z występów w barwach Resovii) worek z bramkami otworzyli już w 10 minucie meczu, wykorzystując rzut karny. Wynik na 2-0 podwyższył strzałem pod poprzeczkę Komisarz. Po przerwie gospodarze bezlitośnie wykorzystywali błędy obrońców Resovii i Superson jeszcze czterokrotnie zmuszony był wyjmować piłkę z siatki. Honorową bramkę dla "pasiaków" strzelił Piotr Krawczyk, wychowanek Resovii ostatnio grający w Pogoni Leżajsk i Włókniarzu Rakszawa.

resoviacy.pl

2010.01.17 | Rezerwy Resovii najlepsze na Stal Cup 2011

Piłkarze rezerw Resovii triumfowali w halowym turnieju piłkarskim Stal Cup 2011 w Nowej Dębie. Podopieczni trenera Wiesława Gołdy w meczu finałowym pokonali Stal II Nowa Dęba 1:0. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Czarnych Jasło.
W meczach grupowych resoviacy pokonali piłkarzy Czarnych 4:3 i gospodarzy 3:1. W półfinale rzeszowianie zmierzyli się z Kolbuszowianką (2:1).
Najlepszym strzelcem imprezy został Andrzej Dudziak (Stal Nowa Dęba) z 6 bramkami na koncie. Tytuł najlepszego piłkarza imprezy otrzymał Damian Juda (Unia Nowa Sarzyna), a najlepszym bramkarzem został reprezentant Resovii Michał Superson.

resoviacy.pl

2010.01.16 | Podstolak i Kościelny odchodzą z Resovii

Kamil Kościelny i Mateusz Podstolak po półrocznym wypożyczeniu do Resovii wracają do Stali Mielec.
Kamilowi Kościelnemu niestety nie udało się znaleźć stałego miejsca w kadrze II-ligowej Resovii i częściej grał w zespole rezerw. Wystąpił tylko w 2 meczach ligowych pierwszego zespołu Resovii.
Drugi z utalentowanych młodzieżowców, Mateusz Podstolak (na zdj.)  zagrał w 11 meczach ligowych Resovii.

 

resoviacy.pl

2011.01.13 | Tomasz Jakuszewski ponownie w Olimpii Zambrów

Tomasz Jakuszewski po półrocznym pobycie w Resovii powraca do III-ligowej Olimpii Zambrów. 25-latek z Podlasia rozegrał 5 meczów ligowych w barwach Resovii, strzelając jedną bramkę. Ma na swoim koncie również występy w rezerwach rzeszowskich "pasiaków" - 4 mecze ligowe, 2 gole.


 

resoviacy.pl

2011.01.11 | Resovia po pierwszym treningu

Piłkarze Resovii mają za sobą pierwszy noworoczny trening. Na poniedziałkowych zajęciach przeprowadzonych w hali rzeszowskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego pojawiło się 20 zawodników. Docelowo w kadrze rzeszowskich „pasiaków” ma być 22-25 piłkarzy. Przygotowania do rundy rewanżowej zaczęły się od ćwiczeń siłowych i wydolnościowych. 
Rzeszowscy działacze prowadzą rozmowy z kilkunastoma zawodnikami, którzy mogliby ewentualnie wzmocnić kadrę. Poszukiwania trwają szczególnie na pozycje bramkarza, rozgrywającego i środkowego obrońcy. Na dzień dzisiejszy najbliżej podpisania umów z Resovią są Paweł Wilczewski (bramkarz Stali Sanok) i Mateusz Góra (obrońca Janowianki Janów Lub.).
Tymczasem z zespołem pożegnali się już piłkarze, którzy nie znaleźli uznania w oczach trenera Boreckiego (
Húšťava, Krupa, Jakuszewski, Zitka, Dzierżęga). Do tej grupy dołączą również najprawdopodobniej Stencel i Iliński.  Działacze uspokajają jednak, że w barwach Resovii nadal zobaczymy Kamila Walaszczyka, o którego ubiegała się drugoligowa Stal Stalowa Wola. W sobotę (15 bm.) resoviacy wyjeżdżają na pierwszy obóz do Bielska-Białej.

resoviacy.pl

2010.12.30 | Resovia buduje nowe boisko treningowe

Ponad 1,5 miliona zł kosztować będzie budowa bocznego boiska Resovii z unikalnym certyfikatem FIFA.
Takich obiektów w Polsce jest tylko siedem – podkreślali na konferencji prasowej szefowie rzeszowskiego klubu. Wykonawcą robót, które rozpoczęły się dwa miesiące temu, jest firma Integral. Sztuczną trawę najwyższej jakości dostarczy spółka Tilia. Jej przedstawiciele powiązani są z Łódzkim Klubem Sportowym, dlatego otwarciu inwestycji na przełomie maja i czerwca 2011 roku towarzyszyć będzie mecz Resovii z ŁKS.
Resovia otrzyma produkt z najwyższej półki. Zanim położymy nawierzchnię, przejdzie ona badania w jednym z czterech laboratoriów FIFA. Prawdopodobnie w Szkocji – wyjaśnia Jakub Urbanowicz, członek zarządu firmy Tilia.
- Już w Rzeszowie trawie przyjrzy się 2-3-osobowa komisja FIFA. Gdy wyda pozytywną opinię, Resovia trafi na oficjalną stronę związku i do biuletynów reklamowych. Klub zyska prawo do organizowania meczów o randze międzynarodowej.
Nowe boisko powstaje w ramach długo oczekiwanego projektu Resovia Sport i niemal w całości finansowane jest przez inwestora. - Który na razie pragnie pozostać anonimowy – odpowiadał prezes Resovii Aleksander Bentkowski pytany o nazwę dobrodzieja.
Resovia dysponować będzie najlepszym jakościowo bocznym boiskiem i najgorszą główną płytą boiska, gdzie mecze rozgrywają piłkarze drugiej ligi.
- Staramy się, by do kuriozalnej sytuacji jednak nie doszło. Po zakończeniu sezonu zamierzamy przeprowadzić gruntowny remont głównego boiska. Taki obowiązek spada na właściciela czyli Uniwersytet Rzeszowski. Ale jeśli władze uczelni nie staną na wysokości zadania, my przeprowadzimy prace, a potem wystawimy Uniwersytetowi rachunek – tłumaczy Aleksander Bentkowski.

T.Szeliga, Nowiny

2010.12.23 | Zmarł prof. dr hab. Lesław Grzegorczyk

22 grudnia 2010 r. zmarł w wieku 80 lat prof. dr hab. Lesław Grzegorczyk, Prezes Honorowy Cywilno - Wojskowego Klubu Sportowego "Resovia".
Był jednym z najstarszych i najbardziej oddanych działaczy i prorektorów klubu, związanym z Resovią od najmłodszych lat. Towarzyszył jej wzolotom i upadkom, wspierał radą i aktywnym działaniem. Za ten wkład został nagrodzony tytułem dożywotniego honorowego prezesa klubu. Jako znawca historii rzeszowskiej Resovii i naoczny świadek wielu wydarzeń z nią związanych był jednym z autorów pierwszej monografii klubu.
Absolwent I Gimnazjum w Rzeszowie (1946 r.)  i Wydziału Lekarskiego UJ w Krakowie (1952 r.), przywiązanie do rodzinnego miasta i współmieszkańców przedstawił w książce „Ludzie starego Rzeszowa”. Nauczyciel akademicki od 1972 r., kierownik Zespołu Nauczania Klinicznego krakowskiej Akademii Medycznej w Rzeszowie (od 1970 r.) przekształconej w Katedrę Nauczania Klinicznego  związany z Uniwersytetem Rzeszowskim od 1991r., Dyrektor Instytutu Wychowania Fizycznego i Zdrowia oraz Kierownik Zakładu Medycyny Sportowej byłej Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Uniwersytetu Rzeszowskiego, wieloletni Dziekan i Prodziekan Wydziału Pedagogicznego, profesor zwyczajny nauk medycznych, autor ponad 200 prac naukowych i artykułów z dziedziny dermatologii i medycyny sportowej, specjalista medycyny pracy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 grudnia 2010 r. (piątek) o godz. 10.30 na Cmentarzu Rzeszów Pobitno.

 resoviacy.pl

2010.12.10 | Piłkarz Resovii został radnym

Wiesław Kozubek, obrońca II-ligowej Resovii, pokazał swoje drugie oblicze – właśnie został radnym gminy Dynów.
To urodzony społecznik – mówią o 25-letnim piłkarzu znajomi. - Mama wspomina, że ojciec też chętnie pomagał ludziom – dodaje zawodnik, który przez ostatnie lata przeszedł niesamowitą metamorfozę. Z zakompleksionego, małomównego nastolatka przemienił się w pewnego siebie, hardego faceta o specyficznym poczuciu humoru. Zmieniła się też jego pozycja w drużynie – Kozubek przetrwał wszystkie resoviackie rewolucje, a dziś trudno sobie wyobrazić ekipę "pasiaków” bez niego.
Początek przygody z Resovią był średnio obiecujący, bo też sama drużyna przeżywała straszliwe problemy. Wiosną 2006 roku "pasiaki” rozpaczliwie broniły się przed spadkiem z czwartej ligi. Ówczesny trener Wiesław Gołda mocno zabiegał o swojego dawnego podopiecznego z Dynovii. Mało kto wie jednak, że za transfer piłkarza zapłacili sympatycy ze Stowarzyszenia Kibiców Resovii. Na ich czele stał Witold Walawender, aktualnie dyrektor rzeszowskiego klubu.
– Klubowa kasa świeciła pustkami, więc wzięliśmy sprawy w swoje ręce – uśmiecha się Walawender. – Sprowadziliśmy z Dynowa Wieśka Kozubka i Damira Mehmedovica.

więcej | T. Szeliga, Nowiny

2010.11.23 | "Początki rzeszowskiej piłki" (cz.14 ostatnia) - W. Maurer

Włodzimierz Maurer - (ur. 21 kwietnia 1907 w Tymbarku, zm. 17 października 1980 w Rzeszowie), wychowanek Resovii, debiut w drużynie "pasiaków" w 1920 r. (Resovia - Sparta Kraków), były piłkarz Resovii, Tarnovii, Pogoni Lwów, Garbarni, Legii Warszawa, Brygady Częstochowa, grał na pozycjach lewego i prawego łącznika, zdobył Mistrzostwo Polski z Garbarnią Kraków (1931 r.), trener drużyn piłkarskich: Brygady Częstochowa, Broni Radom, Resovii, Bieszczad Rzeszów, Waltera Rzeszów, Pafawagu Wrocław, Sandecji Nowy Sącz, Stali Stalowa Wola, Polnej Przemyśl, Czarnych Jasło, w czasie okupacji żołnierz Armii Krajowej, aresztowany przez NKWD i wywieziony do obozu jenieckiego w obwodzie Swierdłowskim (1944-1947).

***

Mecz z warszawską „Legią” rozstrzygnęliśmy właściwie już w pierwszej połowie, kiedy to zdobyliśmy aż trzy bramki ze strzałów Pazurka, Smoczka i Gustka Batora. Po zmianie stron z polecenia, z polecenia trenera, przeszliśmy do bardziej ostrożnej gry, zwolniliśmy tempo, ale nie „murowaliśmy” bramki, gdyż „Garbarnia” nie umiała grać w ten sposób. No i wynik nie uległ już zmianie. Na Ludwinów powróciliśmy niczym bohaterowie.
Czwartek poprzedzający spotkanie z lwowską „Pogonią” wykorzystaliśmy na rewanżowy mecz z bielskim „Hakoachem”, ale podarowaliśmy sobie już wycieczkę do Cygańskiego Lasu. Rewanż udał się całkowicie i… rozgromiliśmy gospodarzy aż 16:3. W meczu tym zapisałem na swoje konto 6 goli.
”Pogoń” przyjechała do Krakowa w swoim najsilniejszym składzie z Kucharem, Kossokiem, Matyasem i Albańskim na czele. Niewiele jednak mieli do powiedzenia, to też przegrali 1:3. Ta poraża w znacznym stopniu obniżyła szanse lwowiaków na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli. I znów zdobyłem – tym razem – dwie bramki.
Jadąc do Łodzi, byliśmy już na drugiej pozycji w tabeli I ligi, dlatego przegrana z „ŁKS” 1:2, mogła nas na dłuższy okres odsunąć od czołówki. Na szczęście przeciwnicy również nie dopisali i sytuacja pozostała niezmieniona. Po tej niedzieli nastąpiła przerwa, gdyż w planie był wyjazd do Belgii.

więcej | "40 lat na zielonej murawie" - W. Wasyłyn, W. Maurer

2010.11.20 | Kozubek znowu strzela bramki

Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:2 (1:0)
Radulj, Kroker, Kozubek - Płonka, Kozubek (sam.)

Resovia: Wilczewski, Góra, Kozubek, Bogacz, Kościelny, Ogrodnik, Fedan, Ślęzak, Fydrych, Pietluch, Radulj oraz Blicharz, Skiba, Kroker, Góra, Kaczor, Baran
Izolator: Kwaśny, Kwasek, Iwanowski, Woźniak, Wiącek, Prędki, Kopiec, Powierża, Sierżęga, Cupryś, Bereś oraz Rusin, Płonka, Wrona, Karwat, Porada, Worosz, Strączka, Niemiec, Kolesnikov

Resovia rozegrała kolejny jesienny test - mecz. Tym razem rywalem rzeszowian był lider III ligi lubelsko - podkarpackiej Izolator Boguchwała. W drużynie "biało-czerwonych dobre zawody zaliczyli Wilczyński (Stal Sanok) i Radulj (Karpaty Krosno). W ostatnich minutach meczu wynik na 3:2 ustalił Kozubek, który strzałem głową zrehabilitował się za bramkę samobójczą.

resoviacy.pl

2010.11.17 | Sparing w Stalowej Woli

Stal Stalowa Wola - Resovia Rzeszów 0:2 (0:1)
30' 57' Pietluch

Stal: Kosiorowski, Demusiak, Kusiak, Witek, Myszka, Pastuszko,  Pacek, Rajtar, Radulj, Margol, Buczek oraz Panikowski, Wieprzęć, Kocój, Fydrych,  Paprocki, Dorosz, Rataj, Bednarz, Sienkiewicz,
Resovia: Wilczewski, Góra, Kościelny, Baran, Kaczor, Ogrodnik, Fedan, Ślęzak, Wańkowicz, Pietluch, Juda oraz Napieralski, Skiba, Pajda, Kroker, M. Kantor, Góra, Blicharz

Piłkarze Resovii zmierzyli się w sparingowym meczu z ligowym rywalem ze Stalowej Woli. Zarówno w jednej jak i w drugiej drużynie testowano zawodników z niższych lig naszego regionu.
W Resovii dobry występ zanotował strzelec dwóch bramek Krzysztof Pietluch, który na co dzień reprezentuje lidera jarosławskiej okręgówki Wólczankę Wólka Pełkińska.

resoviacy.pl

 

 


34  36


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by